Dodaj do ulubionych

Ból ręki i głowy

31.08.06, 19:20
Od kilku dni co jakiś czas w ciągu dnia boli mnie lewa ręka od wewnętrznej
strony poniżej łokcia-nie wiem czy dość precyzyjnie to opisuje-jest to taki
nieprzyjemny ból który trwa kilka sekund i przechodzi, opócz tego boli mnie
głowa po lewej stronie, taki punktowy ból, który również trwa kilka sekund.
Nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego. Czy mogą to być bóle na tle
nerwowym? Jeśli nie przejdzie to pewnie w przyszłym tygodniu pójdę do lekarza
ale może wcześniej ktoś mógłby zasugerować co to może być. Dziękuje i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • panpepe Re: Ból ręki i głowy 06.09.06, 02:08
      zaryzykuje i powiem że to może zablokowane stawy w odcinku szynjym C3-C5 albo
      też zmiany o podłożu dyskopatycznym. To by świadczyło o tych bólach głowy i
      promieniującym bólu. Najlepiej pogadaj z ortopedą lub neurologiem, zrób
      badania, choć RTG i będziesz wiedział więcej
      • abek2 Re: Ból ręki i głowy 06.09.06, 17:16
        ja myślę,ze szkoda czasu na lekarzy,którzy niestety nie znają się na zespołach
        czynnościowych i prowadzą nieudolnie leczenie w zupełnie innym kierunku.To co
        opisujesz wygląda na przeciążenie mięśni obręczy barkowej i uaktywnienie tzw
        punktu spustowego w mięśniu,który daje tego typu dolegliwości.Takimi sprawami
        zajmują się wykwalifikowani fizjoterapeuci.W jakim mieście mieszkasz to dam Ci
        jakieś namiary na kogoś.
        • repair Re: Ból ręki i głowy 06.09.06, 23:21
          > ja myślę,ze szkoda czasu na lekarzy,którzy niestety nie znają się na
          zespołach
          > czynnościowych i prowadzą nieudolnie leczenie w zupełnie innym kierunku.To co
          > opisujesz wygląda na przeciążenie mięśni obręczy barkowej i uaktywnienie tzw
          > punktu spustowego w mięśniu,który daje tego typu dolegliwości.Takimi sprawami
          > zajmują się wykwalifikowani fizjoterapeuci.

No co Ty opowiadasz, jakie punkty spustowe? Żaden porządny lekarz nie wierzy w
          takie cuda, nawet o nich nie słyszał! To na pewno ucisk na nerw, trzeba zrobić
          koniecznie RTG szyjnego :-D
          A tak na poważnie to miałeś mi coś wysłaś i dopóki nie wyślesz to będę pisał
          takie rozprawy ;-).
          R
      • mmagda12 Re: Ból ręki i głowy 06.09.06, 22:41
        panpepe napisał:

> zaryzykuje i powiem że to może zablokowane stawy w odcinku szynjym C3-C5 albo
        > też zmiany o podłożu dyskopatycznym. To by świadczyło o tych bólach głowy i
        > promieniującym bólu. Najlepiej pogadaj z ortopedą lub neurologiem, zrób
        > badania, choć RTG i będziesz wiedział więcej
        Racja , od szyjnego
      • repair Re: do repair 07.09.06, 21:12
        > Repair, poczytaj sobie o punktach spustowych i poszerz swoją wiedzę. Ale
        > przyznaję, że to może być ucisk na korzeń rdzeniowy.
        Nie ma sensu abym poszerzał, wiem już zbyt wiele jak na laika. Nawet do lekarza
        nie chodzę jak mnie coś w układzie ruchu boli - nie widzę sensu ;-). Na
        opowiadane mi bajki o dysku przestałem zwracać uwagę dawno temu. Bardzo
        pomogło.
        To tak w ramach e-diagnozy :-).
        R
    • panprezes1982 Re: do abek2 07.09.06, 14:01
      Otóż ból ręki, jak twierdzi nice 24 po wewnętrznej stronie przedramienia, a jak
      ja się domyślam chodzi o jego przednią część - zginacze palców, powoduje ucisk
      na koerzeń nerwowy C8.Aczkolwiek, jeśli jest to zablokowanie na wyższym
      poziomie, jak tewierdzi panpepe, może to być ból, który promieniuje na
      przedramię z wyższych partii ramienia. A co do bólów głowy, to oczywiste jest,
      że mogą występować przy schorzeniach odcinka szyjnego kręgosłupa, podobnie jak
      objawy somatyczne.
      Panie abek2, jeśli te rejony wiedzy są Panu obce, polecam skupienie się na
      punktach spustowych i skoliozach.
      • abek2 Re: do abek2 07.09.06, 14:11
        zginacze palców a dermatom,po którym promieniuje ból to dwie różne sprawy.Ból
        wewn strony przedramienia to Th1.Ból głowy,który tu jest opisany jest typowy
        dla jakich schorzeń odcinka szyjnego (bo każdy ma swoją topografię i
        charakterystykę)?
        • panprezes1982 Re: do abek2 07.09.06, 14:39
          Napisałem "zginacze palców" na określenie miejsca, gdzie boli, a nie co boli!!
          Tak ból wewnętrznej strony przedramienia to Th1, ale nice nie musi znać postawy
          anatomicznej człowieka i to, co normalnie jest stroną wewnętrzną, anatomicznie
          jest stroną przednią przedramienia. Ból głowy jest typowy dla schorzeń
          kręgosłupa szyjnego przebiegających z podrażnieniem korzeni nerwowych tego
          odcinka. Uważam temat za zakończony.
          • abek2 Re: do abek2 07.09.06, 14:59
            zginacze palców mogą być w warstwie powierzchownej lub głebokiej,ból głęboki to
            już całkiem co innego,jeśli chodzi o kręgosłup to dalej nie wyjaśniłeś jaki
            związek ma ból głowy do schorzeń kr.szjnego z drażnieniem korzenia,ale jeśli
            chcesz to możemy temat zakończyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka