Dodaj do ulubionych

bolące pięty

17.11.05, 17:19
Bolą mnie pięty. Poradźcie co na to stosować.
Obserwuj wątek
      • repair Re: bolące pięty 18.11.05, 14:06
        RTG na "pięty to jeszcze nikomu nie pomógł. Ultrawdźwięki OK, pod warunkiem że
        w to uwierzysz. Sterydy (diprophos) to ostatnia deska ratunku poza chirurgią,
        także ostrożnie z nimi. Niektórzy nawet twierdzą, że najskuteczniej w czasie
        iniekcji sterydowej to działa ... ukłucie.
        Z tym, że warto wyjść poza opisany schemat i poszukać przyczyn tych ostróg (w
        ustawieniu stopy czy też problemach w okolicach miednicy). Niestety niewielu
        leczących to potrafi, sama propozycja relaksacji mieśnia trójgłowego łydki
        oznacza, że nieźle trafiliśmy jak na polskie warunki.
        R
        • gosiaczek-59 Re: bolące pięty 20.11.05, 22:22
          Repair,chyba odróżniasz diagnostykę od leczenia.Ale nie do końca się z Tobą
          zgadzam że rtg jeszcze nikomu nie pomógł -sięgnij do archiwum leczenia ostróg
          piętowych dużymi dawkami promieni rtg-inna sprawa to skutki uboczne takiej
          terapii i obecne zaniechanie .Miałam na myśli tylko diagnostykę.Jeśli chodzi o
          diprophos ,wiem o czym piszę -doświadczyłam z dobrym ,trwałym skutkiem.
    • batyst Re: bolące pięty 19.11.05, 22:13
      A jak cię te pięty bolą? Bo jeśli to nie są ostrogi, to możliwe, że to pochodzi
      od kręgosłupa. Miałam to i wyleczyłam się skutecznie przez stanie na głowie.
      Żadne czary. Odwrócenie układu sił działających na kręgosłup może naprawić
      mikroprzemieszczenia kręgów i dysków. Stanie na głowie wykonywać przy
      asekuracji drugiej osoby, przy ścianie, zaczynając od kilku sekund, dochodząc
      do kilkunastu, nie przedłużać bez potrzeby. Mnie pomogło po kilku ćwiczeniach,
      które wykonywałam raz dziennie. Można spróbować. Jeśli nie ma przeciwwskazań do
      stania na głowie to zaszkodzić w każdym razie nie może.
      hawa@gazeta.pl
      • tra00 Re: bolące pięty 20.11.05, 00:20
        Fizykoterapia zwykle pomaga chociaż nie wszystkim. Iniekcje steroidowe to
        rzeczywiście ostateczność :) Robienie zastrzyku w piętę nie należy do
        przyjemności. Dobrze jest poświęcić rano 15 min na stretching Achillesa i
        rozcięgna podeszwowego, często przyczyną bólu jest przykurcz ścięgna Achillesa.
        Z metod fizjoterapeutycznych godne polecenia jest ESWT - problem może być z
        dostępnością tej metody.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka