Gość: Seat IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 09.10.02, 10:16 Czekam na opinie właścicieli nowj Ibizy Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: KJS Re: Chcę kupić nową Ibizę 1.4 75 KM IP: *.interecho.com / *.interecho.com 09.10.02, 16:55 Nowa Ibiza jest strasznie droga do tego co oferuje w zamian. Jedynie właśnie wersja z 75 KM jest względnie "opłacalna". Nie wiem ile masz wzrostu ale model Stella oferuje kierowcy paskudną pozycję za kierownicą. Bez regulacji wysokości fotela nie kupowałbym tego auta (w Stelli siedzi się za kierownicą jak na taborecie). Z drugiej strony wersja Signo jest chyba rekordzistą jeżeli chodzi o dopłatę za dodatkową parę drzwi 22oozł i cena wersji 5 d Signo jest bardzo wysoka! Poza tym auto jest chyba z najtwardszym zawiasem w klasie B (co dla mnie jest zaletą, ale nie dla mojej babci ;-)). Poza tym jak chcesz kupować to raczej wstrzymałbym się aż pojawią się jakieś promocje na ten model, a pojawią się na pewno, bo auto "nie idzie" właśnie ze względu na cenę. Poza tym auto jest cool. Trzeba pamiętać że Seat to jedyna marka firmy VAG, która nie miała dużej seryjnej wpadki z powrotem aut do serwisu- choć zwróciłbym dużą uwagę na serwis w Polsce, czyli gdzie kupuję, bo ogólnie Seata serwis jest zły (w Polsce). Dalej mogę z Tobą podyskutować ale musisz określić bliżej czego wymagasz i oczekujesz od samochodu. Bo na zdanie chcę kupić mogę odp. - kupuj :- ). Link Zgłoś
Gość: polokokt Re: Chcę kupić nową Ibizę 1.4 75 KM IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.10.02, 22:09 Czesc Kolega tu napisal o doplacie za wersje 5d. Ja mam polo 3d i teraz "pluje sobie w twarz" ze nie wzialem 5d. Nie wiem jak jest rozwiazany system wsiadania do nowej ibizy ale u mnie w dwuletnim polo skladanie fotela polega jedynie na zlozeniu oparcia, dol fotela pozostaje nie ruszony. Wiec od osob wsiadajacych na tyl wymaga to sporej umiejestnosci akrobatyki. W poprzednim modelu ibizy bylo dokladnie tak samo. Efekt jest taki ze oslonki na zgieciu fotela dawno mam pourywane, bo kazdy jak wsiadal to zawadzal butem (szczegolnie zima, gdy podeszwy grube) i w koncu oslonka sie urwala. To taka uwaga na temat praktycznosci wersji 5d. Co do silnika to mam taki sam w polo, czyli 1.4 16v 75km. Siliczek moze nie rakieta ale do miasta do codziennej jazdy w zupelnosci wystarcza. Calkiem przyjemnie przyspiesza, ale jak to 16v trzeba krecic ponad 3000obr/min. Do 130km/h przyspiesza dosc zwawo (jak oczywiscie na ta moc) powyzej juz mozna tylko spokojnie czekac. Max ile mi sie udalo osiagnac na kolach 185/55/14 to 185km/h. Spalanie w miescie to przy ostrzejszej jezdzie jakies 8 litrow. Jezdzac spokojnie to 6-7 litrow (osobiscie zadko taki wynik osiagam, ale to kwestia nogi). Max spalanie jakie mialem to 11 litrow, ale to juz rzeczywiscie max co moze wypic :) Wiecej nie da rady. Co do przyspieszen to jak pisalem wczesniej rakieta to nie jest, ale ruszajac spod swiatel ruchu sie nie hamuje. Elastycznosc na przyzwoitym poziomie. Na trujeczce ciagnie juz od jakichs 1500- 2000obr/min (nie wgniata w siedzenie ale jedzie). Oczywiscie jesli chodzi o ekonomiczna jazde. Jak sie cce mozna jezdzic od 3000obr/min. Jedyne problemy jakie z nim mam to oprogramowanie komputera, ale mysle ze w ibizie juz to naprawili. To znaczy byla to bolaczka tego silnika w polo modelu 2000 roku. Wiecznie swieca sie jakies kontrolki od silnika. Nie wiem czujniki zbyt czule czy co? :) To tyle jesli chodzi o silnik. Jesli jeszcze masz jakies pytania to wal smialo. Acha skrzynia biegow pewnie jest inaczej zestopniowana wiec moga byc pewne roznice. Co do zawieszenia to mysle ze w moim polo jak i w nowej ibizie bedzie podobnie wiec cos powiem. Otoz zawieszenie jest dosc twarde, czuc droge. Jak ktos tu napisal jedni to lubia inni nie (mi to nie przeszkadza). Ale samochodzik, szczegolnie na kolach 185 bardzo przyjemnie sie prowadzi. Acha te spalania co podalem sa dla kol 195/50/15 wiec ciut wyzsze niz fabryczne. Ogolnie mysle ze jesli cos potargujesz z dealerem i wyciagniesz jeszcze jakies dodatki i upuscik to fajna propozycja. Szczegolnie polowal bym na klime (nawet manualna) i elektryczne szyby (nie wiem czy tego teraz ibiza nie ma w standardzie). A jeszcze tak na marginesie, nie myslales o jakims silniczku TDI? Ja jak kupowalem polo roznica miedzy TDI a moim silnikiem byla nie wielka, tylk na TDI trzeba bylo dlugo czekac. Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Chcę kupić nową Ibizę 1.4 75 KM IP: *.aries.com.pl / 192.168.1.* 09.10.02, 22:18 Gość portalu: KJS napisał(a): Co do tej kwestii to czas pokaże,głównie z uwagi na większość wspólnych części oraz wspólne linie produkcyjne. pozdr Trzeba pamiętać że Seat to jedyna marka firmy VAG, która nie miała > dużej seryjnej wpadki z powrotem aut do serwisu- choć zwróciłbym dużą uwagę na > serwis w Polsce, czyli gdzie kupuję, bo ogólnie Seata serwis jest zły (w > Polsce Link Zgłoś