Dodaj do ulubionych

Ząb z ropą w dziąśle

28.06.07, 04:02
Chciałabym wyrwać zęba pod którym znajduje się ropa. Czy to prawda że gdy w
dziąśle jest ropa to zastrzyki znieczulające nic nie dają? Obiło mi się o
uszy coś takiego i chciałabym to zweryfikować.
Obserwuj wątek
    • admika2 Re: Ząb z ropą w dziąśle 28.06.07, 14:23
      Fachowo nazywa się to przetoka. Koniecznie musisz to wyleczyć najczęściej
      antybiotykiem. Później możesz leczyć lub wyrywać zęba. Stanów zapalnych ropnych
      nie wolno lekceważyć bo mają wpływa na cały organizm.
      • hela83 Re: Ząb z ropą w dziąśle 28.06.07, 19:50
        A ja sie z wami nie zgodze.Tez miałam porzadna rope .Udałam sie do dentysty
        zalecil mi na poczatek antybiotek-przez ponad tydzien czasu.po czym po 3 dniach
        odkad zrobila mi sie roba(bylo ognisko zapalne. Przebilam dziąsło zdeinfekowana
        igla i wycislam ponad lyzeczke stolowa ropy!.Po czy udalam sie do dentysty
        -zaproponowqal mi leczenie tego zeba(na poczatku wywiercil w nim dziure otwarta
        i tak zoStawil a potem podczas kolejnych wizyt-wkladal tam lekarstwo.I wszystko
        sie uspokoilo nie mam nawrotu ale za miesiac ide jeszcze na przeciecie dziasla i
        wyczyszczenie go.ale mam zeba.warto sie zastanowic nad tym czy wyrwac
        zeba.RADZIłA BYM CI NA POCZATEK UDAC SIE PO ANTYBIOTYK DO DENTYSTY.PrzykladAc w
        okolice stanu zapalnego cos zimnego(ja przykladalam miesa z zamrazalnika-a takze
        jesli masz sile to przebij dzioslo zdeinfekowan igła i wycisnij ropę.
    • margarite Re: Ząb z ropą w dziąśle 29.06.07, 21:48
      Hej ! Ja miałam podobny przypadek .Miałam w dziąśle pęcherzyk z ropą o którym
      stomatolog nie wiedziała ,bo na zdjęciu rtg nie było tego widać .Ząb był już
      bez nerwu który kilka lat wcześniej mi usunięto ,bo już nie nadawał się do
      leczenia .A ponieważ ząb mimo że już "pusty" bolał niemiłosiernie postanowiłam
      go usunąć .I było niestety tak jak Ci powiedziano .Jeden zastrzyk nic nie
      dał ,drugi też za bardzo nie pomógł .Ból przy wyrywaniu był .Ale jeśli w Twoim
      przypadku wiadomo ,że masz ropę to napewno każą Ci wyleczyć i dopiero zabiorą
      się za wyrywanie .Ja przeżyłam (ale drugi raz nie chciałabym tego przechodzić.
      Ale przeżyłam i Tobie też życzę powodzenia .
      • venus22 Re: Ząb z ropą w dziąśle 30.06.07, 23:08
        a nie wystarczylo wyleczyc zapalenia, i sprawdzic co je powoduje? u mnie np to
        byl zle wypelniony kanal korzenia.
        to ze zab nie mial nerwu to jeszcze nie powod zeby wyrwac?

jakos szybko i latwo pozbywacie sie uzebienia...

Venus

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka