Dodaj do ulubionych

samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula)

05.05.05, 21:50
Poszukuję informacji na temat drogi do Chorwacji samochodem z
Katowic.Interesuje mnie trasa i koszty, ale z uwzględnieniem jak najlepszych
dróg (autostrady) oraz kosztów z tym związanych.
Jadę w lipcu (dobrym samochodem) z małym dzieckiem i chciałbym to przejechać
w jedną noc.
Obserwuj wątek
    • Gość: ewa Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.05, 22:13
      w jedna noc to się nie da nawet mając bardzo szybki samochód! musisz liczyć co
      najmniej 12 godzin lub więcej w zalezności gdzie dokładnie w Chowracji
      bedziesz . pomiedzy zagrzebiem a dubrownikiem bedzie ponad 5 godzin różnicy
    • bradz Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 06.05.05, 00:41
      Jechałam tam ostatnie 3 lata z rzędu, ale jako pasażerka. Dlatego nie jestem w
      stanie podać szczegółów. Zbudowano w ciągu tych 3 lat spory kawałek autostrady
      w CRO, trochę niestety nie w tym kierunku. Tę trase (z Krakowa) przejeżdżaliśmy
      w 2 dni z noclegiem, lub 21 godz. z krótkimi odpoczynkami. Korcula PIĘKNA!!!!!!
      • Gość: lamia68 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.05, 20:46
        Jechalismy tą drogą przez mękę. szczególnie góry na południe od Zagrzebia,
        wyludnione wioski, klimet powojenny, a 40 km dalej na południe nad morzem
        komercyjna turystyka. Jadranska też makabra ! Ale Korcula piekna.
        ogólnie mówiąc ; zapomnij, że przez noc przejedziesz .
      • alfa156 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 14.06.05, 13:44
        A gdzie nocowaliscie szukam jakiegos miejsca.
        • Gość: yem Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 01:39
          np . w mikulovie ,jak jedziesz przez czechy
    • Gość: raf59 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.catv.net.pl 08.05.05, 12:11
      Z Warszawy do Splitu gdzie jast przystań promowa jechałem 19 godzin (wtrakcie
      podróży był korek w Wiedniu 3 godziny)TRZEBA JECHAĆ NAPRAWDE SZYBKO ŻEBY
      OSIĄGNĄĆ TAKI WYNIK,ale ja jechałem przez góry tzn. przez jeziora Plitwickie i
      do tego w nocy co też wpływa na czas podróży. Teraz jast już nowa autostrada z
      Zagrzebia do Splitu (jechali nią moji znajomi ,bardzo polecają-koszt przejazdu
      ok 80 zł)więc myśle ze trzeba z niej skożystać-to naprawde duże ułatwienie bo
      droga przez góry mimo ze malownicza to bardzo ciężka (jechałem nią cztery razy
      w dzień i w nocy i cos na ten temat wiem a jak jest jakiś wypadek to korek ma
      20 km.)Poza tym wyprzedzanie jest bardzo trudne bo samochody jadą w kolumnie
      po 5,6 sztuk i trzeba praktycznie wyprzedzać wszystkich na raz.Moja trasa to
      WARSZAWA-CIESZYN-MIKULOW(CZECHY)-WIEDEŃ(AUSTRIA)-GRATZ(AUSTRIA)-MARIBOR
      (SŁOWENIA)-PTUJ(SŁOWENIA)-KRAPINA(CHORWACJA)-ZAGREB(CHORWACJA)-KARLOVAC(CHOR)I
      DALEJ PRZEZ GORY DO SPLITU POWODZENIA I SUPER WAKACJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: masz Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: 213.17.140.* 10.05.05, 09:04
      bylismy na Korculi w ubieglym roku tez jechalismy ze Slaska.
      Na przejazd musisz zarezerwowac minimum 20 godzin. Wiele zalezy od terminu w
      ktorym pojedziesz-w sezonie przejazd przez Slowenie-normalnie 1 godzina
      przedluza sie znacznie z powodu korkow.W Chorwacji piekne autostrady biegna az
      do Splitu( brakowalo dwoch odcinkow po kilka kilometrow w tym roku maja byc
      gotowe).Moga byc klopoty z promem ze Slpitu lun Drwenika. Jadrolinia tkwi
      jeszcze w minionej epoce i w nosie ma tlumy turystow. W takim wypadku trzeba
      przjechac caly polwysep Peljesac i na wyspe plynac z Orebica-dodaj kolejne
      godziny. Niemniej jednak wyspa warta jest tej fatygi zwlaszcza miasteczko
      Korcula. Udanych wakacji!
      • Gość: Adam Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.com.pl 10.05.05, 09:49
        Jechaliśmy do Chorwacji 2 lata temu i najgorzej było na granicy Austria -
        Słowenia, korek w ktorym staliśmy 2 godziny, póżniej byłojużlepiej ale i tak 14
        godzin jazdy samochodem, z tym że byliśmy 50km od Rijeki
    • Gość: Kir Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 10.05.05, 10:28
      Jak pojedziesz w środku tygodnia przez Cieszyn-Wiedeń-Słowenię do Rijeki to
      masz szansę przez noc przejechać. W Rijece na prom i popłynąć na Korczulę
      • Gość: yem koszt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 01:41
        koszt takiego rejsu :rijeka - korczula dla 4 osób + samochód to 1300 zł
        ,kupowane w polsce . prom pływa co 2 dni.
    • rufio9 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 10.05.05, 14:13
      Jakie są ceny autostrad!!!
    • rufio9 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 11.05.05, 22:02
      ...
    • Gość: masz Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.necik.pl / *.necik.pl 11.05.05, 22:15
      podaje ci ceny autostrad z sierpnia ubieglego roku wiec wez niewielka poprawke
      ceny w chorwacji podaje w kunach w roku ubieglym przelicanik wynosil okolo 0.7
      najpierw oplata za nalepke w czechach.
      przejazd przez Austrie nalepka na 10dni 7.6 Euro najlepiej kupic na granicy
      nasz PZMot ma niesamowite narzuty. Uwaga od maja w Austrii obowiazuje
      nakazosiadania w aucie kamizelki odblaskowej. Kolejna oplata to Slowenia mozna
      placic w Euro- bylo to 0.8!E.
      No i Chorwacja
      Pierwsza oplata kolo Zagrzebia 10K
      Nastepna przy zjezdzie ze"starej autostrady" na poludnie w kierunku Splitu 39K
      Kolejna na koniec odcinka w okolicy Sibenika 80K
      Ostatnia za odcinek Sibenik -okolice Splitu 17K
      Autostrady sa rewelacyjne w dzien dadatkowo w gorach super widoki. Sa warte
      kazdej wydanej na nie kuny. Zwlaszcza gdy potem zjezdza sie na magistrale
      adriatycka gdzie dominuje 50km/godz a wprowadzone pod koniec sierpnia nowe
      mandaty sa niebotyczne-dla turystow zwlaszcza nie ma zmiluj sie.
      Opisalam trase przez Czechy i Austrie autostradami gdyz uwazam ze przy trasie
      tej dlugosci pchanie sie "bokami" chocby dobrej jakosci jest bez sensu
      Szerokiej drogi
      • Gość: ikarus280 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.06.05, 19:50
        a ja uwazam ze droga przez Wegry jest calkiem niezla, przez Zwardon, Martin,
        Zvolen, BP, Szekesfehervar, Letenye (H/CRO)- jest tylko oplata za autostrady na
        wegrzech okolo 25 zl. polecam ta trase-przez slowacje jedzie sie calkiem
        przyzwoicie.
    • Gość: miszka Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.eranet.pl 13.05.05, 14:21
      oj... z dzieckiem to nie wiem czy "przelecisz" BDB samochodem przez noc..
      mysmy też jechali z W-wy przez Cieszyn z noclegoem w Mikulovie. Wieden korkuje
      sie w zaleznosci od dnia tygodnia i pory dnia - uwzglednij to prosze
      mozna troche ominac przedmiesci wiednia wskakujac przed Mikulovem na ZNOJMO i
      wtedy przelatujesz od razu Wieden autostrada - przedmiesci moga byc uciazliwe

dalej Graz i Maribor i z tamtad walisz na Zagrzeb
      zdecydowanie polecam autostrade !!! nowe 2 pasy od Zagrzebia po split (wrzesien
      2004)
      co do kosztów to nie powiem dokładnie bo zjeżdzalismy na boki (plitvice)
      ale na stronach chorwackich i polskich znajdziesz i ceny i mapy

pieknie jedzie sie autostrada przez gory i tunel chyba z 5,5km Sw.Rok i po nim
      juz jestes nad mozem prawie - czuc cieplo i gorace powietrze ;-))
      po tunelu juz nizej 5km? jest stacja benzynowa - duza, nowoczesna
      warto tam tanknac i pedalowac dalej
      mysmy nocowali w Makarskiej i stamtad na Peljasac caly i na prom do Korculi

sporo jezdze od lat i powiem tak
      jesli jestes jedynym kierowca zastanow sie nad jazda, noca szczegolnie z
      ukochana kobita zapewne i dzieckiem

miszka
      mist@eranet.pl
      608222444
      • rufio9 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 15.05.05, 13:33
        dzięki, ale ja będę jechał z soboty na niedzielę więc chyba korków nie będzie.
        A tak pozatym to z katowic do świnoujścia w tamtym roku zaleciałem za 5,5h.
        • Gość: agata Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.mstow.sdi.tpnet.pl 15.05.05, 14:09
          to Ty jesteś chyba nienormalny
          • Gość: sam bushard Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.05, 22:25
            mam nadzieję,że zabijesz tylko siebie
            nie uronię nawet łezki
        • Gość: Aśka Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: 195.85.249.* 16.05.05, 10:06
          Z soboty na niedzielę to korki są największe.
          Dobrze, że ja w tym roku z piątku na sobotę i mam nadzieję nie spotykać takich
          szaleńców drogowych...
          A opłaty:
          www.hac.hr/modules.php?r=cestarina&c=1-2
          Chyba nie pozdrawiam,
          Aśka
          • Gość: wt Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.itn.pwr.wroc.pl 17.05.05, 09:21
            oczywiście, że korki w soboty i niedziele są największe.
            Podzielam zdanie Aśki mam nadzieję nie spotkać idiotów na trasie. Ja w tym roku
            wybieram się na koniec Peliesaca po raz 4 i będę jechać dobrą trasą w środę i
            czwartek
            • Gość: kajko Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: 156.17.162.* 17.05.05, 16:38
              w zeszłym roku trasę Zielona Góra - Zagrzeb pokonalismy w 14 godzin, gazując gdzie się da, żadnych korków, postoje chyba 4 ale krótkie (najdłuzszy 45 minut na śniadanie). Nie wiem, jak mozna szybciej, zwłaszcxza że przez Wiedeń przemknęliśmy zaledwie w pół godzinki. a z zagrzebia do Stonu jedzie sie przynajmnije 5 godzin ( i to bez korków, trasą górską) a ze stonu do Orebicia dalszą godzinę. Zapomnij o nocce...
              • arwena Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 19.05.05, 11:32
                a mozesz wiecej szczegolow o tej trasie - jak w Polsce, jakie panstwa, kiedy
                wyjechaliscie (weekend, srodek tygodnia, noc, ranek?)

planujemy jechac na Peljesac (za Orebiciem) i nie wiem jaka trase obrac i jak
                wyjechac, ja za bardzo nie gazuje:) i byc moze bede jedynym kierowca

dzieki za porady ;)
            • Gość: ikarus280 Peliesac? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.06.05, 19:54
              jade do chorwacji po raz pierwszy i chce wybrac najlepsze miejsce do
              wypoczynku. Narazie mysle o Makarskiej, ale zaintrygowal mnie ten Peliesac. Co
              jest lepsze?
    • Gość: miszka Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.eranet.pl 20.05.05, 14:07
      Arweno!

w tym poście masz opisana całą trase ;-)
      wawa-cieszyn-mikulov[nocleg]-wieden-graz-maribor-zagrzeb [autostrada]-plitvice
      [nocleg]-split-ston-orebic

pozdrofka
      ale ci zazdroszcze - musze poczekac az mala bedzie miala roczek ;-)
      miszka
    • ranczo05 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 30.05.05, 09:16
      witam.nie wiem dlaczego wszyscy tak promują te autostrady???ja jadę przez
      słowację -węgry-kawalątek słowenii i już chorwacja!!czas szacowany ok
      11h.winietka na słowacjęok 15zł.węgry bez.potem jualbo autostrada od zagrzebia
      do splitu,lub bokiem.sprawdz sobie trasę na mapie.tu masz linka
      www.viamichelin.com pokaże ci wszystkie opcje.mnie najlepiej pasuje
      ta.wyjeżdzam w [iątek 18,06 ok.16,00 i mam zamiar być w splicie nie póżniej jak
      o 14,30.też jeżdzę z dziećmi(5-14 lat)więc postoje muszą być,a gonię też nie
      mało,oczywiście z rozsądkiem.pozdrawiam Wiesław
      • Gość: gboy Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.05, 11:56
        Własnie tez wybieram sie w tym dniu co ty na wyspę Brać.Mozesz podac konkretny
        opis tej trsy bo na tych stronach michelin nic nie wchodzi.Pozdrawiam
        • Gość: gboy Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.05, 11:59
          Znalazlem fajny opis trasy.Jesli ktos chce podaje
          linka:route2.tiscover.com/route/names05.asp
          Tutaj pokazało trase przez Brno.Pozdrawiam
        • Gość: ranczo05 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.iginet.net / *.iginet.net 14.06.05, 08:24
          witam.nie zaglądałam wcześniej,ale myślę ,że zdąże.ja jadę tak :na granicę do
          zwardonia,potem-żilina-trencin-bratysława.przejście w mosonmagyarovar,potem
          szombathely i do przejścia na słowenię.kawałek i już chorwacja.mam zamiar
          jechać do karlovacza i potem bokiem przez plitwice -gracac-knin i do splitu
          port.a tam już promem dna wyspę lastovo.winietkę kupię w słowacji na stacji
          benz. lub gdzieś i potem to samo na węgrzech.piszą ,że nie trzeba na węgry ,ale
          te 15 zł. mnie nie zbawi i wolę mieć spokuj.pozdrawiam
          ps.mnie stronka otwiera,trzeba kliknąć na driving directions i tam wpisać
          miejscowość z kąd do kąd.oczywiście nie wiem kodu na chorwacji.wpisałam split
          chorwacja i to wszystko. jeszcze raz podaję
          linkawww.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm
      • adr Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 05.06.05, 16:50
        Nie zapomnij kupic winiety u Wegrow - tez obowiazuja na autostrady
        • Gość: JK Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.05, 12:04
          Jak nie będziesz jechać autostradą to wcale nie potrzebne są winiety tylko
          musisz uważać żeby nie wjechać na autostradę bo stamtąd niema odwrotu.Dobra
          mapa i jedziesz jak Ty chcesz.Jednego razu pomyłka mnie kosztowała 12 marek.
          Twój wybór!!!
      • ranczo05 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 29.06.05, 12:06
        witam.właśnie wróciłem ,i jak się okazuje na miejscu ,czyli w Splicie byliśmy w
        14 h.gdyby nie korki w tychach i pszczynie.to było by i 12.a trasa taka jaką
        opisałem wyżej.pozdrawiam Wiesław
    • Gość: saed6 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.06.05, 16:59
      !!!
    • hummer80 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 21.06.05, 18:18
      Nie ma szans w 12 godzin to przejechac. Na poludniu Chorwacji krete i gorskie
      drogi wiec sie szybko nie pojedzie. Bicie takiego rekordu i to z dzieckiem na
      pokladzie jest wiec chyba troche nieodpowiedzialne. Jak stac Cie na dobry
      samochod to nie zaluj na nocleg gdzies po drodze. Po co sie meczyc i ryzykowac
    • darizunia1 Re: samochodem do Chorwacji (Wyspa Korcula) 21.06.05, 21:02
      Ja w zeszłym roku wyjechałam z okolic Katowic do Chorwacji ok 3.00 nad ranem.
      Na miejscu, za Omiszem byliśmy o 20.00. Jechaliśmy autostradami (bo z 2 małych
      dzieci). Ale niestety utknęliśmy w korkach. Wszystko zależy w jaki dzień
      tygodnia jedziesz. Jeżeli w sobotę, to niestety utkniesz w gigantycznych
      korkach. My staliśmy do granicy austriacko-słoweńskiej 3 godziny, a na granicy
      byliśmy już o 11 rano i do przejechania mieliśmy 4 km. Wtedy jeszcze nie było
      źle. Z telewizji dowiedziałam się potem ,że w tym naszym korku auta stały po 6-
      7 godzin. Nie wspomnę już o przejechaniu Wiednia. Tu bywa różnie i różniście.
      Trzeba liczyć jakąś godzinę. Tak że jak widzisz trudno ocenić ile pojedziecie.
      My też jechaliśmy dość dobrym samochodem i ogółem jeździmy stosunkowo szybko. W
      tym roku zdecydowaliśmy się jechać na noc (wyjazd ok 21) i mam nadzieję, że na
      miejscu będziemy w godzinach przed południowych.A tym razem jedziemy nieco
      dalej, za Makarską. Pozdrawiam
      • staruch5 a ja proponuje przez BiH (ale nie w 12h...) 29.06.05, 21:55
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=15194594&a=15194594
        • Gość: mada Re: a ja proponuje przez BiH (ale nie w 12h...) IP: 83.238.160.* 30.06.05, 10:17
          Wyjeżdżam w niedzielę rano na Peljesac, trasa przez Węgry z noclegiem. W którym
          miasteczku na półwyspie warto się zatrzymac? Dopiero będziemy szukać
          apartamentu.
        • staruch5 Re: a ja proponuje przez BiH (ale nie w 12h...) 30.06.05, 11:39
          sorki, zle sie wkleilo...
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=15194594&v=2&s=0

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka