angela36 15.11.03, 16:21 Juz prawie trzy tygodnie trwa mi w tym mieciacu okres - Czy jest to cos niebezpiecznego ? Jaka moze byc tego przyczyna ? Nigdy wczesniej nic takiego nie mialam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
monika.antepowicz Re: Problem z miesiaczka 22.11.03, 23:02 Zgadza się - tak długie krwawienie i na dodatek obfite może doprowadzić do powaznych kłopotów e zdrowiem, może to być związane też ze stanem zapalnym narządu rodnego, objawem zaburzeń hormonalnych czy chor.ób organicznych-np. mięśniaków. Dlatego nierozsądne byłoby dalsze czekanie na wizytę u lekarza Odpowiedz Link Zgłoś
ann.k Re: Problem z miesiaczka 23.11.03, 15:41 Mojej mamie przytrafiło się coś takiego. Nie odnowiło jej się endometrium. Czy to od tego nie wiadomo na pewno, ale zeszło się z czasem kiedy mama była na diecie odchudzającej. Schudła dość znacznie w ciągu miesiąca. Skończyło się dwudniową wizytą w szpitalu w celu wyłyżeczkowania macicy. Odpowiedz Link Zgłoś
sopkar Re: Problem z miesiaczka 23.11.03, 20:50 prosze rozwin watek bardzo mnie zaniepokoilas od paru miesiecy nie biore tabletek, najpierw okres pojawial sie normalnei tylk troche opozniony od dwoch miesicy zamiast okresu dostaje wlasnie brazowawego planmienia wybiaram sie niedlugo do lekarza ale bardzo mocno mnie zaniepokoilas co to jest endomwtrium ? i dlaczego twoja mama miala lyzeczkowanie? Odpowiedz Link Zgłoś
ann.k Re: Problem z miesiaczka 24.11.03, 09:30 endometrium jest to błona śluzowa wyściełająca ścianki macicy; w trakcie normalnego cyklu endometrium sobie rośnie, pogrubia się, a jeśli nie dojdzie do zapłodnienia złuszcza się i wydala wraz z krwią miesięczną; zdarzają się dwa stany chorobowe: jeden kiedy nie narasta i wówczas miesiączka trwa całymi tygodniami (moja mama krwawiła wtedy chyba też coś ok. 3 tygodni), a drugi kiedy jest tak grube, że krew miesięczna się przez nie, nie może przebić; wówczas się okres spóźnia i na ogól trzeba go wywoływać sztucznie; wyłyżeczkowanie macicy jest w obu przypadkach niezbędne, żeby "wyczyścić" wszystko - zapobiega to ewentualnym innym zmianom chorobowym z nowotworowymi włącznie; plamienie może też oznaczać problem z progesteronem (zwłaszcza kiedy się plamienie pojawia w drugiej połowie cyklu); Odpowiedz Link Zgłoś