Dodaj do ulubionych

tabletki/libido

IP: 194.42.116.* 19.07.05, 10:01
witam,

jak to jest z tabletkami antykoncepcyjnymi i libido (czy jego ewentualnym
spadkiem). czy znacie jakieś ciekawe artykuły na ten temat, możecie polecić
jakieś linki?
pozdrawiam
empe
Obserwuj wątek
    • Gość: Ewa Re: tabletki/libido IP: 195.136.112.* 19.07.05, 11:20
      Witam,

artykułów na ten temat nie mam, ale na wlasnym przykładzie wiem,ze pigułki
      obniżają libido.W moim przypadku bardzo sie obnizylo.W zasadzie odczulam to
      dopiero po odstawieniu pigułek, kiedy w czasie owulacji prawei "chodzilam po
      scianach"smile
    • Gość: mokaza Re: tabletki/libido IP: *.dsl.chmpil.ameritech.net 20.07.05, 04:37
      Cześć, ja też odczuwam spadek libido. Biore logest od 4 lat i wszystko jest fajnie tylko od
      jakiegoś czasu nie myslę o sexsie. Jak zaczniemy jest świetnie, ale od jakiś 6 miesięcy inicjatywa
      wychodzi tylko od męża. Mam nadzięję że jak przestanę brać tabletki to wszystko wróci do
      normywink

Pzdrawiam

Mokaza
    • Gość: emilia artykuły IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.05, 12:48
      polki.wp.pl/kat,1679,katn,Erotyka,wid,280618,wiadomosc.html?widn=%3Cb%3ESk%B1d%20si%EA%20bierze%20ochota%20na%20seks%3F%3C%2Fb%3E&ticaid=1

New Scientist:
      U kobiet biorących pigułki stężenie substancji sex hormone binding globulin
      (subst. wiążąca hormony płciowe, czyli eliminująca ich działanie) było 7-
      krotnie wyższe niż u tych, które nigdy nie brały. U kobiet, które kiedykolwiek
      brały pigułki stężenie tej substancji było 3-4-krotnie wyższe niż u tych, które
      nigdy nie brały.

www.newscientist.com/channel/sex/mg18625015.600
        • Gość: emilia Re: artykuły IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.05, 12:56
          > smile jasne, tyle ze tam jest napisane ze MOGĄ zmniejszać libido.Mogą a nie
          MUSZĄ
          > czyli sprawa czysto indywidualna

"Gdy zażywasz pigułki antykoncepcyjne
          U kobiet, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej, ochota na seks jest
          największa w okolicach owulacji. Wtedy właśnie występuje najwyższy poziom
          estrogenów. Pigułki antykoncepcyjne zawierają stały poziom hormonów, co
          powoduje, że natężenie pożądania do którego przywykłaś, nie pojawia się."

Gdzie to jest napisane,że mogą? Przecież z tego fragmentu wynika, że to dotyczy
          wszystkich kobiet.
            • Gość: emilia Re: artykuły IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.05, 14:53
              Jeszcze raz:
              "Gdy zażywasz pigułki antykoncepcyjne
              U kobiet, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej, ochota na seks jest
              największa w okolicach owulacji. Wtedy właśnie występuje najwyższy poziom
              estrogenów. Pigułki antykoncepcyjne zawierają stały poziom hormonów, co
              powoduje, że natężenie pożądania do którego przywykłaś, nie pojawia się."

Gdzie w tym artykule jest napisane, że dotyczy tylko niektórych kobiet, możesz
              wskazać fragment?
              • Gość: jaskółka Re: artykuły IP: 195.69.80.* 20.07.05, 14:58
                wszystkich dotyczy to, ze poziom hormonów jest jednakowy, więc nie ma skoku
                libido, ale to nie znaczy, ze musi byc one małe. ja nie odczuwałam spadku
                libido... to kwestia również temperamentu, charakteru, podatności na działanie
                hormonu...
                • Gość: emilia Re: artykuły IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.05, 18:03
                  to kwestia również temperamentu, charakteru,

z pewnością masz rację. Jednak ja jestem wybredna, chcę mieć
                  wszystkie "czynniki", które powodują u mnie ochotę na seks z moim Ukochanym.
                  Odstawiłam pigułki, bo mi jeszcze brakowało tej naturalnej ochoty na seks, jaką
                  miałam przed pigułkami, przez kilka nocy w miesiącu nie mogłam zasnąć - teraz
                  już wiem na pewno, że to było związane z owulacją.
              • kawusia76 Re: artykuły 20.07.05, 15:37
                tutajtongue_outopęd mogą zmniejszyć pigułki hormonalne o działaniu antyandrogennym,
                stosowane w leczeniu m.in. przetłuszczania się włosów i trądziku. W takiej
                sytuacji lepiej będzie choroby skórne leczyć za pomocą cynku oraz oleju rybnego
                w kapsułkach.

moga. napisane?

zresza - dla mnie dziewczyny moga ufac naturalnym metodom,moga rodzić dzieci w
                wieku 15 lat,mieć ich pózniej po kilkoro.nie w tym rzecz- irytuje mnie
                dyskredytowanie skutecznej i sprawdzonej metody antykoncepcyjnej bo którąs
                przytyła ( trzeba opanowac apetyt)albo jej libido spadło.coś za cos. tym
                bardziej ze znam sporo dziewczyn które pigułki bardzo sobie chwalą. tyle ze to
                nie ma być przypadkowa pigułka - to ma być przemyslana decyzja. a o to juz
                trudniej ,prawda?
                • Gość: emilia Re: artykuły IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.05, 17:57
                  > tutajtongue_outopęd mogą zmniejszyć pigułki hormonalne o działaniu antyandrogennym,
                  > stosowane w leczeniu m.in. przetłuszczania się włosów i trądziku. W takiej
                  > sytuacji lepiej będzie choroby skórne leczyć za pomocą cynku oraz oleju
                  rybnego
                  >
                  > w kapsułkach.
                  >
                  > moga. napisane?

Tu jest mowa o pigułkach antyandrogennych, które oprócz tego działania jak
                  wszystkie pigułki:
                  "Pigułki antykoncepcyjne zawierają stały poziom hormonów, co powoduje, że
                  natężenie pożądania do którego przywykłaś, nie pojawia się."

mają zmniejszyć stężenie testosteronu. M.in. testosteron odpowiedzialny jest za
                  ochotę na seks, a więc, jeśli jego poziom jest niski, to libido może być
                  jeszcze mniejsze.

Ja za nic nie oddam tej ochoty na seks, która pojawia się u mnie w dni płodne i
                  nakręca mnie jeszcze na dłuuugo.

> dyskredytowanie skutecznej i sprawdzonej metody antykoncepcyjnej bo którąs
                  > przytyła ( trzeba opanowac apetyt)

ależ ja miałam apetyt opanowany.
                  jadłam tyle samo ile przed pigułkami, a waga się zwiększyła z powodu
                  nagromadzenia wody w organizmie (tylko z tego powodu, bo po odstawieniu pigułek
                  w ciągu kilku miesięcy te 8kg mi ubyło, a nie stosowałam żadnej diety)

albo jej libido spadło.coś za cos. tym
                  > bardziej ze znam sporo dziewczyn które pigułki bardzo sobie chwalą.

też sobie chwaliłam, przez całe pół roku, przez następne pół roku dojrzewałam
                  do decyzji o zmianie

tyle ze to
                  > nie ma być przypadkowa pigułka - to ma być przemyslana decyzja. a o to juz
                  > trudniej ,prawda?

no właśnie, dlatego dopiero po zmianie pigułek na inne i wypróbowaniu ich przez
                  miesiąc zrezygnowałam zupełnie.

• noa2003 Re: artykuły 01.08.05, 21:28
                    Witaj
                    Biorę dopiero przez 6 miesięcy ale niestety już odczuwam spadek libido i żle mi
                    z tym , wracam z urlopu i idę do gina , bo mąż ma jakieś dziwne
                    podejrzenia,pozdrawiam Kasia
                    • tasmania1 Re: artykuły 01.08.05, 21:43
                      bralam przez 2 lata cilest a od pol roku biore harmonet i juz sama nie wiem
                      czy cos jest nie tak.moze nalezaloby odstawic je na jakis czas i sprawdzic jak
                      jest bez ale to najpewniejszy sposob na niechciana ciaze
    • Gość: gosc-cica Re: tabletki/libido IP: *.dip.t-dialin.net 01.08.05, 22:45
      bralam 6-miesiecy, odstawilam bo mnie wytlumialy psychicznie, zrobilam sie
      ociezala i apatyczna, zabraklo mi 'napedzajacej pary' i strasznie opuchlam, nie
      przytylam a wlasdnie opuchlam.

I faktycznire, jak chormony nie gonily nie myslalam o sexie , i moze z tego
      powodu troszke ucierpiala spontanicznosc...
      ochota jako taka byla,chyba zblizona. Sam akt, sam w sobie, nadal super,
      poprostu nie bylo tej 'goniacej' checi, tego napedzajacego oczekiwania ktore
      czasem doskonale moze zastapic sam akt... a w kazdym razie powoduje, ze sie
      jestz wczesniej tak nakreconym, ze nie zaczyna sie 'na zimno'
      Teraz po odstawieniu czuje bardziej jak w czsaie cyklu chormony mnie 'gonia',
      jestem chyba tez bardziej czula, a napewno bardziej emocjonalnie reaguje...
      cos za cos

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka