Gość: Anusia IP: *.mm.com.pl 24.01.05, 08:17 Cześć Aspiryna ma w swoim składzie kwas salicylowy, który może być przyczyną powstawania wrzodów i powinniśmy je przyjmować dojelitow, tzn jak? co to znaczy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Doki Re: aspiryna IP: *.5-200-80.adsl.skynet.be 24.01.05, 08:34 Aspiryna ma w swoim składzie kwas salicylowy Nie w 100% scisle, ale niech bedzie. > powinniśmy je przyjmować dojelitow, tzn jak? co to > znaczy? O ile wiem, mozna to osiagnac na dwa sposoby: 1. zamknac aspiryne w kapsulce, ktora przejdzie przez zoladek nienaruszona, a rozpusci sie dopiero w jelicie 2. podac aspiryne w postaci estru, ktory zostanie zhydrolizowany w jelicie. Odpowiedz Link Zgłoś