Dodaj do ulubionych

Skurcze mięśni

09.10.09, 22:29
Od kilkunastu dni mam codziennie nagłe skurcze mięśni. (niekiedy łydek, rąk
lub mięśni pleców, itp.) zdarza się to naprawdę często, najczęściej gdy się
nie ruszam i wieczorem. Czy to może być brak jakiegoś pierwiastka (magnezu,
żelaza)? Już wcześniej miałam takie skurcze ale ostatnio to się znacznie
pogorszyło.
Też się zastanawiałam czy to mogą być mioklonie. Już kiedyś maiłam podejrzenie
epilepsji, ale nie byłam u neurologa.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję :) (PS.mam 17 lat, jak by to mogło pomóc)
Obserwuj wątek
    • rosa_de_vratislavia Re: Skurcze mięśni 09.10.09, 23:29
      xsandra0 napisała:

> Już kiedyś maiłam podejrzenie
      > epilepsji, ale nie byłam u neurologa.
      > Proszę o pomoc i z góry dziękuję :) (PS.mam 17 lat, jak by to
      mogło pomóc)

Kup sobie magnez z vit.B6 i zażywaj wg wskazań z ulotki. Zarejestruj
      się do neurologa, bo na NFZ dośc długo się czeka. Musisz miec
      skierowanie od internisty.
      • stef63 Re: Skurcze mięśni 10.10.09, 19:22
        Ja też jeszcze niedawno miałam skurcze łydek w nocy.
        Łykałam sztuczny magnez i nie było efektu.
        Zrobiłam badania krwi i okazało się że mam ogromny niedobór żelaza, magnez w normie.
        Teraz biorę sztuczne żelazo, i jem dużo czekolady gorzkiej i na razie nie mam
        skurczów łydek w nocy.
        Myślę że dużo daje gorzka czekolada dlatego, że mój problem z żelazem trwa od
        dawna i już wiele razy brałam sztuczne żelazo, a skurcze łydek miałam. Gorzką
        czekoladę jem od niedawna i skurczy na razie nie mam.
          • stef63 Re: Skurcze mięśni 11.10.09, 16:58
            Sztuczne żelazo to leki z żelazem (np. tabletki, zastrzyki). Naturalne żelazo
            jest w produktach roślinnych i zwierzęcych. Z produktów roślinnych wchłania się
            dużo słabiej niż ze zwierzęcych. Ze zwierzęcych najlepsze jest mięso czerwone
            np. wołowina, wątroba wieprzowa. Witamina C powoduje lepsze wchłanianie żelaza.
            Jak biorę sztuczne żelazo to biorę też sztuczną witaminę C w tabletkach. Jak jem
            produkty bogate w naturalne żelazo to staram się przy nich jeśc produkty bogate
            w naturalną witaminę C.
                • stef63 Re: do wadera3 i marcinoit 12.10.09, 20:44
                  Czy to znaczy że żelazo produkowane w fabrykach farmaceutycznych, które kupujemy
                  w aptece to jest naturalne żelazo - bo żelazo jest pierwiastkiem?
                  Czy może ja używam błędnego nazewnictwa "sztuczne żelazo", bo może prawidłowo
                  powinnam mówic: preparaty żelaza lub nienaturalna forma żelaza?
                  Przeczytałam dużo na temat żelaza, bo to jest mój problem od lat (niedobór) i
                  często spotykałam się z określeniem "sztuczne żelazo" zwłaszcza w necie.
                  Zawsze uważałam, że naturalnym żelazem jest żelazo z produktów roślinnych i
                  zwierzęcych. Z Waszych postów wynika, że żyłam do tej pory w błędzie.
                  Jeżeli żelazo kupowane w aptece jest naturalne to czemu ma tak dużo skutków
                  ubocznych, a spożywanie żelaza z produktów roślinnych i zwierzęcych nie daje
                  żadnych objawów ubocznych?
                  Czy powodem jest dawka np. 1 tabletka zawiera 100 mg jonów żelaza, a 1 kg
                  wołowiny zawiera znacznie mniej? (wiadomo że nikt nie zje naraz 1 kg mięsa).
                  Mam duży niedobór żelaza z powodu krwotoków. Nie jestem w stanie uzupełnic
                  niedoboru przez samą dietę, branie żelaza w tabletkach jest dla mnie drogą przez
                  mękę.
                  Będę bardzo wdzięczna za oświecenie mnie w tym temacie.
                  Tak samo uważam witaminy kupowane w aptece za sztuczne.
    • ppnet Re: Skurcze mięśni 06.08.18, 06:02
      Ja miałem podobnie ze skurczami różnych mięśni. Gdzieś wyczytałem że niektóre betablokery mogą powodować mioklonie. Wyniki badań krwi były poprawne a skurcze były nadal. Po konsultacji z lekarzem odstawiłem Bisocard i mioklonie osłabły, zostały sporadyczne w łydkach. Żaden lekarz internista ani neurolog tego nie powiązał. Zobaczymy czy w dłuższym okresie znikną wszystkie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka