Dodaj do ulubionych

Polskie auta marki URSUS !?

IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 13.03.03, 18:30
Witam,
Zetknąłem sie z baaaaaardzo ciekawą ideą. Otóż chodzi o wypromowanie marki
URSUS jako producenta... samochodów osobowych!

Według mnie cały projekt jest spójny i logiczny, tylko obawiam się, że w
naszym polskim bałaganie pozostanie w sferze "wishfull thinking".

Podaje link:
motoryzacja.interia.pl/news?inf=364573
Co o tym sądzicie????

pozdr.
Obserwuj wątek
    • Gość: cracovian Re: Polskie auta marki URSUS !? IP: *.bankofamerica.com 13.03.03, 21:14
      Super - sam bym kupil takiego Ursusa :-)

      ...ale pomysl ma zbyt wiele sensu zeby sie w Polsce przyjal.
    • wielki_czarownik A może CWS? 13.03.03, 22:12
      CWS to robiła maszyny! Samochód CWS T1 dało się rozebrać za pomocą jednego 2
      stronnego płaskiego klucza i śrubokręta! Nikt nie powtórzył tego wyczynu do
      dziś! Motocykl Sokół 1000 jest uważany za równego Harleyom i Indianom. Są
      elitarne zloty na które można wjechać tylko posiadając któryś z tych motocykli.
      • Gość: mjabol Re: A może CWS? IP: *.acn.waw.pl 13.03.03, 22:17
        Może się myle ale czy to nie CWS zrobiła pierwszy na świecie samochód z
        pneumatycznym zawieszeniem i regulowanym prześwitem? Nie pamiętam nazwy modelu
        ale przed wojną był takowy na pewno.
        • Gość: Odyn Re: A może CWS? IP: *.acn.pl / 10.71.4.* 13.03.03, 23:11
          CYTAT<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
          Pozycjonując tę markę jako wytwórnię tanich i prostych samochodów wchodzimy na
          rynek który opuściły niedawno samochody japońskie i powoli opuszczają samochody
          koreańskie. To właśnie na ten rynek skierowane mają tyć Skody i Dacie.
          Inwestycją w takie marki teoretycznie zainteresowane mogą być jedynie takie
          firmy, które nie posiadają jej dotychczas w swojej ofercie: Honda, Toyota,
          Rover, Peugeot. Koncepcja tworzenia własnej marki nie powinna być alternatywą
          (jak to sugerowała prasa) dla wejście inwestora, lecz jej wzmocnieniem. Polski
          nie stać na stworzenie i wypromowanie nowej marki nawet tylko na rynku
          lokalnym, dlatego powinna sięgnąć do historii podobnie jak zrobiła to
          nowopowstała fabryka motocykli Junak. Taką marką jest w Polsce tylko URSUS.
          Pomysł użycia marki URSUS ma wbrew pozorom wiele zalet: mało która marka
          samochodowa może pochwalić się tak barwną (posag 7 panien) i długą historią -
          1893, biorąc pod uwagę współistnienia Ursusa i PZInż można odwoływać się do
          niemal wszystkich grup produktów: ciężarówki, autobusy, samochody dostawcze,
          motocykle i samochody osobowe (PZInż LS), pozytywne skojarzenia z nazwą - silny
          niedźwiedź i siłacz z "quo wadis" negatywne skojarzenia z przemysłem
          ciągnikowym (do czego zredukowano te markę po wojnie) można niwelować
          porównaniem z Lamborghini, dobra baza do tworzenia nowych wersji logo i
          elementów wzornictwa auta , samochody produkowane pod marką URSUS nie były by
          obciążone opłatą za użycie znaku Daewoo (która podobno ma wynosić 500 USD)
          Pomysł ten na pewno wywoła w pierwszej fazie ostre kontrowersje, ale dzięki
          temu będzie powszechnie znany."
          KONIEC CYTATU<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

          Czaderski pomysł!!!!!!!
          Założę sie, że gdyby nowe osobowe Ursusy były co najmniej tak dobre jakościowo
          jak skośnookie daewoo to Polacy kupowaliby je chętniej niż pieprzone fiaty,
          daewoo i skody razem wzięte.

          URSUS to brzmi dumnie. A propos łacińskiej proweniencji nazwy to w branży
          samochodowej są juz precedensy (Volvo czyli "toczyć się" oraz Audi - łacińska
          wersja niemieckiego słowa i nazwiska "Horch")

          Pozdrawiam
        • Gość: 130rapid Re: A może CWS? IP: *.pila.cvx.ppp.tpnet.pl 16.03.03, 21:46
          Gość portalu: mjabol napisał(a):

          > Może się myle ale czy to nie CWS zrobiła pierwszy na świecie samochód z
          > pneumatycznym zawieszeniem i regulowanym prześwitem? Nie pamiętam nazwy
          modelu ale przed wojną był takowy na pewno.

          Zdaje się, że to prototyp Lux-Sport z 1936 roku miał taki patent, ale nie
          zawieszenie pneumatyczne. Była to po prostu, regulacja naprężenia drążków
          skrętnych z miejsca kierowcy. Ale cały ten wóz był suuuper...
          www.auta.b7.pl/ls.htm
    • Gość: Gosiaczek Przed wojną był Polski Fiat 580 IP: 195.94.193.* 16.03.03, 00:04
      Nie dziw się - przed wojną (drugą) produkowano samochody osobowe marki Polski
      Fiat 580. W tym czasie zaprzestano produkcji ciągników.
      Pozdr

      Gość portalu: stadokrów napisał(a):

      > Witam,
      > Zetknąłem sie z baaaaaardzo ciekawą ideą. Otóż chodzi o wypromowanie marki
      > URSUS jako producenta... samochodów osobowych!
      >
      > Według mnie cały projekt jest spójny i logiczny, tylko obawiam się, że w
      > naszym polskim bałaganie pozostanie w sferze "wishfull thinking".
      >
      > Podaje link:
      > <a href="motoryzacja.interia.pl/news?
      inf=364573"target="_blank">motoryza
      > cja.interia.pl/news?inf=364573</a>
      > Co o tym sądzicie????
      >
      > pozdr.
      • wielki_czarownik Nie 580, a 508 (mały) i 518 (duży) /nt 16.03.03, 10:10
      • Gość: Hiszpan osobowy Ursus IP: 213.25.43.* 17.03.03, 12:22
        hmmm jestem za ! może za jakiś czas doczekamy sie Ursusa sportowego tak jak to
        mam miejsce w przypadku włoskiej fabryki traktorów Lamborghini czego wam i
        sobie życzę :)

        PZDR!
    • antyk-acap Re: Polskie auta marki URSUS !? 14.03.15, 15:30
      A może nowa Syrena? nowasyrena.pl/#aboutUs
      • wsk175 łapata się należy 14.03.15, 16:41
        za odkopywanie staroci
      • toreon Re: Polskie auta marki URSUS !? 14.03.15, 22:14
        Owszem, może i łopata się należy ale temat generalnie wart komentarza.
        Ursus to chyba jedyna marka z branży elektromaszynowej, śladowo bo śladowo, ale jednak rozpoznawalna poza Polską. Swego czasu warto było połączyć FSO z Ursusem, utworzyć potężny konglomerat, całość firmować znaczkiem Ursusa, rzecz jasna koniecznie wejść w spółkę z inwestorem typu VW/Opel/Fiat, przeprowadzić konieczną restrukturyzację i "coś" produkować. Czy by to wyszło? Trudno powiedzieć ale szkoda, że nawet się nie próbowało.
        W sumie może nawet temat nie jest całkiem nieaktualny, można po cichu liczyć, że Ursus się jeszcze rozwinie, teraz ma zdaje się wejść w trolejbusy, może w przyszłości wejdzie np. w elektryczne samochody. Nawet jeśli większość myśli technicznej byłaby made in China to jednak polski znaczek, czyli to na czym nam najbardziej w znaczeniu symbolicznym zależy, by było.
        • greges58 Re: Polskie auta marki URSUS !? 14.03.15, 22:37
          zmień dealera ! przestań pić ?
          przecież obydwie fabryki ROZWALIŁY związki zawodowe tam działające !!!
          a Ty chciałbyś je połączyć, aby już kompletnie nic nie robiły ???
          owszem, byli inwestorzy, ale gdy usłyszeli główny i jedyny postulat - utrzymanie
          pełnego zatrudnienia żeby robotnik miał PRACĘ - natychmiast z krzykiem uciekali !
          zgodziło się tylko skorumpowane Daewoo, opanowane przez gangsterów-generałów,
          utrzymywane jedynie dzięki piramidzie finansowej koreańskich banków ...
          ta szemrana firma chciała se wejść do Europy, cena nie grała więc roli ?
          :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka