15.08.08, 10:48
ta, wśród zapisów różnych ukryta
winna być na światło dzienne wydobyta.
Pan Brezly polską czcionką o metamorfozie Księżnej i Księcia, który na
zapleczu miewał dziewczątko napisał, przepisał ???

Przepiękna była po śmierci Księżna Zaścianko
Za życia i nawet w ćwierci nie była taką Niebianką!...
Bujniejszy jakby włos i mniejszy jakby nos...
Tak! I mniejszy jakby nos...

....że Książe, co jej nie kochał
I miał specjalne dziewczątko,
Na widok Zmarłej zaszlochał
Jak porzucone dzieciątko:
„Ach byłem tobie kat
– powiedział –
a teraz bym, cię zjadł...

A Księżna – jakby te słowa
wróciły znów ją do życia –
podniosła się całkiem zdrowa
i.... zbrzydła (nie do ukrycia!)
O, znów ma rzadszy włos
i ciut perkatszy nos...

Więc Książe Pan tym widokiem
Rażony zachwiał się wiotko,
Zatoczył jakoś tak bokiem,
O własną nogę się potknął...
Sczerwieniał, zbladł i jak
Podcięty runął mak,
na wznak
jak mak

Przepiękny był on po śmierci nieboszczyk Książe Zaścianko
Za życia tego i ćwierci nie w doczesnym nie miał ubranku:
Tors bujny, cienki stan i całą gęba Pan
A Księżna, co go kochała, że rzadko kto tak miłuje,
Już – patrzeć – słania się cała i pada szepcząc (cytuję):
„Gdyś, Książe Panie, tup – i Księżna Pani - w grób!”

Tu Książe – jakby te słowa wróciły jego do życia –
Oddychać zaczął od nowa, wychodzić z tego niebycia
O, znów ma grubszy stan
I znów – półgębkiem Pan!

Gdy podniósł się z tej podłogi,
Na która upadł przed chwilą,
Znów widzi zmarłe, Niebogi,
Figurę, niby Tej z Milo:
Prześliczne oczy w słup
W ogóle – cudny trup!
(Ogólnie cudny trup!)

Przepiękna była po śmierci Księżna Zaścianków
Za życia i nawet w ćwierci nie była taką Niebianką!...
Bujniejszy jakby włos i mniejszy jakby nos...
Tak! I mniejszy jakby nos...
....że Książe, co jej nie kochał
I miał specjalne dziewczątko...
Obserwuj wątek
    • brezly Re: Perła 15.08.08, 10:54
      Nie napisal a wygrzebal, bo tego slucha z plyty i za tym guglal.
      A teraz, dzien dobry pani Greto, uzupelni tym co jeszcze na plycie jest do
      uslyszenia, gdyz tam dialog Starszych Panow i pani Kwiatkowskiej jeszcze trwa.
      • greta.garbon Re: Perła 15.08.08, 11:11
        Cudowności perwersyjne.
        Dzień mokry, panie Brezly.
        Pocou do szkół chodziłam
        bo nigdzie jak tu, takiej wiedzy nie nabyuoam.
        • brezly Re: Perła 15.08.08, 11:20
          Ale to pani zna, jak sadze? :-)
          www.wrzuta.pl/audio/dcibqtQk8z/kabaret_starszych_panow_-_irena_kwiatkowska_-szuja
          • greta.garbon Re: Perła 15.08.08, 11:35
            A roztargnienie pana Przybory jest Panu znane?
            Sam to nagłośnił a ja z pamięci powtórzę:
            jechał był p.Jeremi na wakacje samochodem.
            Stanąwszy przed przejazdem kolejowym syna był poprosił o szyb przetarcie. Gdy
            szlabany poszły w górę, Mistrz ruszył w dalszą drogę
            syna na asfalcie zostawiwszy.
            • brezly Re: Perła 15.08.08, 11:40
              Anenene, nie slyszalem o tym. :-)
              Ale tak sobie mysle ze znaczaca czesc DM to stad sie bierze iz niekotrzy
              dziewiarze dawno temu obu Panow tworczoscia nasiakali, taka mam intuicje.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka