Dodaj do ulubionych

Horizon beach - Stalida

06.07.15, 20:25
Może ktoś był w tym hotelu i dostrzegł jakieś dobre strony tego hotelu ?
Plaży na zdjęciach tam nie dostrzegłem więc mam rozumięć że pozostał tylko i wylącznie basen?
Jak wygląda samo miejsce Stalida czy dośc urokliwe , klimatyczne ?
Czy w samej Staldzie znajdują się jakies kluby, dyskoteki aby mozną było wieczorem gdzieś wyjść czy trzeba wybrać się do pobliskiego Hersonisos ?
Może ktoś wybiera się w sierpniu do właśnie Horizon club ?
Obserwuj wątek
    • soul01 Re: Horizon beach - Stalida 06.07.15, 23:50
      Byłem w tym hotelu dwa lata temu. Osobiście podobało mi się. Jedzenie smaczne, typowo greckie, pokoje czyste i bardzo przestronne. Dobre strony hotelu to jego lokalizacja, wszedzie jest blisko, sam hotel położony jest na wzgórzu skąd rozprzestrzeniają się przepiekny widok na zatokę, oraz miasteczko Stalida. Przy samym hotelu nie ma plaży, są skały i pomost z którego można zejść do wody, piękna, piaszczysta plaża znajduje się jakieś 400-500m od hotelu, do plaży i miasteczka Stalida idzie sie piękną promenadą. W Samej Stalidzie jest sporo sklepów, wypożyczalni samochodów, barów, restauracji, są też bary w których jest kawałek "parkietu", trochę neonów i można potańczyć, ale nie ma raczej dużych klubów jak w Hersonissos czy Malii, w każdym razie jest miło i klimatycznie, a jeśli ktoś chce mocno poimprezować i poszaleć w klubie to zawsze można podjechać taksówką do Hersonissos, albo Malii gdzie tego typu miejsc nie brakuje. My do Hersonissos chodziliśmy na nogach, to jest jakieś 3,5km, idzie się jakieś 40min więc jest w miarę blisko, do Malii trochę dalej ale też da radę zrobić tą trasę na nogach :)
      • mystery85 Re: Horizon beach - Stalida 07.07.15, 10:06
        Soul01 czy ta plaża ,która jest oddalona od hotelu .Jest to plaża publiczna ? Czy jak to w zwyczaju trzeba zapłacić za leżak ?Do wymienionej plaży również idzie się promenada?
        W jakiej cenie były wówczas taxówki do Hersonissos ?Jakieś polecane miejsca które warto zobaczyć a nawet trzeba ? Duzo ludzi zachwala Santorini ale tez spotkalem się z opinią ,że mocno przereklamowane.
        Co do samego hotelu sceptycznie podchodził , 3 gwiazdki generalnie ale gwiazdka przewaznie nie jest równa gwiazdce.Jakby ktoś mial jeszcze jakieś rady , wskazówki to prosze piszcie
        • soul01 Re: Horizon beach - Stalida 07.07.15, 11:06
          Tak to plaża publiczka, więc za leżaki trzeba zapłacić, ale jak byłem na plaży podszedł do nas właściciel pobliskiej knajpy i zaproponował, że jak kupimy coś u niego w knajpie to będziemy mogli leżeć na lekażach za darmo, tak też zrobiliśmy, kupiliśmy dwa piwa i leżak mieliśmy za free, generalnie ja dużo siedzę w wodzie, więc aż tak bardzo leżak nie jest mi potrzebny do szczęścia, wystarczy ręcznik na piasku :) Zarówno do plaży jak i do miasteczka idzie się tą samą promenadą, ta plaża znajduję się bowiem przy miasteczku Stalida (masz plażę, a za nią jest miasteczko, knajpy, sklepy, bary itp). Jeśli chodzi o cenę taksówki to powiem Ci szczerze że nie pamiętam, ale raczej nie było to wiecej niż 12euro, to było ponad dwa lata temu wiec ceny mogły się delikatnie zmienić. Kreta to wyspa bardzo dużo więc nie da się zobaczyć wszytkiego za pierwszym razem, chyba że bedziecie zwiedzać codziennie. Jeśli chodzi o zwiedzanie wschodniej części wyspy najlepiej jest wypożyczyć samochód i zrobić objazdówkę. My w jeden dzien pojechaliśmy do palmowaj plaży Vai, po drodze zwiedzając miasta Agios Nikolaos i Sitia, w drugi dzień pojechaliśmy do Heraklionu. Osobiscie nie byłem na Santorini, ale słyszałem od ludzi z naszego hotelu że jest pieknie, do odwiedzenia tej wyspy zniechęcała mnie 6 godzinna podróż (w jedną stronę) katamaranen.
          • mystery85 Re: Horizon beach - Stalida 07.07.15, 19:52
            Soul1 również biore pod uwage plaże Vai .Nawet zastanawiam sie Vai czy Chrissi .
            Jak wyglada sprawa alkoholu w Horizon i zimnych napoji ? Ludzie czesto praktykują ,że wsadzają jakis banknot do paszportu w celu uzyskania lepszego , ladniejszego pokoju .Czy warto to praktykować?
          • potwor_z_piccadilly Re: Horizon beach - Stalida 07.07.15, 20:57
            W normalnych warunkach pogodowych i jeśli katamaran nie jest zepsuty, to rejs na Santorini trwa 2 godziny.
            • ali.bis Re: Horizon beach - Stalida 15.07.15, 11:05
              wybieram się tam 22.07.2015 z Wrocławia ktoś może też leci w tym terminie?
              • aga_8118 Re: Horizon beach - Stalida 05.08.15, 22:20
                czy leci ktoś do Horizon \beach w drugiej połowie sierpnia ?
                • mystery85 Re: Horizon beach - Stalida 06.08.15, 09:17
                  aga_8118 - my lecimy 12 sierpnia do Horizon
                • miron-1984 Re: Horizon beach - Stalida 09.08.15, 23:05
                  Tak my wybieramy się 23 sierpnia lądowanie. Ktoś jeszcze?
    • Gość: a-netka Re: Horizon beach - Stalida IP: *.play-internet.pl 25.07.15, 22:26
      Też będziemy tam z ekipą od 3 sierpnia :)
    • carolinewawa Re: Horizon beach - Stalida 28.06.18, 22:44
      Hotel bardzo kiepski, monotonne jedzenie i surowy wystrój pokoi. Jedynie widok z tarasu hotelowego wiele rekompensuje.
      Stalida to spokojna miejscowość z piaszczystymi plażami. Ceny wycieczek u rezydentów niebotycznie wysokie. Wybrałam się na wycieczkę do Knossos z lokalnym biurem podróży Holidea www.holidea.eu/.. Niska cena i przemiła, zaangażowana obsługa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka