Dodaj do ulubionych

Preparat na skurcze łydek

21.03.18, 12:17
Witam, mam pytanko o dobry lek na skurcze łydek dla starszej osoby. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie:-)
Obserwuj wątek
    • koziorozka skurcze łydek 21.03.18, 12:38
      Podobno na skurcze pomaga magnez. Najlepiej wchłania się w postaci cytrynianu, mleczanu i innych organicznych.
      Słabiej chlorki, prawie w ogóle nie wchłania się tlenek magnezu.
      Ogólnie - im więcej jonów magnezu, tym lepiej.
      Część ma status leku, ale ja bardziej patrzę na skład.
      Tu możesz filtrować, sprawdzać itp.
      www.doz.pl/apteka/k351_1-Z_magnezem?c_a=1
      Zaczęłam od "podobno", bo nie bardzo w to wierzę. W Polsce nie mamy raczej problemów z niedoborem magnezu.
      Moim znajomym pomogły proste ćwiczenia na odcinek lędźwiowy kręgosłupa (np. tzw. przeprosty). Niech ta osoba zacznie się gimnastykować.
      • marbor1 Re: skurcze łydek 21.03.18, 12:56
        Ja biorę na skurcze potas [na receptę] jak i magnez. Muszę to brać ponieważ jestem skazana na branie leków moczopędnych [ten nieszczęsny furosemid, którym próbowano otruć p. Walentynowicz]. Jak mi wiadomo lek ten wypłukuje z organizmu te minerały.
        • palacz67 Re: skurcze łydek 21.03.18, 13:09
          Witam, dziękuję Wam serdecznie za szybką odpowiedź. Ta osoba była ostatnio chora na grypę i nie wychodziła z domu przez dwa tygodnie. Dziś dostała skurczu w obie łydki i tylko dzięki szybkiej interwencji nie doszło do upadku i potłuczenia się. Mam soki pomidorowe domowej roboty ( zawierają potas) magnez też powinnam znaleźć. To jest bardzo bliska mi osoba, która też bierze leki moczopędne. Pozdrawiam
        • snajper55 Re: skurcze łydek 21.03.18, 13:30
          marbor1 napisała:

> Ja biorę na skurcze potas [na receptę] jak i magnez. Muszę to brać ponieważ jes
          > tem skazana na branie leków moczopędnych [ten nieszczęsny furosemid, którym pró
          > bowano otruć p. Walentynowicz]. Jak mi wiadomo lek ten wypłukuje z organizmu te
          > minerały.

Niestety, wypłukuje. Też magnez zajadam. :) Co do trucia to bym polemizował. Choć z odpowiednio dużej dawce nawet furosemid pewnie może zaszkodzić. Jakby tak zjeść pięć kilo furosemidu... :)

S.
    • koziorozka skurcze łydek 21.03.18, 13:50
      Tu jest bardzo dobry tekst i konkrety - co warto, a co ściema reklamowa
      zapytaj-farmaceute.blogspot.com/2012/03/magnez.html
      zapytaj-farmaceute.blogspot.com/2012/03/chela-mag-b6-na-tapecie-czyli-o-czym.html
          • koziorozka Re: skurcze łydek 02.05.18, 16:18
            moni.baczynska88 napisała:
            > magnez to podstawa

Coraz mniej jestem przekonana, że to tylko brak magnezu czy potasu. Skurcze mają też osoby zdrowo się odżywiające.
            Coraz bardziej skłaniam się do myślenia, że czasem powoduje je brak żelaza lub soli, czasem nadmiar wapnia, czasem brak rozciągania mięśni, czasem problemy z krążeniem. Jest też teoria tzw. zaburzonego łuku odruchowego.
            Czyli mądrych nie ma, trzeba próbować i szukać ;)
    • anna0706 Re: Preparat na skurcze łydek 13.05.18, 11:23
      Witam, nie znam skutecznego preparatu na skurcze ale chetnie podzielę się naszym doświadczeniem. Mój Tata (lat 88) cierpiał na skurcze łydek szczególnie w nocy. Zaczął wykonywać przed snem proste ćwiczenie polegające na naciąganiu łydek (stawał duży krok od ściany i trzymając stopy cały czas w kontakcie z podłogą opierał się rekami o ścianę - ten ruch powodował że mięśnie łydki się naciągały). Powtarzał ćwiczenie 10 do 20 razy, po kilku dniach takich ćwiczeń skurcze odeszły jak ręką odjął. Trudno powiedzieć czy każdemu to pomoże, ale o ile dana osoba jest w stanie wykonać ćwiczenie, warto spróbować.
      • koziorozka ćwiczenia na skurcze łydek 22.06.18, 08:46
        anna0706 napisał(a):
        > Zaczął wykonywać przed snem proste ćwiczenie polegające na naciąganiu łydek
        > (stawał duży krok od ściany i trzymając stopy cały czas w kontakcie z podłogą o
        > pierał się rekami o ścianę - ten ruch powodował że mięśnie łydki się naciągały)

Aniu, przekazuję ci wielkie podziękowania od mojej kuzynki :)
        Rozciąga mięśnie łydki - robi przy ścianie takie ćwiczenie
        www.youtube.com/watch?v=v1giC6pmUSc -
        i jej koszmarne skurcze minęły jak ręką odjął!!!
    • koziorozka Re: Preparat na skurcze łydek 04.08.18, 17:42
      Bardzo ciekawy tekst przeczytałam, może się komuś przyda
      www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,23689838,skurcze-dopadaja-79-proc-triatlonistow-i-60-proc-rowerzystow.html
      Gdyby artykuł był niedostępny, to w skrócoe:
      Dwaj neurobiolodzy (nobliści, Rod MacKinnon i Bruce Bean) twierdzą, że skurcz inicjują nie mięśnie a neurony ruchowe. By te neurony "przytłumić" trzeba "kopem" aktywować pewne kanały jonowe.
      A prostym językiem: podrażnić receptory w jamie ustnej i przełyku. Drink z octu, cynamonu, imbiru i chili podobno uwalnia od skurczów.
      Oczywiście oni stworzyli swój i opatentowali - na amazon 50 ml kosztuje 65 dolarów :(
      • snajper55 Re: Preparat na skurcze łydek 05.08.18, 14:26
        koziorozka napisała:

> Bardzo ciekawy tekst przeczytałam, może się komuś przyda
        > www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,23689838,skurcze-dopadaja-79-proc-triatlonistow-i-60-proc-rowerzystow.html
        > Gdyby artykuł był niedostępny, to w skrócoe:
        > Dwaj neurobiolodzy (nobliści, Rod MacKinnon i Bruce Bean) twierdzą, że skurcz
        > inicjują nie mięśnie a neurony ruchowe. By te neurony "przytłumić" trzeba "kope
        > m" aktywować pewne kanały jonowe.
        > A prostym językiem: podrażnić receptory w jamie ustnej i przełyku. Drink z octu
        > , cynamonu, imbiru i chili podobno uwalnia od skurczów.
        > Oczywiście oni stworzyli swój i opatentowali - na amazon 50 ml kosztuje 65 dola
        > rów :(

Naukowcy twierdza, że jest to metoda na zmniejszenie częstotliwości występowania skurczów. W artykule jest przedstawiana jako lek na trwający skurcz:

"I wykrzywiająca twarz woda z kiszonych ogórków, i solidna porcja musztardy może przynieść ulgę przy skurczu – tyle tylko że z zupełnie innego powodu niż dotychczas podejrzewano. "

Ciekawa jest też teza autorki artykułu, że wypacanie elektrolitów zwiększa ich stężenie we krwi, a więc picie napojów z elektrolitami jest bez sensu.

No cóż, sezon ogórkowy w pełni, redaktorzy na urlopach, więc otrzymujemy to, co otrzymujemy.

Acha, ja znalazłem ten Hotshot po 6.5 dolca:

www.rei.com/product/123132/hotshot-sports-shot-17-fl-oz
        S.
        • koziorozka Re: Preparat na skurcze łydek 06.08.18, 09:18
          snajper55 napisał:
          > Ciekawa jest też teza autorki artykułu, że wypacanie elektrolitów zwiększa ich
          > stężenie we krwi, a więc picie napojów z elektrolitami jest bez sensu
          ----------------------------
          Może nieuważnie czytałeś, więc łopatologicznie:
          "teoria wiążąca skurcze mięśni z niedoborem elektrolitów" jest nieprawdziwa (badanie maratończyków).
          Wypacamy elektrolity o słabszym stężeniu niż te obecne we krwi, tym samym w krwi ich stężenie wzrasta.
          • snajper55 Re: Preparat na skurcze łydek 06.08.18, 10:09
            koziorozka napisała:

> Może nieuważnie czytałeś, więc łopatologicznie:
            Cały ten frgment:

"Zresztą jak się dobrze zastanowić, to widać, że teoria wiążąca skurcze mięśni z niedoborem elektrolitów po prostu kupy się nie trzyma. Pot, choć słony, jest jednak mniej słony od naszych płynów ustrojowych. Pocąc się, nie zmniejszasz, ale zwiększasz stężenie elektrolitów we krwi."

Stężenie elektrolitów w pocie nie ma żadnego znaczenia. Ważne, że są, że je wypacamy, czyli tracimy. Utratę elektrolitów trzeba uzupełnić. Ciekawe do jakiego poziomu będzie według autorki rosnąć stężenie elektrolitów we krwi.

Nie broń tego wakacyjnego gniota napisanego pewnie przez jakąś stażystkę, bo tego nie da się obronić.

S.
            • koziorozka Re: Preparat na skurcze łydek - elektrolit 13.12.20, 14:00
              snajper55 napisał:
              > Stężenie elektrolitów w pocie nie ma żadnego znaczenia. Ważne, że są, że je wyp
              > acamy, czyli tracimy. Utratę elektrolitów trzeba uzupełnić.
              --------------------
              Temat wraca w innym wątku, więc o "preparacie" uzupełnię :)
              Znajoma od ponad roku stosuje ze świetnym skutkiem, więc polecam, bo prosty i tani.
              Domowy elektrolit dostarczy dodatkowe minerały i nawodni - ważne zwłaszcza latem i zwłaszcza dla starszych osób. Zimą wystarczy 1 kubek dziennie.

Elektrolity to wodne roztwory jonów soli: magnezu, potasu, sodu, chloru i wapnia
              Domowa wersja: litr wody + 9 g soli + 52,6 g glukozy spożywczej.
              Woda wysokozmineralizowana - www.woda-alkaliczna.pl/ranking/tds-wody-mineralnej
              Sól - najzwyklejsza albo jaką kto chce
              Glukoza - może być miód, ale różne mają różną zawartość cukru. Grunt, żeby to był cukier prosty. Te 52,g to w aptece. Znajoma raz na wadze jubilerskiej zważyła i teraz na oko sypie.

W smaku jest takie sobie, ale nie okropne, próbowałam :)
              Można sobie urozmaicić, np. zamiast litra wody zrobić z 0,5 wody i 0,5 soku, dodać miętę czy imbir.
              A jak ktoś wierzy w zbawienną moc magnezu, to można dorzucić kawałek Magnesolu

• x49x Re: Preparat na skurcze łydek - elektrolit 13.12.20, 17:37
                Dzięki, tatuś miał kiedyś w kościele taki skurcz, zrobiło się zamieszanie, by wszyscy myśleli, że zasłabł, ksiądz biegł z wodą mineralną. Tatusia złapał silny skurcz w obie łydki, na szczęście nie uderzył się, ale nie mógł ustać na nogach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka