d.dutkiewicz 20.05.05, 22:24 Mam fabię 1.2 12V z instalacją gazową BRC Sequent24. Samochód jeździ bez zarzutu, ale włącza mi się kontrolka check engine. Jak to zwalczyć? Czy dłuższa jazda z tym nie uszkodzi silnika? Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: andrzej skodziarz Re: zapala mi się check engine IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.05.05, 22:30 Kontrolka "check" często zapala się w tych silnikach i to bez instalacji gazowej. Zapala się po sygnałach z sondy Lambda. A masz chyba dwie, przed i za katalizatorem. Jeśli długo jeździsz na gazie to pewnie któraś sonda już padła, albo zwyczajnie skład spalin jest do d... Możliwa też jest inna usterka w instalacji wtryskowej, ale najczęściej to opisana wyżej. Rada: zdemontować gaz! ;) Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: Michal M Re: zapala mi się check engine IP: *.lodz.mm.pl 07.06.05, 19:48 Ja jeżdzę "zagazowaną" 1.4 i też mam ten problem. Na gazie nie zapala się a na benzynie tak. Zauwazyłem, że pomaga czasem przejście na gaz. Problemem jest wyłączenie tej kontrolki bo w serwisie policzyli mi ostatnio, że trawło to 45 min (w innym, gdańskim zrobili to od reki bez brania kasy) Nie miałem jeszcze takiej sytuacji ale podpbno po kilkudziesięciu kilometrach z włączoną kontrolką silnik wchodzi na wyższe obroty i do usunięcia problemu na nich zostaje. Link Zgłoś
dj_edek Re: zapala mi się check engine 18.06.05, 20:28 1.Masz problem z sonda lamba i wtedy komputer przestawia wtrysk,co przy dluzszej eksploatacji moze spowodowac koniecznosc wizyty w warsztacie. 2.Masz niesprawne emulatory wtryskiwaczy i to powoduje zapalanie sie tej kontrolki.Jest to bardzo czesta przypadlosc instalacji gazowych,ale wizyta w warsztacie w ktorym instalacja byla zakladana i wyregulowanie jej,powinny zalatwic problem. Link Zgłoś