Dodaj do ulubionych

Doppler nóg

20.04.21, 12:08
Wybieram się za kilka dni do chirurga naczyniowego.Puchną mi nogi jak długo siedzę w jednej pozycji,lub dłużej chodzę na obcasach, ponadto zauważyłam na obu nogach widoczne żyły i czasami czuję mrowienie w nogach.Moi dziadkowie i mama mają też problemy z żyłami na nogach.Dziadek i babcia mieli okropne żylaki.Dlatego zdecydowałam się na wizytę u tego lekarza.To będzie moja pierwsza wizyta .Mam mieć badanie dopplera i teraz nie wiem na co zwrócić uwagę,żeby to badanie lekarz mi nie zrobił na odwal się.Słyszałam od jednej znajomej,że jak poszła na takiego dopplera to zbadano jej tylko łydki,od kolan w dół.Na jej pytanie czemu lekarz nie bada nóg z przodu,lekarz powiedział,że z przodu nie trzeba.Ona się uparła aby przejechał i sprawdził również nogi z przodu i okazało się ,że właśnie z przodu ma zakrzep.Dlatego moje pytanie , na co zwrócić uwagę,podczas tego badania,co lekarz musi zbadać itd,żeby to było wykonane rzetelnie,żeby mi lekarz jakichś głupot nie wciskał,że tu się bada a tam się nie bada.
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Doppler nóg 21.04.21, 16:41
      Bada się całe nogi - od pachwiny, pośladków do kostek. Głowica jest dość mocno przyciskana, więc czasem to nie jest przyjemne.
      Tu masz poglądowy obrazek
      thumbs.dreamstime.com/z/naczynia-krwiono%C5%9Bne-w-ludzkich-nogach-74438359.jpg

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka