mamka20071 12.05.08, 17:58 Meldujcie sie dziewczyny!!! Jak narazie jestesmy dwie - ja i Agnieszka - fajnie byloby poznac Was osobiscie:):):)Pozdrawiam serdecznie! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kasia121807 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 14.05.08, 01:01 Ja mieszkam w Vienna,VA pod Waszyngtonem i mam 5 miesiecznego synka Max'a. Bardzo chcialabym sie z Wami spotkac!!! Niestety nie mam zadnych kontaktow z Polakami i super byloby spotkac sie z mamami mieszkajacymi w tych okolicach. Kasia Odpowiedz Link Zgłoś
magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 14.05.08, 01:18 Hej, Arlington, VA, z mila checia sie spotkam moja Zosia ma 2.5 roczku, pozdrawiam M Odpowiedz Link Zgłoś
mamka20071 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 15.05.08, 01:32 To to juz mamy niezly "komplet":):)Wpisujcie dziewczyny propozycje miejsca spotkania. Jesli tam, gdzie mieszkacie sa jakies ciekawe okolice, miejsca piknikowe albo ciekawe wydarzenia, to bardzo chcetnie sie z Rafim przejedziemy - ale to moje osobiste zdanie:)Nie wiem, czy pisalam, ale my jestesmy z Bethesdy. Byloby naprawde milo!!! Odpowiedz Link Zgłoś
magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 16.05.08, 02:36 Hej, nam najbardziej pasuje w ciagu tygodnia niz w weekend,najbardziejponiedzialki, srody ew piatki(w inne dni mamy zajecia przed poludniem) my mieszkamy przy pomaranczowej linii metra - Courthouse zapraszamy do nas(mamy super place zabaw, niedlugo wlacza na nich sprinklers - fontanny po ktorych dzieciaczki moga biegac), jesli to zbyt duza wyprawa to moze w centrum DC, tzn Smithsonian? tam i karuzela i muzea jakby bylo za cieplo..moze napisz na maila gazetowego? pozdrawiam, Magdalena Odpowiedz Link Zgłoś
wrzesien2007 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 16.05.08, 16:18 Hej, ja tez z Bethesda :) a moze Smithsonian zoo?? tam jest fajny plac zabaw pizza i zwierzatka do glaskania noi fajne zacienione miejsca na spacer. w tygodniu jest fajnie bo nie ma zbyt duzo ludzi. a w przyszly czwartek 22 maj? tak o 11.00 pasuje? co Wy na to? o ile oczywiscie nie bedzie lalo. Odpowiedz Link Zgłoś
wrzesien2007 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 16.05.08, 16:21 aha sroda i piatek tez moga byc. najwyzej pojdziemy z Daria w kolejna srode na spotkanie kur domowych :) Odpowiedz Link Zgłoś
magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 16.05.08, 23:03 Hej, moze byc zoo jesli tak wolicie, nam pasuje sroda21 maja, 11 rano idealnie, dajcie znac! pozdr M Odpowiedz Link Zgłoś
kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 18.05.08, 05:58 Witam! Milo widziec ze grupka rosnie. W zeszlym roku probowalam robic spotkania i bylo kilka, ale na dluzsza mete jakos nie wypalilo. Zostala nam sie grupka 3 mamusiek. W kazdym razie mam nadal kontakt do wszystkich, a zebralo sie w sumie jakies 15 mamusiek i jeden tatus. Dajcie znac czy chcecie cos wiekszego. Ja mieszkam w Silver Spring. Spotykalismy sie w parku w Wheaton. Acha, grupka ta nie byla zebrana na forum :) Pozdrawiam serdecznie! Odpowiedz Link Zgłoś
kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 18.05.08, 06:01 Do Dziewczyn w VA - Jest tez grupka z Virginii. Jak kompletowalam nasza grupe w MD to dowiedzialam sie ze jest ich tam bardzo wiele. Jesli chcecie to dam Wam namiary. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia121807 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 18.05.08, 23:05 Jezeli moglabys przyslac namiary do grupy z VA, byloby super! Odpowiedz Link Zgłoś
kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.05.08, 05:10 Wyslalam Ci maila na gazetowy :) Odpowiedz Link Zgłoś
kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.05.08, 05:11 To bylo do Kasi... Odpowiedz Link Zgłoś
mjermak Co powiecie na mother's night out??? 22.05.08, 17:09 Hej! Ja mieszkam w MD w Clinton, ale spotkania w ciagu tygodnia w moim przypadku odpadaja bo pracuje. W soboty moja mala (6 lat) ma polska szkole ale do polowy czerwca. Dziewczyny a co powiecie na "mother's night out" w jakis piatek wieczorem? Bez dzieci, spotkalybysmy sie na drinka czy mala kolacyjke w jakiejs fajnej knajpce? Pamietam, ze jak bylam w domu z mala to starsznie brakowalo mi takich wyjsc babskich bez meza ale i bez dzieci, a teraz tez mi brakuje , chociaz pracuje. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia121807 Re: Co powiecie na mother's night out??? 24.05.08, 03:58 Ja bardzo chetnie sie spotkam. Ja tez jestem pracujaca mama dlatego piatek albo weekend bylby idealny. W tej chwili niestety mam bardzo duzo pracy i musze zostawac po godzinach, ale w lipcu powinnam miec wiecej czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
magdziol18 Re: Co powiecie na mother's night out??? 24.05.08, 14:08 w czwartek w DC jest koncert Grazyny Auguscik.( nie jestem pewna czy sa jeszcze bilety) Lubiecie? Moze sie wybierzemy? pozdr M Odpowiedz Link Zgłoś
mamka20071 Magdziol18:) 02.06.08, 22:28 Napisalam do Ciebie Magdo na priv ale moze wiadomosc nie dotarla. Rafi juz zdrowy, wiec proponuje spotkanie w ta srode, do poludnia, ok 10.00 w ZOO. Pasuje Wam? Odpowiedz Link Zgłoś
kisiulak Spotkanie 29.05.08, 19:20 Dziewczyny, probuje organizowac spotkanie na 14 lub 15 czerwca z dziecmi, jeszcze nie wiemy gdzie, ale gdzies w okolicznym parku napewno. Jesli jestescie zainteresowane to dajcie znac, dopisze Was do listy mailingowej :) Odpowiedz Link Zgłoś
mamka20071 Re: Spotkanie 02.06.08, 00:29 Podaje maila: myfirstname@o2.pl pozdrawiam, Odpowiedz Link Zgłoś
mjermak Re: Spotkanie 03.06.08, 20:27 Kasia, 14 jest zakonczenie roku szkolnego w ambasadzie wiec ja odpadam, bo potem zabieramy mala na obiad w nagrode. Odpowiedz Link Zgłoś
kisiulak Re: Spotkanie 07.06.08, 16:10 ok, ostateczna data to 29-ego czerwca w niedziele. Juz mam 3 osoby. Wysle maila w tygodniu do wszystkich... :) Mam nadzieje ze mozecie. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia121807 Re: Spotkanie 07.06.08, 16:48 Czesc, czy mozesz do mnie tez wyslac emaila o spotkaniu? dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś
mjermak Re: Spotkanie 19.06.08, 22:03 Szkoda, bo ja mam gosci z Poslki i bede w Montpelier mansion (przy okazji podaje linka, moze ktos ma ochote sie wybrac, te ich imprezy sa fajne a rezydencja tez ciekawa . I wspanialy sklepik z herbat i porcelana). www.pgparks.com/places/eleganthistoric/montpelier_events.html Sundays, June 29, July 6 and August 3, 3-5 pm Family Fun Sunday! To celebrate our birthday, we invite you to bring the family for some good, old fashioned fun. Indoor and outdoor activities include colonial games, trying on 18th century costumes, crafts, and more. No reservation required. All ages welcome. Free (Canned food accepted for donation to local food banks.) Odpowiedz Link Zgłoś
mamka20071 Kasiulak!!! 20.06.08, 04:25 My bedziemy na pewno:) Wyslij prosze maila na adres: myfirstname@o2.pl Pozdrawiamy, Daria z Rafim Odpowiedz Link Zgłoś
kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 14.08.08, 18:39 No to sie melduje! Jestem mama 7mio miesiecznych blizniaczek, Antonii i Mileny. Mieszkamy w Alexandrii, VA. Z Kasia ktora juz tu sie wpisala sie znam. A tak wogole, to ostatnie jakies 4 lata to tu troche wiecej Polakow sie zjechalo. Szczegolnie do MD. Nawet otworzyli polski sklep w Rockville, MD. Wiec, znaczy sie ze tutejsza Polonia rosnie. Dzieci chyba tez coraz wiecej. :) Ciekawa jestem czy sie grupa w VA spotkala. Jakies przyszle spotkania? Moje dziewczyny to jeszce za bardzo na wspolne zabawy sie nie nadaja. Na razie probuja sie uczyc bawic razem, ale kiepsko to wychodzi. Zwykle sie podrapia, skapia i jest wielki krzyk. :) Ale mam nadzieje ze za jakis czas dolacze do spotkan. Tymczasem fajnie by bylo sie podzielic tutaj uwagaim i radami. No wlasnie, moze zaczne. :) Mozecie polecic jakies fajne przedszkola w okolicach Alexnadrii? Na razie mamy nianie, ale ...slyszalam ze trzeba rok wczesniej do niektorychprzedszkoly sie zapisywac, wiec juz pomalu szukam. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 15.08.08, 03:25 No wlasnie, Daria? spotkamy sie w koncu? Krokke96 ja mieszkam w Arlington, dosc blisko Aleksandrii, masz ochote sie spotkac? Moja mala ma 2 i pol roku, pozdrawiam wszystkich, M Odpowiedz Link Zgłoś
kasia121807 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 15.08.08, 03:46 Czesc Kroke96, Ja mam 8 miesiecznego synka,Maxa czyli mamy dzieci w tym samym wieku:) Super byloby sie spotkac! Nie wydaje mi sie zeby jakakolwiek grupa mam sie spotykala w VA. Ja tez znalazlam nianie. Jest ona hiszpansko jezyczna tak wiec Max bedzie mowil po hiszpansku! Odpowiedz Link Zgłoś
kisiulak Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 15.08.08, 15:39 Witaj kroke ;))) Jest grupa w VA ktora spotyka sie dosc czesto, i jest ich sporo. Co do naszego spotkania w MD to niedawno bylo, ale tylko Daria z forum przyszla. Dajcie znac jak macie ochote sie spotkac. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 19.08.08, 03:23 Czesc Mamom z VA! Z checia sie spotkam, ale na razie to do polowy wrzesnia mam zawalony kalendarz. Wydarzenia, wakacje, goscie, itp. :) Dodam ze pracuje jeszcze zawodowo :). Ja znalazlam nianie z Polski. Od 3 miesiaca do 7 miesiaca mielismy jedna nianie z Polski, a teraz druga z Polski i na razie jestesmy wszyscy bardzo zadowoleni. Moje blizniaczki maja 7.5 miesiaca i wlasnie ich zabieramy na dluga podroz w glab Ameryki - samochodem. :) Mam nadzieje ze przezyjemy. :) A, wlasnie, moze sie tutejsze mamy podziela informacjami gdzie najlepiej kupowac jedzenie dla dzieci? Staram sie jak moge gotowac dla dzieci sama, ale czasami przydalo by sie jaies urozmaicenie, poza tym w czasie podrozy i "wyjsc" w goscie to najlepsze jednak sloiczki. :) Czy ktoras z Was wpada do sklepu Wegmans? Ja juz dawno nie bylam, a ciekawa jetem czy maja jakis dobry wybor dla dzieci. A, moze ktoras sie spodziewa dziewczynki? Mam tone ubranek do "recycling". :) Odpowiedz Link Zgłoś
magdziol18 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 19.08.08, 20:55 Hej, nie za bardzo rozumiem Cie z tym jedzeniem dla dzieci, chodzi Ci o sloiczki? Moje ulubione to Earths Best. W Whole Foods( moj ulubiony supermarket) pojawily sie tez ostatnio mrozone dania dla bobaskow, ale tych nie probowalam. Bardzo tez lubie Traders Joe. W Wegmans nie bylam ale znajomi bardzo lubia( polecaja zwlaszcza wedliny i kosmetyki organiczne, tam tez jest duzy wybor serow). W Alexandrii jest Wagmens? A znasz My Organic Market w Alexandrii? Tam sa super warzywa i owoce wszystkie z upraw ekologicznych. A co do ubranek - z wielka przyjemnoscia bym wziela jesli bedzie dziewczynka ale to dopiero bedzie wiadomo w grudniu, wiec na pewno znajdziesz kogos innego. Pozdrowienia, ja szukam opiekunki ale tylko dorywczo, czy Ta Twoja pracuje u Was na caly etat? Bo mi chodzi o wyjscie do restauracji z mezem czy pomoc w ciagu dnia zebym mogla pojechac na zakupy. M Odpowiedz Link Zgłoś
kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.08.08, 17:57 Tak, chodzi mi o jedzenie w sloiczkach. Podobnie jak Ty kupuje Eart's Best w Whole Foods (niektore Giants tez maja), ale myslalam zeby poszukac czegos innego zeby urozmaicic. W sumie to wiekszosc posilkow dla moich blizniaczek gotuje sama, ale jak idziemy w teren, spacery podcas weekendow to nie wracam do domu ...na karmienie, wiec wtedy zabieram sloiczki. Przegladalam Gerbera, ale wiekszosc organicznych rzeczy maja w plastikowych pudeleczkac, a tych staram sie nie uzywac. Wegmans jest w Fairfax. Otworzyli nowy w Woodbridge i jest tez jeden w REston (w tych nie bylam). Ale teraz jakos nie jezdze do Fairfax i dlatego ciekawa jetem czy warto sie wybrac zeby moze kupic jedzenie dla dzieci. A Wegmans to moj ulubiony sklep spozywczy. Whole Foods to juz nromalka, Trader Joe tez, ale wyprawa do Wegmans to jak wyprawa na randke. :) Dostaje wypiekow jak wchodze w sekscje z serami, wedlina i do piekarnii. :) Podobno Whole Foods ktory wybudowali niedaleko Wegmans w Fairfax jest ogromny ..i podobno niektorym zapiera dech jak tam wchodza. :) Jeszcze nie bylam.:) No wiec wracajac do pytania c..chodzilo mi o jedznie w sloiczkach. MOM znam....ale tez jakos mi nie po drodze. Wiec zywie sie w WF, TJ i Giant. :) Na szczescie ten Giant obok mnie ma duza sekscje organiczna i tam tez wlasnie maja Earth's Best. Odpowiedz Link Zgłoś
kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.08.08, 18:00 Oh, zapomnialam wspomniec o niani. Nasza pracuej u nas na caly etat. Wczesniej mieismy nianie - starsza pania- ktora bardzo chetenie zostawala wieczorami i w weekendy z dziecmi jak gdzis wychodzilismy. TEraz mamy mloda nianie, ktora jeszcze w dodatku studiuje, wiec nawet nie chce jej zawracac glowy jeszcze dostkowymi godziami wieczorami i w weekendy. Dlatego ja tez wlasnei zaczelam poszukiwania babysitter takiej na wieczory i weekendy. Jak kgoos znajde to dam znc. Moze wlasnie bedizemy tu mogly sobie polecic opiekunki dla dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia121807 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 20.08.08, 19:55 Moja niania tez pracuje na caly etat. Jak kogos znajdziesz kto bylby zainteresowany dodatkowymi godzinami wieczornymi albo weekendowymi to daj mi znac. Powinnysmy zalozyc grupe mam pracujacych zawodowo:) Nie mam nas az tak wiele. Jak sobie radzisz z blizniaczkami? Ja mam 8 miesiecznego synka i jest to nie lada wyzwanie polaczyc prace na caly etat z opieka nad dzieckiem. W tym tygdniu mam interview z babysitterka, jezeli bedzie dobra, to ja Wam polece. Odpowiedz Link Zgłoś
kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 25.08.08, 21:22 Kasiu, wlasnie przegladnelam Craig List i widze ze jest kilka ogloszen polskich nian. Ja ciagle szukam kogos na weekendy. W sumie to sporo znam polskich mam pracujacych zawodowo. Albo maja nianie, albo babcie z Polski, albo posylaja dzieci do przedszkola. Z blizniaczkami sobie radze, bo musze. :) W sumie przyjscie do pracy po weekendzie to odpoczynek. Duzo jest pracy i w sumie im wieksze tym wiecej trzeba im poswiecac uwagi!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kroke96 Re: Mamy z Waszyngtonu DC i okolic!!!! 10.09.08, 17:44 Kasiu, Okazuje sie ze moja stala niania bedzie jednak dostepna w weekendy na dodatkowe godziny. Ale ja moge jej nie potrzebowac tak czesto, tak ze jesli chcesz, to prosze daj mi znac, to moze moja niania moglaby Ci pomoc w weekendy. Odpowiedz Link Zgłoś