Dodaj do ulubionych

l-karnityna

28.02.06, 21:19
witajcie, mam pytanie dotyczące l-karnityny (zwlaszcza do Pana Artura). Czy
jest sens przyjmować ten specyfik ćwicząc 2 razy w tygodniu (cardio)? a jak z
trzema razami po godzince tygodniowo? Jaka formę l-karnityny wybrac? jaką
firmę? czy wskazane jest przyjmowanie jednocześnie HMB?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz:)
Kasia
Obserwuj wątek
    • naryanah hehe 02.03.06, 17:43
      dzis na farmakologii Pan powiedzial nam ze l-karnityna ma potwierdzone
      działanie w kierunku pomocy w spalaniu tk.tluszczowej - ale tylko na
      kotach :PPPPPPP
      czyzby efekt placebo? :P
    • ziuta72 Re: l-karnityna 04.03.06, 14:42
      hej
      ja osobiście stosowałam i stosuję l-karnitynę ,2tbl po 500 mg na 45 min przed
      treningiem - aerobik itp. Skutki dla mnie rewelka. W trakcie treningu znacznie
      większa wydolność, na drugi dzień mniejsze albo w ogóle brak zakwasów. Z tego
      co zdążyłam się zorientować to l-karnitynka jak najbardziej zalecana ale
      warunek to ruch i ćwiczenia fizyczne. sama l-karniyna nic nie pomoże bez
      ćwiczeń. W przeciągu pierwszych 3 m-cy ćwicząc 2-3 razy w tygodniu biorąc l-
      karnitynę, stusując dietę niełączenia (oczywiście nie rygorystycznie), ostatni
      posiłek do 18-tej - schudłam około 6kg. Później spadłam jeszcze 2kg ale
      przyszła zima i lenistwo więc tych dwóch kilo nie liczę :-)Stosowałam L-
      carnitine complex firmy Trec Nutrion. Kupiłam to w sklepie Klubu Paco w
      Lublinie, majhą też sklep internetowy, można go bez problemu znaleźć poprzez
      google :-) Posiadają w oferci kilka rodzaji l-0karnityny mi polecił trener tą o
      której pia\sałam, skutki ok więc i ja polecam. Do tego dodatkowo można stosować
      przed posiłkami fat Burner tej samej firmy. Spradzałam działa :-)
      Pozdrawiam
      Sylwia
      • naryanah Re: l-karnityna 04.03.06, 21:14
        a probowalas cwicizy bez l-karnityny... bo obawiam sie ze efekty spadku wagi
        bylyby podobne ;P
        • ziuta72 Re: l-karnityna 05.03.06, 14:46
          próbowałam bez i szczerze powiem że spadek wagi był wolniejszy a to co było dla
          mnie najgorsze to tragiczna wydolność na treningach. biorąc l-karnitynę lepiej
          znoszę wysiłek i szybkie tempo ćwiczeń BS, TBC. No ale oczywiście każdy
          organizm jest inny więc każdy powinien sam sobie dostow\sować trening i środki
          wspomagające :-)
          Pozdrawiam
          • kaaatiii Re: l-karnityna 07.03.06, 21:26
            dzieki, w takim razie kupie sobie tez tabletki i zmusze sie do cwiczeń trzy razy
            w tygodniu.
            pozdrawiam,
            kasia
    • justyna.444 Re: l-karnityna 05.03.06, 12:32
      ja właśnie będę zaczynać dietę i l-karnityna będzie w niej na pewno, znam jej
      działanie w moim organiźmie ( brak apetytu, zwłaszcza na słodkie!!! ) więc
      jestem pewna, że dzięki niej będzie mi dużo łatwiej :) pozdrawiam
      • kaaatiii Re: l-karnityna 07.03.06, 21:26
        a jaka forme wybierasz? tabletki, czy jakąś inna?
        pozd.
        kasia
    • kaaatiii Re: l-karnityna 10.03.06, 22:55
      nadal zwracam się z pytaniem do eksperta... czy przyjmowanie l-karnityny cwicząc
      trzy razy w tygodniu ma sens? jaka formę wybrac? czy trzymać się ścisle "sposobu
      użycia" (czy brać rzeczywiście tak często)? w moim klubie fitness została mi
      polecona tylko przed ćwiczeniami do rozpuszczenia w wodzie.
      pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedz.
      Kasia
    • artur.kalinski Re: l-karnityna 15.03.06, 10:47
      Regularne stosowanie l-karnityny ma sens tylko przy intensywnym treningu. Przy
      aktywności fizycznej z częstotliwością 2 razy w tygodniu nie należy spodziewać
      się spektakularnych wyników i rzeczywiście najlepszą formą będzie tu l-karnityna
      wypijana przed wysiłkiem w postaci napoju.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka