Dodaj do ulubionych

Rak jezyka

14.11.06, 05:12
Czy ktos z was spotkal sie z rakiem jezyka? Jakie sa pierwsze objawy,bo nie
wiem czy mam zaczac sie bac. Na jezyku blizej gardla zrobila mi sie taka
jakby plaska brodawka,ktora nie boli ale spowodowala,ze strasznie sie boje,bo
wiem ,ze takie zmiany w jamie ustnej przewaznie oznaczaja raka. Czy moze byc
to cos malo powaznego? Ile czasu powinnam sobie dac zeby to cos sie wygoilo
zanim powinnam sie zglosic do lekarza?
Obserwuj wątek
    • tigerness.74 Re: Rak jezyka 14.11.06, 09:10
      To może być afta czyli bolesny owalny wykwit z żółtawym nalotem pod którym jest
      nadżerka otoczony czerwonym rąbkiem zapalnym. Afty mogą być różnej wielkości od
      1mm do 2cm średnicy.Choroba ta dotyczy każdego, szczególnie u młodych kobiet
      między 25-40 rokiem życia. Poczytaj również na:
      kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54938,1332478.html
      Na Twoim miejscu szybko poszłabym "z tym" do lekarza laryngologa-po co się
      niepotrzebnie stresować i nakręcać przerażeniem.
      • franc_tireur Tylko, że... 14.11.06, 09:21
        ...autorka wątku napisała, że zmiana jest niebolesna.
        Wspomniała też, że przypomina brodawkę, czyli jeżeli dobrze rozumien jest zmianą
        wypukłą, afta natomiast jest nadżerką - zmianą wydrążoną.
        Schorzeniami jamy ustnej zajmują się raczej dentyści, na ogół oni znaja się na
        nich najlepiej.
        • tigerness.74 Re: Tylko, że... 14.11.06, 09:26
          Tak jest Pani Doktor-pacjentka ma się zgłosić do lekarza stomatologa i już :)
          • ulka32 Re: Tylko, że... 14.11.06, 19:50
            W wymienionym przez ciebie miejscu jest wiecej takich brodawek a sa to tzw.kubki
            smakowe ktore nie bola i przypominaja wygladem brodawkę.
            • mrs.solis Re: Tylko, że... 14.11.06, 20:03
              Dziekuje wszystkim za odpowiedzi troche mnie uspokoily. To faktycznie wyglada
              tak jakby kubek smakowy troche spuchl, bo spoczatku myslalam,ze cos mi utknelo
              w gardle. Majac zamknieta buzie jezyk przylega do podniebienia i ten kubek
              powodowal dyskomfort. Zmiana ta pojawila sie kilka dni temu wiec mam
              nadzieje,ze rak az tak szybko sie nie pojawia sprawdzilam wezly chlonne przy
              szyji i wygladaja normalnie.
    • krzysztof536 Re: Rak jezyka 30.12.16, 17:20
      Tak to może być rak języka ja to już mam za sobą , odżywiam się przez PEG a oddycham przez tracheotomię , jestem już po radio i chemioterapii w szpitalu spędziłem 10 tygodni. Rak języka , którego u mnie stwierdzono płaskonabłonkowy złośliwy rak typu G2 - bardzo agresywny.
    • krzysztof536 Re: Rak jezyka 30.12.16, 17:43
      Nie masz w ogóle czasu , ja przez to oczekiwanie straciłem cały język i połowę żuchwy - mam w tym miejscu płytkę tytanową od 8 do 8 , zwlekałem tylko dwa miesiące.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka