12.01.09, 23:02
W maju 2008 r. rozpoznano u mnie kiłę. Natychmiast rozpoczęłam
leczenie. Wynik VDRL był dodatni , na potwierdzenie FTA miano
1:4000. Pierwszy wynik po przyjęciu antybiotyku to: VDRL dodatni ++,
FTA 1:2600. Kolejny wynik po 3 m-cach, to VDRL ujemny, FTA 1:1300.
Od początku nie miałam żadnych zmian na skórze.Teraz czekam na
kolejny wynik. Czy po zakonczeniu leczenia pozostaje
jakiś ślad po tej chorobie, czy mogą byc tego jakieś skutki uboczne?
Czy czas leczenia musi trwac 2 lata nawet gdy wyniki są juz dobre
dla pacjenta? Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że bedę musiła
kontrolowac to co jakis czas. Czy w tej fazie choroby można zarazic
przez pocałunek? Proszę o poradę. Za tydzień będę miała najnowsze
wyniki i mam nadzieję, że będą lepsze.
Obserwuj wątek
    • igor031 Re: Kiła 14.11.14, 13:33
      Witam w lipcu zaraziłem się kiłą, którą wykryłem szybko i w ciągu miesiąca od zarazenia podjełem leczenie antybiotykiem. po miesiacu od zakonczenia wykonałem badania i wyszły takie vdrl 1/8 a było 1/64 Fta 1/1350 a było 1/4000 Tpha 1/2560 fta-abs dodatni. czy to oznacza ze kiła została zwalczona w przyszłym tygodniu zrobię kontrolne badania aby spr jak miana wyglądają. czuje się dobrze od momentu brania leku. wszystkie dolegliwosci mineły tylko powiekszone wezły chłonne w pachwinach pozostały.
        • igor031 Re: Kiła 15.11.14, 14:53
          nie. ja miałem objawy zmęczenia ból głowy szybko się męczyłem miałem po prostu depresje. a w 3 dzień brania leku. wróciła mi chęć od życia i wszystkie dolegliwości nudności itp minęły,.
          • stopreformom Re: Kiła 17.11.14, 18:59
            igor031 napisał(a):

> nie. ja miałem objawy zmęczenia ból głowy szybko się męczyłem miałem po prostu
            > depresje. a w 3 dzień brania leku. wróciła mi chęć od życia i wszystkie dolegli
            > wości nudności itp minęły,.

Aha, myślałam, że są jakieś objawy tam na dole w postaci bolesnej wysypki np
            • igor031 Re: Kiła 18.11.14, 13:04
              zależy gdzie bakteria się wchłonęła do organizmu. ja bynajmniej nie maiłem żadnej wysypki ani owrzodzenia. może dlatego ze dośc szybko wykryłem i leczyłem.
      • igor031 Re: Kiła 29.11.14, 18:28
        Witam odebrałem wyniki po 3 miesiacach od kuracji antybiotykowej i jest dalszy spadek. Vdrl ujemny, a był dodatni 1/8. Fta 1/450 a był 1/1350 tpha bez zmian taki sam 1/2560 fta-abs dodatni. Czy te wyniki swiadcza o tym ze jestem juz zdrowy. proszę o odp. pozdrawiam.
    • Gość: kamil Re: Kiła IP: 158.75.69.* 14.02.17, 20:10
      Właśnie się dowiedziałem że się zaraziłem. około 3 tyg. temu. Wynik badań: VDRL (+) dodatni miano 2. FTA (+) dodatni miano 450. Jutro idę do specjalisty. Po odebraniu wyników mój dermatolog skierował mnie dzisiaj do szpitala zakaźnego, ale kazali przyjść jutro rano. Nie mam żadnych objawów skórnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka