Dodaj do ulubionych

Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:(

24.04.09, 21:45
Kochani !!! Pomocy , bom załamana :(
Od 2ch miesięcy walczę z mega łupieżem!:( (takim suchym) - co wygłada
koszmarnie bo bardzo go dużo i jeszcze widoczny na moich b. ciemnych włosach :(

I nie moge zwyciężyć. Używam teraz 2 x w tyg leczniczego Nizoralu i gucio
działa. Podejrzewam że problemem jest szampon i odzywka których używam
pomiedzy tym myciem w Nizoralu (Elseve - ale to az dziwne bo do tej pory nigdy
mnie nie uczulał ani nie był przyczyna łupieżu :()

Błagam - polećcie jakis łagodny szampon do wrazliwej skóry głowy jaki będę
mogła używac pomiedzy tym Nizoralem (myję głowe praktycznie codziennie) plus
ew. może jest w aptekach jakis skuteczniejszy srodek niż Nizoral ? (kwestia
pieniędzy nieistotna!)
Z góry dziekuje

ps. w wyszuk. jest o szamponach p-łupież a ja bardziej szukam jakiegos kiedy
juz zakończe kurację (oby skuteczną) i będę chciała wrócić do "normalnego"
mycia włosów.
Obserwuj wątek
    • zakupoholiczka_x Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 24.04.09, 22:34
      Bardzo dobrze Cię rozumiem, miałam taki sam problem, ale na szczęście się
      skończył:) Używałam Nizoralu, sensu blue i różnych takich z najdroższych pólek,
      żaden nie pomógł, dopiero jak pojawił się clear postanowiłam spróbować i mi
      pomógł, znikł, na początku stosowałam go na każde mycie włosów, a teraz tylko na
      jakiś czas raz na dwa tygodniu nie licząc normalnego szampona. Najlepszy clear
      jest ten, z takim różowym z jedwabiem czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie bo
      właśnie mi się skończył i wyrzuciłam opakowanie do kosza:) Radzę spróbować,
      dodatkowym plusem jest cena niska ok. 10 zł za 200 ml
    • hooda Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 10:38
      polecam kuracje od wewnatrz - citrosept!
      • joaska_wawa Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 10:51
        citrosept to takie coś gorzkie z pestek grejfruta? Zawsze myslałam że ma coś na
        odporność działać - serio moze pomóc na łupież???

        szampnonów clear nie znam - myślałam o czymś bardziej specjalistycznym (jakiś
        apteczny szampon do wrażliwej skóry głowy, bezzapachowy z jak najmniejsza
        ilościaą składników które uczulają)
        • hooda Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 17:48
          tak to wyciag z pestek grejpfruta. zabija wiele szkodliwych
          bakterii, przedewszystkim drozdzowe, ktore mnoza sie u osob po
          przebytych kuracjach antybiotykowych, oslabionych chorobami i
          stosujacych nieprawidlowa diete.
          moja corka rowniez miala wielki problem z lupiezem podczas
          dojrzewania, do tego doszedl ropny tradzik, pocenie itp. citrosept
          zaczal dzialac juz po kilku dniach.
          jesli masz jeszcze np osad na jezyku, swedzi cie skora - na pewno
          masz przerost drozdzy w organizmie.
    • happy_time Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 11:15
      Zmień przede wszystki szampon i odżywkę. Szampon kup jakiś bardzo
      delikatny do skóry wrażliwej, najlepiej w aptece lub dla dzieci. A
      odżywki nie nakładaj na skórę głowy, tylko na końcówki. Wydaje mi
      się, że to może być główna przyczyna i jak tego nie zmienisz Nizoral
      też nic nie da. I uważaj z suszarką, nie kieruj gorącego powietrza
      na skórę.
    • doda1983 Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 14:21
      Jeszcze miesiąc temu napisałabym taki sam wątek...
      Z łupieżem walczę od zawsze, do tego jeszcze mocno swędząca skóra
      głowy. Znam przyczynę - ŁZS.
      Z głowy sypało mi się starsznie, wszystko wokół bylo białe. Ostatnio
      pomógł mi szampon Kerium z La roche posay, wersja pomarańczowa, do
      suchego łupieżu. w aptece kosztuje około 38zł.
      Z własnego doświadczenia wiem jednak, ze tobie może on w ogóle nie
      pomóc, więc radzę najpierw skorzystać z próbki.
      Po zakończeniu kuracji - stosowałam kiedyś taki świetny szampon z
      Vichy do wrazliwej i swiędzącej skóry glowy, łagodzący. Był super.
    • jagoda_pl Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 14:51
      Jest trochę szamponów do wrażliwej skóry głowy, np. profesjonalny
      L'Oreal ma taki.
      Ale najwięcej takich jest w aptece, np. Bioderma Node.
    • mamabasia Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 15:12
      Może zabrzmi to niewiarygodnie ale u męża problem łupieżu który
      wracał regularnie po Nizoralu rozwiazał szampon z Tesco. Ich produkt
      w białej prostokątnej butelce produkowany w Anglii. Skałda lepszy
      niz Head &shoulders. Kosztuje 4 zeta i nie ma problemu.
      • minniemouse Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 22:06
        ""nie moge zwyciężyć. Używam teraz 2 x w tyg leczniczego Nizoralu i
        gucio
        działa. Podejrzewam że problemem jest szampon i odzywka których
        używam
        pomiedzy tym myciem w Nizoralu (Elseve - ale to az dziwne bo do tej
        pory nigdy
        mnie nie uczulał ani nie był przyczyna łupieżu""

        jak sie ma lupiez to sie uzywa tylko szampony p/lupiezowe tak dlugo
        az problem zniknie.

        poa tym dla mnie to jest logiczne ze skoro zauwazasz pogorszenie po
        tym Elseve to powinnas natychmiast zaprzestac tego uzywac.
        poza tym, moze takze stosujesz pianki i zele do wlosow? albo inne
        preparaty stylizujace?
        one tez moga dawac takie 'objawy', wyglada jak lupiez a nie jest.


        Uzywaj STALE Nizoral, albo inny szampon p/lupiezowy.

        Minnie



        Warto przeczytac:

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
        • joaska_wawa Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 23:01
          A to ja zle zrozumiałam ze 2 x w tyg Nizoral a pomiedzy jakis tam inny szampon.
          Włosy myje codziennie a na ulotce Nizoralu napisane jest ze leczniczo 2 x w tyg :(
          Będę miała tłuste strąki jak tylko 2 x w tyg Nizoralu użyje :(

          ps. skóra głowy mnie kompletnie nie swędzi, tylko się sypie ze mnie :/
          ps2. używam czesto suszarki (praktycznie zawsze po umyciu włosów- nie sadziłam
          ze to tez może byc to przyczyna powstawania łupieżu)

          ps3. Ogromnie dziekuje za wszystkie rady ...
          • joaska_wawa Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 25.04.09, 23:02
            ps4. Nie używam żadnych pianek, żeli etc, włosy (mam ciężkie i grube) susze na
            okrągłej szczotce (niestety właśnie suszarą :/)
            • elfia4 Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 26.04.09, 15:24
              Ja podczas kuracji nizoralem używałam go do każdego mycia tak często jak często myłam włosy, a nie 2 razy w tygodniu. Na ogół myłam włosy najpierw jakimś łagodnym szamponem dla dzieci, a potem dopiero nizoral, który spieniałam i trzymałam 5-10 minut co jakiś czas masując skórę głowy.
              Przestawienie na łagodne szapony i zoxin (odpowiednik nizoralu) pomogło, chociaż przez pierwsze 2-3 tyg. łupież był, potem skóra się uspokoiła.
              Teraz używam szaponów dla dzieci (hipp, babydream) na zmianę z clear.
              Odżywkę nakładam tak, by nie dotykać skóry głowy, głownie na końce włosów, a na codzień stosuje odżywkę w sprayu dla dzieci, która nie zawiera silikonów ani alkoholu.
              Postaraj się też nie suszyć włosów suszarką. Zawiń w ręcznik, trzymaj tak, aż przeschną. Jest ciepło, więc możesz pozwolić włosom wyschnąć i dopiero modelować jak najkrócej używając suszarki i nie nakładając kosmetyków do stylizacji na skóre głowy. Najwyżesz fryzura na jakiś czas będzie mniej efektowana, ale przynajmniej bez łupieżu, który zniszczy każdy efekt:/
              • minniemouse Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 27.04.09, 06:21
                "" na ulotce Nizoralu napisane jest ze leczniczo 2 x w tyg :(
                Będę miała tłuste strąki jak tylko 2 x w tyg Nizoralu użyje :( ""


                to kup sobie Head and Shoulders, maja teraz 9 szamponow do wyboru
                do koloru a kazdy p/lupiezowy.

                poza tym powinnas pojsc do lekarza i dowiedziec sie jaka jest
                przyczyna lupiezu, bo sa rozne od zwyklego zimowego przeszuszenia
                skory glowy do egzemy lub luszczycy.



                Minnie
    • eduro Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 01.05.09, 20:41
      Spróbuj Sebiprox przez miesiąc myć codziennie, a potem profilaktycznie 2 razy w tygodniu (drogi ten interes, ale...). Też "przerobiłam" wymienione przez Ciebie szampony + Clear + Head & shoulders + kerium. A żeby było śmieszniej łupieżu też dostałam po Elseve...
      • joaska_wawa Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 01.05.09, 22:57
        na razie Nizoral w ogóle nie działa :?
        Nie myję włosów niczym oprócz Nizoralem i ... gucio :( Nie ma zadnej poprawy .
        :(:(:(

        ps. chyba faktycznie pójde do lekarza ale...czy dermatolog mnie nie zabije
        smiechem jak przyjdę do niego z łupieżem? (mam złe doswiadczenia z lekarzami pod
        względem przychodzenia z "drobnymi" sprawami)
        • jagoda_pl Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 01.05.09, 23:28
          No cóż, są różni... Ale spytać zawsze warto, może z gabinetu nie wylecisz;)!

          A na serio: łupież to schorzenie dermatologiczne, więc do kogo jak nie do dermatologa z tym!? Są też różne szampony na receptę, np. Stieprox (polecam), po którą musisz pójść do lekarza.
        • eduro Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 03.05.09, 23:42
          joaska_wawa napisała:


          > ps. chyba faktycznie pójde do lekarza ale...czy dermatolog mnie nie zabije
          > smiechem jak przyjdę do niego z łupieżem?

          Ja właśnie wylądowałam z tym łupieżem u dermatologa - i kazała mi kupić ten Sebiprox.
          • adamos70 Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 05.05.09, 10:41
            eduro napisała:

            > joaska_wawa napisała:
            >
            >
            > > ps. chyba faktycznie pójde do lekarza ale...czy dermatolog mnie nie zabij
            > e
            > > smiechem jak przyjdę do niego z łupieżem?
            >
            > Ja właśnie wylądowałam z tym łupieżem u dermatologa - i kazała mi kupić ten Seb
            > iprox.


            Ludzie, dermatolog was nie zje.
            łupież prędzej
            Myślę że profilaktyczna wizyta uwolni was od gdybania, jeśli po wizycie
            jesteście pewni że to tylko łupież polecam domowe sposoby-jeśli nie to już
            lekarz się wami zajmie.Może wystąpic tylko jeden problem, kiedy dermatolog wyśle
            was do alergologa a ten wice wersa.Zabawa na lata.
    • aleska Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 02.05.09, 11:26
      Ja polecam szampon selsun blue, jeden rodzaj dla włosów normalnych,
      drugi dla przetłuszczających się. Do kupienia w aptekach. Też miałam
      straszny łupież, mniej więcej raz na kilka miesięcy mam nawroty i ten
      szampon, w ciągu dwóch-trzech tygodni regularnego stosowania (myję
      włosy co 2 dni, sprawia, że łupież znika. Kosztuje około 20-25 zł.
      • yoka1 Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 02.05.09, 13:03
        tylko nie Nizoral. Musisz go odstawić, za długo nim myjesz głowę i już po prostu nie działa.

        Ja miałam to samo. Dermatolog kazał mi kategorycznie odstawić Nizoral i kupić zwykły szampon przeciwłupieżowy. Kupiłam Garnier Fructis przeciwłupieżowy i ....pomógł! Mojemu mężowi też bardzo pomaga.
        • b-b1 Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 04.05.09, 09:35
          A jak z myciem włosów i odzywkami? Nakładasz na skóre głowy?
          Może to o odzywkę chodzi-nie dopasowała się do skóry?
          Często przyczyną łupiezu jest po prostu przesuszenie skóry głowy.Ten łupiez jest najtrudniejszy do zwalczenia, szczególnie dla tych, którzy rozpoczeli kuracje nizoralem, bo nizoral nie nawilża skóry głowy..
          Pierwsza zasada-myć dwa razy włosy i nakładac odzywkę wmasowując ja również w głowę. Wiem wiem...sama rzadko tak robiłam, bo wydawało mi sie, że przez to zaraz następnego dnia włosy będa tłuste-ale pomogło..
          Zmieniłam szampon na taki, który dostosowuje swoje ph do mojego(bo nasze ph głowy zmienia sie okresowo, nawet zaleznie od pory roku)i oczywiście najważniejszy spłukiwanie-włosy mają "piszczeć"..
          Pomogło-łupiez znikł i nie powrócił.
          • mmm21 Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 04.05.09, 19:02
            Polecam Szampon Propolisowy. Na mnie zadziałał, a problem z łupieżem miałam dość
            spory. Niestety ciężko go dostać. Trzeba popytać w sklepach zielarskich,
            ewentualnie allegro i niektóre apteki internetowe.
    • kasiaba1 Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 05.05.09, 10:49
      Mojemu mężowi Nizoral nie pomógł, szampony z drogerii tylko podrażniały, a
      przypadkiem kupiłam mu:
      www.pollenaewa.com.pl/index.php?o=1&group_id=240
      Ten drugi od dołu z Ketokonazolem.
      Teraz już nie chce innego w razie problemów :)
      Polecam!
      Trudno go kupić, ale w Superpharmie widziałam- zachomikowany na dolnej półce bo
      na górnej nie było miejsca obok Nizoralu ;)
    • wanilijka Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 10.05.09, 10:19
      przede wszystkim: jeżeli ma się łupież używa się szamponu przeciwłupieżowego. ja
      muszę unikać szamponów z silikonami, no i zrobię antyreklamę, ale są to
      wszystkie gliss kury, elseve, dove, fructisy czy nawet jakieś nazywane
      profesjonalnymi - jedno umycie głowy, mega świąd i suche płaty sypiące się z
      głowy. A po drugie - mało który lakier do włosów czy jakiś inny produkt do
      stylizacji jest odpowiedni dla skóry głowy i nie powoduje sypiących się płatów.
      Mnie osobiście bardzo pomógł szampon z rzepą Polleny Malwa na zmianę z szamponem
      przeznaczonym specjalnie do łupieżu suchego. teraz bardzo uważnie szukam
      szamponów dla siebie i z tych dostępnych w sklepie to tylko Nivea...
    • marrgaretta Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 11.05.09, 15:57
      Tylko nie Elseve! Najgorszy szampon, zaraz obok Timotei. Od paru lat walczę z
      łupieżem, od drapania skóry głowy miałam strupy. Straszna sprawa. Używałam
      Nizoralu i innych leczniczy i jajco. Pomoc przyszła z najmniej oczekiwanej
      strony - Head & Shoulders do codziennego stosowania. Używam już parę miesięcy -
      jak ręką odjął. A jaka ulga...
      • minniemouse Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 12.05.09, 04:13
        """"Mojemu mężowi Nizoral nie pomógł, szampony z drogerii
        tylko podrażniały, a
        przypadkiem kupiłam mu:
        www.pollenaewa.com.pl/index.php?o=1&group_id=240
        Ten drugi od dołu z Ketokonazolem.
        Teraz już nie chce innego w razie problemów :) """

        ale sie usmialam :D

        Nizoral nie pomogl a ketokonazol tak :D

        Minnie
        • kasiaba1 Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 12.05.09, 07:15
          :)
          cieszę się że kogoś rozbawiłam.
          • minniemouse Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 12.05.09, 22:58
            Kasiu, Nizoral to ketokonazol.

            Minnie
            • joaska_wawa CUD się stał. 12.05.09, 23:33
              Nie mam łupieżu (no prawie już nie mam )
              niestety nie pomógł apteczny Nizoral - chyba po nim było jeszcze gorzej!) a...
              powrót z rozpaczy do head&shoulders .
              Nie wiem jak to możliwe ale fakt faktem - po 3 myciach praktycznie jestem
              uwolniona od tego sypiacego sie obrzydlistwa !

              ps. przyczyna ewidentnie jest Elseve (szampon i odzywka - ku mej rozpaczy bo to
              był mój ulubiony szampon) - szukam teraz jakiegoś łagodnego szamponu do
              codziennego mycia włosów.
              • minniemouse Re: CUD się stał. 14.05.09, 00:13
                przeciez H&S ma takze szampony do codziennej pielegnacji.
                okazuje sie ze macie b. ladna stronke po polsku!

                www.headandshoulders.pl/produkty/

                zobacz ten szampon do codziennej pielegnacji.
                czemu chcesz dalej kombinowac skoro znalazlas cos co ci dobrze
                sluzy.

                Minnie
                • joaska_wawa Re: CUD się stał. 14.05.09, 22:05
                  minniemouse - nie, ja generalnie to H&S nie lubię.
                  Nie mam po nim ładnych włosów - ten anty łupiezowy chyba lekko przesusza
                  (chociaż niby z odzywka jest) - takie siano mi się robiło
                  Włosy się zle układały.
                  Oczywiscie padam na kolana i pieję z zachwytu bo poradził sobie z moim problemem
                  (a Nizoral jest do "de" nic nie pomógł i chyba jeszcze zaognił problem :/) ale
                  zdecydowanie do codziennej pielegnacji H&S sie dla mnie nie nadaje.

                  Szukam jakiegoś łagodnego, najlepiej nieperfumowanego szamponu - może jakis
                  apteczny byłby ok ? (oprócz Vichy bo na Vichy mam z kolei koszmarne uczulenie)

    • mojeslovensko Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 14.05.09, 20:35
      Kuo w aptece szampon, mówi sie na niego 'z kotkiem', nazywa sie
      catzy. Myj nim wlosy codziennie, az do uzyskania efeketu. jest
      naparwde bardzo skuteczny, troche wysusza wlosy, ale wystarczy
      nalozoyc podzywke, i wlosy sa sliskie., A lupiez nika bardzo szybko,
      dodoatkowo wlosy mniej sie przetluszczaja. Poelcam. Kosztuje ok 12zl.
    • nitka-magda Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 14.05.09, 21:28
      Na Twoim miejscu poszłabym do dermatologa i to migusiem:) Mój chłopak poszedł i
      okazało się, że ma łojotok. Lekarz zapisał mu :
      FREEDERM TAR SZAMPON LECZNICZY. Pomogło i to znacznie. Nic mu już nie leci z
      głowy:) Oczywiście szukaj w aptekach:)
      • nitka-magda Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 14.05.09, 21:35
        Ale na prawdę warto udać się do dermatologa, nawet prywatnie, bo w końcu
        przestaniesz wydawać kasę na coraz to nowsze szampony walczące z Twoim
        problemem. Kiedyś słyszałam jak jakiś fryzjer mówił, że ludzie leczą się
        nizoralem zamiast iść do lekarza, a nizoral działa tylko na jakiś jeden rodzaj
        łupieżu, a można mieć zupełnie jakąś inną 'odmianę'. Nie wiem, ile w tym prawdy.
        Wiem natomiast, że łupież to problem dermatologiczny i powinno się z nim udać do
        lekarza. Pewnie pozbędziesz się trochę pieniążków z portfela, ale też tego
        przykrego i wstydliwego problemu, z którym możesz walczyć sama całe życie,
        stosując się do coraz to dziwniejszych wygooglanych porad.
        • joaska_wawa Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 14.05.09, 22:09
          nitka-maga - no teraz to nie mam motywacji bo łupiez zniknął.
          Nawet nie mam z czym do tego dermatologa pójść :)
          I powiem szczerze - nie chce mi się skoro problem zniknał.

          O ile się nie pojawi za chwile to bede traktowac to jako sporadyczny wypadek
          spowodowany najprawdopodobniej uzywaniem Elseve (chociaz pewnosci nie mam), bo
          moze rózne rzeczy się nałozyły

          Czy np. dłuższy stres i zdecydowanie zła dieta mogła być też przyczyna
          powstawania łupieżu?
          • joaska_wawa Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 14.05.09, 22:09
            * magda (nie "maga" sorry :))
            • minniemouse Re: Piiii........y (ccenzura) łupież!!!:(:(:( 15.05.09, 04:18
              """(a Nizoral jest do "de" nic nie pomógł i chyba jeszcze
              zaognił problem :/) ale
              zdecydowanie do codziennej pielegnacji H&S sie dla mnie nie nadaje.
              """


              to moze zobacz sklad Elseve. moze mialas po prostu uczulenie, a
              nizoral to ketokonazol- srodek p.grzybicy wiec takm mogl podraznic
              juz zaogniona skore.
              .
              jesli nie pasuje ci H&S to sprobuj cokolwiek co nie jest takie
              tluste i oblepiajace jak Elseve. moze Neutrogena?
              po prostu probuj, jak pojawi sie lupiez to odstaw.
              to niekoniecznie musi byc zaraz jakas zaraza, moze byc alergia
              dlatego warto wybrac sie do lekarza i zrobic badanie skory.
              niech no sprobuje sie smiac :<


              Minnie






              Warto przeczytac:

              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka