Dodaj do ulubionych

Podwyższony cukier

09.04.20, 06:49
Witam forumowiczów , robiłem w lutym badanie krwi i wyszedł mi cukier 111 , teraz troszkę mniej bo 107 , w grudniu brałem zastrzyki sterydowe na rwę ( 5 zastrzyków ) więc możliwe że po nim mi poziom cukru się podniósł , czy mam podstawy do niepokoju ? Co sądzicie na ten stan i jak do tego podejść . Dziękuję z góry za rady . Grzegorz
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: Podwyższony cukier 10.04.20, 17:14
      Jak kiedys bralam prednisone, to przypadkowy cukier miewalam i 180 mg/dl ;), wiec po sterydach jak najbardziej moze byc hyperglikemia. A na stany przedcukrzycowe i inne najlepsza jest glodowka przerywana :).

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Abby&Prada
          • horpyna4 Re: Podwyższony cukier 11.04.20, 20:02
            U mnie pomogło ograniczenie węglowodanów, czyli nie tylko cukru jako takiego, ale i skrobi. Jedna kromka chleba dziennie, obiady bez ziemniaków, makaronów i kasz. Nie ściśle, od czasu do czasu zjem obiad z odrobiną mącznych dodatków, ale rzadko sobie na to pozwalam. Reszta potraw bez ograniczeń - sery mięso, wędliny, ryby, warzywa, owoce.

Po kilku miesiącach takiego odżywiania się nie tylko straciłam kilka kilogramów, ale i poczułam się bardzo dobrze. Cukier wreszcie w normie, cholesterol też, chociaż masła nie ograniczałam (ale jadłam go dużo mniej, bo przecież trudno jeść masło bez pieczywa, albo okrasę bez ziemniaków). A najważniejsze, że mam na wszystko siłę, łącznie z łażeniem po górach (niezbyt wielkich wprawdzie, bo mam nadciśnienie, ale kilka lat temu miałam problem z wejściem po schodach o piętro wyżej).

Już dwa lata tak się odżywiam i nie zamierzam tego zmieniać - zdrowie i samopoczucie dawno nie było tak dobre.
          • snajper55 Re: Podwyższony cukier 12.04.20, 00:32
            majenkir napisała:

> Nie wiem, ale na podwyzszony cukier jest dobry ruch i niejedzenie.

Nie sądzę aby niejedzenie było w jakimkolwiek przypadku dobre, ale ruch może całkowicie podwyższony cukier zlikwidować. Gdy jadę na działkę, gdzie koszę, kopię, pielę itp mogę w ogóle odstawić insulinę. :)

S.
            --
            Ave, Praeses, morituri te salutant! (by witek.bis)
            • horpyna4 Re: Podwyższony cukier 12.04.20, 22:08
              Poziom cukru w normie i wysiłek fizyczny to klasyczny przykład dodatniego sprzężenia zwrotnego.

Jeżeli cukier jest bardzo wysoki (zwłaszcza w połączeniu z nadwagą), to człowiek nie ma na nic siły. Mało się rusza, więc poziom cukru dalej rośnie.

Jeżeli jednak zbije się trochę poziom cukru (na początek dietą), to okazuje się, że można się intensywnie ruszać i wtedy cukier jeszcze bardziej spada; wtedy łatwo utrzymać go na właściwym poziomie.
            • majenkir Re: Podwyższony cukier 15.04.20, 01:23
              snajper55 napisał:
              Gdy jadę na działkę, gdzie koszę, kopi
              > ę, pielę itp mogę w ogóle odstawić insulinę. :)
              >

A gdybys czesciej stosowal glodowke, to bys w ogole nie musial jej brac ;)

--
              https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
              Abby&Prada
              • snajper55 Re: Podwyższony cukier 15.04.20, 13:20
                majenkir napisała:

> snajper55 napisał:
                > Gdy jadę na działkę, gdzie koszę, kopi
                > > ę, pielę itp mogę w ogóle odstawić insulinę. :)
                > >

>
                > A gdybys czesciej stosowal glodowke, to bys w ogole nie musial jej brac ;)

Ruch jest zdrowy, głodówka - nie. Nie mówię oczywiście o diecie.

S.
                --
                Ave, Praeses, morituri te salutant! (by witek.bis)
    • remik_c87 Re: Podwyższony cukier 25.05.20, 21:22
      W sumie przypadkiem trafiłem na ten wątek, ale może akurat moje doświadczenie będzie w stanie komukolwiek pomóc.Też miałem w ostatnich miesiącach podwyższony cukier, próbowałem szukać rozwiązania na własną rękę, ale nic nie pomagało. Miesiąc temu znajoma poleciła mi konsultację u p. L. Iwanowskiej, twierdząc, że pomogła jej wyjść z otyłości i zwalczyć wysoki cukier dzięki zmianie nawyków żywieniowych. Nie za bardzo jestem przekonany do tych całych coachów, itd, ale poszedłem zobaczyć co i jak. Na wizycie okazało się, że p. Lidia ma bardzo szeroką wiedzę, od razu zaproponowała mi odpowiedni program, który mógłby mi pomóc. Już w sumie minął miesiąc odkąd się z nią konsultuję i naprawdę widzę poprawę. Poziom cukru się unormował, a do tego poprawiło się moje codzienne samopoczucie, lepiej też sypiam. No, więc jeśli komukolwiek to pomoże, to podrzucam linka do kontaktu z p. Lidią na jej stronie lidiaiwanowska.com.
      Remik C

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka