Dodaj do ulubionych

Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek?

IP: 209.25.130.* 27.11.02, 22:03
No bo tak.
Wyjrzalem dzisiaj przez okno, a tu sasiad zmienia opony w swoim nowym Golfie.
Na zimowe. Wczesniej mial zalozone takie bajeranckie kolpaki, widac, ze nie
tandetne, ktorych wszystkie dresy w okolicy mu zazdroscily. Troche sie meczyl
przy tej robocie, ale wreszcie mu sie udalo zalozyc kola z pieknymi lsniacymi
zimowkami i pojechal. Ale patrze, nie ma kolpakow.
W tym momencie uswiadomilem sobie, ze czesto widuje, zwlaszcza w zimie,
samochody bez kolpakow, przoduja w tym samochody kilkuletnie.
Wysnulem wiec logiczny wniosek, ze kolpaki jakos zmniejszaja skutecznosc opon
zimowych, a na to przeciez zadem amator bezpiecznej jazdy nie moze sobie
pozwolic. Wiec zdejmuja kolpaki.
Przesszla mi przez glowe tez taka mysl, ze oni po prostu musza chwalic sie
wszem i wobec, ze maja opony zimowe i sa the best.
Rekompensuja tym sobie koniecznosc wydania na prozno nawet kilku tysiecy
zlotych. Wiec nie zakladaja kolpakow, bo chca dac do zrozumienia: "patrzcie
jaki jestem bogaty, stac mnie na zimowki, a sasiada nie, i jaki jestem
rozsadny, wiem, ze moge jezdzic bezpiecznie nawet 150 i sie nie zabije.
Jestem lepszy od was, co nie zakladacie zimowek, bo wy popelniacie ciezkie
przestepstwo, a ja wiem, ze jezdze bezpiecznie".
Jest tez trzecia mozliwosc: po prostu wali im w dekiel.

Wiec jak jest naprawde?
Obserwuj wątek
    • Gość: ARAFAT Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: *.utp.pl / 10.10.10.* 27.11.02, 22:17
      Witam!

      Wielki nieobecny znów przybywa... Zaraz śmigam sciągnąć kołpaki i sprawdzę czy
      szybciej po zakrętach da sie jezdzić. Nie zapomnij że masa resorowana spada
      dzięki braku kołpaków a więc oszczędzasz zawieszenie...
      • Gość: Ralph Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 27.11.02, 22:31
        Poza tym chłodzenie hamulców się poprawia, no i ten spadek bezwładności koła-
        lepsze hamowanie i przyśpieszanie. W dalszej kolejności- uspokojony właściciel
        (faktem, że ani mu tych eleganckich dekli nie ukradną, ani ich nie zgubi na
        mrozie tudzież rozbije o krawężnik) jeździ pewniej. A zahartowany tym
        estetycznym wyrzeczeniem kierowca-asceta na wiosnę odżyje, popuści pasa, straci
        czujność wojownika szosy... Jak z tego widać, kołpaki nie tylko zmniejszają
        skuteczność zimówek, ale w ogóle źle wpływają na wydolność kierowcy jako
        kierowcy, kierowcy jako posiadacza i kierowcy jako istoty samodoskonalącej się.
        Kołpakom na kołach mówimy stanowcze NIE!
        PS.A takie modele błyszczące a udane teraz produkują...
    • Gość: Mar a może dlatego? IP: skory:* / 10.2.13.* 28.11.02, 02:51
      Brak kołpaków można wytłumaczyć tym, że na opony letnie taki osobnik ma
      przewidziane felgi aluminiowe (tj. obecze kół z lekkich stopów - jak się mówi
      prawidłowo), a zatem NIE MA kołpaków. Natomiast do opon zimowych zakłada felgi
      stalowe (bo ktoś powiedział, że zimą na aluminowych się nie jeździ) i dalej NIE
      MA KOŁPAKÓW. A nawet jeśli taki ktoś ma te same stalowe felgi na zimę i na
      lato, to przynajmniej w zimie może poudawać, że ma też felgi aluminiowe...

      Oczywiście w najlepszej sytuacji są własciciele modeli skoda w wersji FABIEDA,
      gdzie kołpaków nie ma wogóle...
      • Gość: druid_ Re: Chyba znam prawdziwy powod IP: 209.25.130.* 28.11.02, 07:50
        Gość portalu: Mar napisał:

        > Brak kołpaków można wytłumaczyć tym, że na opony letnie
        taki osobnik ma
        > przewidziane felgi aluminiowe (tj. obecze kół z lekkich
        stopów - jak się mówi
        > prawidłowo), a zatem NIE MA kołpaków. Natomiast do opon
        zimowych zakłada felgi
        > stalowe (bo ktoś powiedział, że zimą na aluminowych się
        nie jeździ) i dalej NIE
        >
        > MA KOŁPAKÓW. A nawet jeśli taki ktoś ma te same stalowe
        felgi na zimę i na
        > lato, to przynajmniej w zimie może poudawać, że ma też
        felgi aluminiowe...
        >
        > Oczywiście w najlepszej sytuacji są własciciele modeli
        skoda w wersji FABIEDA,
        > gdzie kołpaków nie ma wogóle...

        Twoja teoria nie pasuje do mojego sasiada, bo on mial
        kolpaki.
        Pomyslalem nad tym troche i mysle, ze znam wytlumaczenie.
        Amatorzy bezpiecznej jazdy w zimie twierdza, ze jesli
        kupia opony zimowe, to normalne opony wystarcza im na
        polowe dluzej. Podobnie jest z kolpakami. Kupuje taki
        fagas lsniace kolpaki, czysci je codziennie szczoteczka
        do zebow, pielegnuje roznymi plynami i szamponami, a tu
        nagle pojawia sie pierwsza rysa, co jest oznaka
        koniecznosci oszczedzania tego waznego elementu
        samochodu. Wiec przy okazji kupna opon zimowych mysla
        sobie: "zdejme na pol roku kolpaki, to wystarcza mi na
        dwa razy dluzej, tak jak opony".
        Potem nA wiosne zakladaja kolpaki i raz, ze wydaje im
        sie, ze maja nowy samochod, dwa - sami czuja sie jak nowo
        narodzeni.
        • Gość: Xearo Re: Chyba znam prawdziwy powod IP: mieszko.pl.u* 28.11.02, 09:43
          Widać, że bardzo zazdrościsz sąsiadowi tych kołpaków... :)
      • qrakki999 Re: a może dlatego? 28.11.02, 11:38
        Gość portalu: Mar napisał(a):

        > Oczywiście w najlepszej sytuacji są własciciele modeli skoda w wersji
        FABIEDA,
        > gdzie kołpaków nie ma wogóle...

        Zgadzam się w pełni - sam mam Felibiede i w niej zamiast kolpaków pełnych
        takie 'kołpaczki' zakrywające srodek koła! I to łacznie 8 takich kół mam:)no bo
        mam zimowe oponki - a co! / UWAGA nie zamierzam dyskutowac nt. sensownosci
        zimowek - mi sie lepiej jezdzi jak nie odsnieza mi ulic w miasteczku/.
        ale wracajac do meritum i moich biedakołpaczków - strasznie cierpie, ze jadac
        nikt nie zauwaza ze mam zimowe opony i ze mam do nich nawet osobny komplet
        felg!! Ale dzis wezme z pracy korektor i podmaluje napis na oponach na biało -
        wtedy przynajmniej na swiatłach i parkingach bede mogł przyszpanowac zimowkami:)

        A i jeszcze jedno moja Felibieda Skodzinokapelusznicza jest szybsza od
        kolezanek z pelnymi kolpakami - zauwazyłem ze V max jest tez wyzsza! Cos w tym
        jest panowie - moze powinienem z nia niczym Małysz do tunelu aero podjechac???

        pzdr.
        Q
    • bart_ Druid... dobrze kombinuje :-) 28.11.02, 09:38
      bo teraz faktycznie od ostatnich 2 sezonów coraz więcej widzę wózków bez dekli
      ale na zimówkach. To chyba taka kolejna "moda", ze niby latem to mam wózek
      super lźniący i pierdzący tak żeby wszyscy mnie widzieli, a zimą zmieniam mu
      ubranko i oponki też, ale dekli nie zakładam bo bez dekli wygląda bardziej \,
      no tak "pancernie", "zimowo", tak "gitosko" ;-) itp.
      Dotyczy to często wózków całkiem całkiem, lepszych marek, nówek, no i
      najczęście z kratką. To taki nowy snobizm, a że wziął się z Ursynowa, to
      najlepiej zauważyć patrząc na tablice najczęściej z napisem "WN".

      Pzdr
      • Gość: marba Re: Druid... dobrze kombinuje :-) IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.02, 13:07
        bart_ napisał:

        > bo teraz faktycznie od ostatnich 2 sezonów coraz więcej widzę wózków bez
        dekli
        > ale na zimówkach. To chyba taka kolejna "moda", ze niby latem to mam wózek
        > super lźniący i pierdzący tak żeby wszyscy mnie widzieli, a zimą zmieniam mu
        > ubranko i oponki też, ale dekli nie zakładam bo bez dekli wygląda bardziej \,
        > no tak "pancernie", "zimowo", tak "gitosko" ;-) itp.
        > Dotyczy to często wózków całkiem całkiem, lepszych marek, nówek, no i
        > najczęście z kratką. To taki nowy snobizm, a że wziął się z Ursynowa, to
        > najlepiej zauważyć patrząc na tablice najczęściej z napisem "WN".
        >
        > Pzdr

        Ale was mierzi ten brak kołpaków. :P
        Chyba zdejme, zdrzaźnie sąsiadów, niech im gul bryknie że mama zimówki.
        Naprawde zabawny wątek.

        A moda to z zachodu przyszła, razem z zimówkami zresztą.
        Zimówka służy międzyinnymi do jazdy w kopnym sniegu, czy śniegowych koleinach i
        wtedy kółpak łatwo stracić czy połamać, albo po totalnie oblodzonej górskiej
        drodze i wtedy należy założyć łańcuchy i można kołpak połamać, w najlepszym
        wypadku porysować.
        Znam ludzi którzy po żadnych górach nie jeżdzą i na zime zdejmuja kołpaki tak
        dla picu jak sugerujesz. Ale czemu ma to kogokolwiek drażnić? Może komuś
        przeszkadzać głośny wydech, ale kołpaki, czy ich brak? Ludzie wy macie coś z
        psychiką.
        • bart_ Re: Druid... dobrze kombinuje :-) 28.11.02, 15:55
          Gość portalu: marba napisał(a):
          > Ale czemu ma to kogokolwiek drażnić? Może komuś
          > przeszkadzać głośny wydech, ale kołpaki, czy ich brak? Ludzie wy macie coś z
          > psychiką.

          A czy ja mowie ze mnie to drazni ???
          Kolega Druid zapuscil watek no to sie dzielimy wrazeniami.
          Ja akurat mam takie skojarzenia.

          Pzdr
    • cherman Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? 28.11.02, 09:55
      W moim starym samochodzie kołpaki z kół z letnimi oponami nie pasowały do kół z
      zimówkami, więc z racji wrodzonego skąpstwa nie dukupowałem drugiego kompletu i
      przez kwartał jeździłem bez kołpaków.
      • Gość: Michal Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: *.telia.com 28.11.02, 10:44
        Tak Druidzie, zmniejszaja skutecznosc zimowek i to w bardzo duzym
        stopniu.Postaram sie Tobie to wytlumaczyc "Druidmetoda".
        Jak wiesz Druidzie kolpak oslania cala felge od strony zewnetrznej.Konstruktor
        przewidzial te piekne ozdoby na feldze po to ,aby zbieraly bardzo duzo
        powietrza i chlodzily tarcze hamulcowe,Druidziezakladajac kolpaki
        zamykaszdoplyw powietrza w zwiaku ztym podnosisz temperature tarczy i calego
        kola.Tak w sytuacji krytycznej kiedy gwaltownie hamujesz oczywiscie sniegu
        niema i nie jest przewidywany tej zimy wydziela sie duzo ciepla ktore poprzez
        metalowe cczesci przechodzi na felge cieplo ma sie rozumiec i nagrzewa opone i
        wtedy opona zimowa zaczyna pod wplywem temperatury plywac/krytyczny punkt
        zimowek jest +6C/ tracisz panowanie nad kierownica i uderzasz naprzyklad w
        Fabie.Mysle ze ten krotki wyklad zrozumiales i szybko zdejmiesz kolpaki z
        swojej Fabi.
        Pzdr.Michal
    • Gość: Jarek Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: 213.17.181.* 28.11.02, 11:20
      Gość portalu: druid_ napisał(a):

      > Jest tez trzecia mozliwosc: po prostu wali im w dekiel.

      Przykro mi Druidku, ale twój poziom zdrastycznie się obniża z postu na post.
      Nawet nie ma się jak z ciebie śmiać.
    • Gość: Maciek Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: *.std.fbm.vutbr.cz 28.11.02, 11:38
      Witam,
      Jestem jednym z tych ktorzy zima jezdza bez kolpakow - nie dlatego ze je
      zdejmuje ale dlatego ze latem mam felgi aluminiowe i kolpakow wogole nie mam.
      Rok temu chcialem kupic komplecik kolpakow - aby autko ladniej wygladalo /240
      zl/ ale "naszczescie" znajomy mnie wyprzedzil i kupil sobie takowe kilka dni
      wczesniej. Cieszyl sie nimi jakies 4 dni. Po co wiec wydawac kase na dekle?
      Tylko po to by dac zarobic menelom?
    • Gość: al Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: 217.153.95.* 28.11.02, 13:10
      Ja zaobserwowalem inna ciekawostke
      pewni osobnicy na koncu swoje logina stawiaja podkreslenie
      moze to kompleks dlugosci ?
      p.s
      Przepraszam, jezeli kogos urazilem.
      • Gość: marba Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.02, 13:22
        Gość portalu: al napisał(a):

        > Ja zaobserwowalem inna ciekawostke
        > pewni osobnicy na koncu swoje logina stawiaja podkreslenie
        > moze to kompleks dlugosci ?
        > p.s
        > Przepraszam, jezeli kogos urazilem.

        To nie o długośc chodzi, to ma byc taki no, gitoski login :-)))))))
        • bart_ Gitoska marba... 28.11.02, 15:59
          ogon po nicku jest bo to login do poczty,
          po prostu wcześniej ktoś już zarejestrował nicka bez ogona
          wiec trzeba bylo sobie jakos radzic, no nie półinteligenci ?

          Nie przepraszam jesli kogos uraziłem.
          • Gość: wiktor Re: Gitoska marba... IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 28.11.02, 16:01
            bart_ napisał:

            > ogon po nicku jest bo to login do poczty,
            > po prostu wcześniej ktoś już zarejestrował nicka bez ogona
            > wiec trzeba bylo sobie jakos radzic, no nie półinteligenci ?
            >
            > Nie przepraszam jesli kogos uraziłem.


            Nikogo tak nie urazisz - najwyżej wystawisz sobie "śwadectwo", drogi
            druidzie/barcie
            • Gość: wiktor Re: Gitoska marba... IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 28.11.02, 16:02
              A swoją drogą - jako druid nie zawsze się logujesz, więc dlaczego wtedy ogonek
              za nickiem? (nie użyję tu inwektywy w Twoim stylu)
            • bart_ Domysły.... 28.11.02, 16:10
              to że poparłem pierwotny post druida w niniejszym wątku nie świadczy iż jestem
              jednym i tym samym.
              Za to Ty wiktorze/marbo być może posiadając skrywaną podwójną osobowość
              posuwasz się do tak nikczemnych praktyk.
              A co do wypowiedzi marby n.t. ogona, to wiadomo kto "jest głodny i komu chleb
              na myśli".
              ;-)

              • qrakki999 Typowo polski burdel 28.11.02, 16:24
                stworzony został w tym wątku!

                Dla mnie Druid napisał coś co było w miare dowcipne a jednocześnie interesujące.

                Ale dyskusja zamiast potoczyć się w kierunku czy jest to /nie zakładanie
                kołpaków/: specjalne działanie czy nie, to potoczyła sie w kierunku obrzucania
                sie błotem i sugerownia kto ma mniejszego!

                Taka typowo polska burza mózgów:)
                Wrzućcie na luz chopaki i dziołchy bo Wam się pościera!

                pzdr.
                Q

                PS. niestety nie pierwszy to i nie ostatni taki spieprzony wątek!
                PS2.jak już pisałem ja mam tylko biedakołpaczki w Felibiedzie
                Skodzinokapeluszniczej;-)
                • Gość: marba Re: Typowo polski burdel IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.02, 17:25
                  qrakki999 napisał:

                  > stworzony został w tym wątku!
                  >
                  > Dla mnie Druid napisał coś co było w miare dowcipne a jednocześnie
                  interesujące
                  > .
                  >
                  > Ale dyskusja zamiast potoczyć się w kierunku czy jest to /nie zakładanie
                  > kołpaków/: specjalne działanie czy nie, to potoczyła sie w kierunku
                  obrzucania
                  > sie błotem i sugerownia kto ma mniejszego!
                  >
                  > Taka typowo polska burza mózgów:)
                  > Wrzućcie na luz chopaki i dziołchy bo Wam się pościera!
                  >
                  > pzdr.
                  > Q
                  >
                  > PS. niestety nie pierwszy to i nie ostatni taki spieprzony wątek!
                  > PS2.jak już pisałem ja mam tylko biedakołpaczki w Felibiedzie
                  > Skodzinokapeluszniczej;-)

                  Nie. Druid napisał że ma sąsiad głupka, bo zciągnoł kołpaki dla szpanu. Kolejny
                  przykład dorabiania całej ideologii do tego czy innego szczegółu. A nawet jak
                  dla szpanu, żeby samochud wyglądał, no, no tak pancernie, zimowo, no to co? To
                  jest świetny pretekst żeby pokazać jaki ja jestem mądry, bo jak bym ściągnoł
                  kołpaki to bym musiał mieć jakiś praktyczny powód, bo inaczej to się jest już
                  debilem.
                  I to mnie drażni. Klapki na oczach i wszystko poukładane, BMW=dres,
                  blondynka=idiotka, itp. jaki prosty swiat.
                  I ten wątek ani przez chwile nie był fajny. A może ktoś ma kompleks że se bez
                  kołpaków na zimówkach nie może pojeździć, a tak bardzo by chciał być gitoski.
              • Gość: marba będe drażnić otoczenie IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.02, 17:48
                Jenak zdejme kołpaki jeszcze dziś, jak zobaczy mnie bart_ i jemu podobni szlag
                ich trafi na miejscu i będą mogli dorabiać sobie do tego faktu całą ideologię.
                Z takich samych powodów kupiłem kiedyś czarne auto, wileu do okoła ma znim
                problem, czarnolakierowny cwaniak, jak ktoś już pisła na tym forum. I z tych
                samych powodów kupie sobie BMW, bo żadna inna marka nie drażni tak otoczenia, a
                ja bede miał ubaw po pachy. Może nawet sąsiedzi zaczną mi zostawiać wolne
                miejsce na parkingu pod samym oknem :))))) Idologia dorobiona do kołpaka jest
                niczym, przy tej jaka jest dorobiona do BMW, ale to jest to samo.
                • bart_ A ja mam to w głęboko w "poważaniu... 29.11.02, 08:15
                  czym marba bedziesz jezdzic.
                  hi hi hi :-)))
          • Gość: marba Re: Gitoska marba... IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.02, 17:12
            bart_ napisał:

            > ogon po nicku jest bo to login do poczty,
            > po prostu wcześniej ktoś już zarejestrował nicka bez ogona
            > wiec trzeba bylo sobie jakos radzic, no nie półinteligenci ?
            >
            > Nie przepraszam jesli kogos uraziłem.

            Czyli okerślenie gitoski ma być obraźliwe, hmm. Czyli kolega zamierzał obrazić
            posiadaczy gitosko wygladających samochodów, nie załapałem, moje intencje były
            nieco inne. Teraz juz bede uważał żeby nie wyskoczyć że ktoś ma coś, no,
            gitoskiego.
            • Gość: Michal Druidzie jo mom problema IP: *.telia.com 28.11.02, 18:47
              Wis tak pises lotych kolpokoch,cusik mi na mysl psyslo,wis jo pucuje co
              niedziela ty kolpoki jok jedziom na sume.I wis one te kolpoki mi
              pseskadzaja,jak wliziem autem w zospe to kolka jok soton krynca sie,a auto
              stoi i wis mam pikne zimowki,wis jak zdjol jo te kulpaki to wzospy jok wpadnim
              to ino sam wyjezdza ni tsa pychoc go.To tak sumujac Druidzie ty bodonie
              twirdzem ze kolpoki pseskadzaja.
              Pozdrowiom Cibie i Twe Babu Michol
              • Gość: druid_ Re: Druidzie jo mom problema IP: 209.25.130.* 29.11.02, 08:21
                Gość portalu: Michal napisał(a):

                > Wis tak pises lotych kolpokoch,cusik mi na mysl
                psyslo,wis jo pucuje co
                > niedziela ty kolpoki jok jedziom na sume.I wis one te
                kolpoki mi
                > pseskadzaja,jak wliziem autem w zospe to kolka jok
                soton krynca sie,a auto
                > stoi i wis mam pikne zimowki,wis jak zdjol jo te
                kulpaki to wzospy jok wpadnim
                > to ino sam wyjezdza ni tsa pychoc go.To tak sumujac
                Druidzie ty bodonie
                > twirdzem ze kolpoki pseskadzaja.
                > Pozdrowiom Cibie i Twe Babu Michol


                Ale o co chodzi?
                • Gość: Michal Re: Druidzie jo mom problema IP: *.telia.com 29.11.02, 11:00
                  Gość portalu: druid_ napisał(a):

                  > Gość portalu: Michal napisał(a):
                  >
                  > > Wis tak pises lotych kolpokoch,cusik mi na mysl
                  > psyslo,wis jo pucuje co
                  > > niedziela ty kolpoki jok jedziom na sume.I wis one te
                  > kolpoki mi
                  > > pseskadzaja,jak wliziem autem w zospe to kolka jok
                  > soton krynca sie,a auto
                  > > stoi i wis mam pikne zimowki,wis jak zdjol jo te
                  > kulpaki to wzospy jok wpadnim
                  > > to ino sam wyjezdza ni tsa pychoc go.To tak sumujac
                  > Druidzie ty bodonie
                  > > twirdzem ze kolpoki pseskadzaja.
                  > > Pozdrowiom Cibie i Twe Babu Michol
                  >
                  >
                  > Ale o co chodzi?
                  Ino Druidzie ni znato inszego polskiego,to jo <Ci mowiom ucto sie jezykow.
                  Pzdr.Michol.
    • Gość: JK Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: *.acn.pl 28.11.02, 19:03
      Gość portalu: druid_ napisał(a):

      > No bo tak.
      > Wyjrzalem dzisiaj przez okno, a tu sasiad zmienia opony w swoim nowym Golfie.
      > Na zimowe. Wczesniej mial zalozone takie bajeranckie kolpaki, widac, ze nie
      > tandetne, ktorych wszystkie dresy w okolicy mu zazdroscily. Troche sie meczyl
      > przy tej robocie, ale wreszcie mu sie udalo zalozyc kola z pieknymi lsniacymi
      > zimowkami i pojechal. Ale patrze, nie ma kolpakow.
      > W tym momencie uswiadomilem sobie, ze czesto widuje, zwlaszcza w zimie,
      > samochody bez kolpakow, przoduja w tym samochody kilkuletnie.
      > Wysnulem wiec logiczny wniosek, ze kolpaki jakos zmniejszaja skutecznosc opon
      > zimowych, a na to przeciez zadem amator bezpiecznej jazdy nie moze sobie
      > pozwolic. Wiec zdejmuja kolpaki.
      > Przesszla mi przez glowe tez taka mysl, ze oni po prostu musza chwalic sie
      > wszem i wobec, ze maja opony zimowe i sa the best.
      > Rekompensuja tym sobie koniecznosc wydania na prozno nawet kilku tysiecy
      > zlotych. Wiec nie zakladaja kolpakow, bo chca dac do zrozumienia: "patrzcie
      > jaki jestem bogaty, stac mnie na zimowki, a sasiada nie, i jaki jestem
      > rozsadny, wiem, ze moge jezdzic bezpiecznie nawet 150 i sie nie zabije.
      > Jestem lepszy od was, co nie zakladacie zimowek, bo wy popelniacie ciezkie
      > przestepstwo, a ja wiem, ze jezdze bezpiecznie".
      > Jest tez trzecia mozliwosc: po prostu wali im w dekiel.
      >
      > Wiec jak jest naprawde?

      Jest jeszcze czwarta mozliwosc. Moj maz po prostu zapomnial wziac swoje kolpaki
      jak jechal zmieniac opony. No i jezdzi bez (kolpakow, a nie opon).
    • Gość: robert no jasne! IP: *.acn.pl / 10.71.9.* 28.11.02, 19:21
    • greenblack Do Druida 28.11.02, 23:15
      Czy jadąc na narty w Alpy też jedziesz na letnich oponach? Jeśli tak, to będę
      wypatrywał ślizgającego i staczającego się Leona na polskich numerach i
      ewentualnie pomogę jego właściecielowi zakończyć męczarnię, spychając go w
      przepaść.
      Pozdrawiam
      • Gość: druid_ Re: Do Druida IP: 209.25.130.* 29.11.02, 07:45
        greenblack napisał:

        > Czy jadąc na narty w Alpy też jedziesz na letnich
        oponach? Jeśli tak, to będę
        > wypatrywał ślizgającego i staczającego się Leona na
        polskich numerach i
        > ewentualnie pomogę jego właściecielowi zakończyć
        męczarnię, spychając go w
        > przepaść.
        > Pozdrawiam


        A kto powiedzial, ze jade Leonem?
        Chyba zapomniales, ze moja zona ma Frontere.
        • Gość: młody Re: Do Druida IP: *.acn.pl / 10.71.3.* 30.11.02, 01:44
          Gość portalu: druid_ napisał(a):

          > A kto powiedzial, ze jade Leonem?
          > Chyba zapomniales, ze moja zona ma Frontere.

          1. To Ty chyba zapomniałeś że za granicę(a nawet poza Warszawę czyli pewnie do
          Wrocławia czy Gdańska) lecisz samolotem... trzymaj się scenariusza

          2. Czy jesteś utrzymankiem? Człowiek o takim ego jak ty w "normalnych" warunkach
          nie dopuściłby do sytuacji gdzie żona hula 2x droższą bryką. Jesteś
          reformowanym druidem?

          papa
          • Gość: druid_ Re: Do Druida IP: 209.25.130.* 02.12.02, 08:44
            Gość portalu: młody napisał(a):

            > 1. To Ty chyba zapomniałeś że za granicę(a nawet poza
            Warszawę czyli pewnie do
            > Wrocławia czy Gdańska) lecisz samolotem... trzymaj się
            scenariusza
            >

            Zwykle tak jest. Do Wroclawia jeszcze nie lecialem, ale
            do Gdanska latam przynajmniej raz na kwartal. Za granice
            jeszcze czesciej. Na narty tez nie jade sam samochodem.
            Zona mnie zawiezie, bo tak jest wygodniej. Wsiadam w
            Polsce, wysiadam pod samym hotelem, jezdze przez tydzien
            na nartach, potem wsiadam i wysiadam w Polsce. Tez bys
            tak chcial, co?

            > 2. Czy jesteś utrzymankiem? Człowiek o takim ego jak ty
            w "normalnych" warunkac
            > h
            > nie dopuściłby do sytuacji gdzie żona hula 2x droższą
            bryką. Jesteś
            > reformowanym druidem?
            >

            Ja wiem, ze u ciebie na prowincji malo osob ma dwa
            samochody, wiec pewnych rzeczy nie rozumiesz. Nie bede ci
            wyjasnial, bo jeszcze wpadniesz w wieksze kompleksy.
            • bart_ Tak, bo właśnie 02.12.02, 08:47
              *.acn.pl / 10.71.3.*
              to z prowincji jakieś ip jest
              bo Aster City już panie pod warszawą działa.

              Pzdr
              • Gość: młody Re: Tak, bo właśnie IP: *.acn.pl / 10.71.3.* 02.12.02, 13:04
                bart_ napisał:

                > *.acn.pl / 10.71.3.*
                > to z prowincji jakieś ip jest
                > bo Aster City już panie pod warszawą działa.
                >
                > Pzdr

                na dodatek Panie, gazeta z poniedziałku to w kiosku jutro się ukaże Panie
                drogi nie odśnieżone, trza było furmankę z pod Kabat ciągać Panie
                wojsko chleb do domów Scottami rozwozi, woda w kranie zamarzła Panie tylko
                jeszcze internet jako ta ostatnia niteczka łącząca ze światem się ostał Panie
                jako ten promyk nadziei w obliczu klęski i głodu Panie

                :)))
                pzdr
                Panie weź ta od żony Frontera i przyjedź pomagać tu na prowincja bo lekarze
                do Centrum Onkologii dojechać musą
                • bart_ A na Roentgena, tam pod GS-em ... 02.12.02, 13:11
                  korki straśne casem sie robia, ze dujść nie mozna panie do łosiedla.
                  Wienc uprasam wsyćkich gziećnie abyście sie umielu porusać po tej naszej
                  ursynowskiej prowincyi, bo tutaj panocki madre i bogate mieskaja i ło swoje
                  mienie głowa jem boleć zacyna.
                  Tok se pomomrotał. Z bogiem !


                  Gość portalu: młody napisał(a):

                  > Panie weź ta od żony Frontera i przyjedź pomagać tu na prowincja bo lekarze
                  > do Centrum Onkologii dojechać musą


            • greenblack Re: Do Druida 02.12.02, 20:03
              Gość portalu: druid_ napisał(a):

              > Ja wiem, ze u ciebie na prowincji malo osob ma dwa
              > samochody, wiec pewnych rzeczy nie rozumiesz. Nie bede ci
              > wyjasnial, bo jeszcze wpadniesz w wieksze kompleksy.

              Niezła histotyjka z tymi dwoma samochodami, w tym jednym bardzo terenowym i z
              4x4. Nie wiem tylko, czy do tak światowego człowieka dotarła wiadomość, że
              istnieją opony zimowe do terenówek. Teraz masz dwa wyjścia:

              a) przyznać się, że masz opony zimowe
              b) przyznać się, że w Alpy jedziesz na letnich

              Masz całą noc na dokonanie wyboru. I jeszcze gdybyś był łaskaw, mógłbyś spisać
              markę i wszystkie oznaczenia z opon z Frontery?

              Pozdrawiam
              • Gość: Niknejm Re: Do Druida IP: *.waw.cdp.pl, / 143.26.81.* 03.12.02, 10:36
                greenblack napisał:

                > Masz całą noc na dokonanie wyboru. I jeszcze gdybyś był łaskaw, mógłbyś
                > spisać
                > markę i wszystkie oznaczenia z opon z Frontery?

                Cholera, na oponach w matchboxie literki są takie małe... Druid będzie musiał
                od kogoś mikroskop zapodać... ;-)

                Pzdr
                Niknejm
    • Gość: Szon Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: proxy / 172.20.64.* 29.11.02, 10:39
      Nic nie rozumiecie. To jest czysta fizyka. W zimie, przy niskich temperaturach
      material z ktorego sa zrobione kolpaki kurczy sie, powodujac gorsze trzymanie
      sie kolpaka w kole. Do tego jak dodamy wieksza ilosc dziur w drodze, to nic
      dziwnego ze kazdy sie boi zeby nie zgubic kolpakow. Ja swoje tez zdejmuje,
      myje, poleruje i zawijam w folie, zeby sie nie niszczyly. Potem jak bede
      sprzedawal samochod to dopiero zaloze

      ;-)

      Pozdrawiam
      Szon
      • bart_ Mózg też się kurczy w zimie ??? 02.12.02, 08:15
        Gość portalu: Szon napisał(a):

        > To jest czysta fizyka. W zimie, przy niskich temperaturach
        > material z ktorego sa zrobione kolpaki kurczy sie,

        Kurczy się ? Sory ale qrczy się chyba ci coś w spodniach, bo ABS z którego są
        robione kołpaki na pewno nie. Z metalami się ci pomyliło, kolego. Luknij do
        encyklopedii.

        A tak w ogóle, to "Co ty wiesz o kurczeniu ? Ty stary fizyk jesteś"
    • Gość: sandwich Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: *.centrala.kbsa / 10.67.193.* 29.11.02, 13:11
      Jak miałem malucha to też zdjąłem kołpaki, by się nie zniszczyły. A teraz mam
      komplet kołpaków do malucha, bo jak jechałem go sprzedać to zapomniałem założyć.

      A tak w ogóle to maluch fajniej wyglądał z takimi małymi czarnymi namiastkami
      kołpaków koło śrub.


      PZDRW
      • bart_ No, bo tak "gitosko" :-P 02.12.02, 08:16
    • devote Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? 01.12.02, 22:59
      jestes nastepna osoba co sprowadza wszystko to tematu pieniedzy i zazdrosci
      miedzyludzkiej
      zenada
      • bart_ Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? 02.12.02, 08:17
        devote napisał:

        > jestes nastepna osoba co sprowadza wszystko to tematu pieniedzy i zazdrosci
        > miedzyludzkiej
        > zenada

        ... jak większość tu obecnych , niestety.

        Bez odbioru
    • Gość: OLO2411 Re: Czy kolpaki zmniejszaja skutecznosc zimowek? IP: Hutnicza:* 02.12.02, 09:05
      a ja nie mam założonych ani na letnich ani na zimowych, znudziła mi się co
      tygodniowa wizyta w sklepie motoryzacyjnym celem zakupienia nowych kolpaków.
      Góra 2 tygodnie i znikały.
      pzdr.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka