Dodaj do ulubionych

Fotelik dla dziecka a SKODA 120

03.01.03, 20:14
Witam, mam SKODE 120 L bez pasów bezpeiczenistwa z tylu.
CZy jest dopuszczalne zalozenie fotelika dzieciecego na siedzeniu przednim?

CZy ktos sie orientuje z czym sie wiaze (i czy jest to wykonalne)
zainstalowanie pasów bezpeczństwa z tylu w samochodzie w ktorym nie sa one
instalowane fabrycznie (i z tego co wiem nie ma (chyba) miejsca do montowania
tych pasów)

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • greenblack Re: Fotelik dla dziecka a SKODA 120 03.01.03, 20:18
      Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale chodzi o ten model z silnikiem z tyłu, tak?
      To niech ten dzieciak już lepiej jedzie na przednim fotelu - silniki z tyłu w
      tak leciwych samochodach mają brzydki zwyczaj wpadania do środka podczas
      wypadku.

Pozdrawiam
        • greenblack Re: Fotelik dla dziecka a SKODA 120 03.01.03, 20:40
          Gość portalu: JP napisał(a):

> chyba żartujesz, słyszałeś o takim przypadku czy tylko ci sie wydaje ?

Ile ta Skoda może mieć lat - 15, 20, 25? I jakie jest jej zabezpieczenie
          antykorozyjne? Jaką grubość i stan ma ścianka oddzielająca silnik od wnętrza?
          • Gość: JP-Rapid Re: Fotelik dla dziecka a SKODA 120 IP: *.bielsko.dialog.net.pl 03.01.03, 21:09
            tak myslalem ze są to tylko Twoje obawy a nie doświadczenia

znaczna większość silnika w skodzie 120 i pochodnych jest poniżej blachy na
            której leży siedzisko tylnej kanapy, a ta blacha i ta za oparciem (pomijam 30cm
            odstępu na dodatkowy bagażnik za oparciem) w tych skodach jest zwykle w stanie
            idealnym, i do cienkich nie nalezy, nie jest znany żaden przypadek wpadnięcia
            silnika przez tą blachę, nawet o wyrwaniu silnika z zawieszenia nie słyszałem...

pisanie "silniki mają zwyczaj wpadania do środka" itp, było ryzykowne i
            lamerskie, bowiem wyobraź sobie: ___ nie mają takiego zwyczaju ___

do własciciela 120: sprawdz jeszcze te mocowania pasów z tyłu, wydaje mi sie że
            powinny być, u mnie w Rapidce są mimo że pasów nie ma z tyłu
            • greenblack Re: Fotelik dla dziecka a SKODA 120 03.01.03, 21:26
              Gość portalu: JP-Rapid napisał(a):

> idealnym, i do cienkich nie nalezy, nie jest znany żaden przypadek wpadnięcia
              > silnika przez tą blachę, nawet o wyrwaniu silnika z zawieszenia nie
              słyszałem..

Co, badasz historię wszystkich wypadków, w których brały udział te Skody?

OK - zapomniałem, że 120 to bardzo bezpieczny samochód - poduszki, SIPS, WHIPS
              i tak dalej - nawet pasy ma (czasem) z tyłu.

Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka