Dodaj do ulubionych

Studia Zorbas-Kreta Stavros

IP: *.chello.pl 06.03.07, 18:25
Czy może ktoś wykupywał już tę ofertę na ten rok ?
Obserwuj wątek
    • neronka Re: do kavos 04.04.07, 16:07

Byliśmy w Kavosie. Super hotelik z pięknym widokiem na skałki, duży basen,
      możliwość nurkowania, smaczne jedzenie i co najważniejsze przystępne ceny.

pozdrawiam Daga
    • Gość: Horza Józia Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.lublin.mm.pl 13.04.07, 13:12
      Czego najbardziej nie lubię? Hoteli wysokich i klocowatych przypominających
      blokowiska. A takich pełno zwłaszcza w Bułgarii i Turcji. Te Zorbas wyglądają
      sympatycznie, taki kameralny wypoczynek od zgiełku turystów. Jeśli będą po
      wakacjach pozytywne opinie to za rok się tam wybiorę. Oczywiście to nie miejsce
      dla bogatych paniuś dla których najwazniejsze zeby się najeść i wygodnie wyspać
      a na wczasy jadą głównie po to by pofotografować się wśród przepychu 5* hotelu!
      I zastanawia mnie jedno- dlaczego te hotele gmachy maja zwykle 5* a apartamenty
      w stylu Zorbas czy Mourula lub Catherine maja tylko 3* skoro sa o wiele
      atrakcyjniejsze? To jak mieszkanie w domku a w bloku.
    • kszymal Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros 12.07.07, 13:15
      kilka dni temu bylem zobaczyc te apartamenty bo tez sie nad nimi zastanawialem.
      No coz bylem lekko mowiac zaskoczony tym jak bardzo zaniedbane sa te
      apartamenty. Nie jestem wymagajacy ale Zorbasem bylem przerazony. No i daleko
      do tej plazy o ktorej wczesniej pisano i tawern.
        • Gość: kszymal Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.07, 12:41
          Ogolnym stanem tego obiektu. Strasznie zaniedbany,po prostu stan oplakany no i
          daleko do porzadnej plazy i tawern. Nie naleze do ludzi wymagajacych i
          narzekajacych, ale gdybym tam trafil to mialbym wakacje do bani. No chyba ze
          wynajmiesz samochod na 2 tygodnie a w zorbasie bedziesz tylko spac. Jakby nie
          bylo to chyba najtansza oferta. Aha grecka kategoria tego obiektu to "D" czyli
          bardzo niska, a triada dawala mu 3 gwiazdki ( wolne zarty).
          • Gość: Ania Krach Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.lublin.mm.pl 15.07.07, 19:45
            Grecka kategoria typu C. Co złego jest w tej plaży? Większość ofert jakie miała
            Triada miały pół kilometra do plazy conajmniej a tu plaza zaraz przy domkach i
            podobno niedaleko jest druga duza piękna plaza. Nie załamuj mnie. Nie podobaja
            mi się duze hotele-bloki wybrałam domek bo wolę kameralne miejsca. Czy
            jakakolwiek plaza na Krecie może być brzydka?
            • Gość: kris Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.07, 10:44
              Plaza akurat nie byla brzydka , moze malutka ale nie zatloczona. Do tej drugiej
              to akurat jest kawalek ( ale w takim upale wcale nie maly). Moze na moja
              percepcje mialo wplyw ze bylismy tam gdy na dworze bylo 40 stopni. Ja tam nie
              mieszkalem ale gdybym w takim upale mial przejsc 1 km do porzadnej tawerny to
              bym sie zalamal. A te "domki" to po prostu w tym swoim zaniedbaniu byly jakies
              takie smutne i moze to stad mam takie zle wrazenie. Bylismy zobaczyc je w
              czworke i wszyscy mielismy takie wrazenie. Jezeli tam jedziesz to proponuje juz
              teraz rozejrzec sie za jakims samochodem na dluzszy czas. Okolica jest bardzo
              cicha i spokojna, ja takie klimaty lubie wiec to mi sie akurat podobalo, ale
              jezeli chodzi o zwiedzanie krety to nie jest to najszczesliwsze miejsce
              wypadowe. Do "autostrady" masz ok godz dojazdu. Hmmm... zalezy wiec co
              planujesz na tych wakacjach. Uwazam ze Stavros to dobre miejsce do
              totalnego "wyzerowania" umyslu i odpoczynku, ale do aktywnego raczej nie
              specjalnie, chyba ze zalezy ci na doglebnym poznaniu Chani. Pozdrawiam i zycze
              udanych wakacji.
          • lasowi Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros 26.07.07, 23:29
            wczoraj właśnie wróciłam z pięknie wyglądających w katalogu Triady apartamentów
            Zorbas i obiecałam sobie, że coś napiszę więc..... Zgadzam się z wcześniejszymi
            opiniami - obiekt jest okropnie zaniedbany, wręcz brudny. Apartamenty, a raczej
            pseudo apartamenty są okropne- wyposażenie pamięta czasy wczesnego Gierka,
            trzeszczące niewygodne łóżka, w szafkach dziwny zapach wilgoci, o łazienkach nie
            wspomnę ohyda. Do tego całe dwa tygodnie walczyliśmy z czerwonymi i czarnymi
            mrówkami, wszystkie produkty spożywcze musieliśmy trzymać w lodówce, bo inaczej
            po pół godzinie pojawiał się czerwony rój. A do tego panoszące się koty.
            Wracając do wątku "owadowego" to ostatniego dnia pobytu w pokoju znalazłam pchłę.
            Obsługa (tzn dwie sprzątające panie) też pozostawia wiele do życzenia. Poza tym
            że są mało uprzejme, to w ciągu 2 tygodni tylko raz posprzątały (o ile można to
            nazwać posprzątaniem), bo akurat nas nie było, jeżeli w "porze sprzątania" ktoś
            był w pokoju to tylko wymieniały ręczniki.
            Poza "tymi drobnymi szczegółami" okolica Stavros jest piękna. Trochę uciążliwe
            jest sąsiedztwo lotniska.
            No i na pewno polecam samochód choćby z tego powodu, że najbliższy sklep jak i
            tawerny są oddalone o ok 1,5km i "tachanie" zgrzewki wody w 35-stopniowym upale
            nie jest przyjemne. Poza tym do jest tyle pięknych miejsc do obejrzenia. Kreta
            jest cudna , takie widoki pozostają w pamięci na bardzo, bardzo długo.
            Tak na koniec dodam, że po 2 dniach człowiek się przyzwyczaja do takich warunków
            może dlatego że spędza się w nich niewiele czasu.
    • legs Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros 22.05.08, 14:12
      no i jak tam? Był ktoś jeszcze w Zorbas? Wybieram się za 3 tygodnie i jestem bardzo ciekawa :) Trochę straszycie dalekim połozeniem sklepu (A samochodu chyba nie wynajmę)
      a jak z komunikacją do i z Chanii?
      • Gość: brzózka Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.lublin.mm.pl 27.05.08, 23:20
        Byłam tam i kazdemu polecę. Każdemu kto lubi spokój i kameralne
        miejsca. To były chyba moje najlepsze wakacje.
        Do sklepu kawałek, najlepiej iść wieczorem kiedy nie ma upałów.
        Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie nie wypozyczyć samochodu
        choćby na kilka dni. Na Krecie jest tyle pięknych miejsc -nie
        zobaczyć ich - to niepowetowana strata. A jeżeli planujesz wykupić
        wycieczki fakultatywne to tylko stracisz pieniadze , zamiast wydać
        je na wycieczki lepiej wypozycz samochód i sama pojedź w te miejsca,
        będzie taniej i wygodniej. Naprawdę gorąco polecam wypożyczenie
        samochodu. Z zakupami też problem się rozwiąze - kupisz kilka
        zgrzewek wody i resztę, podrzucisz samochodem i będziesz miała
        zakupy z głowy do konca pobytu. Bo oczywiscie najwięcej kupuje się
        wody, pić sie chce co chwilkę. Samochód choćby na 3 dni i wykupienie
        klimatyzacji to jak dla mnie podstawa.
        W pobliżu jest przystanek ale trudno powiedzieć jak jest z tą
        komunikacją bo ja przez tydzień miałam samochód a drugi tydzień
        siedziałam w Stavros, nie korzystałam z autobusu.
        • legs Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros 28.05.08, 20:23
          dzięki za info :) Z tym samochodem strasznie sie waham, bo chciałabym z jednej strony zwiedzić jak najwięcej, z drugiej, tylko ja będę miała prawko. jeżdżę tak sobie, a po górach jeszcze nigdy... a tam chyba górzyście..

jak wrócę, to opowiem :)
            • dorasia1 Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros 10.06.08, 09:11
              Witam. Będziemy w Zorbasie (Stavros)od 23.07 do 06.08. z naszą dwójką
              (chłopy 12 i 16 lat). Czy ktoś wybiera się tam z dzieciakmi w
              podobnym wieku????? A może ktoś właśnie wrócił i podzieli się
              wrażeniami na gorąco...ja już zwyczajnie nie mogę się doczekać
              • Gość: gosia Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.08, 13:35
                własnie wróciłam z Krety ( 2 tygodnie od 28.05.08r.), mieszkaliśmy w
                Studio Zorbas i po 2 dniach zminiliśmy apartamenty na te w hotelu
                Katirina w Stawros. Apartamenty zorbas to małe domki z wyposażeniem
                z lat 70-tych, co na dłuższą metę jest uciążliwe( skrzypiące łóka,
                niezamykające się szuflady, łazienk bez wieszaków i półek, mało
                mejsca do przygotowania posiłków),ale jest piękny ogród, wspaniały
                basen i taras widokowy na otware morze, kameralna plaża(piaszczysta,
                w wodzie kamienie), tawerna przy plazy w pyszną musaką. Korty
                tenisowe są - widziałam ,ale nie korzytałam. Dla chłopców w tym
                wieku może być troche nudno. Sklep dopiero w stawros czyli ok. 20
                min pieszo asfaltowa ulicą. w Stawros piąkna plaża w zatoczce na tle
                góry zwanej mamuśką.Tam kręcili film Grek Zorba. zyczę miłego
                pobytu , bo wyspa piekna, kreteńczycy przyjażni,ciepło i niebiesko.
                • dorasia1 Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros 13.06.08, 14:56
                  Jak to się przenieśliście?Byliście z biurem czy indywidualnie? Tak
                  szczerze, to warunki nie są dla mnie najistotniejsze (aby tylko nie
                  było robaków i nie śmierdziało), liczy się kameralność, przestrzeń
                  i "klimat". Po "full-wypas" lepiej jechać do Egiptu.
                  Toteż Twój dalszy tekst trochę mnie uspokoił.
                  Zresztą nie mam specjalnie ochoty siedzieć w pokoju, ale tam są
                  podobno apartamenty lepsze i gorsze. I tak na 8-10 dni chcemy wziąć
                  samochód...A odnośnie chłopaków- czy są tam w okolicy wypożyczalnie
                  rowerów?? Mając rowery do dyspozycji mogliby bez problemu robić
                  sobie samodzielne wypady do Stavros, a tam są chyba dostępne
                  jakieś "atrakcje" typu kawiarenki internetowe czy salony gier??
                  A tak szczerze - faktycznie nie da się wytrzymać w tym Zorbasie???
                  Pozdrawiam, lekko zaniepokojona.
                  • Gość: gosia Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.08, 15:51
                    Stawros to maleńka wioska rybacka. Są tam 2 sklepy, 4 tawerny i to
                    wszystko. A studio Zorbas leżą ok 20 min. od Stawros. My właściwie-
                    jak się okazało- byliśmy przed sezonem. dopiero jak wyjeżdżaliśmy to
                    trochę się zminiło-było więcej ludzi w tawernach, towaru w
                    sklepie...Co do wypozyczalni rowerów to nie słyszałam. Ale jak mówię-
                    bylismy przed sezonem. Ma to też swój urok - pusta plaża, mniej
                    komercji itd. Dobrze, że będziecie jeżdzić. Kreta jest piękna. My
                    jechaliśmy z Triadą. Za zgodą biura i bez dopłaty nas przeniesli.
                    Było to możliwe, bo były jeszcze wolne miejsca w Katrinie.Pozdr.
                    • Gość: brzózka Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.lublin.mm.pl 15.06.08, 21:23
                      Jak dla mnie to Catherine jest duzo gorszym wyborem niż Zorbas. Może
                      w srodku sa lepsze (w Zorbasie faktycznie są niedomykajace się
                      szuflady i mało mebli) ale za to sa to domki, kazdy ma taras,
                      dookoła alejki, zieleń a Catherine to taki mały klocek na pustkowiu.

Acha i dodatkowa atrakcja w Zorbasie to fajowe szachy pod palmami.
                • dorasia1 Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros 16.06.08, 08:32
                  Byłoby super. Lecimy z Warszawy (z Triadą). Jeżeli nie spotkamy się
                  w samolocie możemy umówić się w Thanasis (knajpa przy Zorbasie) na
                  kolację. Podobno dobrze karmią i jest bardzo klimatycznie. Tawerna
                  na plaży z widokiem na górę Zorby. Brzmi nieźle.
                  Pozdrawiam
                  • echo1111 Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros 17.06.08, 00:18
                    Thanasis - jak wam zazdroszczę! Tawernę prowadzą dwaj bracia, jest
                    tam bardzo fajna atmosfera a jedzenie rewelacyjne! Wszystko jest
                    smaczne ale najbardziej polecam stifado i lamb ala greek. Nieco
                    dalej jest kilka innych tawern: Mamas, Zorbas, Elena (kelerzy znają
                    język polski!) ale w Thanasis jednak najbardziej mi smakowało. Życzę
                    udanego wypoczynku!
                      • Gość: brzózka Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.lublin.mm.pl 18.06.08, 13:57
                        Pokoje są skromnie wyposażone. Tapczany, szafa, stół, kilka krzeseł.
                        Łazienka też mało luksusowa. Fajny taras. Za to na zewnątrz jest
                        bardzo ładnie, duży basen obok morza, zatoczka, alejki, placyk,
                        szachownica. Chyba nie jedzie sie po to żeby siedzieć w pokoju. Z
                        reguły całe dnie spędza się poza domem. A jeżeli komuś bardzo zalezy
                        na luksusowym apartamencie to wybiera droższe oferty.
                        Moje zdanie jest takie - lokalizacja rewelacyjna, Stavros to
                        wspaniałe miejsce na wypoczynek, ośrodek Zorbas jest położony w
                        zacisznym miejscu, na zewnątrz b. ładny, wewnątrz domki skromnie
                        urządzone, meble nieco stare, na codzienne sprzątanie też nie ma co
                        liczyć. Jeżeli najważniejszy jest dla ciebie wystrój pokoju to
                        możesz mieć nieudane wakacje ale mam nadzieję że tak nie będzie :-)
                          • Gość: eva luna Napiszcie proszę IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.06.08, 10:12
                            co zabrać ze sobą, co moze się przydać. Są tam jakies kubki, garnki,
                            sztućce?Jak z pościelą i ręcznikami?Czajnikiem?
                            Na tym tarasie da sie spożywac posiłki?
                            Jak toaleta?
                            Czy wszytskie pokoje są takie same? Od czego zalezy gdzie sie
                            dostanie domek? wszyskie są z widokiem na morze, bo ktoś coś na ten
                            temat pisał...
                            Jestem pełna obaw, jedziemy z dzieckiem. Na zdjeciach te domeczki
                            wyglądały uroczo i ogród...
                            • legs Re: Napiszcie proszę 19.06.08, 16:36
                              wrócilam dzisiaj rano, było pięknie! :))0 Tzn, na Krecie, bo Zorbas... nie było źle, ale bez rewelacji ;)

w skrócie i skondensowane informacje:
                              pokoje są różne, niestety te dla polskich turystów nieduże. Jest to zazwyczaj jeden pokój z trzema łóżkami, stołem, dwoma krzesłami, kuchenką dwufarelkową, lodówką, zlewem, naczynia: ze dwa garnki, rondel, czajnik malutki elektryczny, po 3 widelce, 2 noze, 3 łyżki i ze 4 łyżeczki, telewizor maly pod sufitem, moskitiery na szczęście w oknie.
                              Łazienka mała, z lustrm, umywalką, kibelkiem i otwartym prysznicem - kąpiąc się kąpiemy też całą łazienkę ;)
                              w łazience dwa wieszaczki na ręcznik i półeczka pod lustem.

fakt, że meble w pokoju to nasz wczesny Gierek ;) ale nasze na szczęśćie się domykaly. łóżka skrzypią, ale nie są niewygodne.

Ręczniki zmieniono nam w połowie tygodnia, śmieci wybrano takoż.

do przykrycia prześcieradełko z wyliniałym kocem,ale mnie to nie przeszkadzało.

na balkonie plastykowy stół i trzy krzesła ogrodowe. Stare, jak świat, ale w miarę wygodne.

Na balkonie też między słupkami od daszku (bo balkon na szczęście zadaszony) jest sznurek na rozwieszenie prania

Właścicielka pensjonatu przemiła. Słabo mówi po ang. ale idzie sie dogadać. O papier toaletowy same musiałyśmy ją prosić, jak się kończył

Do sklepu jest niezły skrót, po wyjściu za bramę wjazdową do Zorbasa (tę przy tym hoteliku Beach Blue, czy cos, ładniutki, nawiasem mówiąc) idziemy jak prowadzi droga, potem za znakiem Market i strzałka w lewo w pole prowadzi ścieżka. Warto nią iść, a potem jak się dojdzie do ulicy to w prawo i cały czas ulicą.

Sklepy są dwa, w jednym, po prawo, stara Greczynka słabo po ang. mówi, w drugim Grek i mlodsza Greczynka, ona nawet zna parę słów po polsku :)

Ceny są spoko, nie jest drogo. Chleb w tym sklepie jest dobry, ale ten świeży, nie pakowany w folię.

W Zorbasie jest fajny basen, bo całkiem duzy jak na hotel, w barze nad basenem mozna dobre souvlaki (suflaki,czyli szaszłyki) zjeść, właściciel jest przemiły. I tam jest taniej, niż w tawernie na plaży, ale tam z kolei właściciel jest baaaaaardzo miły, każdego gościa zagaduje, żartuje, robi zdjęcia, no i przede wszystkim pyszne jedzenie tam jest. Ja ze swojej strony polecam Mix Fish Plate, nie do przejedzenia na jedną osobę, 13€ i czerwone wino kreteńskie, właściciel polecał.

na plaży przy tawernie leżaczki i parasolki za darmo. Woda cieplutka, przejrzysta :)

jak się pójdzie na tę plażę miejską, pod wielką górą (też jest niezły skrót na nią, bo idzie sie z 20min), to tam tawernę prowadzi taka Francuzka. Kuchnia grecka, arabska i francuska - pyszności! Jadłam tam m.in. gotowane bakłażany, i będę je próbować robić w domu, bo się w nich zakochałam.

no i tam i przy plazy przy zorbasie, po jedzeniu podają wódkę, chyba raki, albo nie wiem co, u Francuzki z takimi słodkimi zawijasami - orzechy w cieście francuskim zalane miodem-rewelacja, a przy zorbasie z arbuzem i melonem. Wódka na trawienie i jako deser :)

jeszcze co do warunków w Zorbasie, to rzeczywiście jest on dla mało wymagających, ale źle naprawdę nie było. A, jest jeszcze sitko do odcedzania makaronu.
                              Ale u nas grupa starszych bab i nie tylko zrobiła straszną awanturę rezydentce za takie spartańskie warunki, bo ponoć płacili za 3* a tu na pewno ich nie ma. Pewnie, że tam nie ma 3*, ale mnie u pośrednika uczciwie powiedzieli że to 2* i wiezdiałam, czego się spodziewać

do Chanii jechałam taksówką, bo wg rezydentki autobusy ze Stavros odjeżdżają dwa: o 6 rano i o 14:30. Nie wiem, nie sprawdziłam. Taksówka w jedną strone wezwama przez radio taxi (+302821098700, mówią tam po ang. mało wyraźnie, ale mówią) kosztowała do Chanii 15€, a z powrotem, jak wzięłyśmy z postoju, to chciał 22€, ale utargowałysmy do 20.
                              Warto wziąć z recepcji dość dokładną mapę Chanii, zeby wiedziec, gdzie tam pójść.

Jak mi się coś jeszcze przypomni, to napiszę ;)
                              • Gość: brzózka Re: Napiszcie proszę IP: *.lublin.mm.pl 19.06.08, 21:24
                                >I tam jest taniej, niż w tawernie na plaży, ale tam z kolei
                                właściciel jest ba
                                > aaaaardzo miły, każdego gościa zagaduje, żartuje, robi zdjęcia, no
                                i przede wsz
                                > ystkim pyszne jedzenie tam jest.

Chodzi ci o tawernę Thanasis? Jedzenie maja rewelacyjne! A o którym
                                właścicielu mówisz bo tawernę prowadzą bracia jeden starszy i
                                przypakowany a drugi szczupły i blady, czasem też pojawia się ich
                                ojciec. Każdy z nich jest bardzo sympatyczny.

Jeśli chodzi o domki to wydaje mi się że te z widokiem na morze
                                (czyli jakby pd-zach) są nieco gorsze bo od południa do późnego
                                wieczora na tarasie panuje skwar i nie da się wysiedzieć, podobnie w
                                pokoju. Domki wychodzące na ośrodek (pn-wsch) mają słońce tylko rano
                                a od południa miły chłód panuje na tarasie. I im bliżej morza tym
                                bliżej basenu i tawerny a więc nie ma tam takiej ciszy.
                                Ja akurat dostałam domek w dobrym miejscu, najbardziej przeszkadzało
                                mi to ze drzwi do łazienki były wypaczone i się nie zamykały. Poza
                                tym ok.
                                Wyposażenie skromne, łyżki, talerze, garnek zamiast czajnika choć w
                                niektórych domkach były czajniki a nawet suszarki do włosów.
                              • Gość: starsza baba Re: Napiszcie proszę IP: *.60.jawnet.pl 26.06.08, 22:53
                                ....na Kretę jechałam z Triady. Do Zorbas przyjechaliśmy o północy...nikt nas
                                nie poinformował, że trzeba poszukać domku.. i że klucz jest w drzwiach. Po
                                perypetiach dotarliśmy do naszego i konsternacja; domek z widokiem na drogę a w
                                środku..powyrywane gniazdka, brudny ekspres do kawy, szafa w takim stanie, że
                                nie włożyłabym tam swojego ubrania a do przykrycia tylko prześcieradło.
                                Zamknęłyśmy "domek" i poszliśmy zobaczyć jak mieszkają pozostali z grupy i
                                okazało się, że tak samo. Po wielokrotnych interwencjach rezydentka zgodziła się
                                na zmianę. Przeprowadziliśmy się do domków z widokiem na morze, znacznie lepiej
                                wyposażonych (ładniejsze meble, oprócz prześcieradeł były koce, żelazko, czajnik
                                elektryczny). Okazuje się, że są domki w kiepskim stanie, lepsze i najlepsze. Te
                                najlepiej wyposażone i z widokiem na morze są rezerwowane dla Niemców.
                                Straciliśmy jeden dzień, ale było warto, bo potem było cudownie.
                            • legs Re: Napiszcie proszę 19.06.08, 16:38
                              na balkonie da się zjeść obiad, obok nas miezskało małżeństwo w z dwójką dzieci, jakies 13 i 3 lata, i nie marudzili
                              są też 3 szklanki na wyposażeniu,ale takie raczej nie do herbaty.
                              myśmy wrzucały papier do klopa, a nie do kosza, bo nie mogłyśmy się przyzwyczaić, nic się nie zapchało
                              • legs Re: Napiszcie proszę 19.06.08, 16:43
                                a, jest też oczywiście szafa na ubrania, dwie szafki nocne i jakaś komódka pod lustrem :) Ogród śliczny, plac zabaw mały,ale dzieci tam szalały
                                kort tenisowy porasta trawa po pępek
                                • bach28 Re: Napiszcie proszę 19.06.08, 22:52
                                  dzięki za info
                                  ja tam strasznie wymagajaca nie jestem :))) i tak jak przedmówczyni
                                  byleby nie było brudno i robale sie nie szwędaly :)
                                  moje dzieci małe 6 lat i 1,5 roczku wiec mam nadzieje ze jakos damy
                                  rade
                                  • Gość: Inge Re: Napiszcie proszę IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.06.08, 08:08
                                    dzięki wielkie za info. czyli te informacje o robakach są
                                    przesadzone?Warto zabrać coś do kontaktu przeciw komarom?Napisz
                                    prosze jakieś porady, szczególnie co zabrać, jakieś spostrzezenia.
                                    Czy byli tam sami polacy? jesli tak to w jakim wieku?Ja jadę z
                                    Triada, jeśli Ty tez z Triada byłaś napisz proszę o rezydentach, czy
                                    ok.

Jesli mozesz napisz jeszcze o ogrodzie, czy jest tam gdzie sie
                                    przespacerowac i czy rzeczywiscie jest taki zabiedzony? I co tymi
                                    kotami?Są?Te domki w których byłas mają tarasy z jakim widokiem, bo
                                    rozumiem, ze nie na morze? Jest mozliwosc dokupienia klimatyzacji?
                                    Czy w barze przy basenie można normalnie jesc posiłki, czy tylko
                                    przekaski tam są?
                                      • legs Re: Napiszcie proszę 20.06.08, 16:12
                                        Stavros to wiocha. Może byłam jeszcze przed sezonem, nie wiem (wróciłam przedwczoraj) ale ludzi mało. W domkach nie tylko Polacy mieszkają, inne narodowości też (ale widać,że mają te lepsze domki - tzn w srodku większe)
                                        z robactwa to tylko dużo mrówek, ale na zewnątrz, nawet na balkono-tarasie ich nie było, no i komary trochę męczące. Warto wziąć coś takiego np do prądu wtykanego - sąsiedzi mieli i bardzo sobie chwalili

po ogrodzie można pospacerować, chociaż znowu taki wielki nie jest. Alejki są wąskie.

łazienka czysta, bez rewelacji, ale dramatu nie ma. Pokażę wam kilka zdjęć:
                                        domek: picasaweb.google.com/lewandowska.m/Kreta/photo#5213602999861139522

balkon: picasaweb.google.com/lewandowska.m/Kreta/photo#5213603100705667106

plaża: picasaweb.google.com/lewandowska.m/Kreta/photo#5213603402026748466
                                        i tu jeszcze lepszy widok na plażę: picasaweb.google.com/lewandowska.m/Kreta/photo#5213965215874426866

ogród: picasaweb.google.com/lewandowska.m/Kreta/photo#5213965858245972370
                                        picasaweb.google.com/lewandowska.m/Kreta/photo#5213965874604084866
                                        domek w środku: picasaweb.google.com/lewandowska.m/Kreta/photo#5213602897087650322

w barze przy basenie da się normalny obiad zjeść.

jeszcze co do czystości - to tam nikt nie sprząta domku. Ale jest zmiotka i mop. Może warto wziać płyn do zmywania, albo kupic w sklepie na miejscu.
                                        Warto też wziąć swój ręcznik plażowy, tam na plaży nie ma. Najlepiej gruby, bo troche te leżaki twarde ;)

zejście do wody jest takie sobie, troche kamieni,ale da się w jedym miejscu bezboleśnie wejść.
                                        • legs Re: Napiszcie proszę 20.06.08, 16:16
                                          aha, co do widoku z domku. Niektórzy mieli super (z Triady) na basen i morze, ode mnie z domku było widać kawałek morza, a generalnie widok jest na ten ogród, czyli przyjemnie :) Ptaki hałasują niemiłosiernie, akurat chyba pod naszym dachem miały gniazdo

sporo kotów tam się pałęta, ale nie włażą do domków. Sympatyczne są
                                        • bach28 legs 20.06.08, 21:23
                                          zwróciłas moze uwage czy przed kazdym domkiem są schodki???
                                          pytam bo jade z 1,5rocznym dzieciątkiem a to ma ogromne
                                          znaczenie :)))))
                                          • legs Re: legs 21.06.08, 17:06
                                            bach28 napisała:

> zwróciłas moze uwage czy przed kazdym domkiem są schodki???
                                            > pytam bo jade z 1,5rocznym dzieciątkiem a to ma ogromne
                                            > znaczenie :)))))

przed kazdym domkiem, ale przed jednymi mniej, przed jednymi więcej. Max - 5 schodków
                                          • Gość: Anna Własnie przed paroma godzinami wróciłam IP: 78.8.140.* 16.07.08, 20:30
                                            Uspokajam wszystkich. Było fantastycznie.Jest kilka domków bez
                                            schodów pogoda cudowna - gorąco, ale do wytrzymania. Obiecuję
                                            relację, ale jak już się pozbieram i rozpakuję, bo już tęsknię
                                            strasznie spowrotem.
                                            Jeden apel - jest tam kupa kotków, niektóre mają małe - jeśli nie
                                            macie możliwosci cih dokramiać, postawcie im chociaż wodę na
                                            tarasie.Im te ejst gorco, a nie maj ya bardyo dostpu do ciepej wody,
                                            a jedynie to, co same zdobędą... W ciągu majjbliższych dni napiszę
                                            więcej i załączę zdjecia.
                                            Pozdrawiam Legs, tez spaliśmy w domku nr 29 i stwierdziliśmy, że był
                                            najlepszy w ośrodku, oczywiscie pod względem położenia, bo w środku
                                            skromnie, ale komu by to przeszkadzało.
                                            Jeszcze raz powiem - Stavros jest cudne:)
                                    • Gość: brzózka Re: Napiszcie proszę IP: *.lublin.mm.pl 20.06.08, 18:44
                                      W oknach są moskitiery. Ale najprzyjemniej siedzi się na tarasie. Ja
                                      proponuję kupić świece antykomarowe. Mi starczyły 2 na cały pobyt,
                                      komary mnie nie gryzły więc albo te świece się spisały albo nie było
                                      dużo komarów.
                                      Jest możliwość dokupienia klimy i bardzo to polecam, akurat na tym
                                      nie ma sensu oszczędzać. Ogród nie jest zabiedzony tylko raczej
                                      koty, jakieś pokiereszowane i bidne.
                                      W barze przy basenie da się "coś" zjeść ale bez rewelacji, 2 kroki
                                      dalej jest tawerna gdzie jedzenie rozpływa się w ustach.
                                      • legs Re: Napiszcie proszę 20.06.08, 20:11
                                        klima kosztuje 6€ na dzień.
                                        a wycieczki z Triadą mniej więcej tak: Laguna, czyli Gramvousa jest w soboty, koszt ok. 59€, w niedzielę wąwóz Samaria (polecam, chociaż nogi bolą mnie do dziś :) ) ok 55€, poniedziałek Elafonisi, też koło 45-50€, wtorek Santorini - 110€ + jakiś wstęp gdzieś tam chyba.
                            • Gość: esza Re: Napiszcie proszę IP: *.citynet.pl 21.06.08, 21:26
                              Urocze domeczki z zewnątrz w środku okazały się raczej
                              marniutkie,łóżka skrzypiące,mebli mało,łazienka ...nigdy takiej nie
                              widziałam.Największym jednak szokiem dla nowych gości jest fakt ,że
                              po przyjeżdzie nikt na nich z obsługi nie czeka ,przyjezdzają w nocy
                              i sami muszą znależć swój domek a jest ich 54 i jest
                              ciemno.Numeracja też jest nie po kolei.Radzę więc na początek zabrać
                              latarkę ,bo niektórzy nie znależli numeru i spali na basenie...
                                • Gość: Loona Prosze o szczegóły! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.06.08, 07:54
                                  Czytam was od jakiegoś czasu i mam pare pytań.

Po pierwsze: co to znaczy, że łazienka jest taka, że "nigdy takiej
                                  nie widziałam"?Z lekka to przerażajace...

Po drugie, wylatuję o 17.30, czy bedę na miejscu jak już będzie
                                  ciemno?Czy to z nim nie znalezieniem domków to żart jakis?Naprawde
                                  trzeba zabrać latarkę?

Po trzecie: a propos tych kotków biednych, jak to "pokiereszowane
                                  i "zabiedzone"?Nikt ich nie dokarmia?Można im jakoś pomóc?Kocham
                                  koty i boję się, że taki widok na urlopie będzie dla mnie cieżki do
                                  zniesienia, to są koty właściceli?

Po czwarte: ktoś napisał, ze goście z Triady mieli dobre domki, lecę
                                  właśnie z Triady. czym te lepsze domki sie różnią od pozostałych?

Chciałam coś jeszcze napisac, ale nie pamietam.

Do osób, które wróciły - poleciłybyście to miejsce komuś?
                                  Pojechalibyscie tam jeszcze raz?

Pozdrawiam.
                                    • Gość: esza Re: Prosze o szczegóły! IP: *.citynet.pl 23.06.08, 18:13
                                      Z lotniska odbiera Pastwa rezydentka,która wsadzi was do autobusu i
                                      bez niej juz jedziecie do Zorbasa. Jesli przyjedziecie po godzinach
                                      pracy obsługi na recepcji znajdiecie kartkę z nazwiskami i numerami
                                      domków.Ostatnio do tych kartek dołączono mapy ośrodka aby łatwiej
                                      znależć domek.Z latarką to nie żaden żart.Jeśli przylecicie gdy jest
                                      już ciemno. Ja miałam latarkę w telefonie komórkowym i do dziś
                                      jestem z tego dumna.Chyba ,że ktoś w końcu opieprzył rwzydentki
                                      Triady ,a one może zrobiły co trzeba bo ten nasz przyjazd to
                                      naprawdę były jaja. Ale ahoj przygodo...
                                      • legs Re: Prosze o szczegóły! 23.06.08, 20:52
                                        pisałam, że turyści z triady nie dostają jakichś beznadziejnych domków, no ale wszystkie te domki to luksusy nie są. Ale są spoko. Ja i sąsiedzi mieliśmy widok na ogród, a jak się lekutko wychylić z balkonu to morze też widać.

koty wcale nie są zabiedzone, wszystkie są grube, bo wszyscy dokarmiają i w tawernach koty żebrają pod każdym krzesłem i właściciele na to pozwalają :) Podoba mi się takie podejście. Chodzą najedzone do wypęku

a że może troche poszarpane - jak to koty, piorą się między sobą

tak jak esza napisała - po przyjeździe (na ogół taksówką, bo autokar tam nie chce jechać,ale są dograni co do sekundy z autokarem, taksówkarz juz czeka na autostradzie na nas i przenosi walizy do bagażnika i nic się za to nie płaci), wysiada się pod recepcją, gdzie raczej rzadko kto jest,ale wisi kartka z nazwiskami i nr domków i mapką ośrodka. Mapka na moje oko troche trefna,ale znowu duży ten ośrodek nie jest, da się łatwo znaleźć właściwy domek.
                                        Klucz będzie czekał w drzwiach, światło na ganku będzie się świeciło. Nikomu nie trzeba się meldować, że się przyjechało.
                                        • Gość: esza Re: Prosze o szczegóły! IP: *.citynet.pl 24.06.08, 15:14
                                          Dodam jeszcze ,że wszelkie niedogodności i brzydota wnetrz domku
                                          włacznie z łazienką pryskaja następnego dnia ,gdy wstanie
                                          słońce.Jest pięknie i spędzicie wspaniały urlop jeśli nie zalezy wam
                                          na luksusie.Kreta jest piękna i jest tak wiele do zwiedzenia.Plaża
                                          przy zorbasie ok. i bardzo ładny ,duży basen z bezpł. leżakami i
                                          parasolami oraz cudnym widokiem.Dla dzieci jest fajny placyk
                                          zabaw ,bezpieczny dla maluchów.Zakupy polecam w sklepie INKA w
                                          drodze do Chani.Bardzo dobre ceny.Pyszne wino APELIA nasze
                                          ulubione,w zawrotnej cenie 4 euro za 1,5 litra.Urlop znakomity
                                          POLECAM .EWA
                                            • Gość: bocha Re: Prosze o szczegóły! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.08.08, 19:22
                                              Byłam w Zorbasie w lipbu. Po przyjeździe w nocy rzeczywiście nikt na
                                              nas nie czekał. Na drzwiach recepcji wisiała mapa z zaznaczonym
                                              domkiem i moim nazwiskiem. Dotarłyśmy bez problemu bo zorbas nie
                                              jest duży. Pokój był ok. Zajmowałyśmy taki pod barem i basenem i
                                              jakieś 40 m od morza więc klima była zbędna bo w nocy wiał fajny
                                              wiaterek. A w dzień nas tam nie było. Miałyśmy chyba szczęście bo
                                              pokój był duży, z nowym łózkiem i szafą i całkiem czystą łazienką.
                                              Ale bywały domki w opłakanym stanie i z karaluchami. Basen jest
                                              super iczyściutki. W barze ok. Okolica cudna, ale po tyg.
                                              wynajęłyśmy samochód i przejechałyśmy ponad 900 km. Kreta jest
                                              piękna. Polecam wypożyczenie auta. Cena małego sam- toyota aygo to
                                              180 euro za 7 dni. Pozdrawiam
                                        • Gość: esza Re: ostatnie rady IP: *.citynet.pl 28.06.08, 11:38
                                          Oprócz świec na komary weż jeszcze takie wtyczki do kontaktów,ja
                                          miałam 3 szt.Wkłady zmieniaj co noc.Korkociąg niekonieczny ,wina sa
                                          zakręcane nie korkowane.Tak jak pisałam polecam APELIA.
                                          Kremy z wysokim faktorem np.50 po jednej tubie na osobę(tam są
                                          naprawdę drogie).Miłego urlopu,pozdrów Zorbas! EWA
                                        • legs Re: ostatnie rady 28.06.08, 18:39
                                          ja kupowałam inne wina, korkociąg był niezbędny, a w domku go nie ma. Także otwieracza do piwa nie ma. W sklepie w Stavros można kupić otwieracz jakby co.
                                          • Gość: barbelek Re: ostatnie rady IP: *.chello.pl 13.07.08, 21:31
                                            W Stavros jest cieplutko, oj cieplutko bardzo. Cudowne miejsce. Wróciłem 4 dni
                                            temu i już tęsknię. O samym Zorbas nic nie powiem, bo nie tam nocowałem. Ale
                                            Stavros- cudowne, spokojne, sielskie z górą Zorby, czyli Vardires. Będziecie
                                            zadowoleni.
      • dorasia1 Re: czy ktos jechal z Heraklionu do Zorbasa? 11.08.08, 15:23
        Ja nie, ale byli ludzie w Zorbasie, którzy tak właśnie jechali.
        To podróż trwająca ok. 3,5 godziny. Dla dzieci będzie chyba raczej
        męcząca, natomiast jej plusem jest to że zobaczycie faktycznie
        spory kawałek wybrzeża.
        Twoje dzieci powinny być w Zorbasie szczęśliwe. Jest fajny plac
        zabaw, z nowymi huśtawkami, brodzik. Koniecznie weżcie samochód i
        zawieźcie dzieciaki na Elafonissi- nie będziesz mogła wyciągnąć ich
        z "błękitnej zupki". Miłego wypoczynku.
        Acha - nic tam w Zorbasie nie śmierdzi, robaków też nie ma. Koty są
        przyjazne i dobrze wychowane - z godnością proszą o miskę i nie
        pchają się do domków. W tych domkach pod besenem jest przez prawie
        cały dzień cień, łazienki są nowe: na klopie i umywalce były jeszcze
        naklejki firmowe.
    • Gość: Pawel Re: Studia Zorbas-Kreta Stavros IP: *.chello.pl 20.01.09, 17:08
      Witam!

Przed nami nowy sezon letni i kolejne osoby które pojada do Stavros. Ja też się
      wybieram w sierpniu, bardzo mi się przydały fotki jakie tu były dołączane -
      dzięki nim przekonałem się ze nie jest aż tak źle jak niektórzy pisali :)

Gdyby jednak ktoś miał zdjęcia ośrodka, domków w środku ich sprzętów (kuchni,
      klimatyzacji, mebli), a nawet co równie cenne (bo to potrafi być wielka
      niespodzianka przy każdym wyjeździe) zdjęcia łazienki ;)

BARDZO PROSZĘ O PODRZUCANIE ICH NA FORUM!!

Z góry dzięki
      Paweł