Dodaj do ulubionych

ILE RAZY ODWIEDZALISCIE ASO NA GWARANCJI?

IP: 213.17.165.* 10.06.02, 11:55
Ciekawi mnie ile razy ludzie odwiedzają ASO mając nowy samochodzik. Zasadniczo
im mniej tym lepiej to świadczy o samochodzie. Napiszcie ile razy, jaki
samochód i jeszcze jak wam sie chce stukać - po co, jak poważna naprawa. Jak
wypali to będzie to niezła ankietka na forum. Pozdrawiam!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: pss Re: ILE RAZY ODWIEDZALISCIE ASO NA GWARANCJI? IP: 62.233.138.* 10.06.02, 12:21
      Samochód ma niecałe dwa lata i 64kkm. Do tej pory w ramach gwarancji
      przerabiałem jedynie malowanie zderzaka przedniego (wada lakiernicza) oraz
      wymiane klamek wewnetrznych z przodu (zaczynało się trochę łuszczyć
      tworzywo/farba). Z rzeczy nie wchodzących w gwarancję wymieniono klocki
      hamulcowe po przebiegu 28kkm i dwukrotnie zarówki świateł mijania (jeżdżę na
      nich non stop). Reszta to przeglądy. Samochód w głownej mierze eksploatowany
      na ulicach 100licy a na imię mu Brava JTD !
      Pozdrawiam
      • mascotte Re: ILE RAZY ODWIEDZALISCIE ASO NA GWARANCJI? 10.06.02, 13:03
        1992-2000 Ford Sierra 1.6 w ASO – przeglądy gwarancyjna potem tylko naprawy
        eksploatacyjne 350.000 km
        2000-2002 Skoda Fabia czujnik od wspomagania, amortyzatory po 9000, pompa
        wodna, popękane reflektory, szyba czołowa i atrapa przednia od kamyczków - 1
        kamyczek 1 ślad, regulacja linki – otwieranie bagażnika, ciężko zamykające się
        drzwi tylne lewe, pęknięty zbiorniczek na płyn od spryskiwaczy, wymiana pasa
        bezpieczeństwa kierowcy – nie chwał się. więcej nie pamiętam, a coś tam jeszcze
        było jak sobie przypomnę to napiszę a już wiem zalakierowały kawałek czegoś,
        chyba to była jakaś guma, bo jak myłem autko to lakier zszedł a to coś zostało
        nie chcieli uznać bez kłótni a mi nie chciało się z nimi kłócić. Nadmieniam iż
        Skoda bez kłótni respektuje awarie wiązane z silnikiem i elektryką czy też
        elektroniką o zawieszeniu można zapomnieć.
        Przy amortyzatorach powiedzieli cytuję „ ..... bo na naszych drogach wie pan co
        jest grane jak by pan przejechał ze 2000 to może ale 9000! to za dużo”
        przejechałem skodzianką 38tyś i miałem dość :(
        2002 do dziś Fiat Multipla 2 razy na to samo – sterowanie silnika, ale w moim
        mieście to pierwsza jaką sprzedali i się chyba uczą się Chłopaki – do trzech
        razy sztuka potem interwencja w Bielsku:)
    • vwdoka Re: ILE RAZY ODWIEDZALISCIE ASO NA GWARANCJI? 10.06.02, 16:44
      Gość portalu: Szon napisał(a):

> Ciekawi mnie ile razy ludzie odwiedzają ASO mając nowy samochodzik. Zasadniczo
      > im mniej tym lepiej to świadczy o samochodzie. Napiszcie ile razy, jaki
      > samochód i jeszcze jak wam sie chce stukać - po co, jak poważna naprawa. Jak
      > wypali to będzie to niezła ankietka na forum. Pozdrawiam!!!
      Witam,
      Moja Carina od nowości poza przeglądami była w serwisie w celu:
      - wymiana wahaczy, po uderzeniu bokiem koła o krawężnik (około 70km/h) i wymiany
      kolana rury wydechowej - po przejażdżce brukowaną drogą bardzo nierówno zresztą
      - montaż radia i zestawu głośnomówiącego
      - wymiana końcówek drążków kierowniczych po 165kkm.
      Niedługo BĘDZIE miała wymieniane tarcze hamulcowe (171 kkm)

Tak wygląda historia wizyt w serwisie mojej "emeryckiej" Toyoty. Rocznik 1996/97.
      1,6XLi sedan.
      Pozdrawiam,
      vwdoka
      PS Jestem drugim właścicielem, ale znam bardzo dobrze pierwszego!
      vwdoka
    • Gość: Mar Tylko 1 raz - i to Fiatem! IP: 2.4.STABLE* / 10.0.0.* 10.06.02, 17:28
      z powodu dupereli jaką był zatkany przewod do spryskiwacza szyb. To był moj 4
      fiat. To byl mój 4 fiat - i w poprzednich bylo podobnie. Najpowazniejsza sprawa
      to uszkodzony amortyzator w cinquecento... Wice co wy tak ludzie pyszczycie na
      fiaty. Takie samo g.... jak fordy, ople i inne renaulty. Prawdziwe samochody
      mają ceny od 120 tys. w górę i też się psują. A fiaty, (oraz alfy i lancie) są
      przynajmniej ŁADNE!
      • e.nigma Re: Tylko 1 raz - i to Fiatem! 10.06.02, 17:36
        Gość portalu: Mar napisał(a):

> z powodu dupereli jaką był zatkany przewod do spryskiwacza szyb. To był moj 4
        > fiat. To byl mój 4 fiat - i w poprzednich bylo podobnie. Najpowazniejsza sprawa
        >
        > to uszkodzony amortyzator w cinquecento... Wice co wy tak ludzie pyszczycie na
        > fiaty. Takie samo g.... jak fordy, ople i inne renaulty. Prawdziwe samochody
        > mają ceny od 120 tys. w górę i też się psują. A fiaty, (oraz alfy i lancie) są
        > przynajmniej ŁADNE!

Ładny to jest Lexus SC430 a nie jakieś "pizza-technik"!
    • john_malkovich Re: ILE RAZY ODWIEDZALISCIE ASO NA GWARANCJI? 10.06.02, 17:53
      Na gwarancji:
      -toyota starlet - 6 razy - wymiana przeciekającej chłodnicy, klocków (nie
      wiadomo czemu ścierały się - okazało się że tarcze były krzywo utsawione) - tak
      więc klocki i tarcze, jakieś duperele, nie pamiętam . Toyotka poszła 3 lata
      temu w dobre ręce.:))
      -teraz Mercedes A - ma pół roku , w warsztacie byłem już 4 razy - na gwarancji -
      migacze nie włączały się (???), popsuty immobilaser, zacinające się
      wspomaganie i szyby. Ale i tak jestem zadowolony...Za 2 miesiące oddaję go
      narzeczonej , z okazji ŚLUBU!!!
    • Gość: polokokt Re: ILE RAZY ODWIEDZALISCIE ASO NA GWARANCJI? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.06.02, 20:34
      Ja o kilku samochodach:
      POLO 1.4 16 V 75KM rocznik 2000 i przebieg 31 tys km:
      bylo tyle usterek ze jak bym z tym jezdizl wszystkim do aso to.... Wiec do
      okresu gwarancji zalicze blad komputera ktorego nie da sie usunac (nawet aso
      chyba nie wie co to), wymiane kostki stacyjki a poza tym jeden przeglad
      serwisowy. A po gwarancji srednio co kwaral cos sie psuje. Dobrze ze juz sie
      konczy moja przygoda z tym samochodem.

MITSUBISHI CARISMA 1.8 GLX 115KM rocznik 1997 i przebieg 100 tys km:
      Nic, ani jednej wizyty w aso w celach innych niz przeglad. No moze w trakcie
      przegladu wymienili takie tulejki w dzwigni zmiany biegow co by ta nie drgala
      (wyrobily sie poprostu. Nie licze wizyty w celach lakierniczych po tym jak w
      przod baba (nie mozna tego inaczej nazwac, ale bez urazy do innych Pan
      kierowcow) wiechala nie widzac ze ten samochod tam stal :)

Fiat Cinquecento 704 Young rocznik 1996 i przebieg 30 tys km:
      Na gwarancji nic :)
      A na koniec jak go mielismy zaczelo leciec zawieszenie, uszczelki i ogolnie
      takie pierdoly, ktore troche wkorzaly. Ale ogolnie samochodzik OK

Opel Vectra 1.6 100KM rocznik 2000 przebieg okolo 40 tys km:
      Po pol roku byla szlifowana glowica bo samochod w zimie jak byl zimny nie mial
      mocy dopuki sie nie rozgrzal. Po szlifowaniu zaczal brac jakies 0,5 litra oleju
      na 1000km. Poza tym nic.

Opel Corsa 1.2 Elegance 75KM rocznik 2001 przebieg 15000:
      Do tej pory nic. Jedynie niedawno byl na rocznym przegladzie. Poza tym ze ASO z
      obsluga klienta dalo d.... to wszystko OK

A na koniec rodzynek o ktorym juz kiedys pisalem (ale nie moj, ale znam dobrze
      historie udokumentowana).
      Otoz Opel Zafira 1.8 z lutego 2002 roku. Do tej pory byla sprawna......... 9
      dni :) Ostatnio po wymianie silnika po odjechaniu od ASO 20 km znow silnik
      przestal chodzic, wiec znow poszla do ASO :). Ale juz innego bo tamci sie
      poddali.

To tyle
      Pozdrawiam
    • Gość: Andre Re: ILE RAZY ODWIEDZALISCIE ASO NA GWARANCJI? IP: *.pcplus.com.pl 10.06.02, 21:10
      Skoda Fabia 1,4 68KM
      1 wymiana oleju z 10W60 Castrol na 0W40 M1 po 12 tys. (taki kaprys miałem)
      2 założyłem sobie przednie chlapacze (j/w)
      3 wymieniłem radio z fabrycznego 202 (okropny złom) na 502 (okropnie drogie)
      bo chyba zgłupiałem.
      4 regulacja klapki wlewu paliwa (zrobili ok)

To chyba nie przesąd, ale ja lubię swoje samochody (mam jeszcze Forda transita,
      Daewoo Lublin, Żuk blaszak na gaz, Star wędka 6T, i Polan 16T)i one mnie lubią.
      PZDR.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka