Dodaj do ulubionych

MAŁE PIERSI !!!:(

20.05.04, 14:45
mam 25 lat a piersi nie urosly mi nic od podstawowki, juz moja bratanica,
ktora ma 24 lat ma wieksze ode mnie sad
zbliza sie lato, a ja sie nie ciesze, bo wiem, ze nie bede mogla pokazac sie
na plazy, chicia bardzo lubie sie opalac, kapac...
czy mozna cos na to poradzic, nie biore pod uwage operacji plastycznej, ale
kolezanka mowila, ze jej biust sie powiekszyl od diane35, zaczelam brac, ale
powiekszyl mi sie tylko tylek i brzuch, a biust pozostal bez zmian sad a wiec
efekt jeszcze gorszy
a przeciez gdy mezczyzni robia sobie operacje plci, to przyjmuja hormony na
pojawienie sie piersi, czy my "plaskie" kobitki nie moglybysmy ich
przyjmowac??
nie orientujecie sie?

tylko prosze nie piszcie mi, ze trzeba sie zaakceptowac
prosze o pomoc
Obserwuj wątek
    • wow25 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 20.05.04, 14:48
      ostatanio wpadlam na pomysl, ze moze po ciazy powieksza mi sie piersi
      bardzo chce miec dziecko, planuje zaczac starania w sierpniu
      ale czesto spotkalam sie na forum, ze po ciazy piersi czesto sie jeszcze
      zmmiejszaj i znow sie zalamalam sad
      wtedy pozostalyby mi tylko brodawki sad
    • nati85 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 20.05.04, 15:11
      Kobieto! Ty się idź leczyć do psychologa! Gdyby takiego posta napisała 16-latka
      to bym to zrozumiała, ale 25-letnia kobieta? Rozumiem, że martwisz się
      wielkością piersi, ale bez sensu jest branie hormonów typu Diane 35 (które mogą
      tobie bardzo zaszkodzić! Poczytaj posty o zakrzepicy!) lub zachodzenie w ciążę
      tylko po to, żeby piersi były trochę większe! Masz według mnie 3 możliwości:
      1. Zrobić operację plastyczną - kosztowne, ale raz na zawsze pozbędziesz się
      kompleksów
      2. Kupić sobie staniki typu push-up i inne takie cuda z wkładkami (tak robi
      wiele kobiet i w ten sposób oszukuje, bo wbrew pozorom wiele ma małe piersi)
      łącznie ze strojem kąpielowym
      3. Zaakceptować siebie taką jaką jesteś. Wielu mężczyzn lubi małe piersi.
      Powiem ci, że dla nich nie liczy się wielkość piersi, tylko sterczące sutki wink
      I to ich najbardziej podnieca!

Ja doradzam punkt 3, ewentualnie 2.
      Weź też pod uwagę to, że małe piersi są bardziej jędrne i z wiekiem nie robią
      się obwisłe.
      • wow25 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 20.05.04, 15:29
        po 1 sama skonczylam studia na kierunku psychologia i jakos nie moge sobie z
        tym poradzic, chyba widac nie wiesz po co sa psychologowie...
        po 2 diane 35 bralam zeby zabezpoeczyc sie przed ciaza przede wsyztskim
        po 3 chce miec dziecko bo czuje instynkt maciezynski
        po 4 myslisz, ze nie wiem ze sa staniki push- up? caly czas takie nosze, ale
        nie wiem jak ty bys sie czula gdybys miala takie pancerne rzeczy nosic caly
        dzien?
        po 5 nie wierz, ze mezczyznoam podoabaja sie male piersi ! gdyby facet mial do
        wyboru dziewczyne z malymi piersiami, a duzymi o tych samycj innych walorach
        wybralby zdecydowanie ta pierwsza ! jestem z facetem od siedmiu lat i on mowi,
        ze ja mu sie podobam, ale wiem , ze nie do konca...
        po 6 chcialabym miec miseczke B nie dla facetow, lecz dla siebie, zeby sie
        lepiej czuc i nie byc skrepowana w przeroznych sytuacjach...
        po 7 nie obchodzi mnie to jak bede wygladala za x lat, tylko teraz

widze, ze nie ma dla mnie zrozumienia
        jakbys sie postawila w mojej sytuacji i miala zdolnosc empatii napewno bys mnie
        zrozumiala
        • hippophae Re: MAŁE PIERSI !!!:( 20.05.04, 16:47
          Ja mam 25 lat piersi rozmiaru małe A, w dodatku niezbyt symetryczne, oraz
          tłusty tyłek do kompletu. Swego czasu wiele łez wylałam z powodu mojej figury.
          Też wolałabym zgrabne B, ale cóż...
          Też się zastanawiałam jak to jest z tą terapią hormonalną dla zmiany płci.
          Myslę sobie jednak, że facet z natury nie ma za dużo kobiecych hormonów i
          dlatego m.in. nie ma biustu. Chyba jeśli kobieta ma małe piersi ale prawidłową
          ilość hormonów to niestety znaczy, że taka już jej uroda. Co innego kiedy są
          jakies niedobory... no ale nie do końca się na tym znam. W każdym razie gdyby
          istaniał taki cudowny środek na pewno byłby bardzo popularny i mało która
          kobieta decydowała by się na silikon.
          H.
            • catherrine Re: MAŁE PIERSI !!!:( 20.05.04, 19:26
              nie wiem, co poradzic na male piersi, sama mam duze i jestem z nich zadowolona
              chociaz za tym ida szerokie biodra i uda sad
              a co do diane- nie wiem, jaki lekarz przepisal Ci diane jako antykoncepcje! to
              jest nieodpowiedzialne, antykoncepcja jest ubocznym skutkiem diany, ona jest na
              nadmiar androgenow.
              pozdraiwam
              • czanya WoW ja też jestem płaska!! 20.05.04, 20:00
                Jak czytam Twojego posta to tak, jakbym siebie słyszała...
                Mam 24 lata i małe cycki, które już nie urosną, po prostu ogryzki, ryczę co
                roku w lecie, jak widzę wydekoltowane dziewuszki dumnie obnoszące się ze swoimi
                cudnymi, krąglutkimi melonikami...Nienawidzę już pushupów, ale operacji też nie
                chcę, bo piersi po niej są jakieś takie nienaturalne, takie okrągłe i
                sterczące, fee...Zresztą do tego cena skutecznie mnie odstrasza smile))

Mój facet mnie akceptuje, zawsze mówi, że mam najładniejsze cycuszki na
                świecie, cieszy mnie to niezmiernie do czasu jak nie wyjdę na ulicę lub nie
                włączę telewizora...Ja po prostu nie czuję się 100% kobietą...Czasami nie chce
                mi się żyć...Czemu jestem płaska, czemu??????????????

W dupie mam komentarze, że powinnam się leczyć, czy zaakceptować siebie...albo
                czy nie mam większych problemów w życiu.

Ja po prostu chcę mieć normalny biust!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Właśnie przytyłam ostatnio 3 kg (z 49 na 52 kg) i co...w dupie do żadnych
                spodni się nie mieszczę a biustonosza wymieniać nie muszę, biust nie urósł
                prawie wcale...To niesprawiedliwe...Jestem płaska, jak deska!!!!!!!!

Jeśli znacie jakieś medykamenty, piszcie, z góry się zgadzam !!!!!!!

Aha, jak brałam przez 1,5 roku Harmonet, to piersi były powiększone...Teraz zaś
                większe są tylko przed miesiączką, ale cóż z tego, wtedy są opuchcnięte i
                obolałe i nie mam ochcoty ich pokazywać smile))
                Pozdrawiam serdecznie.
                Ania
                • joanna_b Re: WoW ja też jestem płaska!! 20.05.04, 20:15
                  czanya napisała:

ryczę co
                  > roku w lecie, jak widzę wydekoltowane dziewuszki dumnie obnoszące się ze
                  swoimi

JA ZE SWOIMI MALUCHAMI TEŻ SIĘ OBNOSZĘ. A CZEMU NIE. NAWET MOGE KAŻDEMU
                  POWIEDZIEĆ. "MAM MALUTKIE I CO?"

...Nienawidzę już pushupów,

CHODZĘ WOGÓLE BEZ STANIKA smile))

Czemu jestem płaska, czemu??????????????

> Ja po prostu chcę mieć normalny biust!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JA TEŻ!!!!!!!!!!
                  >
                  >
                • wow25 Re: WoW ja też jestem płaska!! 20.05.04, 21:34
                  w sumie fajnie wiedziec , ze jeszcze jest na swiecie jakas kobitka co ma taki
                  problem jak ja ,
                  wiem, ze to nie brzmi optymistycznie
                  ale napewno wzmacnia i nie czuje sie tak odosobniona
                  mieszkam 30 km od morza, jade na plaze opalam sie i tak mi goraco, chcialabym
                  sie isc wykapac, ale wstyd jest silniejszy i mecze sie na tym kocu; to nie
                  nalezy do przyjemnych rzeczy sad
                  pozdrawiam wszystkie "nieobdarowane"
                • Gość: heyyo Re: WoW ja też jestem płaska!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.04, 22:14
                  Właśnie przytyłam ostatnio 3 kg (z 49 na 52 kg) i co...w dupie do żadnych
                  > spodni się nie mieszczę a biustonosza wymieniać nie muszę, biust nie urósł
                  > prawie wcale...To niesprawiedliwe...Jestem płaska, jak deska!!!!!!!!

a ja jak przytyłam z 52 do 57 to urosły i wiem ze jak schudne to znowu zmaleja
                  i trzymam sie tej wagi ale duzo cwicze zeby pupa i uda ładnie wyglądały
              • wow25 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 20.05.04, 21:28
                boszsz, czy ja musze sie tlmaczyc ze wsyztskiego?
                dlaczego bralam diane35?
                po 1 powiedzilam lekarzowi, zeby mi przepisal
                po 2 mam tlusta skore i przetluszczajace wlosy
                po 3 obfite miesiaczki i przez to anemie, a po diane @ normalne
                jeszcze cos...
                mam troche albo i jeszcze troche innych schorzen, jesli ktos reflektuje
                wsyzstko opisze wink i to nie tak blahych jak anemia, czy jak poniektore sadza
                maly biust (chociaz dla mnie to wieelki problem w zyciu codziennym)
        • joanna_b Re: MAŁE PIERSI !!!:( 20.05.04, 20:12
          wow25 napisała:

>Nie wierz, ze mezczyznoam podoabaja sie male piersi ! gdyby facet mial do
          wyboru dziewczyne z malymi piersiami, a duzymi o tych samycj innych walorach
          wybralby zdecydowanie ta pierwsza !

MÓJ FACET MÓWI, ZE MAM NAJMNIEJSZE CYCKI JAKIE WIDZIAŁ... A WIDZIAŁ WIDZIAŁ ALE
          JEST ZE MNĄ

jestem z facetem od siedmiu lat i on mowi,
          > ze ja mu sie podobam, ale wiem , ze nie do konca...

MÓJ MÓWI TAK SAMO, "CYCUSZKI MALUSZKI" WRRRRRRR

> po 6 chcialabym miec miseczke B nie dla facetow, lecz dla siebie, zeby sie
          > lepiej czuc i nie byc skrepowana w przeroznych sytuacjach...

TEŻ TAK CHCE

> po 7 nie obchodzi mnie to jak bede wygladala za x lat, tylko teraz

JAK NAZBIERAM PIENIĄDZE TO CHYBA SIĘ ZDECYDUJE NA OPERACJE, ALE NIE WIEM DO
          KOŃCA. AKCEPTUJĘ SIEBIE, LUBIĘ, MIMO TO JAK LEŻĘ NAGO TO KURCZE NIC NIE MAM
          NIC. TYLKO "GUZICZKI"
      • Gość: dradam Re: MAŁE PIERSI !!!:( IP: *.direcpc.com 07.06.04, 12:35
        nati85 napisała:

> Kobieto! Ty się idź leczyć do psychologa! Gdyby takiego posta napisała 16-
        latka
        >
        > to bym to zrozumiała, ale 25-letnia kobieta?

Moze w jej wieku rowniez ( co wydaje sie latwo zrozumiale) stanowi to problem ?

> Rozumiem, że martwisz się
        > wielkością piersi, ale bez sensu jest branie hormonów typu Diane 35 (które
        mogą
        >
        > tobie bardzo zaszkodzić! Poczytaj posty o zakrzepicy!) lub zachodzenie w
        ciążę
        > tylko po to, żeby piersi były trochę większe!

Diane-35 nnie jest zalecany jako srodek na powiekszenie piersi. To jest
        oczywiste. Niektorym kobietom czasowo lub na stale powiekszaja sie piersi w
        wyniku ciazy.

> Masz według mnie 3 możliwości:
        > 1. Zrobić operację plastyczną - kosztowne, ale raz na zawsze pozbędziesz się
        > kompleksów

Czasami mozna sie jednak nabawic innych klopotow.

> 2. Kupić sobie staniki typu push-up i inne takie cuda z wkładkami (tak robi
        > wiele kobiet i w ten sposób oszukuje, bo wbrew pozorom wiele ma małe piersi)
        > łącznie ze strojem kąpielowym

Nooo, ja taka sytuacje rozpoznaje z miejsca.

> 3. Zaakceptować siebie taką jaką jesteś. Wielu mężczyzn lubi małe piersi.
        > Powiem ci, że dla nich nie liczy się wielkość piersi, tylko sterczące
        sutki wink
        > I to ich najbardziej podnieca!

Ale moze ten Pan nie nalezy do tej grupy ?

>
        > Weź też pod uwagę to, że małe piersi są bardziej jędrne i z wiekiem nie robią
        > się obwisłe.

Moze to i prawda, a moze nie.

To co ona zrobi to jest jej prywatna sprawa. I jej partnera.

Niedawno mialem pacjentke, wietnamke, szczupla ktora zafundowala sobie rozmiar
        nieco wiekszy niz C. Orginalnie miala biedne A. Zrobila to, jak powiedziala,
        dla swojego meza...

Wyszlo fantastycznie. Wszystkie pielegniarki i sekretarki sie zlecialy, aby
        podziwiac. Mnie tez sie podobalo.

Zreszta jedna z sekretarek rowniez miala taki zabieg w ciagu kolejnych 2
        miesiecy. Wyszlo wspaniale. I bez powiklan. Dziewczyna czuje sie 200 % lepiej.
        Jest assertywna i przebojowa.

Pozdrawiam

dra.

• heather_morris Re: MAŁE PIERSI !!!:( 20.05.04, 21:42
      Eh, skad ja to znam? Mam 24 latka, a piersi jak nastolatka.
      Owszem czasami pokazanie sie w push-upie pomaga, ale... No wlasnie. Qrcze,
      jakie ja mam z tego powodu kompleksy! I co tu zrobic? Fakt, najlepiej byloby
      sie zaakceptowac jakim sie jest, ale nie jest to latwe!
      Niestety nie istnieja zadne bezoperacyjne sposoby na powiekszenie biustu sad
      Owszem czasami po pigulkach sie troche powieksza, ale jest to wylacznie efektem
      zatrzymania wody w organizmie sad I branie pigulek tylko dla powiekszenia biustu
      nie jest dobrym pomyslem... Cwiczenia moga troche ujedrnic, ale na pewno nie
      powieksza...
      Ale wiesz... powiem ci cos co mi ostatnio troche pomaga - poza tym, ze chlopak
      ciagle mi powtarza, ze moje piersi sa najwspanialsze smile
      Mianowicie... Zerknij na plakaty reklamowe Motoroli E365 (czy jakos tak, o ile
      jeszcze gdzies wisza) i MP3 playera Philipsa! I co widzisz? Male piersi! Na
      wielu reklamach ostatnio pojawiaja sie modelki z malym biustem. Poza tym
      poszukaj zdjec Cameron Diaz, Charlize Theron i Tea Leoni w jakis obcislych
      bluzkach bez push-upa. Niby znane i porzadane przez facetow aktorki, a maja
      maly biust smile Z tego co gdzies wyczytalam ta ostatnia ma 70A.
      I szczerze mowiac mi to pomaga - jest to dowod na to, ze facetom podobaja sie
      tez male piersi smile

Pozdrowionka

PS. Sorki, jesli ten moj post jest jakis pokrecony, ale wlasnie wrocilam z
      uczelni i jestem wykonczona i nawet myslec skladnie nie potrafie wink
    • lahiri Male piersi sa najlepsze:))))))) 21.05.04, 09:40
      laski, ciazy nad wami jakis balast narzucony przez stare spoleczne stereotypy:
      jak kobieta to oczywiscie MUSI miec wqielkie cycesmile a wcale nie, no pomyslcie,
      wygodnie-nie trzeba nawet nosic stanika ktory cisnie i grzeje, jak biegacie
      albo uprawiacie inne sporty to nic wam sie o brode nie obija, nic nie ciazy, w
      lecie nicv sie do zeber nie przykleja...uaaa, mogla bym tak wyliczac i
      wyliczac...smam mam male cycuszki i sa baaaardzo fajnesmile mialam nawet faceta
      ktory mial wieksze ode mnie (nie ze spaslak, po prostu misiu mieciutki,mhmmmm)
      i mielismy z tego niezly ubawsmile) i z wielka przyjemnoscia wkladam wydekoltowane
      bluzeczki, ktore pokazuja moje malutkie zaokraglenia i czuje sie super
      seksownie.
      MALE JEST PIEKNE

wow25, a jezeli zostalas psychologiem zeby pomoc SOBIE, to nie tedy drogasad
      • wow25 fobia spoleczna ! 21.05.04, 11:31
        nie, nie zostalam psychologiem ze swojego powodu
        znasz przyslowie "szewc bez butow chodzi? wink"
        a zreszta i tak nie ma pracy w moim zawodzie akurat w miasteczku, w ktorym
        mieszkam sad
        co ja mowie nie ma wcale pracy, ktos konczy studia i jest bezrobotnym, taka
        rzeczywistosc sad
        z powodu malych piersi i jeszcze paru innych rzeczy mam fobie spoleczna i w
        tym sek, ze nikt nie moze mi pomoc..., nie wiem czy to takie przyjemne odczuwac
        lek przed wystapieniami publicznymi, nadmierna potliwosc np w kolejce w
        sklepie, kolatanie serca i niemiarowosc zwiazane z wypadaniem platka zastawki
        dwudzielnej serca
        a wiec jak widac z powodu jakby sie wydawalo dla niektorych "pikusia" mozna
        doprowadzic sie do takiego stanu.... bez jakiejkolwiek swiadomosci sad
        • catherrine ale spojrzcie na to z drugiej strony 21.05.04, 11:41
          duze piersi (naturalnie duze a nie po operacji) wiaza sie z inna budowa ciala-
          znaczy: szerokie biodra, waska talia. czesto sklonnosci do tycia. duze uda.
          wiecie jak to ciezko ??? zeby znalezc na siebie ciucha musze spedzic pol dnia w
          sklepach bo wszystrko jest szyte na dzuwczyny bez piersi, bez bioder. nic nie
          chce lezec dobrze- marze o tym zeby czasem ubrac w jakies fanatystyczne male
          bluzeczki czy cos- ale sie nia da- bo albo nie ma kroju, albo wygladam po
          prostu wyzywajaco sad i to jest smutne jak facet w rozmowie nie patezy na twarz
          tylko na biust !! conajmniej krepujace...
          ja moj biust 75d przy wzroscie 168 bardzo lubie, ale nienawidze konsekwencji.
          grrr. cieszcie sie tym, co macie.
          • czanya Do Catherrine!!!!!!!!!!!!!! 22.05.04, 14:33
            Twoje uwagi wcale mnie nie pocieszają...To jest post dla małych cycuszków,
            chcemy się pożalić, a nie czytać o wymarzonym 75 D, które Ty masz i na dodatek
            uwielbiasz...Przez Twoje przechwalanie jeszcze bardziej chce mi się
            ryczeć...Życie jest niesprawiedliwe...
            A co do krągłych kształtów, to niepawda, moje biodra, uda i pupa na pewno do
            małych nie należą, a talia jest jak u osy - po prostu góra XS S, a dół M L...A
            do tego ta płaska klatka...To nie fair!!!!!
          • Gość: sisi Re: ale spojrzcie na to z drugiej strony IP: *.crowley.pl 27.06.04, 11:34
            ale co ty mówisz!!! nie mamy sie z czego cieszyc, przynajmniej niektóre z nas!!
            ( jak ja)mam biust 70 A a biodra, uda jak prawdziwa kobieta. to dopiero jest
            nieszczęście- naprawde trudno jest mi kupić np sukienkę, bo góra rozmiar 34 a
            dół 40, poza tym zero harmonii w budowie, kompleksy i generalnie brak wiary w
            siebie-czuje sie jakby ktos spłatał mi figla i połączył 2 kobiety w jedną i...
            stworzył cos smiesznego
      • joanna_b Re: Male piersi sa najlepsze:))))))) 21.05.04, 13:13
        lahiri napisała:

> laski, ciazy nad wami jakis balast narzucony przez stare spoleczne
        stereotypy:
        > jak kobieta to oczywiscie MUSI miec wqielkie cycesmile a wcale nie, no
        pomyslcie,
        >

NIC NA MNIE NIE CIĄŻY
        DLACZEGO JAK MI SIĘ PODOBA BIUST TO ZARAZ SĄ KRZYKI, ZE TO DLA FACETA,
        STEREOTYPY ITP
        PODOBA MI SIĘ I JUŻ

JEST COS TAKIEGO JAK PROPORCJNALNA BUDOWA I O TO CHODZI
    • monika.antepowicz Re: MAŁE PIERSI !!!:( 21.05.04, 14:10
      Obawiam sie,że jeśli po dianie biust nie urósł- można ewentualnie przez krótki
      czas spróbować żelu z estrogenem ( estreva)- ale uwaga by nie spowodowac
      powstania torn\bieli- to pod wpływem kosmetyków ujedrniajacych biust i
      odpowiednich ćwiczeń piersi moga powiększyć się nieiwele, natomiast ostatnio
      trafia do mnie wiele pań po operacjacj plastyvccznych bardzo zadowolonyc(
      obecnie operacje sa tak wykonywane ze można nawet karmić po nich piersią!) Wiem
      ze to trudna decyzja, koszty ,ale jeśli piersi stanowią duży problem to nawet
      takie możliwości wartorozważyć. Stoswqania hormonów bezposrednio na tkankę
      gruczołu piersiowego troche sie obawiamy aby nie wyindukować nowotworu, chociaż
      najprawdopodobniej krótkotrwałe stsowanie nie powinnno spowodowac
      niebezpieczeństwa
      • wow25 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 21.05.04, 14:28
        dziekuje pani doktor za odpowiedz smile
        a co to sa za hormony i do kogo powinnam sie udac, zeby takowe zaczac
        ewentualnie stosowac?
        jeszcze slyszalam, ze po cilest biust sie powieksza, ale to indywidualna
        sprawa...
        pozdrawiam
      • claudi83 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 08.06.04, 23:19
        ja tez mam niewielkie dydolki (mam 21) lat, ale ja je uwielbiam, w klasie w
        podstawowce zaczelam nosic stanik jako jedna z pierwszych hehe a potem reszcie
        dziewczyn urosly, a mi stanely w miejscu i tak sobie stoja i nie rosna juz
        heheh, moj facet mowi ze mam najfajniejsze cycuszki na swiecie smile), a za to mam
        mega big tylek heheh cos za cos tongue_outP ogolnie kobitki nie mam sie czym
        przejmowac, jak bedzie stare to przynajmniej na nie oklapna na kolana smile)
        badzcie usmiechniete, bo faceci uwielbiaja przede wszystkim usmiechniete
        kobietki , a nie te co ciagle narzekaja na swoj wyglad smile pozdrowionka
      • setif Re: MAŁE PIERSI !!!:( 24.05.04, 16:40
        Zapomniałam dodać, że nie mam zamiaru truć się tabletkami z powodu takiego
        głupstwa, czyli małych piersi. Kiedy urodzisz dziecko, bardziej będziesz się
        przejmować jego ząbkowaniem, potem pierwszym dzwonkiem, klasówką, anginą itp.
        itd. Zapewniam Cię, że dziewczyny z małym biustem są bardzo atrakcyjne,
        zgrabne, wcale nie mniej seksowne, a biust nawet w dojrzałym wieku jest na
        swoim miejscu (nie obwisa).
      • mia33 Re: czarny humor ... 21.05.04, 21:22
        co do tego żelu to nie wiem, nie znam sie..ale jesli chodzi o cwiczenia itp. to
        chyba one polegaja na ujedrnianiu biustu= zbijaniu tkanki tluszczowej i
        umacnianiu miesni. niestety od tego to piersi nie rosna, ale maleja. wydaje mi
        sie to dosc logiczne.
        • dziewczynka_bez_zapalek mały biust ... ;-((((((( 22.05.04, 11:05
          mam 19 lat ... biust jak u 10latki ... moja siostra ma 15 lat i większy ode
          mnie ... 70A mnie nie zadowala ... bo nawet czasami jest za duże ... pewnie
          dlatego że waże tylko 50 kg przy wzroście 167 ... no ale ja już nie wiem co
          robić ... bo jem normalnie a nie tyje ... widać taka już moja uroda ... a przez
          ten stresik związany z maturką znów schudłam ... ale to nic ... wakacje już
          niedługo to wreszcie może nadrobie wink)))))))) pozdrawiam !!!
        • joanna_b Re: czarny humor ... 22.05.04, 11:56
          nie, nie, ćwiczenia "zbijają" i podnoszą mięśnie. Dowiem się dokładniej ale z
          tego co wiem na już to taki Buterfly na siłowni. Odpisze później dokładniej. Mi
          się zeszły piersi ładnie do środka i nadbudowały troche z góry smile
          • heather_morris Jakie dokladnie cwiczenia? 22.05.04, 12:34
            Napisz cos dokladniejszego o tych cwiczeniach please! smile
            Bo ja wlasnie tez bym chciala zeby moje maluchy tez sie troche zeszly i
            podpudowaly do gory smile Wiec jakie dokladnie cwiczenia wykonywalas? Opisz je
            dokladnie smile

Pozdrowionka
            • joanna_b Re: Jakie dokladnie cwiczenia? 24.05.04, 08:29
              heather_morris napisała:

> Napisz cos dokladniejszego o tych cwiczeniach please! smile
              > Bo ja wlasnie tez bym chciala zeby moje maluchy tez sie troche zeszly i
              > podpudowaly do gory smile Wiec jakie dokladnie cwiczenia wykonywalas? Opisz je
              > dokladnie smile
              >
              > Pozdrowionka

Na siłowni jest taka maszyna na której się ręce ściąga do siebie takim ruchem
              przywodzenie odwodzenie przywodzenie, odwodzenie
              inna maszyna to taka na której wypychasz ręce do przodu

a w domu , możesz kupić sobiw w spotrowym taką sprężynę którą wyginasz w łuk
              ściągając ręce do siebie.
              ja ćwiczylam tym właśnie w domu 4 serie po 11-12 razy i pomogło

sorry ale nie umiem obrazowo tłumaczyć sad
      • mia33 Re: ESTREVAL A PIGUŁKI 23.05.04, 20:06
        jak tak czytam te posty to przypomnial mi sie okres kiedy bylam w ciazy i
        piersi mi tak urosly w ciagu miesiaca ze sie w zaden stanik zmiescic nie
        moglam..
        byly strasznie napuchniete i bolaly ale za to jak wygladaly!! chyba az do
        rozmiaru male D mi sie powiekszyly!
        zal mi sie robi bo pamietam ze mimo iz moj facet nigdy nie przywiazywal
        wiekszej wagi do rozmiaru piersi i zawsze mowi ze podobaja mu sie moje,wtedy
        byl caly czas nimi strasznie podekscytowany..
        do tej pory zawsze bylam zdania ze powinnam robic wszystko zeby byc szczupla
        nawet jak mam miec mniejsze ale jedrniejsze piersi..
        teraz chyba jednak wiele bym oddala zeby jeszcze troche sie powiekszyly sad
      • Gość: dradam Re: ESTREVAL A PIGUŁKI IP: *.direcpc.com 06.06.04, 05:22
        hormony plciowe podawane na skore wchlaniaja sie w calosci. Doustnie jedynie w
        1/3 ( bo musza isc przez watrobe, ktora jest w sporej czesci rozklada).

Ja daje swoim pacjentkom estrogel i jest on bardzo dobrze tolerowany. Rowniez,
        jak sie ktoras upiera na stosowanie hormonalnej terapii zastepczej.

Nie zaleca sie wcierania hormonow w skore piersi, ale jak juz maja one na nie
        dzialac - to niech juz bedzie.

Niestety podawanie homonow na skore powoduje, ze srodki antykoncepcyjne moga
        nie dzialac prawidlowo, bo taka dawka na skore przeciez ten zmienia poziom
        hormonow we krwi.

Mozna poeksperynetowac u konkretnej pani, ale pod nadzorem wprawnego lekarza no
        i majac zaopatrzenie w te podstawowe 15 typow srodkow antykoncepcyjnych , jak
        to jest z reguly na swiecie. Bo moze zajsc potrzeba zapisnia innego srodka, o
        innych komponentach i dawkach.

Pozdrawiam
    • mia33 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 24.05.04, 09:35
      niestety moje dziecko nie przyszlo na swiatsad poronilam w 2 miesiacy...
      oczywiscie strasznie mi zal i nadal mam problemy z moja psychika od tego
      czasu..ale czasem mysle ze moze to dobrze, bo i tak to dziecko nie bylo
      planowane.. w ciazy mialam straszne problemy depresyjne, zanim sie
      dowiedzialam, ze jestem w ciazy bralam mnostwo szkodliwych lekow itp sad..troche
      na nie za wczesnie i nie moglabym mu stworzyc takiej rodziny jak planowalamuncertain

a co do piersi pewnie bylyby gigantyczne podczas karmienia.
      a po poronieniu jak powiedzialam zmalaly do normalnego stanu, a potem jak
      strasznie sie odchudzalam bo nie chcialam wygladac jak wieloryb to juz calkiem
      zmalaly sad
    • setif Re: MAŁE PIERSI !!!:( 24.05.04, 16:33
      Zazdroszczę Wam, że nie macie innych problemów! Małe piersi? Hahahaha. Ja mam
      40 lat i miseczkę A. Pomimo wieku i małych piersi na brak powodzenia nie
      narzekam. A mojemu mężowi podobają się TYLKO małe piersi. W dodatku TYLKO moje.
    • kirakira Re: MAŁE PIERSI !!!:( 24.05.04, 17:25
      oj, a ja wam zazdroszcze...
      nie mam az takich duzych piersi, 75b, ale uwazam ze sa obrzydliwe. mimo ze mam
      dopiero 20 lat, to w zyciu nie wyszlabym z domu bez stanika. mam rozstepy,
      ogromne sutki, piersi sa obwisle, mimo ze duzo cwicze. a ile sie komentarzy
      nasluchalam w podstawowce co do ich rozmiaru...na wf szlag mnie trafial, puchna
      przed okresem, koszmar nie ozdoba. mam nadzieje ze to was choc troche
      pozdrowi. .duzo bym dala za a...
      i jeszcze jedno: "piersi sa po to, by karmic i czuc. jesli piersi karmia i
      czuja, to sa to dobre piersi" clarissa pincola estez.
      • lilith76 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 24.05.04, 20:04
        przez lata pocieszałam się właśnie takimi wizjami jak twój opis! choć obawiam się, że autorka wątku wolały by takie niż "żadne".
        ja do dzisiaj opowiadam dowcipy o moim marnym biuście i zawsze powtarzam, że jestem dziewczyną z Mazowsza - "gdzie nie spojrzysz równina".
        faceci lubią piersi bez względu na ich wielkość, a przeświadczenie, że życie będzie lepsze, gdy one się powiększą, to problemu zastępczy ukrywający inny większy, który woli się chwilowo nie rozwiązywać. znam to w innej postaci.
          • lilith76 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 26.05.04, 15:05
            nie chciałam cię atakować smile))
            po prostu wiara, że wszystko będzie ok jeśli tylko zdarzy się to "coś"
            (cokolwiek - większy biust, 15 kilogramów mniej, znalezienie miłości swojego
            życia) bywa zawodna. jeżeli ktoś bywa niepogodzony ze sobą, to znajdzie sobie
            następny punkt (dla odmiany - kiepska praca, znajomi się odsunęli).
            każda z nas ma swój słaby punkt i niekiedy patrząc w lustro czuje
            się "zdeformowana", ale żeby z tego powodu tupać nogą i się złościć.
            na twoim miejscu zaczęłabym zbierać na operację plastyczną. czemu to nie miąłby
            być taki zły pomysł?

PS: w czasie miesięcznej przygody z Cilestem urósł mi pięknie biust (facet był
            rozanielony, ale nie uważam, że teraz jestem dla niego kimś gorszym) - okupiłam
            to okropnym bólem. co mi po pieknym biuście, kiedy boli w nocy, boli przy mało
            zabudowanym staniku, boli w czasie chodzenia, biegu. boli i boli. on nie urósł -
            on napęczniał.
            • wow25 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 26.05.04, 17:33
              jasne, jak ktoś chce to zawsze znajdzie dziure w calym... mam jeszcze pare
              swoich slabych punktow wink
              ale napewno bylabym pewniejsza siebie jesli mialabym normalny biust..., no ale
              mysle, ze nie do takiego stopnia jak operacja plastyczna...
    • tusja Re: MAŁE PIERSI !!!:( 30.05.04, 10:19
      W badaniach hormonalnych wyszledl mi niedobór progesteronu... mam skąpe
      miesiączki i lekarz przepisał mi Luteinę. Czy niedobór progesteronu może mieć
      związek z moim małym biustem???
        • flea0 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 03.06.04, 10:53
          pewnie uznacie mnie za jakąś śmieszną smarkulę...ale niedawno skończyłam 16
          lat...a moj biust...khm tzn. to co powinno nim być woglle jeszcze nie ruszył/o
          z miejsca...zastanawiam się czy mam jeszcze jakiekolwiek szanse...jak patrze na
          rówieśniczki to ughh...pierwszy okres dostałam dosyc późno...sad

• Gość: Zraniona:( Jak mozna???? IP: *.netcontrol.pl / 62.233.163.* 07.06.04, 00:29
              Dziewczyny lacze sie z wami w cierpieniu!

ja tez mam maly biust i ostatnio spotkalo mnie z tego powodu wiele nieprzyjemnosci. Spotyklalam sie przez jakis czas z pewnym chlopakiem. Po miesiacu czasu wrocilam jednak do swojego bylego To byla jedna z najlepszych decyzji jaka podjelam, bo... tamten facet na dzien dziecka wyslal smsa mnie i moim kolezankom. Do wszystkich napisal cos chamskiego, ale do zadnej tego co do mnie... Domyslacie sie co to bylo? Pewnie mniej wiecej... Napisal, ze na dzen dziecka kupi mi silikon, zebym mogla nosic miseczki! Oczywiscie nie zostalam obojetna na taka uwage i tez napisalam mu cos chamskiego I wtedy dowiedzialam sie ze wyjezdza na wakacje nad morze i chce mnie zabrac ze soba, bo nie umie za dobrze plywac i przydalaby mu sie deska... Chyba nikomu nie trzeba tlumaczyc o co chodzi...

Dlaczego jak jest sie z facetem to "niby" nic mu nie przeszkadza i podobamy mu sie CALE, a jak juz cos pojdzie nie po jego mysli to wtedy mowi prawde????

Obecnie juz od dwoch lat jestem z pewnym chlopakiem. On tez twierdzi ze moj maly biust mu nie przeszkadza, ale teraz jestem pewna ze tak nie jest!!! Zle sie z tym czuje, bo wiem ze on mial przede mna wiele dziewczyn, w tym nawet stripteaserke ( czyli jednym slowem wielki biust i zgrabne cialo, a moje cialo ma ksztalt litery A- maly biust a wielkie biodra i grube, niezgrabne nogi..) i wiem ze on mnie oklamuje zeby tylko mnie pocieszycsad
              To okropne, ze faceci raz nas pocieszaja i mowia ze nie ma sie czy martwic bo wszystko im sie w nas podoba, a pozniej sami wpedzaja nas w kompleksy!

Na koniec dodam tylko, ze tego smsa napisal do mnie facet, ktory kiedys mi sie zwierzyl, ze ... ma 14cm h***! No wyobrazacie sobie?
              • Gość: lilitgh76 Re: Jak mozna???? IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 07.06.04, 14:22
                zraniona, przejmując się swoim biustem zniżasz sie do poziomu tamtego idioty
                (swoją drogą - czy jego kumple i koleżanki już wiedzą jaki jest króciutki,
                zniszcz chama na maksa!). przestań projektować cechy jednego faceta na innego.
                twój obecny może NA PRAWDĘ nie przejmować się tym nieszczęsnym brakiem biustu.
                teraz jest z tobą, nie z tamtymi, ani z żadną inną. jak dotąd to ty go
                potraktowałaś nie fair, nie on.
                gdybyś miała piękny biust tamten zapewne wbił by szpilkę gdzie indziej. to tez
                by bolało.
                dziewczyny, odrobinę szacunku dla samych siebie!!!
                PS: też jestem płaska jak siedem nieszczęść smile))
        • Gość: Asia Re: czy ktos tego probowal? IP: *.ps.pl / *.tuniv.szczecin.pl 07.06.04, 14:24
          38 zl w aptece na recepte, jedno starcza na miesiac ( tzn 28 dni - tak jak
          przytabletkach )

skutki uboczne - nie wiem mam nadzieje ze sie nie dowiem

Zakazano stosowac na biust w ulotce
          ale ja stosuje i rosnie smile
          dr Antepowicz stwierdzila ze przez krotki czas nie powinno zaszkodzic

Jesli za dlugo bedziemy stosowac moze czasem wystapic rak albo torbiele
          trzeba zatem uwazac i znac umiar

Ja mam nadzieje ze po 2 opakowaniach mi wystarczy smile))

• 210977333q Re: czy ktos tego probowal? 07.06.04, 19:42
            Wlasnie czy nie jest zbyt niebezpieczne stosowanie razem z tabletkami
            antykoncepcyjnymi?Jaka masz pewnosc Asiu,ze gdy przestaniesz stosowac biust nie
            wroci do poprzednich rozmiarow?Czy nie uwazasz,ze stosujac juz drugi miesiac
            narazasz sie na ogromne ryzyko?Sama chce sprobowac,bo po Diane biust urosl mi
            tylko troszeczke a poza tym pewnie gdy przestane zazywac znow zmaleja.
            • Gość: Asia Re: czy ktos tego probowal? IP: *.ps.pl / *.tuniv.szczecin.pl 07.06.04, 20:45
              Stosuje dopiero 2gi tydzien
              Moze jest szansa ze nie bede musiala calych 2 miesiecy stosowac ;p
              Wiesz - od tabletek biust puchnie...od estrogenow - rosnie.
              Tak jakby znow zaczal mi sie okres pokwitania ;p
              To tak jak np kobietom po ciazy rosnie - i czasem juz zostaje na stale ( tak
              jak mojej mamie np zwiekszyl sie o 2 rozmiary i tak juz zostal smile)
              Mam nadzieje ze po estrogenach stosowanych na sam biust tez zostanie slad ;p

CO do pigulek antykoncepcyjnych - nadmiar estrogenow z estrevy + estrogeny z
              pigulek wydaje mi sie ze nie pozwola na zajscie w ciaze.
              Zawsze przy zaburzeniach hormonalnych nie jest to mozliwe.

WYczytalam ze nadmiar estrogenow tez moze przeciwdzialac ciazy:

"nadmiar estrogenów hamuje wydzielanie folikulostymuliny
              (folitropiny) FSH, a nadmiar gestagenów (progestyny) hamuje uwalnianie
              lutropiny w przysadce mózgowej. Preparaty te zatrzymują więc rozwój pęcherzyka
              jajnikowego i owulację. Zmieniają skład chemiczny i konsystencję endometrium
              macicy zapobiegając inplantacji zarodka. "

• 210977333q Re: czy ktos tego probowal? 07.06.04, 23:52
                Asiu napisz prosze jak juz skonczysz uzywac estreva co sie dzieje z Twoim
                biustem.Nie wiem czy chce ryzykowac jesli efekt mialby byc tylko chwilowy,potem
                kusiloby mnie zeby jeszcze uzywac a to przeciez jak podpisanie wyroku na
                nowotwora.Jesli jednak jest szansa ,ze cos zostanie to chyba sie skusze...
    • Gość: Mama z małym cycem Re: ....MAŁE PIERSI !!!:( IP: *.gwiazda.net.pl 08.06.04, 12:22
      Pociesze Cie jak bys kiedyś chciala miec dzidzi i je karmić (a propos od tego też mi sie biust troszke powiększył).
      Ja też mam takie maleństwa i 26l, że w kostiumie 1-częściowym kąpielowym jestem totalny płaszczak.
      Oprócz chęci nieszokowania tym ludzi, bo głównie o to mi chodziło, (bo szokując przyciąga się na siebie uwagę...), a nie o wpływanie na mężczyzn, (to umiem i bez biustu) - bardzo się bałam czy takimi cypkami będę w stanie wykarmić maleństwo. Mój kochany lekarz mnie uspokoił. W 5-cu ciąży miałam już siarę.
      Rezultat: Karmię już rok i 7 miesięcy i nie mogę przestać. Tego jest tak dużo(gdzie to sie mieści, chyba na bieząco..)..., że w ciepły dni i przy ząbkowaniu moje, nie takie wcale małe, maleństwo chce tylko cycka. Spełniły swoją życiową rolę i jestem z nich dumna.
      Wiele z dużymi cyckami ma z tym problemy. I w takiej stercie tłuszczu między gruczołami mlecznymi ciężko wyczuć zastój mleka i go rozgromić. A wtedy boli.
      I łatwiej jest dziecku chwytać jak wystaje sama brodawka, a nie bomba tłuszczowa.
      Więc dla dzidzi to nawet lepiej jak są "same brodawki".

Pozdrowienia dla twoich uczuć macierzyńskich.

Małe jest piekne...

więc zacznijmy się z tym obnosić!!!!!!, żeby kolejne z nas nie musiały stresować, że szokują tym świat, że mają małe...
      smile
    • 210977333q Re: MAŁE PIERSI !!!:( 12.06.04, 10:52
      Aneta jesli chcesz porozmawiac na ten temat to wejdz na forum MALE PIERSI,tam
      wszystkie mamy ten sam problem.Szkoda,ze tutaj wypowiedzialo sie tyle dziewczyn
      a tam na jakakolwiek odpowiedz trzeba czekac pare dni...Zapraszam na tamto
      forum,bedzie nam razniej a i porad wiecej.Tutaj juz chyba wyzalilysmy sie na
      maxa...
      P.S.Aneta wyslalam do Ciebie mail,mam nadzieje,ze otrzymalas!
      • aneti2 Re: RÓŻNICA MAŁE A PŁASKA 07.07.04, 22:01
        MAŁE PIERSI CHCIAŁABYM MIEC TAKIEsad JA JESTEM TOTALNA DESKA I TO PO PORODZIE,NO
        FAKT JAK KARMIŁAM TO MIAŁAM TROCHE BIUSTU.CAŁE ŻYCIE SIE WSTYDZE
        MOICH "PIERSI",MÓJ MĄŻ JEST JEDYNYM FACETEM KTÓRY JE WIDZIAŁ.MIAŁAM WCZSNIEJ CH
        ŁOPAKA KTÓREGO BARDZO KOCHAŁAM I NIE DOSZŁO MIĘDZY NAMI DO NICZEGO (CHOCIAZ
        BARDZO CHCIAŁAM) BO SIĘ WSTYDZIŁAM ROZEBRAC.Z MĘŻEM JAKOS WYSZŁO.Naprawde
        chciałabym miec wiekszy biust tylko i wylacznie dla podniesienia swojej
        wartoscisad
        pozdrawiam Miki
        • biedronka24 Kochane dziewuszki- cos Wam opowiem 20.07.04, 18:33
          wczoraj bylam na pewnej sztuce teatralnej z udzialem aktorki, ktora byla typem
          wlasnie z biustem w postaci ´pryszczykow´. Ale, ale.
          To byla aktorka. Byla szczuplutka cala, jak anorektyczka ale przy pomocy ruchow
          bioder, ekspresji calego ciala, glosu, wdzieku wydobywala z siebie tyle
          erotycznego napiecia i seksualnosci, ze niejedna kobieta z pewnoscia goraco jej
          zazdroscila. A bylo to w Niemczech w miejscu gdzie przecietna kobiet to wielki
          biust i wielka pupa a czesto przy tym wszystkim nie za duzo talii.
          Ta kobieta byla jak elf. Sprobujcie moze tak. Ja tez nie mam wielkiego biustu-
          moj rosnie do rozmiarow hiper w czasie ciazy i maleje. Cale szczescie ze jest
          elastyczny. Ale naprawde posiadanie wersji wiekszej - tej ktora mialam w czasie
          ciazy bynajmniej nie sprawialo mi przyjemnosci. Z racji na upal, mase, i
          przeszkode w uprawianiu ulubionych sportow. Zreszta mam tak uksztaltowana klatke
          piersiowa, ze gdy biust robi sie wiekszy wcale nie wyglada to ladnie - robie sie
          zaraz potezna.
          Jesli naprawde musicie- zrobcie sobie operacje ale uwazajcie na hormony. Po to
          sa srodki antykoncepcyjne skladajace sie z mieszanek hormonow by uniknac tych
          skutkow ubocznych, ktore kobiety mialy kiedys. Naprawde nadmiar estrogenow to
          nie przelewki - zwlaszcza na tkance biustu. A mezczyzni zorientowani wybitnie na
          biust to tez nienazbyt ciekawe typy. Poszukajcie takich co zwracaja uwage na
          twarz i nogi albo to co w was piekne. A tacy mezczyzni doceniaja wrazliwosc
          kobiety i wrazliwosc jej biustu co wcale nie zawsze idzie w parze z jego rozmiarem.
          Buziaki dla zranionych i do diaska - przypominam ze wcale nie ma mody na wielkie
          biusty. Wazne jest byscie umialy o to co macie dbac robiac np odpowiednie
          cwiczenia.
          Nie mozna przeciez calego zycia skupic na biuscie...
          i cudownie ze choc troche sie roznimy. Jakie zycie byloby nudne, gdyby wszystkie
          babki mialy rozmiar 75B
    • Gość: daria Re: MAŁE PIERSI !!!:( IP: *.acn.pl 08.07.04, 11:17
      nie jestem sama!wresxcie ktoś mnie rozumie!jestem płaska jak decha,mam 19
      lat,waże 47 kilo przy wzroście 166,mam kłopoty z hormonami,byłam już u 4
      lekarzy,brałam leki i nic,ogólnie chodzi o poziom prolaktyny który u mnie
      jednoego dnia przekracza normę 20krotnie,a np nastepnego jest poniżej normy.
      przez to mam np wąsiki i nieregularne miesiączki,ale najwieksza zmora to
      piersi,a raczej ich brak.Nawet najmniejsze staniki z push-up'em sa za duże.Bo
      co z tego że jest gąbka,skoro ta przestrzeń między gąbką a mną jest pusta. Z
      tego co gadałam z ginekologiem,to powiedziała że nawet jak hormony sie unormują
      to małe szanse że urośnie.Najbardziej wkurza mnie ich kształt,bo wyglądam jak
      13latka która wchodzi w wiek dojrzewania,są takie trójkatne,a nie okragłe(jak
      się patrzy z boku).A w tekst że faceci takie lubia nie uwierzę,bo to bzdura
      • mia33 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 08.07.04, 16:45
        moze i sa tacy, ale powiem wam jedno. wcale nie mam takich malych peirsi, jak
        mam sztywny stanik to wygladaja calkiem obficie, nosze zawsze rozmiar C.bez
        niestety sa nieksztaltne i wyglądaja na sporo mniejsze..ale zawsze SĄ!! za to
        juz wielokrotnie uslyszalam od mezczyzn tekst "lubie takie male piersi jak
        twoje" uncertain moze i faceci lubia male piersi, ale pewnie dla nich male zaczyna sie
        na malym B ..sad(
    • nieznajoma_22 Re: MAŁE PIERSI !!!:( 12.07.04, 23:18
      Powiem Ci jedno zbieraj pieniążki i rób sobie operacje plastyczną,bo tylko to
      powiekszy Ci biust.Ja myslalam o operacji,ale na szczescie jak przytyłam to
      piersi mi tez urosły,po tabletkach też mi troche urosły ale dopiero jak przez
      dwa miesiace nie robilam przerwy miedzy opakowaniami(nie bede pisac czemu,bo
      dlugoby pisac)strasznie mi sie powikszyly normalnie wygladaly jak napompowane
      niestety pozniej wrocily do normy.Gdybym miala nadal małe piersi to na pewno
      zdecydowałabym sie na operacje chodzbym miała zboerac na nie przez dwa
      lata.Po operacji twoj wielki kompleks zniknie,tylko wybierz sprawdzoną
      klinikę pozdrawiam papa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka