Dodaj do ulubionych

Mycoplasma. Szumy uszne

18.08.14, 18:23
Witam. Przeszedłem już wszystkich lekarzy którzy potencjalnie mogliby mi pomóc. O szumach usznych piszę się, że trzeba się do nich przyzwyczaić bo nie da się ich wyleczyć. Ale mając 20 lat, nie nadużywając słuchawek, mając znakomity słuch po prostu nie wierzę, że to się stało samoistnie i nie da się tego wyleczyć. Więc miałem już rezonans magnetyczny głowy, tomografie uszu, badania krwi, usg tętnic szyjnych, badanie słuchu, badanie w kierunku boreliozy 2x ELISA w roznych okresach oraz Western Blot, Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego, rtg czynnościowe kręgosłupa szyjnego, badania krwi na paciorkowca (bo kiedyś miałem). <--- Wszystkie te badania wyszły PRAWIDŁOWO. Dodam, że oczywiście nie wszystko to co tu napisałem zostało wykonane na NFZ. Na dłuższy okres czasu odpuściłem sobie chodzenie po lekarzach i badania, bo po prostu już miałem dosyć szukania czegoś czego nie ma.

No ale szukając dalej przyczyny zrobiłem parę badań na własną rękę w których między innymi zrobiłem badanie na Mycoplasma pneumoniae które wyszło pozytywnie w obu klasach tj. IGG i IGM. Z tego co wyczytałem to ta bakteria odpowiada za problemy w płucach ale mogą wystąpić powikłania. Mam piski w uszach 24/7 nie zmieniają raczej natężenia od prawie dwóch lat. W moim przypadku przez te piski strasznie się męczę psychicznie, ciężko jest myśleć i ogólnie funkcjonować do różnych rzeczy mogą one doprowadzić. Tak więc moje pytanie jest następujące czy ta Mycoplasma może mieć jakieś powiązanie z tymi szumami usznymi?

Mam nadzieję, że komuś się zechce to przeczytać.

Pomyłka w poprzednim temacie zamiast mycoplasma wpisalem toksoplazmoza. Poprzedni do usunięcia.
Obserwuj wątek
      • b1ack5 Re: Mycoplasma. Szumy uszne 18.08.14, 23:14
        Dzięki wielkie nie znalazłem takich informacji przedtem.
        -zmęczenie nieprzechodzące po odpoczynku <- to pasuje
        -dysfunkcje neurologiczne <- to pasuje
        -problemy psychiczne <- to pasuje
        -problemy poznawcze <- także
        -pocenie się <- tak
        -chroniczne zapalenie spojówek <- czerwone, piekące oczy, popękane naczynka. Do tego akurat sie przyzwyczaiłem.
        -zmiany skórne ( wysypki, rumienie) <- tu akurat tak jakby trądzik na czole i brodzie, oczywiście nigdy nie miałem problemów ze skórą. Była gładka jak pupa niemowlaka.
        - zapalenie mięśnia serca <- to raczej nie. aczkolwiek odczuwam także bicie własnego serca cały czas. Każde uderzenie jest odczuwalne. W szczególności podczas zasypiania kiedy plecy bądź bok mojego ciała ma kontakt z podłożem.

Pójdę do lekarza pierwszego kontaktu zobaczymy czy wdroży leczenie czy wyśle gdzieś dalej.
        • 5suwak Re: Mycoplasma. Szumy uszne 05.03.15, 22:35
          Hej, mam bardzo podobne objawy - również pisk w uszach i odczuwanie bicia własnego serca (myślę że to ma związek z piskiem). Jak do tej pory wyszły mi lamblie w badaniach na przeciwciała. Mycoplasmy nie robiłem, ale chyba teraz zrobię... Czy coś się zmieniło w Twojej diagnozie? Czy wyleczyłeś to? Pozdrawiam.
          • 5suwak Re: Mycoplasma. Szumy uszne 10.05.15, 07:08
            Aktualizuję swoją sytuację po miesiącu. Otóż tak samo jak w przypadku kolegi (w niedoli) b1ack5, również w badaniu wyszła mi Mycoplasma Pneumoniae. Inne bakterie (w tym np. chlamydia) ujemne. Czyli szum (a raczej jednostajny pisk) może być wynikiem infekcji bakteryjnej Mykoplazmą. Do tego mam mnóstwo innych objawów, jak:

- biały nalot na języku
            - suchość w ustach
            - obniżony apetyt (to się trochę poprawiło)
            - luźne stolce z niestrawionymi resztkami jedzenia a ostatnio biegunka
            - często brak wypróżnienia przez 2-3 dni
            - skoki tętna, uczucie pulsowania w głowie i w kończynach - bardziej odczuwalne bicie serca
            - pisk w uszach
            - ogólne osłabienie
            - obniżone libido, jakby słabsze "czucie" członka
            - często piekące, przekrwione oczy
            - temperatura stale około 37

A ostatnio duszności i chroniczny kaszel.

Na szczęście trafiłem na dobrego lekarza i rozpocząłem leczenie, które trwać może nawet 12-18 miesięcy.
    • rikol Re: Mycoplasma. Szumy uszne 06.03.15, 01:53
      sZumy uszne mogą się pojawić po jednorazowym 'nadweręzeniu' uszu, np. po koncercie, lub też po dłuzszym czasie, jeśli przebywasz w hałasie.
      Nie znam metody, która likwidowałaby szumy. Natomiast pomagają: antydepresanty, antyhistaminy (leki przeciwalergiczne) - a dokładnie diphenhydramina, nospa.

Sprawdź tarczycę, tSH powinno być mniej więcej 1-2.

JAko leczenie objawowe dobra jest terapia trt - czyli noszenie generatorów szumu. Maskuja one szum, ale też uczą mózg, zeby szumów 'nie zauważać'.

Objawy neurologiczne może dawać też borelioza i różne inne choroby, niestety.
    • performeer Re: Mycoplasma. Szumy uszne 16.05.15, 20:03
      Jaki jest koszt badania mogącego potwierdzić to schorzenie? mam bardzo podobne objawy i próbuję zdiagnozować się na własną rękę ponieważ lekarze mnie bagatelizują. Od 2 lat szukam pomocy u przeróżnych specjalistów i nic.
      • 5suwak Re: Mycoplasma. Szumy uszne 20.05.15, 17:37
        W laboratorium Diagnostyka badanie na przeciwciała Mycoplasma Pneumoniae IGG i IGM = 130 (65 za jeden rodzaj przeciwciał). A jakie masz objawy? Podobne może dawać inna atypowa bakteria - Chlamydia Pneumoniae.
        • bisiara1 Re: Mycoplasma. Szumy uszne 22.05.15, 18:28
          Borykam się z problemem szumów już od roku. Przeprowadziłam wiele rozmów na forach, nawiązałam nawet kilka znajomości, ale nic na dłużej. Zwykła wymiana opinii, doświadczeń, a potem każdy w swoją stronę. Ostatnio jedna osoba podpowiedziała żeby stworzyć jakieś miejsce, gdzie będziemy mogli wspólnie się kontaktować, poznać, wymienić doświadczeniami i nie pozostanie to na jakiś forum, tylko będzie w jednym miejscu, gdzie będzie można w każdej chwili się kogoś o coś dopytać, wspólnie wpadać na dalsze pomysły. Od razu pomyślałam o facebooku. Zaczynam tworzyć grupę, dlatego wszystko co stworzymy będzie docelowo dla nas. Zapraszam na profil na faacebooku www.facebook.com/wyleczszumyuszne?fref=ts
    • pawel221100 Re: Mycoplasma. Szumy uszne 23.06.15, 20:11
      Witam wszystkich!
      Mam podobne problemy. moze nie wszystkie objawy sie zgadzaja, ale nakresle co mi dolega:
      -bole glowy
      -bole oczu
      -biegunki
      -ogolne oslabienie
      -bol z prawej strony biodra
      -bol stawow przy kciukach i przy duzych palcach stóp
      -bialy jezyk
      -zatkany nos
      -klopot z koncentracja
      (reszty narazie nie pamietam)

Borykamm sie z tym od ok. 2,5 lat. wszystkie (tysiace!) badania jakie zrobilem wskazaly nastepujace wyniki:
      - helicobacter pyroli
      -mycoplasma pneumoniae

Dotalem juz kilka razy antybiotyki na helicobacter i bylo lepiej za pierwszym razem, prawie ze ozdrowialem. ale potem znowu wrocilo prawie wszystko. i teraz po mniej wiecj 6 miesiach wysdzly mi bakterie mycoplasma p. biore wlasnie antybiotyki inne juz i jest co prawda lepiej,. ale nie wszystkie objawy przechodza.

czy ktos z was tez sie leczyl w tym kierunku (lub leczy) i nastapila poprawa? jak dlugo trwalo leczenie?

Z gor dzieki za odpowiedz! ;)
      • 5suwak Re: Mycoplasma. Szumy uszne 03.07.15, 18:05
        Hej, a robiłeś badania na inne bakterie? Np. borrelia, chlamydia? Same mycoplasmy też mogą dawać te objawy które są u Ciebie jak jest to układowa infekcja. Trzeba leczyć antybiotykami przez długi czas (od 6 do 18 miesięcy; średnio ok roku). Antybiotyki z grupy makrolidów i doksycyklina, nie należy robić przerw w antybiotykoterapii (nawet 1 dzień) bo to antybiotyki bakteriostatyczne, a nie bakteriobójcze, czyli zatrzymują rozwój bakterii. Czas życia 1 pokolenia mykoplazm to ok. 3 miesiące.

Jakie wyniki Ci wyszły na mycoplasmę i jakie są normy? Robiłeś IGG IGM i IGA?
      • polman1978 Re: Mycoplasma. Szumy uszne 09.12.15, 18:53
        Witam !
        Helicobacter ma praktycznie kazdy czlowiek , watpliwe aby wywolaly az tak uciazliwe dolegliwosci.

Proponuje zbadac dwie rzeczy o ile wczesniej nie zbadales .

1. Krzywa cukrowa - nie sugeruj sie prawidlowymi wynikami stezenia glukozy we krwi na czczo .
        Krzywa cukrowa zbadasz w kazdym laboratorium.
        Badanie polega na kilkukrotnym badaniu krwi - najczesciej dwukrotnym. Najpierw na czczo a potem po wypiciu 75 g glukozy po uplywie 2 godzin. Glukoze 75 g do badania kupuje sie w aptece.
        Wyniki po 2h :
        < 140 - wszystko ok
        Miedzy 140 a 200 - wynik negatywny (stan przed cukrzycowy, nie tolerancja glukozy )
        Powyzej 200 - wynik negatywny - cukrzyca
        Jesli wyjda Ci wyniki negatywne to przyczyna dolegliwosci ktore opisales moze byc pozno wykryta cukrzyca ( neuropatie cukrzycowe , czyli wysoki poziom cukru uszkadzajacy nerwy ). Skonsultuj to oczywiscie z lekarzem diabetologiem i neurologiem.

2. Zbadaj dokladnie kregoslup ( odcinek szyjny i ledzwiowy )

Mam nadzieje , ze wyniki okaza sie pozytywne i to nie zadna z tych przyczyn

Pozdrawiam
        • ciociuqpik Re: Mycoplasma. Szumy uszne 10.12.15, 00:06
          Dobrze prawisz, z tym że ważne jest aby wykonać co najmniej 3-punktową krzywą cukrową i insulinową. Sama borykam się z szumami usznymi od przeszło 2 lat, wyniki cukru zawsze w normie natomiast insulina po obciążeniu już nie.
    • goodman41 Re: Mycoplasma. Szumy uszne 23.06.15, 21:57
      Najpierw trzeba przeprowadzić najprostszy test na szumy uszne. Mocny skręt głowy w lewo i w prawo. Następnie mocny ucisk splecionymi rękami na głowę w dół aby obciążyć kręgosłup. Jeśli następuje zmiana natężenia lub częstotliwości szumu w uszach przy którejś z tych operacji, to szumy w uszach powoduje osteochondroza kręgów szyjnych. Jak przy powyższych testach nie będzie zmian w szumach usznych, to należy szukać innej przyczyny.
      Medycy twierdza, ze przyczyna jest nie znana, wiec szukanie igły w stogu siana jest bezsensowne.
      Potwierdzeniem zmian w kręgosłupie jest następujący test. Uklęknąć przy stole, oprzeć brodę na stole i naciskać rekami czaszkę. Jak przy takim teście nie zmienia się szum w szach, to na 100% za szumy w uszach odpowiadają zmiany w kręgosłupie szyjnym, a mianowicie zmniejszenie się grubości dysków międzykręgowych miedzy podstawą czaszki a kręgiem C1(atlas) oraz miedzy C1(atlas) a kręgiem C2(axis).
    • bandek1 Re: Mycoplasma. Szumy uszne 10.10.15, 10:14
      Na Twoim miejscu udałbym się do Kinetic Centrum Nowoczesnej Audiologii. Mają placówkę w Warszawie i chyba ostatnio w Bydgoszczy otworzyli. Specjalizują się w szumach usznych, więc jeżeli gdzieś znaleźć pomoc to chyba przede wszystkim tam
      • agat914pisk Re: Mycoplasma. Szumy uszne 14.01.16, 21:40
        Szukam ratunku dla męża-ostry,wysoki,ciągły pisk w lewym uchu! Przerażająca -"historia mojej depresji"świadczy o tym,że nie każdy szum można zaakceptować.Szukamy metody na sen- dłuższy niż 2 męczące godziny. Byliśmy w warszawskim Kineticu. Diagnoza nagły-ubytek słuchu i niedostosowanie układu nerwowego. Na razie dieta + ćwiczenia. Jest aparat,ale czy ktoś próbował leczenia u nich? Czy możecie coś doradzić? Bardzo,bardzo byłabym wdzięczna!
    • koziorozka Re: Mycoplasma. Szumy uszne 15.01.16, 17:16
      Nikt nie wspomniał jeszcze o czymś takim jak przezczaszkowa stymulacja magnetyczna (ang. transcranial magnetic stimulation, TMS) .
      Amerykańska FDA zaaprobowała tę metodę nie tylko do diagnostyki, ale także do leczenia migren, szumów usznych i kilku innych schorzeń
      pl.wikipedia.org/wiki/Przezczaszkowa_stymulacja_magnetyczna
      W lewym menu wersja po angielsku jest duuużo obszerniejsza..
      Obrazki google pokazują, że taka maszynka jest np. w warszawskim instytucie psychiatrii i neurologii, ale prywatne firmy też chyba to mają. Może dystrybutorzy powiedzą, gdzie ich szukać.
      • snajper55 Re: Mycoplasma. Szumy uszne 15.01.16, 22:06
        koziorozka napisała:

> Amerykańska FDA zaaprobowała tę metodę nie tylko do diagnostyki, ale także do l
        > eczenia migren, szumów usznych i kilku innych schorzeń

Drobna uwaga. FDA sprawdza jedynie, czy dana rzecz jest nieszkodliwa. FDA nie sprawdza na przykład, czy jakieś urządzenie czy specyfik leczy, czy w ogóle ma jakiekolwiek działanie. Sprawdza jedynie, czy nie szkodzi.

S.
        --
        Panzerlied
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka