Dodaj do ulubionych

MZK z Osielska

25.01.14, 22:25
MZK z Bydgoszczy do Osielska to byłaby radosna wiadomość, gdyby nie fakt końcówki w Bydgoszczy. Jeśli ten autobus dojedzie tylko do Osiedla Leśnego , to dla mnie i moich bliskich za drogo wyjdą takie dojazdy. Busy jadą do centrum. Przeliczenie kosztów aktualnej wyprawy do Bydzi, a ewentualnej z przesiadkami - wypada męcząco i kosztownie !
Obserwuj wątek
  • lesz1411 Re: MZK z Osielska 25.01.14, 23:56
   Witam. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy miedzy UG a MZK to sprzedaż biletów bedzie prowadzona na ogólnych zasadach obowiązujących w Bydgoszczy oraz na liniach podmiejskich. Czyli bedzie możliwość wykupienia rownież biletów miesięcznych na wszystkie linie MZK tzw. sieciówek . Lokalizacja końcowego przystanku przy dworcu Bydgoszcz Leśna jest korzystniejsza niż pierwotnie proponowana przez drogowców lokalizacja w okolicy stadionu Zawiszy ze względu na większe możliwości skomunikowania z innymi liniami. Przedłużenie tych lini w kierunku centrum wiązałoby sie ze znacznie większymi kosztami z tytułu dopłat z budżetu naszej gminy. Na chwilę obecną dobrze jak te dwie linie zostaną uruchomione . Ułatwi to przede wszystkim dojazd do szkół naszej młodzieży . Pozdrawiam . L.K
   • semeon Re: MZK z Osielska 26.01.14, 02:13
    A może warto jeszcze negocjować? Albo rodzajem biletu, albo innym miejscem końcowym obu linii?
    • lesz1411 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 11:28
     Witam. Myślę że ceny biletów na całą sieć MZK nie podlegają negocjacji z powodu uchwalenia ich przez Radę Miasta Bydgoszczy . Uchwalone stawki dotyczą rownież opłat w komunikacji międzygminnej czyli obecnie funkcjonującej linii Błonie - Białe Błota , a w przyszłości do innych miejscowości poza granicami Bydgoszczy ( strefa II ) Moze lepszym rozwiązaniem byłoby rozważenie np. dopłat z budżetu gminnego do biletów miesięcznych dla młodzieży z rodzin , które by potrzebowały takiego wsparcia. Ale to już pomysł do rozważenia przez naszych radnych Rady Gminy. Podejrzewam ze etap negocjacji dotyczący ścisłego określenia przystanków i całego odcinka linii został zakończony . Świadczy o tym wizja lokalna czyli przejazd techniczny przeprowadzony przez MZK w czwartek na terenie naszej gminy. Ale myślę że można sie w przyszłości pokusić o negocjacje dotyczące częstotliwości lub godzin kursowania autobusów jeżeli początkowo ustalone nie bedą spełniały oczekiwań mieszkańców .

     Ps. Analizując taryfy zauważyłem ze nie ma w w cenniku opłat dotyczących połączonych stref Pierwszej i drugiej czyli w komunikacji między gminnej opcji tylko jazdy dziennej . Moze tu jest pole do negocjacji ?
     Pozdrawiam . L.K.

     www.zdmikp.bydgoszcz.pl/attachments/article/1598/CENNIK-WAZNY_OD_2014-01.01.pdf
     • oren123 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 12:02
      nie zgadzam się na jakieś dopłaty do biletów z kasy gminy. To tez z moich podatków jest kasa w gminie. Jeżeli nie stać kogoś na bilet to niech siedzi w domu. Chyba że radny kuziak zasponsoruje dopłaty z własnej kieszeni to nie mam nic przeciwko
      • n.0 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 15:46
       To MZK powinno zależeć na tym by linie nie tylko łączyły gminy ale były atrakcyjne by ludziom opłacało się z nich korzystać. Atrakcyjna trasa rokuje więcej korzystających i częściej,czyli większe wpływy z biletów.
     • n.0 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 15:38
      Do Bydgoszczy, do Osielska jada ludzie w różnym wieku w różnych sprawach i nadal u mnie i moich bliskich jest obawa że te autobusy nie polepszą ,a nawet utrudnią ze względu na przesiadki i koszty komunikacje.
   • n.0 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 15:24
    Właśnie ta lokalizacja końcowego przystanku przy dworcu Bydgoszcz Leśna jest niekorzystna ze względu na kiepskie możliwości skomunikowania z innymi liniami. Taki dojazd nie ułatwi wszystkim dojazdu w wielu kierunkach, do szkół naszej młodzieży również. Widać ,ze te negocjacje prowadza osoby niekorzystające z komunikacji miejskiej bydgoszcz. MZK z pewnością wystawanie ludzi na przystankach i płacenie za kolejne przesiadki bardzo pasuje. Plac Kościeleckich umorzliwiał by normalny dojazd gdziekolwiek.
    • ha.22 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 16:07
     Zakończenie na osiedlu leśnym jest niekorzystne nie tylko finansowo ale również czasowo. Jest po prostu nieekonomiczne. Większość ludzi jeździ do pracy czy szkoły na rondo Jagiellonów i przesiada się tam w autobus lub tramwaj. Co mamy wtedy zrobić? Myślę, że niektórym trasa do danego miejsca może się wydłużyć z 1 przesiadki do 2 co wiąże się ze straconym czasem i pieniędzmi. Dobrym pomysłem byłoby wydłużenie trasy autobusu do Ronda Jagiellonów, Placu Kościeleckich lub jakiegoś miejsca tak, aby autobus przejeżdżał przez centrum miasta (np.przy teatrze) Jest to wydłużenie o zaledwie 2,5-3 km. Tak niewiele a tak dużo robi.
     • osielsko26 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 17:58
      z Osielska do Leśnego po drodze można się przesiąść w Myslęcinku do tramwaju 1 i 2 a na Leśnym w autobus 52 , 65 , 68 , 31N oraz do pociągu Nie jest źle. Ważniejsza jest częstotliwość kursowania tych linii .
      • n.0 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 22:07
       Problem w tym że często przesiadka do tramwaju lub autobusów z Leśnego jest dla wielu rozwiązaniem na kolejne przesiadki.
       To strata czasu,zdrowia i koszta.
       Skoro gmina dopłaca do tych autobusów to powinna wynegocjować korzystną trasę a nie niemal do tablicy Bydgoszcz.
  • naparty Re: MZK z Osielska 26.01.14, 20:03
   Obawiam się, że po paru miesiącach okaże się, że autobusy jeżdżą puste i linie zostaną zlikwidowane. Bydgoszcz będzie mogła wtedy powiedzieć, że poszliśmy wam na rękę, ale widzicie, że to niepotrzebne. Sprawę załatwią jednak ceny. Żeby dojechać do Ronda Jagiellonów trzeba będzie skasować bilet za 4,40 do Leśnej + 3 do ronda = 7,70. Jeśli ktoś jedzie dalej np na Błonie to kolejne 3 zł. Robi się już 10,70. W żaden sposób nie opłaca się zostawić samochodu i jechać komunikacją miejską. Pewnie jeszcze przyoszczędzą na linii 52, która będzie jeździć rzadziej.
   • n.0 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 22:25
    Właśnie na to próbuje zwrócić uwagę Gminy, żeby negocjował ktoś korzystający z komunikacji. Autobus jest potrzebny bardzo ale z trasą która zachęca do korzystania z niej.
    "Dobrym pomysłem byłoby wydłużenie trasy autobusu do Ronda Jagiellonów, Placu Kościeleckich lub jakiegoś miejsca tak, aby autobus przejeżdżał przez centrum miasta (np.przy teatrze) "
    Przecież dobrze opracowana trasa zachęci do korzystania z niej więcej potencjalnych pasażerów.
    "Obawiam się, że po paru miesiącach okaże się, że autobusy jeżdżą puste i linie zostaną zlikwidowane. Bydgoszcz będzie mogła wtedy powiedzieć, że poszliśmy wam na rękę, ale widzicie, że to niepotrzebne. "
    Proszę by w Gminie renegocjowano sensowną trasę.
    • lesz1411 Re: MZK z Osielska 26.01.14, 23:14
     Witam.Czytając państwa wypowiedzi oraz analizując cennik MZK mam coraz więcej wątpliwości co do ustalonych przez MZK teraz na terenie naszej gminy . Zastanawiam się czy nie byłoby bardziej sensowne zamiast tworzyć dwie nowe linie autobusowe , wprowadzić do rozkładu jazdy przedłużone kursy na już istniejących liniach na podobnych zasadach jak kursy linii 52 , która w tej chwili kursuje co godzinę do Podkowy . Mozna np. przedłużyć co któryś kurs linii 65 lub 68 jak i nieznacznie zmienić trasę 52 i zamiast do Podkowy , to skierować do Żołędowa . Jeżeli mają Państwo jakieś propozycje , to prosze napisać .Jutro jest sesja Rady Gminy . Spytam wojta czy są jeszcze jakieś możliwości zmian i postaram sie przekazać tu odpowiedź . Pozdrawiam. L.K

     • n.0 Re: MZK z Osielska 27.01.14, 11:41
      Szanowny LK!
      Cała dyskusja w moim pojęciu toczy się o końcówkę trasy w Bydgoszczy na Osiedlu Leśnym a nie na skracaniu trasy w Osielsku. Mieszkam spory kawałek od Szosy Gdańskiej i dla moich bliskich bardzo potrzebna jest taka trasa jak busa 415. Reasumując cały problem w tym by autobusy miały takie trasy jak np 415, czyli z uwzględnieniem potrzeb w Osielsku ale nie gorsze jak dotychczas końcówki w Bydgoszczy. Czy naprawdę tak trudno zrozumieć i wynegocjować sensowny koniec trasy w Bydgoszczy np Plac Kościeleckich.
      • osielsko26 Re: MZK z Osielska 27.01.14, 12:20
       z tego co ja zrozumiałem z wpisu p. Leszka to sugeruje on przedłużenie obecnie istniejących linii do tych miejsc , gdzie mają jeździć nowe linie w naszej gminie. To miałoby sens. Czyli wsiadając w Wilczu np w 65 mógłbym wysiąść w centrum Bydgoszczy. Ale chyba już za późno na zmiany
       • lesz1411 Re: MZK z Osielska 27.01.14, 18:16
        Witam. Na dzisiejszej sesji Rady Gminy wójt przekazał informacje dotyczące planowanych linii autobusowych . W skrócie ...jeszcze wszystko jest możliwe . Bedą jeszcze wspólnie z przedstawicielami Białych Błót prowadzone negocjacje dotyczące cen biletów . Moja sugestia dotycząca przedłużenia istniejących linii raczej nie bedzie brana pod uwagę ponieważ te linie są obsługiwane przez autobusy przegubowe co dyskwalifikuje je na drogach naszej gminy oraz ze są to linie zbyt długie aby mozna było je modyfikować w obecnym grafiku jazdy . Ale poprosiłem aby w rozmowach z MZK rownież i ten wariant wójt przedstawił . Do końca lutego mają zakończyć sie negocjacje aby w marcu Rada Gminy podjęła uchwałę o dofinansowaniu tych linii. Pozdrawiam . L.K
        • semeon Re: MZK z Osielska 27.01.14, 23:38
         Dodam jeszcze, że mało prawdopodobna, chociaż nie niemożliwa jest opcja wydłużenia linii do innego miejsca niż Bydgoszcz Leśna. Raczej można brać pod uwagę rozwiązanie z ważnością biletu na przejazd, np do Ronda Jagiellonów. Będzie to jednak jeszcze, tak jak napisał Leszek, przedmiotem negocjacji. Każda istotna zmiana pociąga za sobą określone skutki finansowe z czym także musimy się liczyć.

         Pozdrawiam. A. R.
         • n.0 Re: MZK z Osielska 28.01.14, 18:29
          Nadal uważam ,że można by negocjować początek lub trasę w Bydgoszczy i należałoby uświadomić drugiej stronie istotny fakt - na tych trasach przemieszczają się nie tylko mieszkańcy Osielska ale także mieszkańcy Bydgoszczy. Przykro że ta kwestia wydaje się bez szans na korektę. Mój i moich bliskich podróżujących busem 415 z Ronda Jagiellonów i na Rondo Jagiellonów punkt widzenia przedstawiłam.
  • pasazerka3 Re: MZK z Osielska 18.02.14, 18:10
   Tylko pogratulować Wójtowi i urzędnikom Gminy za wspaniały pomysł popsucia tego co działa i to za cenę miliona zł rocznie dopłaty miastu za łaskawe puszczenie linii autobusów do Osielska.
   Ani urzędnicy, ani radni, którzy głosowali za zmianą komunikacji z Osielska, nie muszą co dzień jeździć do Bydgoszczy do pracy bo zarówno Pani Wideł, Zielińska czy Wróblewska to emerytki. Nie mają też wnuków, które jeżdżą do szkoły na godz. 7.30 czy 8.00. Mają tak mało wyobraźni, że nie mogą sobie obliczyć, o ile przedłuży się podróż do szkoły czy pracy, jeśli trzeba będzie się przesiadać na Osiedlu Leśnym, a potem jeszcze na Rondzie Jagiellonów. Podróż z 20 min. z Osielska na Rondo, przedłuży się na co najmniej 30 min. do Osiedla Leśnego, potem czekanie na drugi autobus, który następne 20 min jedzie do Ronda i tak mamy prawie [b]1 godzinę na dojazd z Osielska do Bydgoszczy. A koszt dojazdu to co najmniej 6 zł w jedną stronę i drugie 6 zł z powrotem. Pewnie dla niektórych będzie taniej zawieźć dziecko do szkoły samochodem. Panie emerytki nauczycielki "troszczą" się o dzieci, gdy chodzą one do szkoły w Osielsku, żeby poprawić sobie warunki pracy (nowe szkoły nowocześnie wyposażone), ale gdy już skończą tutaj edukację, to już ich nie obchodzą. Wtedy to funduje się im drogi dojazd i wstawanie o 5 rano, żeby dojechać do oddalonej 10 km szkoły czy pracy. A gdzie będą przystanki? Nie znany jest też rozkład jazdy - w jakich odstępach czasu będą kursować i w jakich godzinach będą odjazdy.
   A było szybko, sprawnie i tanio. Teraz będzie drogo i długo. Czas na zmiany ale nie komunikacji tylko WAS drodzy Radni!
   • bigben123 Re: MZK z Osielska 18.02.14, 18:28
    proszę nie mieć pretensji do byłych i obecnych nauczycieli , którzy są radnymi. To jak zagłosują jest powiązane z tym czy będą mieć pracę... Moja sąsiadka jest nauczycielką , ma dwa kierunki , jest młoda i pełna pomysłów. Ale brak miejsca dla niej w gminnnych szkołach bo zajmują je emerytowani nauczyciele np. p.Wideł czy Zielińska.
    • pasazerka3 Re: MZK z Osielska 18.02.14, 19:01
     Wśród nauczycieli, i to nie tylko w naszej gminie, to powszechne, że emeryci pracują nadal w szkołach, a absolwenci studiów nauczycielskich pracują w markecie na kasie.
     A jeśli chodzi o Osielsko, to nepotyzm panujący w jednostkach gminnych jest przeogromny. Nie ma chyba radnego, którego dziecko, małżonek (również emeryt) lub on sam nie byłby zatrudniony w szkole lub w GOSiR jako nauczyciel czy woźny.
     Ci, których to nie dotyczy pewnie się zaraz odezwą, ale raczej nie spodziewam się zaprzeczenia.
     • semeon Re: MZK z Osielska 18.02.14, 23:05
      Jeżeli chodzi o mnie to zaprzeczam.
      • sx3 Re: MZK z Osielska 19.02.14, 20:45
       Czym jeszcze obdarzy nas Wysoka Rada Gminy. Drogi budowane bez koncepcji i po uważaniu. Gospodarka odpadami - wyzwanie które przerasta radnych i urzędników. Brak dialogu społecznego i jawności. Teraz rozwalenie skromniutkiej, ale działającej komunikacji busowej. Góra urodziła mysz. Wszystko drożej- śmieci, teraz dojazdy do miasta. Możemy nie lubić Bydgoszczy i udawać niezależność. Jesteśmy niestety sypialnią tego miasta i nasze dzieci i my sami jesteśmy uzależnieni od komunikacji do pracy i szkoły. Po co ten pomysł z autobusami miejskimi skoro ma to być drożej i niedogodnie. A tak Pan Wójt zapowiadał jakim to powieje wielkim światem kiedy przegoni busy. To może wymagać busów nowocześniejszych i bezpieczniejszych, zamiast drogich i niedogodnych autobusów miejskich. Znaj proporcjum Mocium Panie. Za podwyżki kosztów dojazdów?! Uważam, że jest to niedźwiedzia przysługa dla mieszkańców, ale co tam wolno im? Wolno!!! Miasto ma problem z wysokimi kosztami komunikacji miejskiej. Podreperujemy im budżet tak bez negocjacji? Za wstawienie starych autobusów?
   • n.0 Re: MZK z Osielska 19.02.14, 21:49
    Wciąż nie wiem jak cieszyć się komunikacją która za cenę miliona zł rocznie dopłaty miastu
    dowiezie za tablice Bydgoszczy, tam wystawi mnie i moich bliskich na koszty i wystawanie po kolejnych przystankach. Te negocjacje mógł prowadzić ktoś korzystający z takich środków transportu.
    Czy tak trudno zauważyć że NA RONDO JAGIELLONÓW I Z RONDA JAGIELLONÓW jeżdżą ludzie w różnych sprawach-celach (nauka,praca) ,w różnym wieku i nie tylko mieszkańcy Osielska ale również mieszkańcy Bydgoszczy.
    Istotny jest komfort podróży ale koszt,czas i przede wszystkim zdrowie wystawania na kolejnych przystankach ma też znaczenie.
    Jak mam uwierzyć że wydaje się w trosce o mieszkańców taką kwotę.
    Czy to w takiej trosce o mieszkańców można zaokrąglić podatek o 80 złotych w górę.
    Na co i dla kogo te pieniądze pójdą???
  • semeon Re: MZK z Osielska 19.02.14, 23:07
   Dzisiaj odbyło się posiedzenie komisji rozwoju Rady Gminy, które w całości poświęcono komunikacji autobusowej MZK z Bydgoszczy do gminy Osielsko. Pan wójt udaje się w najbliższych dniach na kolejne konsultacje z prezydentem Bydgoszczy w tej sprawie dlatego też chciał mieć umocowanie radnych w tej dyskusji. Komisja prosiła pana wójta, aby próbował negocjować jeszcze wielkość dotacji (obecnie ok. 600 tys. zł. od kwietnia do końca roku), a także postulował wprowadzenie biletu czasowego umożliwiającego dojechanie w cenie jednego biletu do centrum Bydgoszczy. Była także mowa o wszczęciu starań o dotację w ramach tej metropolitalnej komunikacji przez marszałka województwa, wówczas dotacja gminy mogłaby być mniejsza. Ponadto pragnę poinformować, że normalny bilet ma kosztować 3 złote.

   Co zaś dotyczy busów to informuję, iż dwie firmy także są obecnie dotowane przez gminę, a pozostałe również wystąpiły z wnioskami o dotacje.
   • lesz1411 Re: MZK z Osielska 19.02.14, 23:47
    Witam. Uważam ze Wójt powinien skupić sie na negocjowaniu dwóch spraw. Pierwsze , to przedłużenie linii do centrum miasta a drugi , to wprowadzenie takiego samego cennika , jaki obowiązuje w obrębie Bydgoszczy. Negocjowanie kwoty dopłaty nie przełoży sie na cenę biletów . Mieszkańcy nie odczują bezpośrednio czy dopłata bedzie wynosiła 300 czy 600 tysiecy. Dopłata w określonej przez MZK kwocie powinna byc kartą przetargową w negocjacjach a nie celem negocjacji. Mało prawdopodobne jest wprowadzenie biletów czasowych ponieważ do tego Bydgoszcz przymierza sie już od dłuższego czasu i jakoś nie moze sie zdecydować. I jeżeli by chcieli to zrobić , to zarobiliby to na obszarze całej sieci. Ale ze wiąże sie to z określonymi kosztami ( dopłatami z budżetu miasta ) to radni miejscy nie zdecydują sie teraz , gdy ostatnio była w radzie miasta awantura na temat biletów. Obawiam sie ze jeżeli nie uda sie zmienić cen biletów oraz przystanku końcowego w Bydgoszczy to prywatne linie beda dalej prosperowaly a autobusy MZK beda woziły powietrze . Pozdrawiam. L.K.
    • n.0 Re: MZK z Osielska 22.02.14, 20:55
     Gdyby tak powyższą wypowiedz przeanalizowali negocjujący z obu stron !!!
     • lutekwiejski Re: MZK z Osielska 22.02.14, 21:44
      Prośba do pana radnego Kuziaka . Proszę zadać panie Leszku to pytanie na najbliższej sesji i przekazać nam jakie są ustalenia w tym temacie
      • osielsko26 Re: MZK z Osielska 04.03.14, 17:25
       czy cos po ostatniej sesji wiadomo o nowych liniach ?
       • lesz1411 Re: MZK z Osielska 04.03.14, 18:31
        Witam. Linie autobusowe maja być uruchomione nie od kwietnia lecz od początku maja.
        Przesunięcie o jeden miesiąc jest spowodowane tym że wójt czeka na uregulowanie przez radę miasta Bydgoszczy spraw związanych z cenami biletów.
        Ma u nas obowiązywać cennik na bilety taki jak w granicach miasta .
        Jednocześnie nie zmienią się planowane trasy czyli nie będzie wydłużenia kursów do centrum miasta . Pozdrawiam . L. K.

        • ha.22 Re: MZK z Osielska 04.03.14, 18:51
         Skoro trasa nie będzie wydłużona to czy chociaż będzie nas obowiązywał system A+T?
       • semeon Re: MZK z Osielska 04.03.14, 23:27
        Trochę można poczytać o tym w poniższym linku:

        osielsko.info/?p=2213
        • 1dajmonion Re: MZK z Osielska 05.03.14, 09:10
         Czy autobus na krótkiej trasie do Oś.Leśnego, rzeczywiście jest potrzebny? Jest priorytetowy, nieodzowny...?
         Wydaje się, że rozpoczął się festiwal z serwowaniem specyficznego rodzaju pokarmu przeznaczonego dla elektoratu.
         Do tej pory brakowało pieniędzy, szukano oszczędności..., m.in. trzeba było rozwiązać SG.
         Nie są wykonywane obowiązki w zakresie sprzątania przestrzeni publicznej i wiele innych..., wystarczy się rozejrzeć.
         Uważam, że organizatorzy tego "pomysłu" winni dostać od wyborców darmowy bilet w jedną stronę...
         • n.0 Re: MZK z Osielska 13.03.14, 21:55
          No właśnie autobus na krótkiej trasie do Oś.Leśnego to iluzja lepszej komunikacji z powodów wielokrotnie wymienianych wyżej!
          • n.0 Re: MZK z Osielska 16.04.14, 21:01
           Bardzo usiłuje się cieszyć komunikacją MZK w Osielsku ale wciąż przeraża ta końcówka w Bydgoszczy na Leśnym. Na dodatek rozkład jazdy też mnie zasmucił.
  • osielsko Rozkład jazdy lini nr 93 i 94 04.05.14, 17:36
   Linia 93: www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/R93.pdf
   Linia 94: www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/R94.pdf
   • mocnozirytowany Re: Rozkład jazdy lini nr 93 i 94 05.05.14, 13:51
    Chciałbym się mylić ale góra za pół roku okaże się ,że te linie są nierentowne,nieopłacalne i mają za mało pasażerów!!! I 650 tysięcy zł wywalonych w błoto ! Super nasi włodarze! To dopiero się nazywa oszczędność!
    • sx3 Re: Rozkład jazdy lini nr 93 i 94 05.05.14, 14:41
     Jakoś wszystkie nadzwyczajne propozycje nie mają autorów z imienia i nazwiska. Przecież jeżeli autobusy do Bydgoszczy Leśnej okażą się sukcesem to można wychwalać pomysłodawcę, a jeżeli nie ?? Póki co proponuję aby sukcesem tego pomysłu lub niestety porażką obciążyć Pana Wójta. Ma on pecha, że przed wyborami trafiła mu się ustawa śmieciowa której nie podołał, teraz autobusy. Dobrymi chęciami piekło wybrukowane. Ot niewdzięczny elektorat. O odpowiedzialności ciała pod nazwą Rada Gminy nawet nie warto wspominać bo od dawna Szanowni Radni mają mieszkańców w wysokim poważaniu, a zresztą są pod przemożnym wpływem Urzędu. Tyle naszego co tutaj sobie ponarzekamy. Lekko rozrzuca się publiczną kasę.
     • wojtek2000 Re: Rozkład jazdy lini nr 93 i 94 dziwny DEFETYZM 09.05.14, 10:38
      Naprawdę nie wiem powoli o co chodzi osobą siejącym w kontekście autobusów jakiś dziwny defetyzm , młodzież dojeżdżająca do szkół do Bydgoszczy jest bardzo zadowolona , jest punktualnie , pewnie, bezpiecznie , w normalnych warunkach i w dodatku jeszcze taniej bez ciągłego szukania drobnych , kupowania u kierowcy biletów itd.

      ... tak super , , komfortowy i bezpiecznie było w tych nastoletnich trupach czytaj busach ?

     • wojtek2000 Re: Rozkład jazdy lini nr 93 i 94 dziwny DEFETYZM 09.05.14, 10:38
      Naprawdę nie wiem powoli o co chodzi osobą siejącym w kontekście autobusów jakiś dziwny defetyzm , młodzież dojeżdżająca do szkół do Bydgoszczy jest bardzo zadowolona , jest punktualnie , pewnie, bezpiecznie , w normalnych warunkach i w dodatku jeszcze taniej bez ciągłego szukania drobnych , kupowania u kierowcy biletów itd.

      ... tak super , komfortowy i bezpiecznie było w tych nastoletnich trupach czytaj busach ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka