Dodaj do ulubionych

Tarczyca - nadczynność - niedoczynność

IP: *.bialap.cvx.ppp.tpnet.pl 17.06.02, 19:11
Od kilku lat (z kilkumiesięcznymi przerwami) leczę się na tarczycę.
Do tej pory nie wiem czy to nadczynność, czy niedoczynność, czy tarczyca
rozwija się wewnątrz czy do zewnątrz.
Moimi objawami są: problemy z połykaniem, drżenie rąk, po przejściu szybko ok.
10 minut tętno ok. 120 na minutę, pocenie (nieważne jaka pora roku),
niereguralne miesiączki (co 30-55 dni), czarne włoski na brodzie, wardze,
dolnej części brzucha.
Kiedy niedawno poszłam do endokrynologa (po ok 2 latach przerwy), przepisał mi
proszki (Jodid 100, Euthyrox 50) - po uprzednim spytaniu się jakie proszki
przepisał mi poprzedni lekarz. Kazał mi również przynieść wyniki hormonów
tarczycy sprzed 3 lat (pewnie względy finansowe).

Najbardziej jednak denerwują mnie niereguralne miesiączki. Czy po takim
leczeniu wreszcie coś się ustabilizuje???? Może ktoś coś wie?

Proszę o odpowiedź.

Lekarz nie wykonując żadnych
Obserwuj wątek
    • Gość: Woda Re: Tarczyca - nadczynność - niedoczynność IP: *.olawa.sdi.tpnet.pl 17.06.02, 20:48
      Cześć,
      niestety nie można zdiagnozować choroby nie mając aktualnych wyników. Moim
      zdaniem powinnaś zrobić sobie , nawet płacąć, TSH, ft 4 i anty TPO -
      przeciwciała tarczycowe, za wszystko zapłaciłam ok 70 pln, a potem poszłam do
      dobrego specjalizty - 60 PLN, endokrynologa z USG od razu. Od razu miałam
      diagnozę - zapalenie tarczycy z lekką niedoczynnością. Miałam inne objawy od
      Twoich i nie wiem co Ci jest ale nie bagatelizuj tej sprawy. Pędź zrobić
      badania (może lekarz I kontaktu da ci skierowanie)i potem idź do PORZĄDNEGO
      endokrynologa tyle z moich rad. Ja jestem z Wrocławia i mogę polecić lekarza
      na priva: monika.woda@wp.pl
    • Gość: saldona Do Wody. IP: *.staszow.sdi.tpnet.pl 18.06.02, 13:30
      Olbrzymia prośba. Jakie miłas objawy niedoczynności tarczycy. Jakie dokładnie
      badania zrobiłaś. Podejrzewam,ze też mamniedoczynność. Chcę sobie zrobić poziom
      hormońów trarczycowych - za pinądze , bez skierowania z powodów jakie podała
      Marta. A swoja droga to niezły ten jej lekarz.
      Z góry dziękuję.
      saldona@o2.pl
    • Gość: Agata P. Re: Tarczyca - nadczynność - niedoczynność IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 24.06.02, 12:34
      Koniecznie powinnaś zrobić sobie badania. Ja miałam identyczne objawy:pocenie,
      drżenie rąk, nóg, zmęcznie, kołatanie serca,nie mogłam spać, jadłam za trzech,
      schudłam 6 kilogramów.Poszłam do lekarza, zrobiłam badania. Okazało się, że nie
      mam jeszcze nadczynności tarczycy, ale subkliniczne zapalenie tarczycy.Lekarz
      powiedział tylko tyle "Niech Pani zrobi badania za trzy miesiące.Teraz nic na
      to nie poradzimy, ale JAK SIĘ PANI POGORSZY to wybierzemy metodę leczenia." A
      te metody to: hormonalna- ale powiedział,że w moim wieku (21 lat) to metoda
      nieskuteczna, jod promieniotwórczy, ale on może spowodwać niedoczynność i wtedy
      do końca życia będę brała hormony, no albo operacja-ale do tego to się jeszcze
      nie kwalifkuję. Fajnie nie, miałam czekać na chorobę.A guzik. Wzięłam los w
      swoje ręce. Ponieważ już od trzech lat jestem na podstawowych produktach
      Herbalife (dla zrdowia i kondycji) wzięłam produkty ukierunkowane. Po miesiącu
      objawy choroby znikły, a po trzech miesiącach jhak poszłam zrobić badania to
      się okazało, że wynik TSH z 0,004 wzrósł do ponad 2,400 (norma 0,4-4,00), czyli
      sam środek normy. (Jak ktoś nie wierzy to służe wynikami z laboratorium)
      Od tej pory nie wiem co myśleć o lekarzach :) Za jakiś miesiąc znów zrobię
      badania i wiem, ze wszystko będzie wnormie. Pójdę do lekarza i mu chyba utrę
      nosa :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka