Dodaj do ulubionych

No i co teraz kupic?

IP: *.toya.net.pl 02.01.03, 13:49
Bezapelacyjnie rozstaje sie z moim taurusem i potrzebuje kupic cos,co:
1.bedzie kombi lub van
2.bedzie mialo normalna pojemnosc silnika
3.czesci beda ogolnie dostepne i umiarkowanie drogie.
Na razie wzrok moj padl na Mitsubishi Space Star,1.3,2000r i Toyote RAV-4 z
96r 2.0.
Ewentualnie Ford Windstar,choc tu dreszcze mi lataja po karku,bo do fordow
zrazona jestem prawie na amen.
Bardzo bym chciala Toyote Carine lub Camry,ale tych pierwszych jest jak na
lekarstwo a te drugie-z interesujacego rocznika-ciut drogie.
A co myslec o Volvo V40?
I Toyocie Avensis?
Sugestie mile widziane i oczekiwane.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • greenblack Re: No i co teraz kupic? 02.01.03, 14:04
      Gość portalu: Nina napisał(a):

      > Bezapelacyjnie rozstaje sie z moim taurusem

      Czemu? Co się stało?

      i potrzebuje kupic cos,co:
      > 1.bedzie kombi lub van
      > 2.bedzie mialo normalna pojemnosc silnika
      > 3.czesci beda ogolnie dostepne i umiarkowanie drogie.
      > Na razie wzrok moj padl na Mitsubishi Space Star,1.3,2000r i Toyote RAV-4 z
      > 96r 2.0.
      > Ewentualnie Ford Windstar

      Tak, Windstar ma rozsądną pojemność silnika 3.0-3.8:)

      ,choc tu dreszcze mi lataja po karku,bo do fordow
      > zrazona jestem prawie na amen.
      > Bardzo bym chciala Toyote Carine lub Camry,ale tych pierwszych jest jak na
      > lekarstwo a te drugie-z interesujacego rocznika-ciut drogie.
      > A co myslec o Volvo V40?
      > I Toyocie Avensis?
      > Sugestie mile widziane i oczekiwane.

      Ty sama nie wiesz, czego chcesz:Windstar, RAV-4, Carina...

      > Pozdrawiam.

      Pozdrawiam
      • Gość: Nina Re: No i co teraz kupic? IP: *.toya.net.pl 02.01.03, 14:34
        greenblack napisał:
        > Czemu? Co się stało?

        Czesci drogie a moj egzemplarz domaga sie coraz to nowych wsadow.Juz kiedys
        pisalam,ze kupilam auto tak przygotowane do sprzedazy,ze majster,ktory to
        robil powinien dostac Oskara za efekty specjalne.

        > Tak, Windstar ma rozsądną pojemność silnika 3.0-3.8:)

        Ale mozna znalezc z gazem...

        > Ty sama nie wiesz, czego chcesz:Windstar, RAV-4, Carina..

        A co,nie wiesz,ze kobieta zmienna jest?Jest tyle samochodow...Po co sie
        ograniczac do jednej marki?Ma byc dobry,wygodny,automat,z klima,latwy w
        serwisowaniu i na tyle duzy,by oprocz mnie pies sie zmiescil.
        Pozdrawiam.
        • Gość: Niknejm Re: No i co teraz kupic? IP: *.waw.cdp.pl / 143.26.81.* 02.01.03, 15:02
          Gość portalu: Nina napisał(a):

          > A co,nie wiesz,ze kobieta zmienna jest?Jest tyle samochodow...Po co sie
          > ograniczac do jednej marki?Ma byc dobry,wygodny,automat,z klima,latwy w
          > serwisowaniu i na tyle duzy,by oprocz mnie pies sie zmiescil.

          To może Honda Accord? Automatów trochę sprzedano (kiedyś do wersji 2.2L 150KM
          automat był w standardzie), jest klima, auto wygodne, spore, w serwisowaniu
          normalne (żaden egzotyk, łatwo o części i zamienniki też, nawet w sklepach
          internetowych). Dodatkowo masz dobrą dynamikę i wysoką niezawodność...
          Gaz też łatwo do Accorda założyć (sporo już ma gaz założony).

          Pzdr
          Niknejm
          • Gość: Marek A moze Subaru IP: *.atlanta.ga.us 02.01.03, 15:45
            Subaru Impreza wystepuje w wersji combi i automat. Albo
            Subaru Forester. To zgrabne samochody, dosc niezawodne i
            nie budzace zbytniego zainteresowania zlodziei.
          • Gość: Nina Re: No i co teraz kupic? IP: *.toya.net.pl 02.01.03, 18:55
            Znalazlam jedna honde combi-bardzo ladna,na oko,ale nie wiem jeszcze,jakie
            przejscia miala.Jutro mam dzwonic.
            Pozdrowienia.
        • greenblack Re: No i co teraz kupic? 02.01.03, 15:18
          Pytaniem zasadniczym, choć trochę nietaktownym, jest: Jaką sumą dysponujesz
          Wielce Niezdecydowana Nino?
          • Gość: Nina Re: No i co teraz kupic? IP: *.toya.net.pl 02.01.03, 18:56
            Do 45 tys.Chyba,zeby trafilo sie cos super nadzwyczajnego.
    • Gość: TRUSKAVA Re: No i co teraz kupic? IP: 195.94.197.* 02.01.03, 15:49
      Gość portalu: Nina napisał(a):

      (...)
      > A co myslec o Volvo V40?
      > I Toyocie Avensis?
      (...)

      VOLVO S 40 / V 40 są niezbyt udanymi modelami niestety - bardzo usterkowe i
      dość drogie w serwisowaniu (niewielki rynek zamienników, oryginały drogie).

      TOYOTA Avensis: ogólnie bezawaryjne auto, ale bardzo przeciętne. Taki zwykły, w
      miarę pewny środek transportu - nic więcej.


      Pozdr@wiam

      TRUSKAVA
    • Gość: Maciej Re: No i co teraz kupic? IP: *.pkobp.pl 02.01.03, 17:02
      Gość portalu: Nina napisał(a):

      > Bezapelacyjnie rozstaje sie z moim taurusem i potrzebuje kupic cos,co:
      > 1.bedzie kombi lub van
      > 2.bedzie mialo normalna pojemnosc silnika
      > 3.czesci beda ogolnie dostepne i umiarkowanie drogie.
      > Na razie wzrok moj padl na Mitsubishi Space Star,1.3,2000r i Toyote RAV-4 z
      > 96r 2.0.
      > Ewentualnie Ford Windstar,choc tu dreszcze mi lataja po karku,bo do fordow
      > zrazona jestem prawie na amen.
      > Bardzo bym chciala Toyote Carine lub Camry,ale tych pierwszych jest jak na
      > lekarstwo a te drugie-z interesujacego rocznika-ciut drogie.
      > A co myslec o Volvo V40?
      > I Toyocie Avensis?
      > Sugestie mile widziane i oczekiwane.
      > Pozdrawiam.

      Ja też się pogubiłem Nino co Ty byś właściwie chciała.
      Najpierw piszesz o kombi lub van'ie potem wskazujesz pośrednio
      na Toytota RAV, oczekujesz małego silnika w Ford Windstar.

      Podsumowując: optymalne auto dla Ciebie to FIAT SEICENTO VAN !!!

      uzasadnienie:

      1.Nadwozie zbliżone do kombi- będziesz mogła sobie nawet podnieść
      tylną klapę
      2. pojemność silnika normalna tzn. 4 cylindry- 1.1l
      3. nazwa VAN
      4. częsci ogólne dostępne i umiarkowanie drogie
      5. nie jest to Ford
      6. pies też Ci się zmieści

      wnioski końcowe: spełnia wszytkie Twoje warunki- i nie ma problemu, że
      interesujący Cię rocznik jest ,,ciut za drogi"

      pozdr.

      Maciej
      • Gość: cytryniec Re: No i co teraz kupic? IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.01.03, 17:28
        Gość portalu: Maciej napisał(a):
        > Podsumowując: optymalne auto dla Ciebie to FIAT SEICENTO VAN !!!

        No właśnie.Czy to musi być taka kobyła?
        Wiadomo dlaczego faceci kupują duże samochody,ale kobiety?
        Najbardziej by ci (i psu) pasowało coś co się nazywa kombilimuzyna.Czyli
        Uno,Suzuki jakieś,albo nieduża kombiawka.

        Ale znam ten ból.Sam kupiłem samochód takiej marki,że jeszcze rok temu nawet
        bym o niej nie pomyślał.A nawet mocno bym się uśmiał,że ja i Citroen!!???
        • Gość: Nina Re: No i co teraz kupic? IP: *.toya.net.pl 02.01.03, 19:02
          Gość portalu: cytryniec napisał(a):

          > No właśnie.Czy to musi być taka kobyła?
          Jezdzilam suzukiem.Dobry byl.Teraz mam taurusa kombi i...przyzwyczilam sie do
          wygody.Po co mam sie odzwyczajac?

          > Ale znam ten ból.Sam kupiłem samochód takiej marki,że jeszcze rok temu nawet
          > bym o niej nie pomyślał.A nawet mocno bym się uśmiał,że ja i Citroen!!???

          Citroen moglby byc,ale ten,ktory mi sie podoba to troche za drogi jest.
          Pozdrawiam.
      • Gość: Nina Re: No i co teraz kupic? IP: *.toya.net.pl 02.01.03, 18:58
        Gość portalu: Maciej napisał(a):

        > Podsumowując: optymalne auto dla Ciebie to FIAT SEICENTO VAN !!!
        >
        > uzasadnienie:
        >
        > 1.Nadwozie zbliżone do kombi- będziesz mogła sobie nawet podnieść
        > tylną klapę
        > 2. pojemność silnika normalna tzn. 4 cylindry- 1.1l
        > 3. nazwa VAN
        > 4. częsci ogólne dostępne i umiarkowanie drogie
        > 5. nie jest to Ford
        > 6. pies też Ci się zmieści
        >
        > wnioski końcowe: spełnia wszytkie Twoje warunki- i nie ma problemu, że
        > interesujący Cię rocznik jest ,,ciut za drogi"
        >
        > pozdr.
        >
        > Maciej

        Sio!Do cienkiego moj pies sie nie zmiesci.A poza tym nie widzialam jeszcze
        cieniasa z klima i automatem:)
        • Gość: Wiseguy Re: No i co teraz kupic? IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 02.01.03, 23:21
          Ja też polecam Honde,dobre silniki, niska awaryjność, wygodny dość duży silnik.
          Mam osobiście Honde Accord ma już swoje lata ale jet praktycznie bez awaryjna.
          Ogólnie polecam samochody japońskie znam to ze swojego doświadczenia i mojego
          ojca.
    • Gość: Michal Re: No i co teraz kupic? IP: *.telia.com 03.01.03, 19:25
      Nino !
      Nie kupuj Forda Windstar strasznie te bussy sie psuja.mamy ich kilka w servisie
      na okraglo przyjezdzaja.Rowniez nie kupuj Volva V-40.Strasznie liche
      auta.Reszta wedlug uznania,Camry swietna,Avensis rowniez,my te auta rok za
      rokiem tylko servisujemy zadnych napraw.To samo Mitsubischi bardzo
      dobre.Pzdr.Michal
      • Gość: jolly_bb Re: No i co teraz kupic? IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 03.01.03, 19:48
        ja nie mam uprzedzen do francuzow:
        moze laguna I kombi z pelnym wypasem i niezaduzym przebiegiem.
        ma nawet komputer z syntezatorem mowy :)
        jesli Ci zalezy na bezawaryjnosci to toyoty, choc laguny I z koncowego okresu
        producji sa pewnie pozbawione wiekszosci usterek.
        ale ja bym bral lagune - tylko ladna sobie wybierz - ale jako kobieta umiesz
        wybrac ladny samochod z pewnoscia :)
        nie to co faceci... powszechne bezguscie :> np ja jezdze astra
    • Gość: cc Re: No i co teraz kupic za ok. 43,0? IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 04.01.03, 23:16
      Kilka propozycji wg wymogu przestrzeni ;-)

      2001 Alfa 156 Sportwagon 1.9 JTD 43,0
      2001 Nissan Primera Combi 2.2 DCi 43,0
      2001 Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 42,0
      2000 Opel Vectra Combi 1.8 44,2
      2001 Opel Zafira 2.0 DTi 43,2
      2000 Peugeot 406 Combi 2.0 HDi 43,9
      2000 Renault Scenic 1.9 DCi 43,0
      2001 Renault Scenic Expression 1.6 42,5
      2000 Suzuki Vitara 1.9 TDi 42,0
      1999 Toyota Avensis Combi 2.0 TDi 42,0
      1999 Honda HR-V 1.6 40,0
      • greenblack Re: No i co teraz kupic za ok. 43,0? 05.01.03, 00:05
        Gość portalu: cc napisał(a):

        > Kilka propozycji wg wymogu przestrzeni ;-)

        Miały być automaty:P

        >
        > 2001 Alfa 156 Sportwagon 1.9 JTD 43,0

        Nieautomat

        > 2001 Nissan Primera Combi 2.2 DCi 43,0

        Nieautomat

        > 2001 Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 42,0

        Nieautomat

        > 2000 Opel Vectra Combi 1.8 44,2

        Automat w opcji

        > 2001 Opel Zafira 2.0 DTi 43,2

        Nieautomat

        > 2000 Peugeot 406 Combi 2.0 HDi 43,9

        Nieautomat

        > 2000 Renault Scenic 1.9 DCi 43,0

        Nieautomat

        > 2001 Renault Scenic Expression 1.6 42,5

        Automat w opcji

        > 2000 Suzuki Vitara 1.9 TDi 42,0

        2.0 HDI, automat w opcji

        > 1999 Toyota Avensis Combi 2.0 TDi 42,0

        Nieautomat

        > 1999 Honda HR-V 1.6 40,0

        Automat bezstopniowy w opcji


        Pozdrawiam
        • Gość: cc Re: automaty IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 05.01.03, 12:12
          Nie chciało mi się zagłębiać w szegóły ofert, a wyszukiwarka tego nie
          uwzględniła :-p
          Może podasz swoje?
          • greenblack Re: automaty 05.01.03, 12:29
            Gość portalu: cc napisał(a):

            > Nie chciało mi się zagłębiać w szegóły ofert, a wyszukiwarka tego nie
            > uwzględniła :-p

            Trzeba mieć wyszukiwarkę w głowie:P

            > Może podasz swoje?

            Proszę:

            Scenic 2.0 z automatem 2000/2001
            Laguna Kombi 2.0 z automatem 2000
            406 Break 2.0 z automatem 2000
            Vectra Kombi 2.0 z aut 2000
            Avesnis 2.0 Kombi z aut 2000
            itd.
    • Gość: cc Re: osobiście... IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 04.01.03, 23:22
      wybrałbym coś z Mitsubishi:

      vana - np. Space Runner, ewentualnie Space Star 1.8 GDI
      kombi - Galanta

      albo Suzuki:

      4x4 - Grand Vitarę
      kombi - Esteem 1.8 (automat, 2 poduszki, klima właściwie w standardzie, ceny
      niewysokie)

    • Gość: Luc Re: No i co teraz kupic? IP: morele:* / 172.16.20.* 05.01.03, 10:23
      Jak chcesz rozsade ceny czesci zamiennych i niezawodne autko, to polecam Opel
      Vectra. Mozesz poszukac wersji CD albo CDX - maja niezle wyposazenie. Dla
      ciebie silnik minimum 1.8 16V ale najlepiej 2,5l. Dostaniesz w tej cenie mlode
      autko. Japonczyki odradzam, chyba ze sie kupuje nowe prosto z salonu. Ale
      jestes kobieta i musi Ci sie przede wszystkim podobac ;-) A tak na marginesie,
      ile chcesz za Forda i co z nim jest. Znajomy szuka czegos takiego w rozsadnej
      cenie.
      • Gość: Nina Re: No i co teraz kupic? IP: *.toya.net.pl 05.01.03, 12:34
        Gość portalu: Luc napisał(a):

        > ile chcesz za Forda i co z nim jest. Znajomy szuka czegos takiego w
        rozsadnej
        > cenie.

        Ford juz "zamowiony",musze tylko poczekac do konca stycznia,zeby pol roku
        minelo.Idzie za 30 tys.Biorac pod uwage,ze wsadzilam w niego jakies 4tys,to i
        tak sporo jestem w plecy.Nic z nim nie jest,wszystko,co bylo nie tak zostalo
        zrobione-remont przekladni,wymiana wszystkich koncowek,gum,jakis sworzen czy
        dwa,nowiutkie przewody wysokiego napiecia,swiece,wszystkie plyny.Oprocz tego
        wymienilam klocki i szlifowalam tarcze.Zostalo wlasciwie tylko zobaczyc,co z
        poduszka pod skrzynia,ale to juz szczegol...Poza tym auto ma wszystko na swoim
        miejscu,skora,klima,automat,czysciutki i bez smrodu fajek w srodku-mimo,ze
        pale,to w tym aucie mi sie nie zdarzylo.Jak dla mnie jego wady sa dwie-za duzo
        musialam przy nim robic i mnie zrazil,oraz to,ze troche duzo pali a na gaz
        jakos sie nie moglam zdecydowac.
        Pozdrawiam.
        PS.Moze kumpel wie,czy to dobra cena za taki samochod?
        • Gość: Luc Re: No i co teraz kupic? IP: morele:* / 172.16.20.* 05.01.03, 14:02
          Zalezy, jaki to rocznik. ;-) Ale amerykanska wersje forda bardzo ciezko
          sprzedac.
      • Gość: Niknejm Re: No i co teraz kupic? IP: *.waw.cdp.pl / 143.26.81.* 06.01.03, 10:39
        Gość portalu: Luc napisał(a):

        > Jak chcesz rozsade ceny czesci zamiennych i niezawodne autko, to polecam Opel
        > Vectra.

        No z tą niezawodnością Vectry to bym polemizował. Kilku znajomych tym jeździ...
        i generalnie z niezawodnością akurat nie jest najlepiej.

        > Mozesz poszukac wersji CD albo CDX - maja niezle wyposazenie.

        A to fakt.

        > Dla
        > ciebie silnik minimum 1.8 16V ale najlepiej 2,5l.

        2.5V6... No cóż, palić to trochę będzie (ze 12L w mieście). Ale osiągi fajne.

        > Japonczyki odradzam, chyba ze sie kupuje nowe prosto z salonu.

        A to dlaczego? Japońce mają wysoki poziom niezawodności. A jeśli chodzi o
        tzw. 'drogie części', to w ASO różnych marek (np. Toyota vs VW) ceny w
        ostatnich kilku latach wyrównały się, a ponadto dostępne jest bez problemu
        mnóstwo zamienników (kiedyś rzeczywiście był z tym problem, teraz już nie).
        Można kupować części nawet w polskich sklepach internetowych (przykład:
        www.eterna.com.pl).

        Pzdr
        Niknejm
        • Gość: cc Re: japonskie czesci IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 06.01.03, 22:17
          potwierdzam, że np. w internecie można kupić oryginalne części dużo taniej niż
          w ASO. Sam kiedyś kupiłem amortyzatory Kayaba identyczne z montowanymi
          fabrycznie za 1/3 ceny serwisu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka