red_qublik
11.10.07, 22:23
kolega chce kupic w USA nowe auto od dilera, wsadzic na statek i
wyslac do polski, pozniej clo/vat'y /sraty/akcyza itp. to juz jego
problem. poprosil mnie abym sie zorientowal jak wyglada cena i czy
musi placic podatek od sprzedazy. i tu zaczynaja sie schody.
zadzwonilem do kilku dilerow, kazdy mowi co innego, a niektorzy
wogole mnie nie rozumieja, tzn. nie bardzo moga pojac sens wysylania
auta na drugi koniec swiata (a ja im mowie ze oni wyslali cala
armie, to tez jest bez sensu , hehehe).
Wracajac do sedna sprawy, czy ktos z was to robil indywidualnie? czy
wiecie czy mozna odebrac ten podatek, a moze wogole go nie placic w
momencie zakupu, jakies linki, jakies pomysly ?
dzieki za pomoc