Dodaj do ulubionych

nierzyjemny zapach

19.10.09, 23:40
Moze ktoś tez boryka się z takim problemem tj. z nieprzyjemny zapch z ust.
Dodam ze dbam o higienne jamy ustnej i wszystkie zęby mam wyleczone.
Mimo to od 2 miesięcy mam bardzo przykry zapach z ust.
Moze powinnam zrobic badania ale jakie?

Obserwuj wątek
      • mel.la Re: nierzyjemny zapach 20.10.09, 00:05
        Polecam kuracje - codziennie gryzc ziarnka jalowca , pierwszego dnia jedno,
        drugiego dwa, trzeciego trzy itd. az do szesciu a nastepnie zmniejszac po
        jednym. Jalowiec oczyszcza organizm.Sorry, ale przykry zapach z ust nie jest
        jeszcze powodem, zeby latac na gastroskopie.
        • aniafrania3 Re: nierzyjemny zapach 20.10.09, 00:14
          Dodam ze problem ten pojawił się jakieś 1,5 miesiąca po porodzie wcześniej nigdy
          nie miałam takiego problemu. Spróbowałabym tego jałowca ale karmie piersia i
          obawiam się ze chyba nie mogę.
          • mel.la Re: nierzyjemny zapach 20.10.09, 15:34
            Po porodzie jest to normalne, oprocz takich objawow jak nieprzyjemny zapach z ust moze rowniez wystepowac nadpotliwosc, wypadanie wlosow czy zmeczenie. W ciazy u kobiety w organizmie zachodzi bardzo duzo zmian a po porodzie wszystko znow musi wrocic do normy, wiec to musi troche potrwac zanim wszystko sie ureguluje. Troche cierpliwosci, powinno za jakis czas samo przejsc.
            • jadwiga_r Re: nierzyjemny zapach 20.10.09, 18:52
              Jestem laikiem z dziedziny medycyny, ale tak sobie myślę, czy nie powstała u Ciebie przepuklina rozworu przełykowego, która może dawać powyższy objaw.
              Badanie rentgenowskie żołądka może wykryć tę dolegliwość.
              Bez wizyty u lekarza rodzinnego sama nie poradzisz sobie z tym problemem.
              Rano po przebudzeniu weź łyżeczkę i delikatnie zeskrob nalot na tylnej części języka, może on tak nieprzyjemnie pachnie.
              Może pijesz miętę, która powoduje zwiększone wydzielanie kwasów żołądkowych.
              Posiłki jedz częściej, ale w mniejszej ilości.
              Obserwuj, po których produktach spożywczych nasilają się wspomniane objawy.
              Zwróć uwagę na dziąsła, czy nie krwawią, czy nie ma kamienia nazębnego
              Mój znajomy miał zapalenie zatok /nie wiem, czołowych, czy nosoowych/ i borykał się z nieprzyjemnym zapachem z ust. Przy tym schorzeniu zaczął nagle odczuwać serce. Po punkcji znikł nieprzyjemny zapach i serce wróciło do normy.

Większy ból niż ukąszenie węża daje niewdzięczność dziecka"-
              William SZEKSPIR
              • mel.la Re: nierzyjemny zapach 20.10.09, 20:03
                Jestem laikiem z dziedziny medycyny, ale tak sobie myślę, czy nie powstała u
                Ciebie przepuklina rozworu przełykowego, która może dawać powyższy objaw.

Nie wiem kobieto skad Ci to do glowy przyszlo.. a moze od razu rak przelyku ??

Objawy tejze przepukliny:

"iewielka przepuklina może nie dawać objawów, inne powodują bóle w nadbrzuszu i
                dołku podsercowym, zgagę (refluks żołądkowo-przełykowy), uczucie odbijania i
                cofania się treści żołądkowej do przełyku, szczególnie po obfitych posiłkach i w
                sytuacjach powodujących wzrost ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej.
                Charakterystyczne jest, że dolegliwości nasilają się w pozycji leżącej.

Do nietypowych objawów można zaliczyć chrypkę, szczególnie rano w efekcie
                drażnienia strun głosowych przez zarzucaną treść żołądkową. W skrajnych
                przypadkach może wystąpić suchy lub świszczący kaszel, jako objaw zarzucania
                treści żołądkowej do drzewa oskrzelowego wywołujące objawy astmatyczne, czasem
                też może dojść do podrażnienia nerwu błędnego i w efekcie skurczu oskrzeli.
                Występować również może duszność czy kołatanie serca."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepuklina_rozworu_prze%C5%82ykowego#Rozpoznanie
                • jadwiga_r do mel.la 20.10.09, 20:39
                  Wyżej wspomnianą przepuklinę ma ktoś z rodziny, borykał się z problem nieprzyjemnego zapachu z ust i dopiero pomogły mu leki z substancją czynną Omeprazol np.Gasec,Ulzol,Helicid.
                  Musi przy tym pamiętać, aby w zagłowiu łózko było wyżej podniesione, w fotelu jak siedzi i zbyt mocno odchyla się do tyłu, to pojawia się ten zapach z ust.
                  Lekarze wykluczyli choroby przyzębia,laryngologiczne i inne. Sprawcą okazał się przewód pokarmowy.
                  "Większy ból niż ukąszenie węża daje niewdzięczność dziecka"-
                  William SZEKSPIR
                • wadera3 Re: nierzyjemny zapach 21.10.09, 10:04
                  mel.la napisała:
                  >
                  > Nie wiem kobieto skad Ci to do glowy przyszlo.. a moze od razu rak przelyku ??
                  >

Między innymi właśnie przepuklina rozworu przełykowego(którą osobiście posiadam)
                  powoduje nieprzyjemny zapach - część pokarmu, która zalega w przepuklinie, bądź
                  cofa się do przełyku(refluks) rozkładając się fermentuje i po prostu śmierdzi.
                  • mel.la Re: nierzyjemny zapach 21.10.09, 12:03
                    Wadera 3 Między innymi właśnie przepuklina rozworu przełykowego(którą
                    osobiście posiadam)
                    powoduje nieprzyjemny zapach - część pokarmu, która zalega w przepuklinie, bądź
                    cofa się do przełyku(refluks) rozkładając się fermentuje i po prostu śmierdzi.

Zgoda, ale oprocz nieprzyjemnego zapachu jest wiele innych objawow, wiki podaje
                    ich mnostwo, o nieprzyjemnym zapachu nawet nie wspomina:
                    cyt"Niewielka przepuklina może nie dawać objawów, inne powodują bóle w
                    nadbrzuszu i dołku podsercowym, zgagę (refluks żołądkowo-przełykowy), uczucie
                    odbijania i cofania się treści żołądkowej do przełyku, szczególnie po obfitych
                    posiłkach i w sytuacjach powodujących wzrost ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej.
                    Charakterystyczne jest, że dolegliwości nasilają się w pozycji leżącej.

Do nietypowych objawów można zaliczyć chrypkę, szczególnie rano w efekcie
                    drażnienia strun głosowych przez zarzucaną treść żołądkową. W skrajnych
                    przypadkach może wystąpić suchy lub świszczący kaszel, jako objaw zarzucania
                    treści żołądkowej do drzewa oskrzelowego wywołujące objawy astmatyczne, czasem
                    też może dojść do podrażnienia nerwu błędnego i w efekcie skurczu oskrzeli.
                    Występować również może duszność czy kołatanie serca."

Jak mozna na podstawie tylko zapachu z ust sugerowac komus ta przypadlosc.
                    Rownie dobrze mozna zasugerowac, ze to rak np.gardla, krtani, przelyku, zoladka,
                    jezyka itp. Tez smierdzi z buzi!
                      • mel.la Re: nierzyjemny zapach 21.10.09, 12:45
                        Wadera3 Można sugerować wszystko, co powoduje nieprzyjemny zapach z ust, od
                        dolegliwości
                        stomatologicznych, po gastryczne - poprzez laryngologiczne.

Jesli sie ma sklonnosc do przesady i wyolbrzymiania. Moze najpierw rozpatrzyc
                        czy to nie jest jakas drobna dolegliwosc a dopiero potem pomyslec o powaznych
                        schorzeniach, innaczej mozna popasc w paranoje.
                        • wadera3 Re: nierzyjemny zapach 21.10.09, 13:06
                          mel.la napisała:
                          > Jesli sie ma sklonnosc do przesady i wyolbrzymiania.

Tiaaa, źle trafiłaś, mnie posądzić o przesadę, to tak jakby widzieć we mnie,
                          dwumetrowego czarnoskórego olbrzyma:D

Jestem ostatnia osobą ze skłonnościami do jakiejkolwiek przesady, w
                          jakiejkolwiek dziedzinie życia.
    • aniafrania3 Re: nierzyjemny zapach 20.10.09, 22:52
      Skojarzyłam sobie ze zanim pojawił sie ten nieprzyjemny zapach z ust bolały mnie migdały. Nawet bałam się ze moze to angina. Ale bardzo szybko przeszła mi ta infekcja gardła. Boli mnie też czesto żołądek szczegolnie wieczorami.
      I w ciągu całego dnia czuje tak jakby jakaś wydzielina spływała na tylnej ściance gardła. Z polecenia lekarza pije siemie ale nic mi nie pomaga.
      Zrobiłabym badania ale zupełnie nie wiem jakie.

• no1teresa Re: nierzyjemny zapach 21.10.09, 13:40
        no wlasnie, ponoc ten zapach pochodzi najczesciej od zoladka, wiec badaj i
        szukaj przyczyny
        ale tymczasem mozesz sprobowac tego (pochodzi z jakiegos zielnika):
        "Herbatka sporządzona z rozmarynu lekarskiego jest wspaniałym środkiem
        odświeżającym jamę ustną, jak również świetną płukanką do ust w celu pozbycia
        się cuchnącego oddechu. W około 0.5 l gotowanej wody zdjętej z ognia zaparzać 3
        łyżeczki suszonych kwiatów lub liści rozmarynu lekarskiego przez około 30 minut
        pod przykryciem. Następnie płyn odcedzić i umieścić w lodówce. Płukać nim jamę
        ustną każdego ranka lub kilka razy w czasie dnia."
        z piciem nie przesadzaj, ale plukac mozna chyba do woli

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka