Dodaj do ulubionych

chore zatoki?

09.11.06, 10:13
Prosze pomozcie. Pare tygodni temu zaczal mi sie bol gardla i katar. Katar z
wodnistego zamienil sie w ropny, zatykajacy. Czulam jak splywa mi sciance
gardla a w okolicach oczodolow wrazenie jakby mi rozsadzalo. Pulsuje jak
ruszam glowa. Bylam u lekarza, dostalam 3-dniowa kuracje antybiotykiem ale
nie bardzo to pomoglo. Dopiero niedawno (zaczelam brac tez Zyrtec)katar
przeszedl ale pozostaje ciagle chrypka i wrazenie splywania wydzieliny w
gardle. I to sporadyczne rozsadzanie nad oczami. Czy ktos mial podobne objawy
przy zatokach? Zrobilam morfologie: OB 35 ale pozostale normy sa OK. Trwa to
juz ponad miesiac.
Obserwuj wątek
    • regina9 Re: chore zatoki? 09.11.06, 10:26
      W aptece można kupić bez recepty lek o nazwie Sinupret. Uważam, że jest bardzo
      dobry na zatoki. Lekarz zapisał mi go podczas ciąży. Całe opakowanie kosztuje
      ok.30 zł., ale można tez kupić 1 listek. Dawkowanie: 3x po 2 tabletki.
        • Gość: BK Re: chore zatoki? IP: *.icpnet.pl 10.11.06, 20:03
          Moim zdaniem 3-dniowa kuracja antybiotykiem jest zbyt krótka, aby wyleczyć
          chore zatoki. Właśnie od pięciu dni przyjmuję Dalacin C na chore zatoki. Ważne
          jest, aby wyleczyć je do końca, bo choroba bardzo łatwo powraca.
          Najpierw próbowałam się leczyć różnymi sposobami domowymi, ale po tygodniu
          poddałam się i poszłam do lekarza.Dziś czuję się jak "nowo narodzona".
          Objawy chorych zatok:
          -uporczywy ból części twarzowej głowy, również oczodoły i zęby,
          -ból gardła,
          -rozsadzający nos katar,
          -temperatura ciała nie podwyższona (w moim przypadku).
          • dorcia_70 Re: chore zatoki? 11.11.06, 01:06
            a właśnie, że się mylisz - wystarczy 3-dniowa kuracja, ale właściwie dobranym
            antybiotykiem! jestem teraz w trakcie takiej kuracji (Sumamed), to są 3
            tabletki, które mają działanie lecznicze przez 10 dni
            leczę zatoki już 1,5 miesiaca, wcześniej stosowałam dwa inne, nieskuteczne
            antybiotyki, które były przepisane przez lek.rodzinnego, dopiero wizyta u
            laryngologa przyniosła jakiś efekt (właśnie ten Sumamed, to juz 4 dzień i widać
            poprawę)... za 3-4 dni trzeba bedzie zacząć nagrzewać zatoki solluxem -
            laryngolog polecił, a nawet nakazał - 10 dni nagrzewania po 15 min, potem
            przerwa tydzień i znów taki sam cykl naswietlań
    • anetarycelowa Re: chore zatoki? 09.11.16, 08:56
      Wiesz metod jest wiele, napiszę Ci taką listę która mi pomagała na różnym etapie życia. Czasami bardziej skutkowały kąpiele a czasami inhalacje. Wypróbuj.

- masaż twarzy olejkami eterycznymi- eukaliptus, jodłowy ze zwykłym olejkiem aby skóry nie uszkodzić. Uciskaj w okolicy końcówek oczu i noc- wyczytałam to w jakimś chińskim poradniku do masażu.Mąż mi robił to jak bolały mnie zatoki tak, że leciałam z nóg
      -kąpiele z dodatkiem soli lub wody Szczawa II (woda lecznicza) jest też woda rabka czy coś ale ona ma mneijsze stężenie minerałów dlatego metodą prób i błędów doszłam do tej
      - kolejna sprawa inhalacje też tą wodą tylko z dodatkiem olejków właśnie, może być lawendowy bo jest antyseptyczny
      -sprawdz czy nie masz za suchego powietrza w pokoju- jak coś to użyj nawilżacza powietrza
      - sinupret-ziołowe tabetki a mają moc
      -sok z bzu czarnego
      - kasza jaglana- jak najwięcej bo oczyszcza organizm z nadmiaru śluzu
      -okłady z podgrzanej soli gruboziarnistej
      -okłady (ponoś ze dwie godziny) musisz być wcieple i po NIE wolno wychodzić bo człowiek jest mega rozgrzany. W każdym razie okłady z ziół szwedzkich.Jeśli wydzielina Ci nei schodzi to po nich puści i to mocnoo
      - Bańki próżniowe, jak ktoś umiałby Ci założyć to też fajna sprawa. Poprawia ogólnie kondycję organizmu a przy zatokach człowiek jest mega zmęczony więc sama rozumiesz.
      - Ostatnia rada od znajomego zielarza- ogrzewaj nerki pijąc herbatę np dorzuć sobie jeden goździk, kardamon, cynamon i imbir. Mega Cię wygrzeje a jak to będziesz systematycznie robić to na długo zapomnisz o zatokach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka