agnes123 06.08.05, 21:12 Kurcze..zapomnialam o wczorajszej pigulce-anty Jak sadzicie dzis mam wziac dwie?? Wow....shok....bo jestem nowa w tym temacie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mamaloli Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:13 Wez dwie i nie kochaj sie bez zabezpieczenia przez parę dni. Odpowiedz Link Zgłoś
sonnja1 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:17 Pigulka jest z "brzeznych" siodemek czy ze "srodkowej? Jesli przy koncowce lub przy poczatku to nie ma problema. W okolicach srodka- oj, uwazaj. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
agnes123 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:27 Jest to 10 i 11 tabletka z opakowania...Wlasnie wzielam dwie naraz...! Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:29 Rada- prezerwatywa!!! Odpowiedz Link Zgłoś
agnes123 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:38 O kurcze...a wczoraj kochalam sie z mezem na maxa......( Wow!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mysia.8 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:49 sonnja1 napisała: > Pigulka jest z "brzeznych" siodemek czy ze "srodkowej? Jesli przy koncowce lub > przy poczatku to nie ma problema. W okolicach srodka- oj, uwazaj. przykro mi, ale wypisujesz bzdury i w dodatku wprowadzasz w błąd - wlasnie zapomnienie pigulki na poczatku lub na koncu powoduje ogromne ryzyko zajscia w ciązę pigulka.schering.pl/z_pigulka.php Odpowiedz Link Zgłoś
agnes123 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:59 MYSIA.8.....Kuzwa jakie ja bzdury wypisuje i dlaczego niby wprowadzam Cie w blad??????????????????Gdybym wiedziala co zrobic nie pytalabym na forum o Wasze zdanie!!!!!!!!Jesli nie masz zyczenia odpowiadac-nie pisz.....!!!!Kurcze no.... Odpowiedz Link Zgłoś
mysia.8 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 23:18 agnes123 napisała: > MYSIA.8.....Kuzwa jakie ja bzdury wypisuje i dlaczego niby wprowadzam Cie w > blad??????????????????Gdybym wiedziala co zrobic nie pytalabym na forum o Wasze > > zdanie!!!!!!!!Jesli nie masz zyczenia odpowiadac-nie pisz.....!!!!Kurcze no.... kobieto na litośc boską opanuj się! spójrz łaskawie kogo zacytowałam i na jaki list odpowiedziałam! dotarło? Odpowiedz Link Zgłoś
sonnja1 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 22:02 mysia.8 napisała: > sonnja1 napisała: > > > Pigulka jest z "brzeznych" siodemek czy ze "srodkowej? Jesli przy koncowc > e > lub > > przy poczatku to nie ma problema. W okolicach srodka- oj, uwazaj. > > przykro mi, ale wypisujesz bzdury i w dodatku wprowadzasz w błąd - wlasnie > zapomnienie pigulki na poczatku lub na koncu powoduje ogromne ryzyko zajscia w > ciązę > > pigulka.schering.pl/z_pigulka.php Ups, odkrecam, masz racje, jest tak jak napisalas. Przepraszam za zamieszanie. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: natka110 ja tez zapomnialam, i co z tego kurcze bedzie??? IP: *.pool8288.interbusiness.it 11.08.05, 16:56 Zapomnaialm 1 Harmonetu, 13 dzien cyklu, i juz jej nie wzielam - przypomniala sobie po 23 godzinach, mniej wiecej... i teraz czekam na okres, ktory zwykle z pigulami byl co 28 dni o 7 - 10 rano jak w zegarku, na razie jest popoludnie, a ja sie jakos nawet nie czuje spuchnieta, okresowa i PMSowa. Czyzby nowy mieszkaniec Ziemi? Zobaczymy... jedyna rzecz, ktora mnie niepokoi, to ze mam bilet na samolot za 3 dni, a podobno w ciazy latac nie wolno, bo sie ryzykuje poronienie... chociaz moja kumpleka przyleciala w pierwszych tyg ciazy z Bostonu do Waw i mala ma juz 3 latka... Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:48 No to może Postinor? Odpowiedz Link Zgłoś
dosia26 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:50 Brawo !!! A znasz działanie, że polecasz ? Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:52 Postinor: - dostępny w Polsce na receptę, - pierwsza tabletka do 72 godzin po stosunku, kolejna po 12 godzinach od pierwszej, - zawiera b.dużą dawkę progestagenu, - działanie: opóźnia proces jajeczkowania, zagęszcza śluz w szyjce macicy; Odpowiedz Link Zgłoś
triss_merigold6 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:53 Weź postinor albo kilka pigułek na raz (działanie identyczne). Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 21:54 dr Monika Postów: 852 2005-01-04 20:19:27 Myżlę, że to bardzo przydatna metoda- naprawde ma swoje nieposlednie miejsce w nowoczesnej antykoncepcji. Jak działa postinor? Tak naprawde mechanizm działaniea nie polega na działaniu wczesnoporonnym i raczej wyklucza się koncepcje jego działania antynidacyjnego ( zapobiegajacego zagniezdżeniu zapłodnionegio jajeczka) Przypomnijmy- po uwolnieniu z pęcherzyka Graafa jajeczko moze zostać zapłodnione przez 24 godziny. Plemnik w drogach rodnych kobiety przez 3 dni jest zdolny do zapłodnienia komórki jajowej. Działanie postinoru polega na przesunięciu owulacji o te 3 dni- ale nie jest to metoda zamiat antykoncecji- dlatdego ,że stsowanie postinoru kolejny raz zwłaszcza w tym samym cyklu- zmniejsza jego skuteczność. Na pewno jest trochę demonizowane jego działanie- jedna tabletka to dawka hormonów jak w dwóch lub trzech pigułkach antykoncepcyjnych. No i warto wspomnieć,ż e zaleca się równiez jego stoswanie osobom przyjmującym pigułkę antykoncepcyjną w razie zapomnienia- powyżej 12 godzin ... Opro cz zalecanego w ulotce schematu przyjmowania jednej tabletki do 72 godzin- po 12 godzinach powtórzenie, przez Oddział Francuski Europejskiego Towarzystwa Antykoncepcji promowany jest protokół polegający na przyjęciu do 72 godzin po stosunku dwóch tabletek na raz. ostatnio pojawiły się prace potwierdzajace skuteczność postinoru nawet do 120 godzin po stosunku, ale skutecznosć postinoru jest bardzo trudna do zbadania. Na pewno powoduje zaburzenie cyklu miesiaczkowego- może przesunąć się miesiaczka, nieprawidłowe krwawienie- tak więc jest z jego stosowaniem zwiazana niedogodnoisc i nikt nie traktuje go jak podstawowego sposobu zapobiegania ciąży. Uwaga! Przyjecie postinoru zapobiega ciazy w wyniku stosunków, które miały miejsce przed zazyciem postinoru, potem trzeba sie bardzo skutecznie zabezpieczać! No i dodam , że nie jest to metoda tania- dwie tabletki kosztuja ok. 60-70 Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: mamatoli 06.08.05, 21:59 www.lekka.pl/forum/Postinor,informacje,,10,1762.html Prosze oto link! Odpowiedz Link Zgłoś
dosia26 Re: Re do dosi 06.08.05, 21:58 Nie, no jak najbardziej jesteś doinformowana. Tylko wytłumacz mi, dlaczego piszą, że nie działa wczesnoporonnie, skoro bierze się ją akurat W RAZIE ZAPOMNIENIA ? Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: Re do dosi 06.08.05, 22:02 Podałam linka ,zapraszam do lektury. W polsce niedostępna jest tabletka wczesnoporonna a postinor nią nie jest! Odpowiedz Link Zgłoś
triss_merigold6 Re: Re do dosi 06.08.05, 22:06 Na lewo jest dostępna.D Oficjalnie nie oczywiście ale jak ktos poszuka to kupi. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: Re do dosi 06.08.05, 22:08 O to mi chodziło -jest niedostępnadrogą oficjalną. Nie wiem ,nie korzystałam i nie zamierzam. Odpowiedz Link Zgłoś
triss_merigold6 Re: Re do dosi 06.08.05, 22:02 Nie dopuszcza do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej a nie eliminuje już zagnieżdżona jak Ru coś tam z cyferkami. Zresztą wsio ryba, ważne, że działa. Odpowiedz Link Zgłoś
dosia26 Re: Re do dosi 06.08.05, 22:23 "uniemożliwia" zajście w ciążę. obecnie jest to jedyna metoda zapobiegania ciąży PO STOSUNKU." Sorry dziewczyny, ale najwyrażniej jesteśmy z innej bajki. Dla mnie sprawa jest jasna - to JEST TABLETKA WCZESNOPORONNA, BO JAK INACZEJ WYTŁUMACZYĆ STOSOWANIE JEJ PO ??!! To, że jest dostepna na receptę jest tylko skutkiem działań odpowiednich środowisk, którym "niestety" jeszcze nie udało się zalegalizować RU-486. Nie przemawia do mnie wobec tego argument z dostępnością na receptę, który miałby usprawiedliwiać takie jej wykorzystanie. Aborcja też jest dostępna w naszym kraju, a to wcale nie jest argument za jej prawością. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
maya2006 dosia26 07.08.05, 07:20 nie znam dokladnie sie na tym. ale argumentacja twoja jest zadziwiajaca. "jezeli po, to znaczy, ze wczesnoporonna?" czyli teoretycznie, umycie pochwy tez byloby zabiegiem wczesnoporonne? Odpowiedz Link Zgłoś
sonnja1 Re: dosia26 07.08.05, 10:01 maya2006 napisała: > nie znam dokladnie sie na tym. ale argumentacja twoja jest zadziwiajaca. "jezel > i > po, to znaczy, ze wczesnoporonna?" czyli teoretycznie, umycie pochwy tez byloby > zabiegiem wczesnoporonne? ) dobre. umycie pochwy zabiegiem wczesnoporonnym.) jest maly drobiazg, umycie pochwy w celu wyplukania spermy to nie to samo co usuniecie (czy niedopuszczenie do zagniezdzenia) zarodka. Sama sperma [plemnik] nie staje sie nigdy zarodkiem. Nie widzisz roznicy? Rzeczywiscie, zadziwiajace. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
nokia71 ale PO czym? 07.08.05, 18:43 PO stosunku. I to jest istota rzeczy postinoru. Dziala PO stosunku w dwie godziny PO jest najskuteczniejsze do 72 godzin moze dzialac przy wzieciu dwoch. 72 godziny to standardowy czas gniezdzenia sie jaja. jesli jajo bylo daleko w jajowodzie to zagniezdzi sie wczesniej i postinor mozna sobie lynkac a test i tak bedzie dodatni. Dlatego pierwsza zasada postinoru jest- do 2 godzin po stosunku. Zadne jajeczko takim sprinterem nie jest. Bo jesli dosiu droga postinor mialby takie dzialanie jak sugerujesz- czyli bylby w stanie spedzac plod- to po kiego grzyba dawac mu limit czasowy- 2 do 72 giodzin? Czemu nie trzy miesiace? Ano temu wlasnie ze Postinor spedzil plodu nie umie. Jesli ktos JUZ zaszedl w ciaze czyli jego jajeczko siedzi sobie bezpiecznie w macicy to bedzie mama. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: ale PO czym? 07.08.05, 20:13 Tak nokia ma rację. Na forum"ciąza i poród" czytałam , ze parę dziwewczyn jest w ciązy pomimo wzięcia postinoru . Wniosek- postinor nie jest srodkiem wczesnoporonnym! ale pewno do takich jak dosia takie argumenty i tak nie trafią. Odpowiedz Link Zgłoś
dosia26 Re: ale PO czym? 07.08.05, 20:18 Oczywiście, że ja mam swoje zdanie w tym temacie i już pisałam, że odmienne od waszego. Nie zamierzam z tego powodu żle się czuć, ani kontynuować dalej tej dyskusji. Autorka postu dowiedziała się, że "w razie" czego Postinor jej "pomoże", a pozostałe aspekty tematu są już o innym charakterze, niż to czego szukała. Czy chcemy jednak dalej debatować ? ... Pozdrawiam raz jeszcze , dosia26 Odpowiedz Link Zgłoś
agnes123 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 22:08 W razie co mam dostep do takiej recepty....I z gory dzieki za przychylne zdania... Odpowiedz Link Zgłoś
mysia.8 Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 06.08.05, 23:20 a moze jednak spojrzysz na linka ktory podalam wyżej, tam jest napisane jak postepowac w przypadku zapomnienia pigulki w zaleznosci od tego ktory to byl dzień cyklu, jak sie przekonasz w Twoim wypadku zapomnienie pigulki w 10 dniu nie ma znaczenia Odpowiedz Link Zgłoś
mamaloli Re: ZAPOMNIALAM O PIGULCE.......WOW!!!!!! 07.08.05, 20:15 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=24085757&v=2&s=0 pozwoliłam sobie wklić tego linka Odpowiedz Link Zgłoś