Dodaj do ulubionych

Dolina Zillertal - atrakcje

04.04.13, 18:49
Dziś spędziłam sporo czasu na szukaniu różnych atrakcji dla dzieci w tej dolinie i oto co znalazłam:
Arena Skyliner www.zillertalarena.com/pl/zell/sommer/arena-skyliner.html
ARENA COASTER www.zillertalarena.com/pl/zell/sommer/aktiv_arena-coaster_sommer.html
Zajęcia dla nastolatków www.zillertalarena.com/en/gerlos/sommer/arena-teenies.html
Pałac lodowy na lodowcu Hintertux www.hintertuxergletscher.at/en/experience/natures-ice-palace.html
Park rozrywki Zell www.zillertalarena.com/pl/zell/sommer/sommer_freizeitpark.html
Park linowy www.outdoorcenter-zillertal.com/hochseilgarten/parcours/
O czymś zapomniałam? A może ktoś był w tych miejscach i podzieli się jakimiś praktycznymi radami na przykład?
Obserwuj wątek
    • wislok1 Arena Skyliner 04.04.13, 19:07
      www.zillertalarena.com/pl/zell/sommer/arena-skyliner.html
      Gerlos jest małą miejscowością, kolejka kursuje z samego centrum, na Arenie nie byliśmy, pogoda była wtedy dość kiepska i pojechaliśmy autobusem dalej do Koenigsleiten.
      Gdzie wyjechaliśmy kolejką Dorfbahn. Na szczycie była taka mgła, że nic nie było widać
    • wislok1 ARENA COASTER 04.04.13, 19:10
      www.zillertalarena.com/pl/zell/sommer/aktiv_arena-coaster_sommer.html
      To jest zaraz koło dolnej stacji kolejki w Zell am Ziller, było tam pełno ludzi. Wracaliśmy z Koenigsleiten autobusem i mieliśmy zamiar tam wysiąść, ale z powodu kiepskiej pogody ( patrz wypowiedź wyżej ) skończyło się na pizzy w Zell am Ziller i zakupach w tym fajnym kurorcie
    • wislok1 Pałac lodowy na lodowcu Hintertux 04.04.13, 19:17
      www.hintertuxergletscher.at/en/experience/natures-ice-palace.html
      Nie byliśmy, wyjechaliśmy na lodowiec po 15, a ostatnie wejście do płacu lodowego było o 15.
      Na miejscu, na tarasie widokowym największą atrakcję był sam śnieg w środku lipca.
    • jusytka Darmowe prospekty 04.04.13, 19:22
      Znalazłam poniższe broszury informacyjne z mapkami i już zamówiłam:
      www.mayrhofen.at/en/101031/101220/101202/brochure-request.html
      www.zillertalarena.com/pl/zell/sommer/prospekte_zell.html
      www.zillertalarena.com/pl/arena/sommer/unterkunft_anfrageformular.html
      A może znacie inne?
      • wislok1 Re: Darmowe prospekty 04.04.13, 19:29
        Ja zamawiałem też tu:
        www.zillertal.at/de/winter/services/infomaterial-bestellen/
        Na razie jest mało letnich, będą na 100% następne.
        Powinny pojawiać się też mapy !

Ja do nich napisałem maila i powiedziałem, że planujemy zwiedzanie dolny.
        Otrzymałem bardzo bogatą ofertę, chyba z 50 propozycji wycieczek, każda na kartkach kolorowych a4
    • wislok1 Park linowy Kramsach 04.04.13, 19:24
      www.outdoorcenter-zillertal.com/kontakt/

To nie jest w dolinie Zillertal

Dla moich dzieci góry są pół godziny od domu i mamy na miejscu park linowy, tor saneczkowy, itp., to samo co w Zillertal.
      Więc ich to specjalnie nie ruszało.

Natomiast bardzo ich interesowały kolejki linowe, lodowiec, aquapark w Fuegen,
      jeziora, no i pamiątki
    • jusytka Kapieliska i baseny 04.04.13, 20:47
      www.zillertalinfo.eu/pl/zillertal_latem/baseny_i_jeziora
      Wskazane porady, gdzie warto się wybrać, a gdzie niekoniecznie. Szkoda, że na activcard można korzystać tylko z tych odkrytych, z więc tylko przy ładnej pogodzie.
      • wislok1 Re: Kapieliska i baseny 04.04.13, 22:18
        Jezioro Durlassboden w Gerlos - jak jest ładnie, ciepło, tylko wtedy, jezioro ma spory wał zapory, dobrze widziany z autobusu

Jezioro "Badesee Aufenfeld" - nie znam

Jeziorko "Seebad Schlitters" - też nie znam

Kąpieliska i baseny:

Erlebnisfreibad Finkenberg - Finkenberg jest na trasie z Mayrhofen do Hintertux, straszne górki jak na kurort, basenu nie znam

Erlebnisbad Zillertal 6263 Fügen- to najlepszy basen, a raczej zespół basenów, jak jest ciepło, to tylko tam, dojazd wygodny autobusem, przystanek koło basenów. Jak jest zimno, to są termy

Das Sport- und Erlebnisschwimmbad in Hippach - tak jak w Polsce, basen i plac zabaw, byliśmy dość zdziwieni, że taki mały

Erlebnisfreischwimmbad im Freizeitpark Zell - jak wyżej

Odkryty basen w Stumm - nie znam

Erlebnisbad Mayrhofen Waldbadstr. 539, 6290 Mayrhofen - widzieliśmy tylko z kolejki, na oko kopia basenu z Zell i Hippach
        • jusytka Re: Kapieliska i baseny 04.04.13, 22:38
          wislok1 napisał:

>Erlebnisbad Zillertal 6263 Fügen- to najlepszy basen, a raczej zespół basenów, jak jest ciepło, to tylko tam, dojazd wygodny autobusem, przystanek koło basenów. Jak jest zimno, to są termy

Akurat w tych termach byłam przy okazji pobytu w Schwaz, wybraliśmy się tam właśnie dlatego, że padało przez cały dzień. No właśnie, a co w dolinie Zillertal robić jak pada?
          • wislok1 Re: Kapieliska i baseny 04.04.13, 22:55
            Na szczęście tam pada 2-3 godziny i po padaniu.
            Padało kilka razy w tygodniu.

Tam jest strasznie zmienna pogoda. Pamiętam, jak byliśmy na śniadaniu w hotelu, to na telebimie hotelowym był obraz z kamery na lodowcu, idealny widok, rewelka.

No to zaraz po śniadaniu do Zillertalbahn, do Mayrhofen.
            W Mayrhofen pojawiły się pierwsze chmury.
            Autobus do Hintertux był "nabity", jechał godzinę. Po drodze "straciło się" słońce.
            W Hintertux nic już nie było widać powyzej pierwszej stacji kolejki. Wyjechaliśmy i zjechaliśmy.

Wróciliśmy do Mayrhofen, a tam słoneczko, złośliwe słoneczko

W samym Mayrhofen jest sporo sklepów, a ceny są czasem całkiem sensowne, np. letnie wyprzedaże.
            Poza centrum jest wielka mleczarnia, gdzie wyrabiają sery i możną ją zwiedzac.
            W Zell am Ziller jest muzeum regionalne w starym domu.
            W Hippach są prywatne gorzelnie ( ale to raczej nie dla dzieci )
            W Hippach jest Dom Cichej Nocy
    • jusytka Kolejki 04.04.13, 20:52
      www.zillertalinfo.eu/pl/zillertal_latem/activ_card/godziny_otwarcia_kolejek
      Niemal wszystkie raz dziennie są bezpłatne z Activecard, niestety z wyjątkiem lodowca Hintertux, a szkoda, bo 100 euro za naszą rodzinkę wydaje mi się zbyt dużo niestety sad

Z której kolejki szczególnie warto skorzystać z uwagi na fajne widoki i trasy na górze?
      • wislok1 Re: Kolejki 04.04.13, 22:35
        Nazwa kolejki
        Spieljochbahn Fügen - TOP, niestety nie byliśmy, bo się rozpadało i zamiast na kolejkę poszliśmy na festyn tyrolski

Gerlossteinbahn Hainzenberg * - przy drodze z Zell am Ziller do Gerlos, nie jechaliśmy

Fürstalmbahn Gerlos - nie jechaliśmy

Isskogelbahn Gerlos * - też nie jechaliśmy, tam na górnej stacji jest park linowy

Königsleiten - bardzo ładna kolejka, jedzie się z 20 minut, wyjechaliśmy na 2300 metrów, ale była mgła, jak jest ładnie to TOP

Ramsberglift Ramsau - wyciąg krzesełkowy

Rosenalmbahn * - z Zell am Ziller, jak jest ładna pogoda, to są cudne widoki i warto, inaczej niespecjalnie

Penkenbahn * - wyjazd z centrum Mayrhofen, zaliczyliśmy 2 razy, warto, na górze są atrakcje dla dzieci, gospody, prawdziwe krowy, itp., TOP
        Można przejść szlakiem do innej kolejki i zjechać do Finkenberg, zimą to góra narciarzy

Ahornbahn- rewelacja, wielkie wagoniki, a widok na całą dolinę Zillertal, TOP

Finkenberger Almbahnen * - zjechaliśmy nią do Finkenberg, fajna

Eggalmbahnen Lanersbach * - niedaleko Hintertux, nie byliśmy

Lodowiec Hintertux * 0043 5287 8510-0 Czynny 365 dni w roku. Zillertal Card jet ważna tylko do stacji Sommerbergalm (2.100 m n.p.m.) 08.15 - 16.30 Wjazd i zjazd: Sommnerbergalm dorośli 9,20€ dzieci 6,00€
        Wjazd i zjazd: Tuxer Fernerhaus
        dorośli 1780€ dzieci 12,00€

Wydatek spory, ale to absolutny TOP. Za pierwszym razem wyjechaliśmy tylko do Sommerbergalm i odpuściliśmy lodowiec, bo nadeszły chmury .

Za drugim razem wyjechaliśmy na szczyt

Mała uwaga co do kolejek: raz łało jak z cebra i nie zaliczyliśmy tej w Fuegen,
        trzy razy nie padało, ale była mgła ( Koenigsleiten, Penken, nieudany "atak" na lodowiec ).

Ahorn, pierwszy raz Penken, drugi atak na lodowiec - pogoda była OK

Czyli jak w górach, w kratkę
    • wislok1 Brandberg 04.04.13, 23:08
      picasaweb.google.com/116371974351992964174/Brandberg
      CUDOWNA wioska, autobus z Mayrhofen jedzie dość rzadko. Warto zrobić sobie spacer do schroniska, skąd widać jak na dłoni całe Mayrhofen.

tiny.pl/h8w7k
      www.mayrhofen.at/picture/10001830.jpg
    • wislok1 Zapora Schlegeis Stausee HICIOR 04.04.13, 23:21
      tiny.pl/h8w76
      picasaweb.google.com/116371974351992964174/ZaporaSchlegeisStausee
      Wygodny dojazd autobusem w Mayrhofen, po drodze pobierają myto do turysty, kilka euro od głowy.
      Jak się pojedzie na zaporę wcześnie rano, to można zrobić sobie górską wyprawę do Włoch, 2 godziny w jedną stronę, do tego schroniska:
      www.pfitscherjochhaus.com/
      Albo można pójść
      do schroniska Olperer i po dordze zobaczyć to :
      tiny.pl/h8w7b
      Absolutny HIT
      www.gasthof-hochzillertal.at/images/gallery/1301675290.jpg
      • wislok1 Zillergrund 04.04.13, 23:41
        Zillergrund
        CUDO
        tiny.pl/h8wrg
        de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Zillergr%C3%BCndl_Sperrwerk_oben_01.JPG&filetimestamp=20050722054022

Autobusem z Mayrhofen,
        zaplanowaliśmy tam wyjazd i nagle się okazało, że droga jest zatarasowana przez drzewa ( nocna burza ) i odwołali autobusy.
        Do dziś nie mogę tego przeboleć. Z wału zapory można zrobić wędrówkę do schroniska Plauener
        tiny.pl/h8wrt
      • wislok1 Re: Kopalnia złota! 22.04.13, 20:41
        A ha, kojarzę gdzie.
        To przy drodze na Gerlos.
        Tam są niezłe zakręty jadąc od Zell am Ziller, hehe.
        Nagle wznosimy się nad dolnę Zillertal.
        I tam jest Hainzenberg.
        Kopalni nie kojarzę, może być ciekawe.
        W pakiecie zwiedzania jest też serowarnia
    • txetxu.rojo Re: Dolina Zillertal - atrakcje 03.07.13, 10:58
      Witam, chcę wybrac się do Zillertal pierwszy raz. Intersuja mnie głównie piesze górskie wycieczki ( także z wykorzystaniem kolejek ).
      Poradźcie mi w jakiej miejscowości szukać noclegu by mieć najdogodniejszy punkt wyjścia ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka