Dodaj do ulubionych

posiłek po 18 ;///

08.02.06, 23:27
wszyscy trąbią, ze ostatni posilek ma byc do 18... tak... tylko że ja siedze
często do 1 lub 2 w nocy...
okolo 18 zjadam jabłko i jogurt a koło 20 robie sie glodna... o 24 czy 1 juz
prawie słaniam się z glodu a tympczasem nastepny posiłek... dopiero rano...
co można zjeśc po 18 ? i czy w ogóle można jeśc? wszyscy mówią, że nie wolno
bo metabolizm nie pracuje itp. Zalezy mi też na figurze, kiedys jadłam koło
20 porzadny posiłek i miałam problem z nadwagą. z drugiej sttrony czasem jest
mi niedobrze z głodu i mam dosyc całej sytuacji. chcialabym zjeśc a nie
moge...
ja rozumiem że jak ktos idzie spac o 21 to rzeczywiscie może sobie pozwolic
na niejedzenie po 18.
ale u mnie od ostatniego, lekkiego posiłku mija 6 godzin i ta sytuacja mnie
dobija powoli ;///
czy przez moje durne skłonności do tycia mam którejs nocy umrzec z głodu? i
co moge zjeść wieczorem np o 22 ?? kanapke? sałatke? jablko ktore wzmaga
apetyt? ech
Obserwuj wątek
    • rojew84 Re: posiłek po 18 ;/// 09.02.06, 08:26
      nie chodzi o to o ktorej zjesz ale ile czasu przed snem.Jesli chodzisz spac o 1
      to kolacja o 22 jest ok.
    • cioccolato_bianco Re: posiłek po 18 ;/// 09.02.06, 09:00
      ostatni posilek powinno sie jesc ok 2h przed pojsciem spac.
    • margonik Re: posiłek po 18 ;/// 09.02.06, 11:59
      Ja tez nie jem kolacji o 18:00, bo przed snem umarłabym z głodu.

      18:00 to dobra godzina dla tych, co chodzą spać o 22:00.

      Kolację powinno się jeść do 4h przed snem. Oczwywiście nie powinna to byc
      ciężka kolacja.
    • artur.kalinski Re: posiłek po 18 ;/// 09.02.06, 12:34
      Ja zalecam nie jeść nic ciężkostrawnego na co najmniej 2 godziny przed snem.
      Herbatka czy mleko to jednak nic złego nawet godzinkę przed pójściem spać. Tym
      bardziej woda - chociaż duże pragnienie może świadczyć o tym, że wieczorny
      posiłek był zbyt ciężkostrawny (oczywiście wykluczając wszelkie schorzenia)
      • margonik Re: posiłek po 18 ;/// 09.02.06, 19:53
        Mam pytanie do p. Artura.
        Przeczytałam gdzies, że mała przekąska bezpośrednio przed snem przyspiesza
        metabolizm - chodzi o kawałek sera, albo kilka orzechów. Czy to może być prawda?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka