Dodaj do ulubionych

Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!!

12.05.08, 17:58
Meldujcie sie dziewczyny!!! Jak narazie jestesmy dwie - ja i
Agnieszka - fajnie byloby poznac Was osobiscie:):):)Pozdrawiam
serdecznie!
Obserwuj wątek
    • kasia121807 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 14.05.08, 01:01
      Ja mieszkam w Vienna,VA pod Waszyngtonem i mam 5 miesiecznego synka
      Max'a. Bardzo chcialabym sie z Wami spotkac!!! Niestety nie mam
      zadnych kontaktow z Polakami i super byloby spotkac sie z mamami
      mieszkajacymi w tych okolicach.
      Kasia
    • magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 14.05.08, 01:18
      Hej, Arlington, VA, z mila checia sie spotkam moja Zosia ma 2.5
      roczku,
      pozdrawiam
      M
      • mamka20071 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 15.05.08, 01:32
        To to juz mamy niezly "komplet":):)Wpisujcie dziewczyny propozycje
        miejsca spotkania. Jesli tam, gdzie mieszkacie sa jakies ciekawe
        okolice, miejsca piknikowe albo ciekawe wydarzenia, to bardzo
        chcetnie sie z Rafim przejedziemy - ale to moje osobiste zdanie:)Nie
        wiem, czy pisalam, ale my jestesmy z Bethesdy. Byloby naprawde
        milo!!!
        • magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 16.05.08, 02:36
          Hej, nam najbardziej pasuje w ciagu tygodnia niz w
          weekend,najbardziejponiedzialki, srody ew piatki(w inne dni mamy
          zajecia przed poludniem) my mieszkamy przy pomaranczowej linii
          metra - Courthouse zapraszamy do nas(mamy super place zabaw,
          niedlugo wlacza na nich sprinklers - fontanny po ktorych dzieciaczki
          moga biegac), jesli to zbyt duza wyprawa to moze w centrum DC, tzn
          Smithsonian? tam i karuzela i muzea jakby bylo za cieplo..moze
          napisz na maila gazetowego?
          pozdrawiam,
          Magdalena
          • wrzesien2007 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 16.05.08, 16:18
            Hej,
            ja tez z Bethesda :)
            a moze Smithsonian zoo?? tam jest fajny plac zabaw pizza i
            zwierzatka do glaskania noi fajne zacienione miejsca na spacer. w
            tygodniu jest fajnie bo nie ma zbyt duzo ludzi. a w przyszly
            czwartek 22 maj? tak o 11.00 pasuje? co Wy na to? o ile oczywiscie
            nie bedzie lalo.
            • wrzesien2007 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 16.05.08, 16:21
              aha sroda i piatek tez moga byc. najwyzej pojdziemy z Daria w
              kolejna srode na spotkanie kur domowych :)
              • magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 16.05.08, 23:03
                Hej, moze byc zoo jesli tak wolicie, nam pasuje sroda21 maja, 11
                rano idealnie, dajcie znac!
                pozdr
                M
                • kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 18.05.08, 05:58
                  Witam!

                  Milo widziec ze grupka rosnie. W zeszlym roku probowalam robic spotkania i bylo
                  kilka, ale na dluzsza mete jakos nie wypalilo. Zostala nam sie grupka 3
                  mamusiek. W kazdym razie mam nadal kontakt do wszystkich, a zebralo sie w sumie
                  jakies 15 mamusiek i jeden tatus. Dajcie znac czy chcecie cos wiekszego. Ja
                  mieszkam w Silver Spring. Spotykalismy sie w parku w Wheaton.

                  Acha, grupka ta nie byla zebrana na forum :)

                  Pozdrawiam serdecznie!
                  • kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 18.05.08, 06:01
                    Do Dziewczyn w VA - Jest tez grupka z Virginii. Jak kompletowalam nasza grupe w
                    MD to dowiedzialam sie ze jest ich tam bardzo wiele. Jesli chcecie to dam Wam
                    namiary.
                    • kasia121807 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 18.05.08, 23:05
                      Jezeli moglabys przyslac namiary do grupy z VA, byloby super!
    • kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.05.08, 05:10
      Wyslalam Ci maila na gazetowy :)
      • kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.05.08, 05:11
        To bylo do Kasi...
    • mjermak Co powiecie na mother's night out??? 22.05.08, 17:09
      Hej!
      Ja mieszkam w MD w Clinton, ale spotkania w ciagu tygodnia w moim
      przypadku odpadaja bo pracuje. W soboty moja mala (6 lat) ma polska
      szkole ale do polowy czerwca.
      Dziewczyny a co powiecie na "mother's night out" w jakis piatek
      wieczorem? Bez dzieci, spotkalybysmy sie na drinka czy mala
      kolacyjke w jakiejs fajnej knajpce? Pamietam, ze jak bylam w domu z
      mala to starsznie brakowalo mi takich wyjsc babskich bez meza ale i
      bez dzieci, a teraz tez mi brakuje , chociaz pracuje.
      • kasia121807 Re: Co powiecie na mother's night out??? 24.05.08, 03:58
        Ja bardzo chetnie sie spotkam. Ja tez jestem pracujaca mama dlatego
        piatek albo weekend bylby idealny. W tej chwili niestety mam bardzo
        duzo pracy i musze zostawac po godzinach, ale w lipcu powinnam miec
        wiecej czasu.
        • magdziol18 Re: Co powiecie na mother's night out??? 24.05.08, 14:08
          w czwartek w DC jest koncert Grazyny Auguscik.( nie jestem pewna czy
          sa jeszcze bilety) Lubiecie? Moze sie wybierzemy?
          pozdr
          M
          • mamka20071 Magdziol18:) 02.06.08, 22:28
            Napisalam do Ciebie Magdo na priv ale moze wiadomosc nie dotarla.
            Rafi juz zdrowy, wiec proponuje spotkanie w ta srode, do poludnia,
            ok 10.00 w ZOO. Pasuje Wam?
    • kisiulak Spotkanie 29.05.08, 19:20
      Dziewczyny, probuje organizowac spotkanie na 14 lub 15 czerwca z dziecmi,
      jeszcze nie wiemy gdzie, ale gdzies w okolicznym parku napewno. Jesli jestescie
      zainteresowane to dajcie znac, dopisze Was do listy mailingowej :)
      • mamka20071 Re: Spotkanie 01.06.08, 02:10
        My chetnie, prosze o dopisanie!!!!!!!
        • mamka20071 Re: Spotkanie 02.06.08, 00:29
          Podaje maila: myfirstname@o2.pl

          pozdrawiam,
      • mjermak Re: Spotkanie 03.06.08, 20:27
        Kasia, 14 jest zakonczenie roku szkolnego w ambasadzie wiec ja
        odpadam, bo potem zabieramy mala na obiad w nagrode.
        • kisiulak Re: Spotkanie 07.06.08, 16:10
          ok, ostateczna data to 29-ego czerwca w niedziele. Juz mam 3 osoby.
          Wysle maila w tygodniu do wszystkich... :) Mam nadzieje ze mozecie.
          • kasia121807 Re: Spotkanie 07.06.08, 16:48
            Czesc, czy mozesz do mnie tez wyslac emaila o spotkaniu? dziekuje
          • mjermak Re: Spotkanie 19.06.08, 22:03
            Szkoda, bo ja mam gosci z Poslki i bede w Montpelier mansion (przy
            okazji podaje linka, moze ktos ma ochote sie wybrac, te ich imprezy
            sa fajne a rezydencja tez ciekawa . I wspanialy sklepik z herbat i
            porcelana).
            www.pgparks.com/places/eleganthistoric/montpelier_events.html
            Sundays, June 29, July 6 and August 3, 3-5 pm
            Family Fun Sunday!
            To celebrate our birthday, we invite you to bring the family for
            some good, old fashioned fun. Indoor and outdoor activities include
            colonial games, trying on 18th century costumes, crafts, and more.
            No reservation required.
            All ages welcome. Free (Canned food accepted for donation to local
            food banks.)
          • mamka20071 Kasiulak!!! 20.06.08, 04:25
            My bedziemy na pewno:) Wyslij prosze maila na adres:
            myfirstname@o2.pl

            Pozdrawiamy,
            Daria z Rafim
            • kisiulak Re: Kasiulak!!! 25.06.08, 15:32
              Wyslalam do Was maila ;)
    • kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 14.08.08, 18:39
      No to sie melduje! Jestem mama 7mio miesiecznych blizniaczek, Antonii i Mileny.
      Mieszkamy w Alexandrii, VA. Z Kasia ktora juz tu sie wpisala sie znam. A tak
      wogole, to ostatnie jakies 4 lata to tu troche wiecej Polakow sie zjechalo.
      Szczegolnie do MD. Nawet otworzyli polski sklep w Rockville, MD. Wiec, znaczy
      sie ze tutejsza Polonia rosnie.
      Dzieci chyba tez coraz wiecej. :)
      Ciekawa jestem czy sie grupa w VA spotkala. Jakies przyszle spotkania? Moje
      dziewczyny to jeszce za bardzo na wspolne zabawy sie nie nadaja. Na razie
      probuja sie uczyc bawic razem, ale kiepsko to wychodzi. Zwykle sie podrapia,
      skapia i jest wielki krzyk. :) Ale mam nadzieje ze za jakis czas dolacze do
      spotkan. Tymczasem fajnie by bylo sie podzielic tutaj uwagaim i radami. No
      wlasnie, moze zaczne. :) Mozecie polecic jakies fajne przedszkola w okolicach
      Alexnadrii? Na razie mamy nianie, ale ...slyszalam ze trzeba rok wczesniej do
      niektorychprzedszkoly sie zapisywac, wiec juz pomalu szukam.
      Pozdrawiam.
      • magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 15.08.08, 03:25
        No wlasnie, Daria? spotkamy sie w koncu?
        Krokke96 ja mieszkam w Arlington, dosc blisko Aleksandrii, masz
        ochote sie spotkac? Moja mala ma 2 i pol roku,
        pozdrawiam wszystkich,
        M
      • kasia121807 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 15.08.08, 03:46
        Czesc Kroke96, Ja mam 8 miesiecznego synka,Maxa czyli mamy dzieci w
        tym samym wieku:) Super byloby sie spotkac! Nie wydaje mi sie zeby
        jakakolwiek grupa mam sie spotykala w VA. Ja tez znalazlam nianie.
        Jest ona hiszpansko jezyczna tak wiec Max bedzie mowil po hiszpansku!
        • kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 15.08.08, 15:39
          Witaj kroke ;)))

          Jest grupa w VA ktora spotyka sie dosc czesto, i jest ich sporo.

          Co do naszego spotkania w MD to niedawno bylo, ale tylko Daria z forum przyszla.
          Dajcie znac jak macie ochote sie spotkac. Pozdrawiam!
        • kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 19.08.08, 03:23
          Czesc Mamom z VA! Z checia sie spotkam, ale na razie to do polowy wrzesnia mam
          zawalony kalendarz. Wydarzenia, wakacje, goscie, itp. :) Dodam ze pracuje
          jeszcze zawodowo :).
          Ja znalazlam nianie z Polski. Od 3 miesiaca do 7 miesiaca mielismy jedna nianie
          z Polski, a teraz druga z Polski i na razie jestesmy wszyscy bardzo zadowoleni.
          Moje blizniaczki maja 7.5 miesiaca i wlasnie ich zabieramy na dluga podroz w
          glab Ameryki - samochodem. :) Mam nadzieje ze przezyjemy. :)
          A, wlasnie, moze sie tutejsze mamy podziela informacjami gdzie najlepiej kupowac
          jedzenie dla dzieci? Staram sie jak moge gotowac dla dzieci sama, ale czasami
          przydalo by sie jaies urozmaicenie, poza tym w czasie podrozy i "wyjsc" w goscie
          to najlepsze jednak sloiczki. :) Czy ktoras z Was wpada do sklepu Wegmans? Ja
          juz dawno nie bylam, a ciekawa jetem czy maja jakis dobry wybor dla dzieci.

          A, moze ktoras sie spodziewa dziewczynki? Mam tone ubranek do "recycling". :)
          • magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 19.08.08, 20:55
            Hej,
            nie za bardzo rozumiem Cie z tym jedzeniem dla dzieci, chodzi Ci o
            sloiczki? Moje ulubione to Earths Best. W Whole Foods( moj ulubiony
            supermarket) pojawily sie tez ostatnio mrozone dania dla bobaskow,
            ale tych nie probowalam. Bardzo tez lubie Traders Joe. W Wegmans nie
            bylam ale znajomi bardzo lubia( polecaja zwlaszcza wedliny i
            kosmetyki organiczne, tam tez jest duzy wybor serow). W Alexandrii
            jest Wagmens? A znasz My Organic Market w Alexandrii? Tam sa super
            warzywa i owoce wszystkie z upraw ekologicznych.
            A co do ubranek - z wielka przyjemnoscia bym wziela jesli bedzie
            dziewczynka ale to dopiero bedzie wiadomo w grudniu, wiec na pewno
            znajdziesz kogos innego.
            Pozdrowienia,
            ja szukam opiekunki ale tylko dorywczo, czy Ta Twoja pracuje u Was
            na caly etat? Bo mi chodzi o wyjscie do restauracji z mezem czy
            pomoc w ciagu dnia zebym mogla pojechac na zakupy.
            M
            • kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.08.08, 17:57
              Tak, chodzi mi o jedzenie w sloiczkach. Podobnie jak Ty kupuje Eart's Best w
              Whole Foods (niektore Giants tez maja), ale myslalam zeby poszukac czegos innego
              zeby urozmaicic. W sumie to wiekszosc posilkow dla moich blizniaczek gotuje
              sama, ale jak idziemy w teren, spacery podcas weekendow to nie wracam do domu
              ...na karmienie, wiec wtedy zabieram sloiczki. Przegladalam Gerbera, ale
              wiekszosc organicznych rzeczy maja w plastikowych pudeleczkac, a tych staram sie
              nie uzywac.
              Wegmans jest w Fairfax. Otworzyli nowy w Woodbridge i jest tez jeden w REston (w
              tych nie bylam). Ale teraz jakos nie jezdze do Fairfax i dlatego ciekawa jetem
              czy warto sie wybrac zeby moze kupic jedzenie dla dzieci. A Wegmans to moj
              ulubiony sklep spozywczy. Whole Foods to juz nromalka, Trader Joe tez, ale
              wyprawa do Wegmans to jak wyprawa na randke. :) Dostaje wypiekow jak wchodze w
              sekscje z serami, wedlina i do piekarnii. :) Podobno Whole Foods ktory
              wybudowali niedaleko Wegmans w Fairfax jest ogromny ..i podobno niektorym
              zapiera dech jak tam wchodza. :) Jeszcze nie bylam.:)
              No wiec wracajac do pytania c..chodzilo mi o jedznie w sloiczkach. MOM
              znam....ale tez jakos mi nie po drodze. Wiec zywie sie w WF, TJ i Giant. :) Na
              szczescie ten Giant obok mnie ma duza sekscje organiczna i tam tez wlasnie maja
              Earth's Best.
            • kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.08.08, 18:00
              Oh, zapomnialam wspomniec o niani. Nasza pracuej u nas na caly etat. Wczesniej
              mieismy nianie - starsza pania- ktora bardzo chetenie zostawala wieczorami i w
              weekendy z dziecmi jak gdzis wychodzilismy. TEraz mamy mloda nianie, ktora
              jeszcze w dodatku studiuje, wiec nawet nie chce jej zawracac glowy jeszcze
              dostkowymi godziami wieczorami i w weekendy. Dlatego ja tez wlasnei zaczelam
              poszukiwania babysitter takiej na wieczory i weekendy. Jak kgoos znajde to dam
              znc. Moze wlasnie bedizemy tu mogly sobie polecic opiekunki dla dzieci.
              • kasia121807 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.08.08, 19:55
                Moja niania tez pracuje na caly etat. Jak kogos znajdziesz kto bylby
                zainteresowany dodatkowymi godzinami wieczornymi albo weekendowymi
                to daj mi znac. Powinnysmy zalozyc grupe mam pracujacych zawodowo:)
                Nie mam nas az tak wiele. Jak sobie radzisz z blizniaczkami? Ja mam
                8 miesiecznego synka i jest to nie lada wyzwanie polaczyc prace na
                caly etat z opieka nad dzieckiem.

                W tym tygdniu mam interview z babysitterka, jezeli bedzie dobra, to
                ja Wam polece.
                • kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 25.08.08, 21:22
                  Kasiu, wlasnie przegladnelam Craig List i widze ze jest kilka ogloszen polskich
                  nian. Ja ciagle szukam kogos na weekendy.

                  W sumie to sporo znam polskich mam pracujacych zawodowo. Albo maja nianie, albo
                  babcie z Polski, albo posylaja dzieci do przedszkola.

                  Z blizniaczkami sobie radze, bo musze. :) W sumie przyjscie do pracy po
                  weekendzie to odpoczynek. Duzo jest pracy i w sumie im wieksze tym wiecej trzeba
                  im poswiecac uwagi!!!
                • kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 10.09.08, 17:44
                  Kasiu,
                  Okazuje sie ze moja stala niania bedzie jednak dostepna w weekendy na dodatkowe
                  godziny. Ale ja moge jej nie potrzebowac tak czesto, tak ze jesli chcesz, to
                  prosze daj mi znac, to moze moja niania moglaby Ci pomoc w weekendy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka