Dodaj do ulubionych

która autostrada?

IP: *.c197.msk.pl 17.05.12, 22:43
jedziemy na poczatku czerwca do Capo Vaticano(Kalabria).I mam dylemat :jechać autostradą słońca czy adriatycką?Kilometrowo to chyba porównywalne jest,kosztowo chyba też.Gdzies przeczytałam,że "autostrada słońca "bywa bardzo często zakorkowana.Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Ktoś napewno jechał jedną i drugą drogą ,to może coś podpowie????????
Obserwuj wątek
    • Gość: Ewa Re: która autostrada? IP: *.unknown.vectranet.pl 18.05.12, 00:05
      Nie wiem, co znaczy "autostrada słońca" itp. ale ja jechałam we wrześniu 2011 r. do Capo Vaticano autostradą na trasie Bolonia - Rzym - Neapol - Salerno- Capo Vatcano i na południu ( za Salerno) były częste remonty - autostrada na tym odcinku nie była zbytnio zakorkowana, ale jechało się wolniej. W sumie nie było tak źle, jak wcześniej czytałam ...
    • Gość: e-tam Re: która autostrada? IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.12, 09:29
      ewa9961 napisał(a):
      ....która autostrada? ... przeczytałam,że "autostrada słońca "
      bywa bardzo często zakorkowana ...

...Wasze zdanie w tej sprawie?
      ...

Nie wiem skąd macie wyjazd, zapraszam do klikania.
      Cieszyn - Capo Vaticano < INFO > Zgorzelec - Capo Vaticano

Aktualne zakorkowanie < zerkaj i obserwuj

... oraz czytaj od A do Z < zapraszam

Pozdrawiam,
      Nasze Włochy < info > ostatnia Majówka
      • Gość: ewa9961 Re: która autostrada? IP: *.c197.msk.pl 18.05.12, 10:19
        nie chciałabym być niegrzeczna,ale co za znaczenie ma skąd jadę?Jadę ze Zwardonia.Zresztą z kazdego miejsca w płd.Polski granicę włosko-austriacką przekraczać będę w okolicach Coccau valico.W Bolonii musiałabym się zdecydowac którą trasą jechać.Chodzi mi opinie osób które jechały tą lub tą trasą i mogą cos powiedzieć np. o jakości nawierzchni ,ilosci ograniczeń prędkości itp.
        link z Googla z korkami bardzo pomocny - dzieki
        • vojager29 Re: która autostrada? 18.05.12, 10:34
          Ta adriatycka napewno jest luzniesza.
          Jakosc nawierzchni !!!!
          Jezdzisz na papierowych oponach i sztywnym zawieszeniu ?
          Na poczatku czerwca nie ma jeszcze tloku turystycznego, zatem poza miastami jest luzno.
          • horyzont.zdarzen1 Re: dobre rady vojagera 01.09.12, 13:32
            "Ta adriatycka napewno jest luzniesza"

tak mi się przypomniało, kiedy kilka dni temu wlokłem się koło robót drogowych na rzeczonej autostradzie.

ja musiałem tędy jechać, a ciekawe jakie wrażenia ma Ewa.
            • vojager29 Re: dobre rady vojagera 01.09.12, 19:24
              Czytałeś ewy wpis ? ona się tam wybierała na początku czerwca, czyli twoja uwaga to jak musztarda po obiedzie. Sorry
              Tak na marginesie: jazda autostradami to dla mnie codzienność. Jeśli już, to wolę z robotami ale luźną niż tą bez robót ale zapchaną.
                • vojager29 Re: dobre rady vojagera 01.09.12, 22:41
                  Czy ty rozumiesz co piszesz i czytasz ?
                  W ktorym miejscu napisalem, ze chodzi o autostrade adriatycka ? w przeciwnienstwie do ciebie, ktory pisze, o robotach drogowych w 3 miesiace po terminie w jakim autorka watku miala tam jechac.
                  Jak myslisz, kto z nas ma sie ogarniac a moze trzezwiec ?
                  • horyzont.zdarzen1 Re: dobre rady vojagera 01.09.12, 22:57
                    W ktorym miejscu napisalem, ze chodzi o autostrade adriatycka ?
                    w tym
                    "Ta adriatycka napewno jest luzniesza"

" w przeciwnienst
                    > wie do ciebie, ktory pisze, o robotach drogowych w 3 miesiace po terminie w jak
                    > im autorka watku miala tam jechac"
                    Ja nie pisze po to, by doradzić Ewie.

• vojager29 Re: dobre rady vojagera 01.09.12, 23:06
                      Sorry ale wobec tego w jakim celu zabierasz glos na jej watku ?

Apropos miejsca. Odniosles sie do mojego ostatniego wpisu a ja w nim nie pisalem, ze mam na mysli adriatycka. Cos kole bredzisz.
                        • ennka Re: dobre rady vojagera 02.09.12, 00:21
                          Ludzie , o co Wy się kłócicie!!??
                          Przecież autostrady czy inne drogi ciągle gdzieś są remontowane.
                          Dziś tu ,jutro gdzie indziej i raczej nie do przewidzenia.
                          Korki też tworzą się z różnych powodów i nigdy nie wiadomo gdzie.
                          W związku z tym ,dla mnie pytanie ,którędy jechać nie ma większego sensu.
                          Udzielone tu rady trzeba traktować orientacyjnie i samemu wybrać drogę.
                          • vojager29 Re: dobre rady vojagera 02.09.12, 08:01
                            ennka, masz 100% racje
                            a co do tego horyzonta, horyzonty to on ma w swojej horej wyobrazni

moze bys sie przedstawil forumowiczom bo ten twoj nick tak ni z gruchy ni z pietruchy wypali na tym forum jak i ten drugi
                          • horyzont.zdarzen1 Re: dobre rady vojagera 02.09.12, 09:26
                            "> Przecież autostrady czy inne drogi ciągle gdzieś są remontowane.
                            > Dziś tu ,jutro gdzie indziej i raczej nie do przewidzenia"

akurat w tym przypadku przebudowa trwa już jakiś czas.

"> Udzielone tu rady trzeba traktować orientacyjnie"

w przypadku tego kolegi, rad lepiej w ogóle nie brać pod uwagę.

vojager
                            "horej" pisze się przez ch (niestety od czasu jak internet trafił pod strzechy, takie kwiatki są coraz częstsze)
                            co do przedstawienia się - co chciałbyś wiedzieć?
                            i w czym mój nick jest gorszy od twojego?
        • Gość: e-tam jak jechać? IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.12, 12:00
          ewa9961 napisał(a):
          ...nie chciałabym być niegrzeczna, ale co za znaczenie ma skąd jadę? ...

W Bolonii musiałabym się zdecydowac którą trasą jechać. < cóż powiedzieć

... dwa poprzednie linki jednoznacznie określają=pokazują jak jechać !

Chodzi mi opinie osób które jechały tą lub tą trasąi mogą cos powiedzieć
          np. o jakości nawierzchni ,ilosci ograniczeń prędkości itp.
          < NO COMMENTS

link z Googla z korkami bardzo pomocny - dzieki < ten link to bajer, bez znaczenia

Pogoda + korki < zerknij na oba bajery

Nie chciałabym być niegrzeczny, ale Szanowna Pani nie umie
          lub nie chce korzystać z "gotowców" podanych na srebrnej tacy.

Jadę ze Zwardonia.
          Zwadroń - Capo Vaticano < zerknij,
          widać jak na dłoni jak jechać z Bolonii do Capo Vaticano

Pozdrawiam serdecznie,
          Życzę udanych wakacji, miłej i szczęśliwej podróży w obie strony.
          Droga Pani Ewo, jak będą konkretne pytania z przyjemnością i rzetelnie odpowiem.
    • Gość: ewa9961 Re: która autostrada? IP: *.c197.msk.pl 19.05.12, 11:53
      No patrzcie,patrzcie-jakie to wszystko obrażalskie.
      Drodzy łaskawcy!
      Z Michellena i googla potrafię korzystać i wyznaczyć drogę.Doskonale widzę,którędy te drogi prowadzą.Sprawą do uzgodnienia jest wybór jednej z tych dróg,i dlatego poprosilam o doradzenie.I tylko vojager29 udzielił konkretnej informacji.
      Ale jak to mówią - uderz w stół a nożyce się odezwą.
      Dziękuję za uwagę i do NIE usłyszenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka