Dodaj do ulubionych

Gonow Victor - czy ktoś coś wie na jego temat?

15.10.07, 10:11
Witam, klika dni temu natknąłem się na auto podaję link
www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3465402 . Udało mi się
ustalić że jest to samochód firmy Gonow model Victor. Samochód jest
chińskiej produkcji. Nie wiem co o tym mysleć, bo na zdjęciu
prezentuje się całkiem dobrze. Nie mogę nic więce znaleźć na jego
temat. zwraca się do was jako fachowców w teej dziedzinie o opinię,
czy warto jest zwrócić uwagę na ten samochód, czy lepiej nie
zawracać sobie głowy. Dodam , że cena jest kusząca jak na 2-letnie
auto, a reszta ...?
Obserwuj wątek
    • fiko7 Re: Gonow Victor - czy ktoś coś wie na jego temat 15.10.07, 15:16
      Chińczycy robią coraz więcej fajnie wyglądających aut. Jeśli masz
      pewność że nie będziesz miał tym autem wypadku to możesz kupować,
      natomiast jeśli jest możliwość że jednak nie wykluczasz takiej
      możliwości to odradzam bo te auta wypadają fatalnie w crash testach.
      • al9 ja wiem 15.10.07, 15:28
        ja bym powiedział, ze jeśli masz pewnośc że nie będziesz tym autem
        jeździł to kupuj..
        na cenę nie zwracaj uwagi - te auta dodawali do zgrzewki pasty do
        zębów..
        Pozdr
        al
      • sniperslaststand przeca to land cruiser 15.10.07, 23:12
        > Chińczycy robią coraz więcej fajnie wyglądających aut

        Przecież to jest żywcem zerżnięte z obecnej toyoty land cruiser. Na czym więc polega tutaj żółta myśl stylistyczna?
        • fiko7 Re: przeca to land cruiser 16.10.07, 07:11
          Już widziałem około 20 różnych Chińskich aut, które wyglądaja prawie
          identycznie jak auta znanych marek. Producenci zażucaja Chińczykom
          że robią auta bardzo podobne i nie powinno tak być, a Chińczycy
          twierdzą że to jest całkiem inne auto gdyż przód wygląda jak jedno
          ze znanych aut, a tył jak drugie. Mogli by już je zacząć sprzdawać
          po super cenach, tylko tak jak pisałem wcześniej, przy wypadku auta
          podczas wypadku nie spełniają praktycznie żadnych norm i są bardzo
          niebezpieczne. Kiedys widziałem rest takiego auta to po wypadku
          wyglądało tragicznie. W jednym z ostatnich nr Auto Świata lub Motoru
          było sporo zdjęć Chińskich aut i ich opis.
          • maczek16 Re: przeca to land cruiser 16.10.07, 08:50
            No dobrze, to jak ma się to do tego że posiada on europejską
            homologację. Gdyby rzeczywiście to było g.... to zostałby
            wprowadzony do Europy. Oczekuję opinii popartych jakimiś faktami,
            konkretami a nie własnym poglądem na temat innych Chińskich wyrobów.
            • al9 maczek 16.10.07, 10:45
              opinie poparte faktami?
              jakimi?
              skoro szumnnie zapowiadana ekspansja chińskich podróbek jakoś sie
              nie zaczęła..
              w Polsce sprzedano kilkanascie samochodów pomimo smiesznej ceny
              NIKT nic nie wie
              oprócz info, że masakra na kresztestach..
              zadaj sobie jednak pytanie co dalej..
              kupisz i nawet bedziesz jezdzic..
              ale z góry załóż ze do smierci technicznej auta bo NIKT go od Cibie
              nie odkupi..
              częsci, serwis, jakość...
              ale to Twój cyrk i Twoje małpy...
              al
            • fiko7 Re: przeca to land cruiser 16.10.07, 19:04
              Jeśli powołujesz się na homologację sprawdź jakie parametry musi
              spełniać auto aby dostać homologację. Kiedyś cos czytałem na temat
              tego auta i jest tu pewne obejście. Auto aby dostac homologację o
              ile dobrze pamiętam musi również przejść crash-test chyba że jego
              waga, lub któryś z wymiarów (nie pamietam o co dokładnie chodziło)
              przekracza jakieś max założenie. To auto właśnie w jednym z
              parametrów jes trochę poza wartościami max branymi do crash-testów i
              dlatego aby dostać tą homologacje nie musiał przechodzić crash-
              testów. Taki crash test i opis tego przypadku czytałem chyba w Auto-
              świecie jakieś 1-3 lat temu.
    • plawski Re: Gonow Victor - czy ktoś coś wie na jego temat 16.10.07, 09:48
      Najpierw się zastanów, skąd weźmiesz do niego części, jak się coś zepsuje? Pół
      biedy, jeśli padnie elektronika bo zawsze coś dopasujesz z Chińskich gier
      komputerowych. Gorzej, jak przyjdzie wymienić klocki i tarcze hamulcowe. Pewnie
      trzeba będzie dopasować jakieś od stara :)
      • maczek16 Re: Gonow Victor - czy ktoś coś wie na jego temat 16.10.07, 21:45
        Też się zastanawiałem co z częściami, udało mi się dowiedzieć że są takie
        miejsca gdzie można je zamówic/sprowadzić. własciciel auta ma podobno jakis
        kontakt. Może rzeczywiscie nie warto sobie zawracac głowy, jednak dzieki za
        wasze opinie.
        • plawski Re: Gonow Victor - czy ktoś coś wie na jego temat 17.10.07, 09:56
          maczek16 napisała:

          > Też się zastanawiałem co z częściami, udało mi się dowiedzieć że są takie
          > miejsca gdzie można je zamówic/sprowadzić. własciciel auta ma podobno jakis
          > kontakt.

          Miejsca to sa na pewno. Tylko gdzie? W Chinach? Ile się czeka na przesyłkę? I
          co, jeśli przyjdzie inna część o podobnym numerze katalogowym? Gdzie to reklamować?

          Może rzeczywiscie nie warto sobie zawracac głowy, jednak dzieki za
          > wasze opinie.

          Moim zdaniem stanowczo nie warto. Zapytaj własciciela, czemu sprzedaje to
          fantastyczne auto? Znudziło mu się czy potrzebuje szybko na remont domu? A może
          po prostu zaczął mu wyć tylny most, na który czeka się 2 miesiące i kosztuje
          14.500 netto?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka