IP: *.mm.com.pl 24.01.05, 08:17
Cześć Aspiryna ma w swoim składzie kwas salicylowy, który może być przyczyną
powstawania wrzodów i powinniśmy je przyjmować dojelitow, tzn jak? co to
znaczy?
Obserwuj wątek
    • Gość: Doki Re: aspiryna IP: *.5-200-80.adsl.skynet.be 24.01.05, 08:34
      Aspiryna ma w swoim składzie kwas salicylowy

      Nie w 100% scisle, ale niech bedzie.

      > powinniśmy je przyjmować dojelitow, tzn jak? co to
      > znaczy?

      O ile wiem, mozna to osiagnac na dwa sposoby:
      1. zamknac aspiryne w kapsulce, ktora przejdzie przez zoladek nienaruszona, a
      rozpusci sie dopiero w jelicie
      2. podac aspiryne w postaci estru, ktory zostanie zhydrolizowany w jelicie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka