Dodaj do ulubionych

podatek od sprzedazy

11.10.07, 22:23
kolega chce kupic w USA nowe auto od dilera, wsadzic na statek i
wyslac do polski, pozniej clo/vat'y /sraty/akcyza itp. to juz jego
problem. poprosil mnie abym sie zorientowal jak wyglada cena i czy
musi placic podatek od sprzedazy. i tu zaczynaja sie schody.
zadzwonilem do kilku dilerow, kazdy mowi co innego, a niektorzy
wogole mnie nie rozumieja, tzn. nie bardzo moga pojac sens wysylania
auta na drugi koniec swiata (a ja im mowie ze oni wyslali cala
armie, to tez jest bez sensu , hehehe).
Wracajac do sedna sprawy, czy ktos z was to robil indywidualnie? czy
wiecie czy mozna odebrac ten podatek, a moze wogole go nie placic w
momencie zakupu, jakies linki, jakies pomysly ?
dzieki za pomoc
Obserwuj wątek
    • dewulot1 Wszystko mozna 12.10.07, 00:34
      Sposob pierwszy, kupic auto w stanie gdzie nie ma sales tax.
      Sposob drugi, skorzystac z uslug exportera, ktory zalatwi wszystko,
      samochod od dealera do okretu musi jechac na lawecie.
      Sposob trzeci, zaplacic ten tax i o nim zapomniec.
      Sposob czwarty kupic auto uzywane.
      Sposob piaty zmienic kolegow na takich co nie zawracaja dupy.
      • red_qublik Re: Wszystko mozna 12.10.07, 03:23
        dewulot1 napisał:

        > Sposob pierwszy, kupic auto w stanie gdzie nie ma sales tax.
        odpada, nie bede nigdzie jezdzil, on musialby za to placic, a
        wlasnie chodzi o oszczedzanie a nie wydawanie niepotrzebnie pieniedzy

        > Sposob drugi, skorzystac z uslug exportera, ktory zalatwi
        wszystko,
        > samochod od dealera do okretu musi jechac na lawecie.

        jak wyzej, chce ominac exportera. wyslanie pieniedzy i podpisanie
        dokumentow jest tanie i nieskomplikowane, transport bedzie kosztowal
        zawsze podobnie

        > Sposob trzeci, zaplacic ten tax i o nim zapomniec.
        8% od 30 kola to jakies 2400, czyli fajne wakacje, a wiec warto
        poglowkowac czy da sie to zaoszczedzic

        > Sposob czwarty kupic auto uzywane.
        ma byc nowe i juz, nie moj pomysl

        > Sposob piaty zmienic kolegow na takich co nie zawracaja dupy.
        ktos komu nie robisz przyslugi to juz nie kolega, a moze i nawet nie
        znajomy. on mi kiedys pomagal duzo wiecej niz kilka telefonow i e-
        maili

        myslalem ze moze ktos to zrobil i wie do ktorych dzwi zapukac. bo
        jak na razie to nikt nic nie wie, a przeciez odpowiedz skomplikowana
        nie jest.
    • pocieszne Re: podatek od sprzedazy 12.10.07, 01:42
      niesmialo sie zapytam
      co to za podatek od sprzedazy ?
      kto go placi ( chyba sprzedajacy ? )
      kto tu kupuje a kto sprzedaje ?
      kolega ma ten podatek zaplacic czy odzyskac, bo raz piszesz tak a drugim razem
      inaczej ?
      • red_qublik Re: podatek od sprzedazy 12.10.07, 03:26
        pocieszne napisał:

        > niesmialo sie zapytam
        > co to za podatek od sprzedazy ?
        sales tax

        > kto go placi ( chyba sprzedajacy ? )
        placi kupujacy, diler dolicza do ceny auta. ale pytanie moje wlasnie
        o tym, czy jesli auto nie jest rejestrowane na terenie USA, to czy
        mozna go nie placic.

        > kolega ma ten podatek zaplacic czy odzyskac, bo raz piszesz tak a
        drugim razem
        > inaczej ?
        sa dwa wyjscia, albo nie placic wcale, albo zaplacic i odzyskac po
        wyeksportowaniu auta po za USA

        jeszcze raz zaapeluje, jak ktos cos wie konkrtetnego to niech
        napisze, domyslanie sie mnie nie interesuje, sam sie
        moge "podomyslac"
        • robert888 niech ci diler wyśle na export, wtedy nie płaci. 12.10.07, 11:07
          • red_qublik Re: niech ci diler wyśle na export, wtedy nie pła 12.10.07, 18:26
            to w koncu diler moze sprzedac komus w polsce, czy nie moze. raz
            piszesz cos o posredniku, a raz ze diler moze wyslac na export.
            mozesz przyblizyc procedure?
            dzieki
            • robert888 Re: niech ci diler wyśle na export, wtedy nie pła 12.10.07, 18:53
              to nie jest diler w polskim znaczeniu. Bardziej cos takiego
              jak "licencjonowany handlarz", najlepiej z siedzibą offshore:) Daje
              rade.
              • red_qublik Re: niech ci diler wyśle na export, wtedy nie pła 12.10.07, 19:03
                czy ten posrednik jest wynakany poprzez jakies prawa podatkowe?
                efekt koncowy jest ten sam, sales tax jest nie placony. czy istnieje
                mozliwosc ominiecia posrednika ?
                dzieki
    • robert888 kublik, i ty wreszcie importujesz auto? He he. 12.10.07, 11:06
    • przemekthor Re: podatek od sprzedazy 12.10.07, 11:49
      A jak taki zakup wyglada - ktos leci tam na miejsce, kupuje na
      zasadzie cash & carry i sam splawia auto do kraju? Bo dilerzy
      samochodow w USA nie zajmuja sie chyba ot tak po prostu sprzedaza
      wysylkowa aut poza Stany?
      • robert888 robi się to bardzo prosto 12.10.07, 11:55
        pokazuje swojemu przedstawicielowi palcem samochód w internecie i
        mówię "kupuj". On kupuje, ja mu przelewam kapuche, dorzucam kilka
        setek za fatygę a on to wszystko łąduje i spławia do kraju. Ot cała
        tajemnica.
        • przemekthor Re: robi się to bardzo prosto 12.10.07, 12:46
          Brzmi swietnie w teorii, ale praktyka jest (albo raczej: moze byc)
          inna. Istnieja pewne umowy, podlug ktorych przedstawiciel np. audi
          nie ma prawa sprzedac samochodu poza teren usa. Po prostu
          odpowie "kup pan auto u siebie w kraju, tam jest wasz
          przedstawiciel". Koledzy kupowali nowe samochody poprzez znajomych
          albo rodzine mieszkajacych tam na miejscu. Nikomu sie nie udalo
          zakupic auta "na odleglosc". Sam nie probowalem kupowac samochodu,
          ale wiem z wlasnego doswiadczenia, ze np. wysylkowy zakup kolumn
          glosnikowych B&W Nautilus wzial w leb - amerykanscy sprzedawcy
          kieruja do lokalnego przedstawiciela. Omija sie to w ten sposob, ze
          kupuje sie przez posrednika, ktory bierze towar na swoj amerykanski
          adres, potem wysyla do mnie.
          • robert888 to nie żadna teoria tylko praktyka, kilkuletnia 12.10.07, 12:51
            nie wiem jakie sa teorie innych he he.
            • przemekthor Re: to nie żadna teoria tylko praktyka, kilkuletn 12.10.07, 12:53
              A kupowales NOWE auta, czy z drugiej reki? Bo to robi roznice. Przy
              uzywanych nie ma problemu.
              • robert888 Re: to nie żadna teoria tylko praktyka, kilkuletn 12.10.07, 12:55
                tak.
                Musisz miec pośrednika, który ma licencję dilera (nie ASO, ale
                licencjonowany handlarz samochodów). On kupuje bez podatku,
                sprzedaje ci na eksport bez podatku. I tyla.
                • przemekthor Re: to nie żadna teoria tylko praktyka, kilkuletn 12.10.07, 12:59
                  No wlasnie - o to mi chodzilo. Wiem ze proba zakupu w autoryzowanym
                  punkcie nie zadziala. Wybacz, ze tak draze, ale chcialem sie
                  przekonac, czy moze istnieja jakies sposoby.
    • naprawdetrzezwy Chcesz płacić podatek od sprzedaży w chwili kupna? 12.10.07, 12:34
      A podatek od kupna pewnie podczas sprzedaży?
      ;>>>

      Jak się nazywa to, co palisz?


      W Polsce nie płaci się podatku od sprzedaży, jeśli się nie sprzedaje.
      • red_qublik Re: Chcesz płacić podatek od sprzedaży w chwili k 12.10.07, 18:25
        naprawdetrzezwy napisał:

        > A podatek od kupna pewnie podczas sprzedaży?
        > ;>>>
        >
        > Jak się nazywa to, co palisz?
        >
        >
        > W Polsce nie płaci się podatku od sprzedaży, jeśli się nie
        sprzedaje.


        nic nie pale, a szkoda. chetnie bym cosik zakurzyl. zastanawia mnie
        natomiast co ty pijesz, bo ja od poczatku mowie o kupowaniu w USA, a
        tu cos marudzisz o polsce
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka