Dodaj do ulubionych

Mrowienie dłoni i stóp

17.07.06, 15:10
Od wczoraj czuję mrowienie w dłoniach i stopach i niepokoję się tym bardzo.
Nie mam pojęcia od czego to może być. Z kręgosłupem u mnie wszystko w
porządku. Innych dolegliwości brak. Mam 24 lata.
PS. Mrowienie nie jest dkuczliwe aczkolwiek odczuwalne:(
Obserwuj wątek
    • dubleduck Re: Mrowienie dłoni i stóp 17.07.06, 15:32
      W Twoim wieku przyczyna może być zupełnie błaha (wpływy pogody) jak również całkiem poważna(mam na myśli zaburzenia krążenia).Jeżeli jakaś dolegliwość powtarza się i nie ustepuje w ciągu 2-3 dni to zawsze wymaga konsultacji z lekarzem.Polecam 2 tabletki aspiryny (rozszerzy naczynia krwionośne i mrowienie powinno ustąpić).
    • artur737 Re: Mrowienie dłoni i stóp 17.07.06, 17:08
      W wiekszosci wypadkow to nie bedzie nic takiego i samo przejdzie.
      Oznacz sobie poziom magnezu i wapnia w surowicy.

Gdyby objaw uparcie nie przechodzil przez iles tam tygodni to napisz jeszcze raz bo czasami to moze byc objaw powazniejszej choroby.
      • asiama07 Re: To znowu ja (nowy nick) 02.08.06, 08:16
        Musiałam założyć jeszcze raz konto bo tamto skasowałam;)

A więc odzywam się ponownie. Moje mrowienia troszkę ustopiły, ale odczuwam je
        nadal w lewej stopie. Zrobiłam morfologię i wynosi ona 14,8 więc jest w
        porządku. Jak wcześniej pisałam wizyta u neurologa wykluczyła zmiany
        neurologiczne. Połknęłam już całe opakowanie asparginu, bo lekarze uparcie
        twierdzą, ze to z braku magnezu (hehehe to już 3 tygodnie jak się nim
        faszeruję). Innych dolegliwości nie mam. Zauważyłam ostatnio, że mrowienie
        nasila się gdy zaczynam się denerwować i przejmować oraz to, że mi mocniej
        mrowieją nogi jak siedzę dłużej w jednej pozycji (a ruchu u mnie brak - 8 godzin
        siedzenia w pracy). Jedyną rzeczą, która mnie jeszcze w tym wszystkim zaskoczyła
        to okropny skurcz lewej łydki dzisiaj w nocy. Hmmm czyżby jednak ten magnez??
    • asiama7 Re: Mrowienie dłoni i stóp 21.07.06, 07:47
      Witam i dziękuję za zainteresowanie!!!
      Byłam u dwóch lekarzy rodzinnych, którzy stwierdzili wypłukanie elektrolitów i
      brak magnezu. Dostałam aspargin i gestrawit. Dla pewności, w związku z tym, że
      nadal odczuwam mrowienie udałam się na wizytę do neurologa. Neurolog przebadał
      mnie wzdłóż i wszerz:) i stwierdził, że neurologicznie wszystko w porządku.
      Trochę się uspkoiłam i mam nadzieję, że to mrowienie minie wkrótce:) Pozdrawiam
      wszystkich serdecznie!!!!
    • gaba78 Re: Mrowienie dłoni i stóp 19.11.06, 12:35
      Od tygonia czuję delikatne mrowienie w lewej stpie, w niczym to nie
      przeszkadza, ale zastanawiam sie co zrobić? Noga mi nie drętwieje tylko to
      takie dziwne uczucie w jednym miejscu stopy.
    • uhu_an Re: Mrowienie dłoni i stóp 19.11.06, 14:41
      przyczyn moze byc kilka:
      1. brak magnezu
      2. objaw nerwicy co tez moze przyczyniac sie do utraty magnezu(a to dodatkowo
      powodowac oslabienie miesni)
      mialam tak samo. biegalam od lekarza do lekarza w nerwach , bo mialam naprawde
      jakies chore objawy(tzn. bnardzo nasilone, jakies bole-nerwobole) itd. Po x
      badaniach diagnoza zawsze byla jedna- nerwy. po jakims czasie przeszlo. do tej
      pory nie mam pewnosci, czy to akurat nerwica byla(a wiem, ze sa takie objawy),
      bo samo przyszlo, samo poszlo- mozna by rzec. no prawie.
    • gaba78 Re: Mrowienie dłoni i stóp 19.11.06, 17:08
      Ja faktycznie jestem strasznie nerwowa, a są okresy, że jestem kłębkiem nerwów.
      W zwązku z tym, że to mrowienie jest delikatne a innych objawów nie mam, nie
      wybieram się do lekarza, ale chyba faktycznie zakupię jakiś preperat z magnezem.
    • green_land Re: Mrowienie dłoni i stóp 19.11.06, 23:42
      A ja mam tak:
      skupiam się na kolanie i mrowi mnie w kolanie, sunę dalej myślami w stronę
      łydki i mrowi mnie łydka itd.
      Może to jednak trochę na tle nerwowym, oprócz tego oczywiście, że rzeczywiście
      brakuje Ci magnezu, wit.B czy potasu?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka