Dodaj do ulubionych

Grecos ???

20.11.13, 12:17
Pierwszy raz o nich usłyszałam. Prawdę mówiąc z reklam znam tylko Itakę, nackermana yui i rainbow tours.
Czy grecos to rzetelne biuro?
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc Re: Grecos ??? IP: *.jjs.pl 20.11.13, 12:58
      O samej firmie poczytać możesz tu:
      biznes.onet.pl/office365/narzedzia-it-dla-firm-nastawionych-na-sukces
      opinie o burze tu:
      www.oceniacz.pl/biuro-podrozy/grecos-holiday/opinie
      lub tu:
      www.easygo.pl/opinie/biura/grecos.html
      Grecos miał kilka kampanii reklamowych w TV i na bilbordach, na pewno widziałaś spot z Anną Wyszkoni, ale nie zapamiętałaś nazwy BP.
      www.youtube.com/watch?v=BTHB92bxBSc
      www.youtube.com/watch?v=2ELop5SOg9w
      www.youtube.com/watch?v=W8PhUcwtDug
      Na youtubie znajdziesz też filmiki Grecosa prezentujące ich Hotele i apartamenty
      Itaka to największy w Polsce turoperator, który jest liderem pod względem czarterów i destynacji, niemieckie giganty mają jedynie w Polsce swoje przedstawicielstwo, ale tym bardziej nie można ich porównywać do Grecosa, który specjalizuje się w Grecji, poza Grecją ma tylko Majorkę dla tego to biuro reklamuje się hasłem WIELKIE GRECKIE WAKACJE. Podczas gdy bura, które wymieniłaś organizują wakacje na wszystkich kontynentach.
      • Gość: yoland Re: Grecos ??? IP: *.play-internet.pl 20.11.13, 14:04
        Też się zastanawiam nad tym biurem. Również usłyszałem o nich pierwszy raz w tym roku. Chyba jednak wolę dołożyć i wybrać się z Tui albo Neckiem. Czytałem różne opinie ale bardzo dużo dotyczyło tych negatywnych. M.in. ze zmieniają hotele na inne w ostatniej chwili. Ile w tym prawdy? Nie wiem...
        • Gość: gosc Re: Grecos ??? IP: *.jjs.pl 20.11.13, 14:46
          Na oceniacz.pl Grecos oceniono (199 opinii), ogólna ocena 4,6, za zgodność oferty z opisem dostało 4,7 przy czym maksymalna ocena to 6. Dla porównania Necermann (94 opinii) otrzymał ogólną ocena 4,0, a za zgodność oferty z opisem dostał 4,4 . Tui natomiast dostało (140 opinii) zostało ocenione na 3,5, a za zgodność oferty z opisem dostali 3,9.
          www.oceniacz.pl/biuro-podrozy/tui-poland/opinie
        • Gość: Kasia Re: Grecos ??? IP: *.icpnet.pl 22.11.13, 07:36
          ja bylam 2 razy z grecosem i bylam bardzo zadowolona, na krecie i na rodos. Ale tak naprawde to glownie transfer i hotel. tzn nic sie nie dzialo zwego to nie bylo potrzeby kontaktowac sie z rezygentem. ale animacje super w hotelach, animatorzy spoko. Osobiscie nie spotkalam nikogo komu by hotel zmienili. ale my zawsze bylismy w tanszych hotelach 3* bo mamy 2 tyg urlopu w sierpniu wiec to spory wydatek
          ale w tym roku tak podniesli ceny ze raczej nie skorzystam!
    • w_isienka Re: Grecos ??? 20.11.13, 16:58
      Byliśmy z nimi 2 lata z rzędu zanim zaczęliśmy sobie organizować wakacje sami :) wszystko zgodnie z opisem, specjalizują się w Grecji, do tej pory było bez zarzutów, są w pierwszej dziesiątce największych i najbardziej rzetelnych biur podróży w 2013 roku (tu zerknij: www.rp.pl/artykul/948916.html?print=tak&p=0 - tu masz ranking z 2012 )
      • w_isienka Re: Grecos ??? 20.11.13, 16:59
        tu znalazłam najnowszy ranking:
        travel-fan.pl/statystyki/najnowszy-ranking-i-rating-najwiekszych-biur-podrozy-w-polsce/
        a pewnie na początku 2014 będzie najświeższy
    • Gość: yoland Re: Grecos ??? IP: *.promax.media.pl 21.11.13, 13:48
      chyba zdecydujemy się jednak na grecosa. waszym zdaniem warto rezerwować wcześniej ( już teraz ) czy poczekać jeszcze trochę aż wystartują oficjalnie z nowymi katalogami na 2014? czy pierwsze rezerwacje rzeczywiście obejmują pokoje o najniższym standardzie dlatego jest taniej?

• Gość: Luzi Re: Grecos ??? IP: *.adsl.inetia.pl 21.11.13, 17:10
        Wlasnie zarezerwowalam Rodos z Grekosem/bylam w tym roku z TUI ale potwierdzono mi wiadomosc ze cos nie tak sie dzieje z tym biurem/ Jezeli chodzi o wysoki standart pokoju to zalezy od twego wyboru i piorytetu /ja spie w pokoju, lazienka , darmowa klima,posciel i reczniki czyste i wymieniane, balkon na poranna kawe i tyle jak dla nas wystarczy/A caly dzien okolice i poza hotelem /basen ,aqvapark przy hotelu i plaza na rzut beretem i ALL -tak mi sie udalo kupic 2tyg.AL - 3 osoby dor. 7 tys z haczkiem/ Jzeli masz wygorowane aspiracje radze hotel 5* tam standart dobry.MILEGO !!!!
      • zuzanna56 Re: Grecos ??? 21.11.13, 17:37
        Gość portalu: yoland napisał(a):

> czy pierwsze rezerwacje rzeczywiście obejmują pokoje o naj
        > niższym standardzie dlatego jest taniej?

Zawsze mieliśmy taki sam pokój jak ci co rezerwowali 7 miesięcy, 3 miesiące i 5 dni wcześniej.
        Identyczny. Cena w styczniu około 12 000 na rodzinę, w czerwcu / lipcu 16 000 (na połowę lipca). Jest różnica.
        TYlko teraz jakoś drogo się zrobiło w Grecosie...
        • Gość: tola Re: Grecos ??? IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.11.13, 18:54
          W styczniu 2013 zamówiłam wczasy dla 2 osób w Grecosie, lipec, Kefalonia, hotel Tara Beach 2740zł za 2 tygodnie. Obecna oferta, ten sam hotel i data - 3080zł. Hotel 3*** ze śniadaniem, sami oceńcie czy warto. Jak dla mnie, lekka przesada. O samym biurze nie mam co pisać, bo jak to w Grecji, samochód i w drogę, rezydentkę widziałam raz, pokoje zgodne z ofertą, ale nic specjalnego, bez aneksu kuchennego, nawet nie ma gdzie i czym obrać owoce, kieliszki do wina pożyczaliśmy z baru. Taka sytuacja...
      • pjjp Re: Grecos ??? 27.11.13, 13:00
        taniej dlatego, że zdobywają klientów i ich rezerwacje w samolotach są zabezpieczone, a muszą zdeklarować się dużo wcześniej. W ostatnich 3 latach rzeczywiście było taniej, ale w tym roku Grecos jak i inne biura podniosły ceny o ok. 35% - ja czekam na last minute; uważam, że nie powinniśmy być " krową dojną" bez dna dla biur podróży. Uważam, ze w tym roku należy przetrzymać biura do ostatniej chwili - to biura podpisują wczesną rezerwację z hotelami i liniami lotniczymi i to oni muszą sprzedać, ale to my decydujemy gdzie i kiedy kupimy. Ostatni rok był bardzo dobry dla biur podróży i zdaje się, że poniosła ich fantazja. Podwyżki można zrozumieć, chociaż ceny paliw spadają, ale o 1/3 to duża przesada.
        • Gość: barbara Re: PJJp Grecos ??? IP: *.147.112.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.11.13, 12:03
          Witam!
          Popieram w pełni Pana/Pani podejście. Od dziesięciu lat planuję wakacje wcześnie /urlop musimy planować w grudniu a o zmianie terminu nie ma mowy../ Życzę właścicielom biur jak najwyższych dochodów ale w tym roku to chyba chcą zostać milionerami...dlatego nie wybieramy konkretnego kierunku i przypomnimy sobie czasy młodości - pełny "spontan". Łatwo mi mówić bo wybieramy się tylko z mężem a sprzyja samodzielnemu planowaniu podróży sporo nowych kierunków proponowanych przez tanie linie a i zasięgnęłam opinii, że czartery pewnie będą wyprzedawane jako last minute - w większej ofercie niż tego lata. Czyli last albo improwizacja.
          Pozdrawiam!
          Może spotkamy się na Korfu..:)
          • pjjp Re: PJJp Grecos ??? 28.11.13, 20:26
            Dobry wieczór, my jesteśmy uzależnieni od miesięcy wakacyjnych ale może się spotkamy; gdyby nie to podaję dwa przydatne adresy na Corfu: 1. wynajem samochodu, wypróbowany, dobre ceny, pełne ubezpiecznie bez ryzyka własnego, dostawa do hotelu lub na lotnisko - adres email:
            dimitra ballou [manosdimitra@yahoo.gr]. Ja rezerwuję przez email, bez zaliczek, całość płatna na miejscu gotówką - przy większej ilości dni należy się targować. 2. adres bardzo dobrej i nie drogiej restauracji z widokiem na morze w stolicy Corfu - idąc od portu wzdłuż morza w kierunku baszty po prawej stronie ( nie przy samym morzu), nazywa się Mouragia taverna i jest położona przy ulicy Arsenio 15.
            Pozdrawiam
    • Gość: yoland Re: Grecos ??? IP: *.play-internet.pl 23.11.13, 10:03
      drodzy,

dla tych co założyli rezerwację z Grecosem sprawdźcie proszę czy na zgłoszeniu uczestnictwa macie wpisany numer PESEL. mnie pani w biurze podróży zapewniała, ze nie jest potrzebny. wole się martwic na zapas ( po perypetiach z bledami w zgłoszeniu z innym biurem podróży w zeszłym roku ).

pozdrawiam gorąco.
      będę wdzięczny za info..

yoland.
    • Gość: MATT Re: Grecos ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.13, 11:55
      ODRADZAM KORZYSTANIE Z OFERT GRECOSA HOLIDAY!!!! WYJECHALIŚMY Z NIMI NA ZAKYNTHOS I NA NIESPEŁNA DOBĘ PRZED WYLOTEM ZMIENILI NAM HOTEL NA DUŻO MNIEJSZY I NIEADEKWATNY DO PIERWOTNIE WYBRANEGO. OFERTĘ KUPILIŚMY JAKO FIRST MINUT A ONI CZEKALI AŻ PÓŁ ROKU ABY NAS POINFORMOWAĆ NA DZIEŃ PRZED WYLOTEM (GDZIE WALIZKI BYŁY JUŻ SPAKOWANE I URLOP ZAKLEPANY), ŻE NASTĄPIŁA ZMIANA HOTELU!!!! DECYDOWALIŚMY SIĘ NA HOTEL Z DUŻĄ ILOŚCIĄ ATRAKCJI DLA DZIECI, Z AQUA PARKIEM, KOMPLEKS 4* A OTRZYMALIŚMY 3*(!!!) HOTEL Z JEDNA MALEŃKĄ ZJEŻDŻALNIĄ I BEZ ŻADNYCH ATRAKCJI DLA DZIECI!!!! PO POWROCIE NAPISALIŚMY REKLAMACJĘ FINAŁ JEJ BYŁ TAKI, ŻE PO 6 MIESIĘCZNEJ KORESPONDENCJI Z GRECOSEM OTRZYMALIŚMY PISMO O NEGATYWNYM ROZPATRZENIU REKLAMACJI! WBREW ICH HASŁU PRZEWODNIEMU - JEŚLI GRECJA TO NIGDY Z GRECOSEM!!!!!!!!!!
      • Gość: mariusz Re: Grecos ??? IP: *.centertel.pl 11.12.13, 12:24
         W 100% odradzam Grecos ,w dniach 02-16 lipiec przebywałem ze znajomymi w korfu w hotelu Gelina, pierwsze wrażenie - mieliśmy mieć trzy pokoje obok siebie, ale w recepcji panowie brali(dostawali) pieniądze od ludzi za zakwaterowanie w najlepszych pokojach i dla mnie nie wystarczyło i dostałem pokój w suterenie, śmierdzący, zagrzybiały, zardzewiałe klamki, drzwi na tak zwany taras się nie zamykały, więc nie można było nawet zabezpieczyć swojego pokoju i każdy miał do niego dostęp, zwarcie we włączniku światła na tak zwanym wyjściu na taras. Brak kontaktu z rezydentkami, nieporozumienie z tymi kobietami, brak interwencji z ich strony, sam 5 godzin walczyłem w recepcji o pokój, nerwy i kłótnia z recepcją, dopiero jak zmienił się skład recepcji, Pan zaproponował pokój w innym hotelu na terenie tego kompleksu w hotelu Mare który, posiadał 3 gwiazdki ( a płaciłem za hotel 4,5 gwiazdkowy) pokój okazał się przyjemny i czysty, choć żeby wymienione mieć ręczniki musiałem pisać kartkę i zostawiać jakieś euro. Jedzenie nazwałbym jedną wielką berbeluchą, wymieszane coś, przyprawione, kompletnie rzadko się zdarzało żeby coś było zjadliwego. Plaża kamienista, zaniedbana, wejście do morza, to prawdziwe ryzyko, ludzie kaleczyli stopy, ja również mam po powrocie pokaleczone nogi, wszystko zrobione na sztukę, ognisko na plaży wyglądało tak że poukładali kilka palet na siebie podpalili z pół godziny popaliło i zgasło, impreza beatch party trwa tam aż 1,5godziny, prawdziwe szaleństwo. Obsługa także nie powala, miałem czasem wrażenie że jesteśmy tam kompletnie niepotrzebni, uśmiech na siłę i głupie miny, jedyna dobra opinia to o barmanie Xristosie, naprawdę sympatyczny gość i wspaniała postać. Gifty jakie mieliśmy dostać po przylocie, po upominaniach się udało nam się odebrać po tygodniu. Pozytywnie mogę ocenić hydropolis, tam można spędzić miło czas i fajnie poszaleć. Baseny w sumie mogły być, poza przesadnym dodawaniu chloru. Generalnie nie polecam firmy Grecos, nie polecam tego hotelu, a Korfu, dla spacerowiczów i lubiących piękne widoki. 
          • Gość: Dorota Re: Grecos ??? IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.13, 16:23
            Nie wydaje mi się żeby to było szczęście, ale niestety strategia tego dziadowskiego biura podróży. Nas też wrolowali bezczelnie. Nigdy więcej z Grecosem! Na pewno nikomu nie polecę tego biura. My kupiliśmy wycieczkę na Kretę i chcieliśmy koniecznie do hotelu, który nam polecili znajomi, bo byli w nim sezon wcześniej. Kupiliśmy w FIRST MINUTE. Gdy zbliżał się termin wylotu otrzymałam informację mailem, że nastąpiła zmiana hotelu, bo zarezerwowany przez nas hotel się nie otworzył jeszcze (niby nie zaczęli sezonu). Wycieczka nasza była zarezerwowana na 3 czerwca, a znajomi przez FB skontaktowali się z Grekami, którzy pracują w tym hotelu i okazało się, że hotel od miesiąca pracuje na pełnych obrotach i co więcej mają już klientów z Polski od początku maja. Wg mnie Grecos naciąga ludzi na fajne oferty, a gdy jest bliżej wylotu to zapychają dziury tym co się słabo sprzedaje, a te dobre i tak ktoś kupi. Pracownica Grecos postawiła mi ultimatum, że albo decyduję się na ofertę po zmianie albo zwracają mi kasę, ale nie wartość wycieczki z czerwca tylko ze stycznia. Absurd! Uważajcie! Co ciekawe na wycieczce z nami byli też inni ludzie z innych hoteli, które niby też się nie otworzyły! Przypadek? Na pewno nie! Najgorsze biuro z jakim miałam do czynienia, ostrzegam i zdecydowanie odradzam.
              • Gość: Aga Re: Grecos ??? IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.13, 17:35
                Dotychczas myślałam, że miałam wyjątkowego pecha z Grcosem, ale akurat trafiłam na ten wątek i stwierdzam, że zmiana hotelu w tym biurze to właściwie norma. Kpina! Ja zarezerwowałam u nich hotel Lindos Princess, a po przylocie na lotnisko na Rodos okazało się że miejsc w tym hotelu dla nas nie ma!!! Umieszczono nas w hotelu niby o wyższym standardzie, ale w ogóle nie spełniał ono naszych oczekiwań i był w innej miejscowości! Rezydentka rozkładała ręce, przepraszała, odsyłała do biura w PL i... dowoziła kolejnych gości! Okazuje się, że biuro przyjmuje o wiele za dużo rezerwacji na konkretny hotel i jeśli wybrałeś sobie wczasy w bardziej popularnym hotelu, gdzie ilość ich miejsc jest już dawno wyczerpana - o czym oni doskonale wiedzą w momencie zakupu, możesz być pewien że trafisz do hotelu gdzie mają jeszcze miejsca niewykupione (a opłacone z góry!). Widzę, że niektórzy byli o zmianie powiadomieni przed wylotem, a nie tak jak ja, bo o wszystkim dowiedziałam się na lotnisku po przylocie!!! Mój urlop zaczął się od nerwów i wyjątkowego stresu, zamiast relaksu. Ja oczywiście też NIE POLECAM TEGO BIURA! Wyjazd z nimi to po prostu loteria i żadnej gwarancji, że trafisz do hotelu, który zarezerwowałeś.
              • mariuszpl4 Re: Grecos ??? 12.12.13, 16:05
                Myślę, że ew. zmiana hotelu dużo częściej dotyczy lastów niż firstów. Pocieszeniem jest również termin czerwcowy - to nie jeszcze ten najwyższy sezon, chyba, że lecisz 30 czerwca... ;) Jeśli nie, myślę, że na overbooking są bardzo małe szanse.
              • Gość: takaja Re: Grecos ??? IP: *.sccs.pl 06.01.14, 05:57
                ja tez czerwiec rodos 2014 mam nadzieje ze bedzie dobrze chociaz ja chcialabym zmienic miejscowosc tak naprawde bo pani w ahencji turystycznejw prowadzila mnie w blad ale to w innym temacie opisalam :/forum.gazeta.pl/forum/w,19,148841655,148841655,zmiana_miejscowosci_na_wlasne_zyczenie_rodos.html
          • pjjp Re: Grecos ??? 11.12.13, 18:28
            Przez 4 ostatnie lata jeżdżę z Grecos na Corfu do Acharavi i nie zdarzyło mnie się żebym nie otrzymał tego za co zapłaciłem. Corfu jest piękne, bardzo zielone i posiadające wiele bardzo ciekawych miejsc. Moim zdaniem ludzie kupują wycieczkę, przeczytają opis hotelu w internecie i to wszystko. Proponuję zawsze przygotować się do podróży - poczytać opinie, forum, poszukać w internecie czego jeszcze mogę się dowiedzieć o hotelu, miejscu do którego się wybieram etc. Liczyć na siebie; rezydenci w dużej większości mają bardzo skromną wiedzę o danym miejscu - ich zadanie to sprzedać jak najwięcej wycieczek, a na jakąkolwiek pomoc należy liczyć tylko na siebie i być stanowczym w swoich żądaniach. Pomimo, że jeżdżąc nie korzystam z usług rezydentów, sam organizuję wycieczki czy wynajem samochodu bo taniej i lepiej, zdarzały sie sytuacje kiedy pokój był nie taki jak w opisie, czy był brak klimatyzacji i oferowano wiatrak "zamiast", ale po rozmowie z rezydentem i odpowiedzialną osobą za hotel sprawę zawsze dało się załatwić pozytywnie. Plaża na wysokości Gelina Mare w Acharavi na Corfu rzeczywiście ma zejście do morza po krzywych płytach betonowych, ale wystarczy pójść w lewo lub w prawo i jest cudowne piaszczyste wejście do morza.
                • Gość: Sebek Re: Grecos ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.13, 10:34
                  Czyli nic się nie zmienia, Grecos nadal stosuje tę samą taktykę, a kolejni naiwni dają się robić w bambuko. Po co rezerwowac wczasy w grudniu jak i tak biuro przez swoja niekompetencję wyśle Cię w sierpniu do hotelu, w którym są akurat wolne miejsca, a nie który klient zarezerwował.
                  Ja dałem się tak wrobić 2 lata temu, kiedy po wylądowaniu o 02.00 w nocy na Korfu dowiedzieliśmy się (16 osób ), że nie jedziemy do hotelu, który zarezerwowalismy w grudniu, tylko do innego i nic nie dały interwencje. Wybrałem hotel z basenami, aquaparkiem, placami zabaw, fajna plażą, a dostałem (może i niezły hotel), ale w centrum Korfu z widokiem na port, wąska plażą i jednym zatłoczonym basenem. Telefony do biura nic nie dawały, a rezydent był bezradny okazując zupełny brak profesjonalizmu, nam pozostały tylko nerwy i bezsilna złość.
                  Oczywiście nie polecam tego biura, my już nigdy nie skorzystamy z ich usług.
                • pjjp Re: Grecos ??? 12.12.13, 11:36

> Straszne, to wszystko co piszecie...
                  Takie są realia i dotyczą wszystkich biur niezależnie od kraju. Długi czas podróżowałem z biurami skandynawskimi i tam też zdarzają się podobne historie. Biura mają wykupione miejsca w samolotach i w hotelach i muszą je sprzedać. Tu nie ma sentymentów to jest tylko biznes. W związku z tym jak już pisałem wcześniej biuro jest dla mnie tylko środkiem transportu, resztę organizuję sam i wybieram hotele tylko z BB albo bez wyżywienia. A jeżeli już all inclusive to polecam hotel Sandals na Antiqua ( Karaiby). W Europie hotele 3 i 4 gwiazdkowe sprzedające all inclusive to pomyłka, albo dla tych co jadą tylko i wyłącznie po to żeby chodzić od rana do wieczora " na napędzie", albo dla tych którym jest wszystko jedno gdzie byle było słońce i basen nie koniecznie z czystą wodą - w tych hotelach jedzenie i picie jest na bardzo słabym poziomie, szkoda czasu i pieniędzy. Osobiście wolę wyszukiwać lokalne restauracje, tawerny, gdzie jedzą miejscowi. Oczywiście każdy ma prawo wyboru swoich wakacji.
                  • Gość: yoland Re: Grecos ??? IP: *.promax.media.pl 12.12.13, 12:12
                    no niby tak.
                    ale jak się jedzie z małym dzieckiem sprawa wygląda nieco inaczej. patrzymy pod kątem ilości atrakcji dla dzieci: basenów, zjeżdżalni, menu.

lokalizacja jest ważna. wybraliśmy princess lindos na rodos aby blisko było własnie do lindos. jak mnie wywalą np. w faliraki cały czar pryśnie. z dzieckiem nie cały czas można podróżować...

mam rezerwację. zapłaciłem zaliczkę. zastanawiam się co dalej...
                    • pjjp Re: Grecos ??? 12.12.13, 12:29

> no niby tak.
                      > ale jak się jedzie z małym dzieckiem sprawa wygląda nieco inaczej. patrzymy pod
                      > kątem ilości atrakcji dla dzieci: basenów, zjeżdżalni, menu.
                      >
                      > lokalizacja jest ważna. wybraliśmy princess lindos na rodos aby blisko było wła
                      > snie do lindos. jak mnie wywalą np. w faliraki cały czar pryśnie. z dzieckiem n
                      > ie cały czas można podróżować...
                      >
                      > mam rezerwację. zapłaciłem zaliczkę. zastanawiam się co dalej...

poprosiłbym o potwierdzenie rezerwacji i wpłaty, zawsze to jakiś dokument do przyszłych roszczeń - nie sądzę, żeby były problemy, mimo wszystko są to wyjątki. Rodos jest bardzo komercyjne a więc drogie. Należy zaopatrzyć się w obuwie na plażę, czarny piasek jest bardzo gorący. Hotel wygląda na super, proponuję poszukać opini na zagranicznych forach - życzę udanego urlopu.
                  • garwena Re: Grecos ??? 12.12.13, 12:45
                    pjjp napisał(a):

> ....Takie są realia i dotyczą wszystkich biur niezależnie od kraju. Długi czas podr
                    > óżowałem z biurami skandynawskimi i tam też zdarzają się podobne historie. Biur
                    > a mają wykupione miejsca w samolotach i w hotelach i muszą je sprzedać. Tu nie
                    > ma sentymentów to jest tylko biznes............

Chyba mocno przesadziłeś, że taka praktyka dotyczy wszystkich biur, ja akurat od wielu lat latam na wakacje z TUI (często dwukrotnie w ciągu roku) i NIGDY nie zmieniono mi hotelu, a zawsze robię rezerwację w first minute. Oczywiście każde biuro ma jakieś wpadki i niedociągnięcia, bo nie ma ideałów, ale na pewno nie wszystkie zmieniają nagminnie ludziom hotele, a już stawianie ludzi przed faktem dokonanym po przylocie na lotnisko to moim zdaniem zwykłe draństwo i oszustwo. Nie po to człowiek wybiera hotel pod kontem swoich potrzeb, żeby biuro decydowało za niego, przecież to zwykła zmiana umowy. W niektórych biurach były (może jeszcze są) oferty typy "traf" czy "fortuna" i wtedy płaci się tylko za standard hotelu. np. 4*, a biuro umieszcza turystów w dowolnym hotelu, który spełnia ten standard, ale jest to tańsza opcja i klient świadomie wybiera taką opcję. Ale jeżeli rezerwuję konkretny hotel (a nawet typ pokoju) to psim obowiązkiem biura jest mi zapewnienie mi tam pobytu, bo biuro zobowiązało się do tego podpisując ze mną umowę. A jeżeli nie jest w stanie wywiązać się ze swoich podstawowych obowiązków to może niech zajmie się inną działalnością, bo takie praktyki są niedopuszczalne i świadczą o zwykłym lekceważeniu klientów.
    • w_isienka Re: Grecos ??? 13.12.13, 12:56
      przyznam, że jestem zszokowana tymi opiniami o Grecosie - widocznie w zeszłym sezonie dali ciała... byliśmy 2 lata z rzędu z nimi (2011i 2012) i wszystko było OK
      • pjjp Re: Grecos ??? 13.12.13, 19:48
        w_isienka napisała:

> przyznam, że jestem zszokowana tymi opiniami o Grecosie - widocznie w zeszłym s
        > ezonie dali ciała... byliśmy 2 lata z rzędu z nimi (2011i 2012) i wszystko było
        > OK
        Ten rok był specyficzny dla branży turystycznej i jednocześnie bardzo dobrym finansowo. Rozruchy w Egipcie, Tunezji, kilku biur bankructwo spowodowało, że w okresie letnim wycieczki sprzedawały się jak ciepłe bułeczki a last minute nie istniało. I to jest chyba przyczyną do większej ilości błędów ze strony branży turystycznej i dużej ilości reklamacji. Oczywiście standardem ze strony organizatora powinno być zapewnienie klientowi za nie dostarczenie warunków zgodnie z umową rekompensaty w formie wyższej niż zapłacił - taki standard obowiązuje w większości biur europejskich. Błędy zdarzają się najlepszym, kwestia jak wyjść z nich z twarzą, a margines zysku z każdego klienta nie jest mały, a zysk z załatwienia problemu w sposób satysfakcjonujący klienta niewspółmierny. Może i my w Polsce doczekamy się, że będziemy traktowani przez biura podróży nie jako zło konieczne do robienia szybkich zysków i biura zaczną " jeść łyżeczką a nie chochlą". I tak wydaje mnie się, że zamiany hotelu i niedopełnienie warunków są sprawą marginalną, co nie oznacza, że mamy to puszczać płazem - ja bym walczył.
        • laostic Re: Grecos ??? 13.12.13, 20:28
          Wydaje mi się wręcz niemożliwe, by hotel został zmieniony, jeśli umowa nie przewidywała takiej opcji i nie można potem uzyskać odszkodowania. Szkoda, że nie ma tu opcji wymagającej potwierdzenia, że ktoś faktycznie miał jakieś "przejścia" z Grecosem. Byliśmy z nimi 4 razy (2010-2013) i raczej nie mamy poważnych zastrzeżeń. Na Zante nawet nam się udało i mieliśmy gratisowo nocleg dłużej. I nie jestem ich agentką, pracownicą ani córką prezesa. Jest parę rzeczy, które mi się nie podoba-co roku muszę kilka razy prosić o rachunek, by go posłali, punkty na karcie są późno doliczane, a w tym roku na stronie nie ma dalej katalogu i nie ma cen na turnusy 10 i 11dniowe.
          • pjjp Re: Grecos ??? 14.12.13, 09:06
            laostic napisała:

> Wydaje mi się wręcz niemożliwe, by hotel został zmieniony, jeśli umowa nie prze
            > widywała takiej opcji i nie można potem uzyskać odszkodowania. Szkoda, że nie m
            > a tu opcji wymagającej potwierdzenia, że ktoś faktycznie miał jakieś "przejścia
            > " z Grecosem. Byliśmy z nimi 4 razy (2010-2013) i raczej nie mamy poważnych zas
            > trzeżeń. Na Zante nawet nam się udało i mieliśmy gratisowo nocleg dłużej. I nie
            > jestem ich agentką, pracownicą ani córką prezesa. Jest parę rzeczy, które mi s
            > ię nie podoba-co roku muszę kilka razy prosić o rachunek, by go posłali, punkty
            > na karcie są późno doliczane, a w tym roku na stronie nie ma dalej katalogu i
            > nie ma cen na turnusy 10 i 11dniowe.
            Możliwe i zdarza się z różnych powodów, problemem jest to w jaki sposób problem zostanie rozwiązany przez organizatora, to nie może być ze szkodą dla klienta, klient za niedogodności musi mieć jakąś rekompensatę - pisałem o tym wcześniej. :-$
      • Gość: Jola Re: Grecos ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.12.13, 07:51
        Byliśmy z Grecosem w czerwcu w Turcji, Hotel polecany przez panie z biura okazał się słaby, ale nie będę się czepiać, bo mogliśmy sami dokładniej sprawdzić, a nie polegać na opinii pracowniczki Grecosa. Natomiast rezydencji na miejscu straszni, pracować im się nie chciało. Pani MAGDA I pan MARCIN Z TURCJI koszmar. Nigdy więcej nie pojadę z tego biura, bardzo mnie do siebie zrazili i nie tylko mnie, wszyscy na nich narzekali. MIELI NAS WSZYSTKICH PO PROSTU GDZIEŚ GŁĘBOKO. Dużo by pisać- nie polecam i odradzam!!!!!!!! ”
        • Gość: Agnieszka Re: Grecos ??? IP: *.dynamic.chello.pl 23.12.13, 20:09
          Ja osobiście nie polecam Grecosa. Moja bardzo słaba ocena tego biura wynika z dwóch faktów: po pierwsze niezgodności oferty z umową: pomimo zarezerwowanego i opłaconego pokoju z widokiem na morze (hotel Gloria Maris, Zakynthos, Grecja) na miejscu okazało się, że takich pokoi dla nas nie ma. Dla jednej z par zabrakło nawet jakiegokolwiek pokoju w tym hotelu i zostali przekwaterowani do innego - oddalonego od morza. Po drugie niedopuszczalnemu w mojej opinii zachowaniu rezydentki, która:
          a) pomimo wielu telefonów i obietnic przyjazdu pojawiła się w hotelu dopiero po dwóch dniach od zaistniałego problemu. Dla osób, które nie znały języka angielskiego był to poważny problem.
          b)gdy juz przyjechała - to o zaistniałej sytuacji chciała porozmawiać dopiero na koniec około 2 godzinnego spotkania. Trzeba było czekać, aż zakończy sprzedaż wycieczek.
          c) Gdy nadszedł mój czas - po 15sekundach powiedziała, ze skoro mi samej (po 4 godzinnej przeprawie z recepcją i tylko dlatego, że mówię po angielsku) udało się załatwić zmianę pokoju to ona już nie ma o czym ze mną rozmawiać. Odwróciła się na pięcie zostawiając niedokończoną rozmowę ze mną i nierozwiązaną sprawę innej pary, która wylądowała w innym hotelu
          c) wykorzystywała nieznajomość języka angielskiego swoich "podopiecznych" do robienia sobie żartów z recepcjonistką. Ironicznie wypowiadała się po angielsku na temat problemu z klimatyzatorem w pokoju starszej Pani, która stała obok niej nieświadoma o czym mowa. Z takim chamstwem nigdy wcześniej się nie spotkałam.

Podsumowując, polecam hotel Gloria Maris (lokalna obsługa była bardzo miła) i wyspę Zakynthos, ALE na pewno NIE z biurem GRECOS i nie z rezydentką panią Anną.
    • azetka100 Re: Grecos ??? 26.12.13, 10:34
      Z Grecosem byliśmy dwukrotnie. Na Rodos otrzymałam pokój bez widoku na morze. Gdybym nie miała przy sobie umowy, na której było (po angielsku na szczęście)napisane, że zapłacono za widok na morze, nie dostałabym takowego. Drugi raz - pobyt na Kefalonii. Tu akurat wszystko ok, no może oprócz opóźnionego samolotu o 2h z Polski. Ktoś tu pisał o kłopotach z rezydentami. Na Kefalonii skorzystaliśmy z wycieczki, na której pilotką była rezydentka pani Małgosia, mieszkająca na wyspie od wielu lat. Byliśmy bardzo zadowoleni zarówno z wycieczki (chociaż generalnie wolimy zwiedzanie na własną rękę) oraz pani rezydentki, która okazała się skarbnicą wiedzy, sympatyczną i uczynną rezydentką.
      • hk59 Re: Grecos ??? 26.12.13, 16:56
        Dajcie jakiś "pozytyw"!, święta, zaraz Nowy Rok, a Wy tylko be, be, be. No, nie Wszyscy, ale większość. Mam rezerwację w Grecosie na przełom sierpnia i września 2014, 12 dni, All, 2 osoby. Porównuję sobie ceny nad np. naszym Bałtykiem. Ceny porównywalne i wyższe, standardt niższy, pogoda pod znakiem zapytania,dojazd np. z Warszawy 8-9 godzin pociągiem, itp, itd....
        No jakoś obiektywnie trzeba spojrzeć na wszystkie "za" i "przeciw". Co Wy na to?
        • Gość: Lenzi Re: Grecos ??? IP: *.adsl.inetia.pl 26.12.13, 18:52
          Jestem za takim wlasnie pozytywnym mysleniem ..... Wykupilam na czerwiec Rodos z Grecosa i bedzie super a narzekajacy zawsze sie znajda co widac w opiniach o hotelach .....jakze one roznia sie od realu ....tylko trzeba byc czlowiekiem nie marudzacym ,a szukajacym odpoczynku, relaksu, swobody po calym ciezkim roku pracy .....Zycze udanych wakacji z GRECOSEM !!!!!!! /i tej wersji bede sie trzymac ..../
          • Gość: AniaB. Re: Grecos ??? IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.13, 10:48
            Gość portalu: Lenzi napisał(a):

> Jestem za takim wlasnie pozytywnym mysleniem .....

Pozytywne myślenie na nic się nie przyda jak biuro zrobi Cię w konia i wylądujesz nie w tym hotelu, który zarezerwowałeś, hotel okaże się totalną porażką albo pobyt zostanie skrócony a ty masz do czynienia z chamskim rezydentem. Wydaje mi się, że każdy wyjeżdża na urlop z pozytywnym nastawieniem, a dopiero wkurzająca rzeczywistość zmienia to nastawienie. Jak ktoś ma urlop bezproblemowy to i wrażenia pozostają pozytywne.
            Nie życzę Ci żebyś ty znalazł/a się w takiej przykrej sytuacji, jak ci którzy opisują swoje niedobre doświadczenia z biurem podróży.
        • Gość: bjk Re: Grecos ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.13, 20:54
          Błagam Cię nie pisz, że Grecos ma teraz taniej jak nad Bałtykiem. Też nie jeździmy nad Bałtyk od wielu lat ale nie z powodu niższych cen. Taniej to miał przez kilka godzin pierwszego dnia first, kiedy kupiłem wczasy na Zakhyntos (2+1) za 6 tyś. z hakiem na 2 tygodnie all. Teraz ten hotel w naszej konfiguracji wychodzi ponad 14 tyś co jest CHORE!!! Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi za taką kasę hotelu w Grecji jak może wybierać 4* na Kanarach w tym samym przedziale cenowym - byłem kilka razy w obu destynacjach i nie ma porównania, jeżeli chodzi o standard. No chyba, że robią to żeby zniechęcić pozostałych i nam odwołać z powodu braku zainteresowania ofertą - tylko taki zapis regulaminu im na to pozwala... mam nadzieję, że właśnie im nie podpowiedziałem jak wyjść na swoje :)
          • hk59 Re: Grecos ??? 27.12.13, 12:20
            Rezerwowałam wyjazd w pierwszych dniach promocji, teraz faktycznie jest dużo drożej. Dlatego tak szybko się zdecydowałam, bo obserwując od kilku lat wczesne, promocyjne oferty wiem, że nie ma na co czekać. Wcześniej przeglądam opinie o hotelach i wiem, który obstawiam. Trochę czasu to zajmuje, ale opłaca się. Co do ew. niespodzianek po przyjeździe na miejsce to myślę, że są to nieliczne przypadki, ale z pewnością ani sobie ani nikomu tego nie życzę.
          • Gość: Mag Re: Grecos ??? IP: *.mlyniec.gda.pl 27.12.13, 14:54
            Przyznaję jest drogo....
            Ale chyba niekoniecznie o standard tutaj chodzi... Przynajmniej nie tym którzy Grecję kochają i zapewne zapłacą więcej a na Kanary nie polecą. Przynajmniej ja tak mam - mogę lecieć wszędzie... byle to była Grecja. Nie muszę mieć pięciu gwiazdek, marmurów i tłumu animatorów. Zależy czego się szuka i czego oczekuje.
    • kole.gaa Re: Grecos ??? 06.01.14, 15:33
      każde biuro dzisiaj jest rzetelne - a za rok może się zmienić. To że itaka jest największym biurem to nie ma nic do rzeczy - błędy zawsze mogą się pojawić i firma ma tarapaty.

Grecos ma ciekawą ofertę do Grecji i mnóstwo kierunków - byłem z nimi 3 razy i zawsze wracaliśmy zadowoleni. jak coś to mogę podać nazwy hoteli..
    • Gość: Karina Re: Grecos ??? IP: *.net155.okay.pl 28.04.14, 22:42
      Mam zamiar z tego biura złapać jakąś ofertę last minut i po raz pierwszy załatwiać wszystkie sprawy przez internet. Nigdy tego jeszcze nie robiłam - do tej pory szłam do BT wpłacałam kasę , podpisywałam umowę i czekałam cierpliwie na urlop. Teraz chcę kupić coś tańszego więc nastawiłam się na LM wyspy greckie.
      I tu mam pytanie :
      Jak wyglądają wszystkie procedury przy zamawianiu i zakupie wczasów w BP przez internet.
      Pierwszy krok jest oczywisty : rezerwuję kliknięciem i co dalej??
      Jestem nowicjuszem bez doświadczenia więc bądżcie wyrozumiali i napiszcie jak należy dalej postępować - jak wpłacić kasę , jak podpisuje się umowę / czy przesyłają umowę na maila czy tylko potwierdzenie rezerwacji??
      Czy ktoś mi udzieli jakichś wskazówek dot. nie popełnienia przez mnie żadnego błędu lub niedopatrzenie czegoś co może się potem na mnie zemścić.
      Trochę się boję tego Grecosa - właśnie dlatego proszę o pomoc abym nic nie przegapiła przy załatwianiu wszelkich formalności przez internet.
      Jeszcze nie mam odwagi aby planować wypoczynek na "własną rękę" - muszę się troszkę oswoić :)))
      • Gość: magdula303 Re: Grecos ??? IP: *.dynamic.chello.pl 04.05.14, 17:39
        dwa lata temu kupowałam lasta przez Grecosa. Jeden minus - kolejnych wpłat nie można zapłacić korzystając z karty kredytowej (wówczas nie było takiej opcji), choć w last zazwyczaj od razu płaci się całość ...

dobry kontakt i e-mail i telefoniczny i nie bój się grecosa, lecę z nimi teraz 4 raz :)
            • Gość: gość Re: Grecos ??? IP: 195.85.249.* 05.05.14, 09:23
              Faktycznie niestety Grecos nie ma bezpośredniego "linkowania" do płatności za rezerwację. Jednak nie spotkałem sie jeszcze z brakiem możliwości płatności kartą. W celu dokonania płatności kartą piszę maila do Grecosa z numerem rezerwacji i proszę o link do płatności kartą. Pracownik Grecosa przesyła wówczas maila z linkiem, pod którym wpisuje się to i tamto i transakcja płatnosci kartą zostaje wykonana.
              Zatem: w Grecosie wszystkie raty (wybieram firsty) płaciłem dotychczas kartą, ale w tym celu należy skontaktowac się z Grecosem zprośbą o przesłanie linku do płatności kartą.
              • Gość: magdula303 Re: Grecos ??? IP: *.dynamic.chello.pl 05.05.14, 20:16
                możliwe ze teraz tak jest; dwa lata temu, by skorzystać z karty kredytowej otrzymałam dokument do wypełnienia, w którym miałam wpisać nr karty (i oczywiście cyfry do płatności karta kredytową); długo rozmawiałam z pracownicą Grecosa (bardzo miłą) ale i ona zrozumiała, że udostępnianie takich danych nie jest dobrym pomysłem; zrobiłam przelew i tyle :)
                a teraz korzystam z biura Travelplanet :) i oczywiście Grecosa :)
      • Gość: kbj Hotel Tsilivi Beach Zakynthos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.14, 21:15
        Chciałem zarezerwować ten hotel na początek sierpnia ale system wywala -"ta oferta nie może być zarezerwowana..." mimo, iż w zakładce terminy i ceny widać ofertę dostępną. Dajcie znać czy ktoś był lub będzie w tym roku. Na razie wygląda jakby hotel znajdował się na ich stronie tylko po to żeby "zwiększyć" ilość hoteli w ofercie.
    • sedzimir73 Dla przyszłych frajerów tzn. klientów Grecos Holid 17.06.14, 19:44
      Cytaty odpowiedzi Grecos Holiday na reklamacje „ z wypoczynku” „poza sezonem” tzn. maj: grecos pisze: poza sezonem część barów, restauracji, sklepów, wypożyczalni samochodów, centra sportów wodnych na plażach, sprzętów plażowych przy basenach, to, czy i kiedy baseny będą napełnione wodą oraz przygotowane do korzystania z nich jest uzależniona od warunków atmosferycznych i liczby turystów (w rzeczywistości cały kompleks basenów był remoncie!). Grecos Holiday nie mają wpływu na kwestię czystości terenu poza hotelem i plaży (zagruzowane plaże a strzeżone plaże nie istnieją).
      dalej cytuje grecos: nieporozumienie w zakresie wysokości rabatu spowodowane było pomyłką pracownika wypożyczalni (wydarliśmy rabat choć przedstawiciel trzymał stronę pomyłki pracownika)
      dalej z tym samym nastawieniem grecos: niestety, Państwo nie poinformowało przedstawiciela o okolicznościach które stanowią podstawę skargi (otóż poinformowało i dostarczono do grecos pisemne potwierdzenie przedstawiciela!)
      Pozdrawiam,
      naiwniak

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka