Dodaj do ulubionych

potas a samopoczucie. pytanie

27.03.09, 10:21
Mam klopoty z wysypianiem sie. Objawia sie to min strasznym otepieniem
następnego dnia. Wziałem przypadkowo kalipoz, potas (przypadkowo, matka dała
mi "prewencyjnie"). Poczułem sie lepiej, przynajmniej nie musze pić kaw,
zielonych herbat co chwila itd. Czy to przyopadek, czy cos w tym jest? Dawka
minimalna oczywiscie.
Jaj to jest z tym potasem?
Obserwuj wątek
    • agat-ka33 Re: potas a samopoczucie. pytanie 27.03.09, 14:50
      Ja tez mialam problemy z wysypianiem sie i pomogl mi magnez -
      filomag. Pozniej bralam tez potas bo mam tez niedobory i pomaga mi w
      zmeczeniu. Wiem ze potas gubi sie z wysilkiem fizycznym
      (np.cwiczeniach,pracy fizycznej) jezeli pijemy duzo kawy i herbaty.
      Jest w kazdej komorce czlowieka i potrzeba dostarczac go 1,500 mg
      dziennie w pozywieniu. Wystepuje w pomidorach, bananach, ziemnikach,
      awokado, orzechach, mleku. Jest bardzo wazny bo chroni przed
      chorobami serca, zapewnia zdrowy uklad pokarmowym i skore, zapobiega
      zmeczeniu, dotlenia mozg, zapewnia trzewe myslenie. Magnez i potas
      nie jest kumulowany przez organizm tak jak niektore witaminy i
      dlatego trzeba go dostarczac codziennie w pozywieniu.Ciekawe bo ja
      mialam badania krwi i nawet nie wykryly one niedoboru, tylko po
      objawach poznalam ze tego mi wlasnie brakuje. Jeszcze jedno, jezeli
      masz niedobry to musisz brac tabletki kilka dobrych tygodni- czasami
      miesiecy w zaleznosci od niedoboru. Nadmiar potasu i magnezu jest
      bardzo rzadki bo wydalane sa z moczem takze nie mozna go
      przedawkowac.
      • jadwiga_r Re: potas a samopoczucie. pytanie 28.03.09, 19:45
        Jestem po totalnym usunięciu tarczycy.
        Codziennie przyjmuję Eltroxin w dość dużej dawce, który wprowadza
        mnie w nadczynność tarczycy.
        W tym stanie chorobowym miewam problemy ze snem, tzn. śpię, ale
        bardzo często się wybudzam i najczęściej około godziny czwartej nad
        ranem czuję się wyspana.
        Z powodu nocnych skurczów lekarz zalecił mi przyjmowanie 1 tabletki
        dziennie potasu pod postacią Kaldyum.
        Po przyjęciu potasu jakość snu bardzo mi się poprawiła i spowodowała
        jednoczęsnie, że nie muszę w nocy wstawać do toalety z oddaniem
        moczu.
      • snajper55 Re: potas a samopoczucie. pytanie 29.03.09, 00:37
        agat-ka33 napisała:

        > Nadmiar potasu i magnezu jest bardzo rzadki bo wydalane sa z > moczem takze
        nie mozna go przedawkowac.

        Oczywiście, że można go przedawkować. A przedawkowanie potasu kończy się
        tragicznie - zatrzymaniem akcji serca.

        S.
        • cccykoria Re: potas a samopoczucie. pytanie 29.03.09, 13:16
          Niedobor potasu to silne b. bolesne skurcze miesni
          oslabienie ,kolatanie serca drzenia miesniowe itp.Mialam tak
          po operacji ,gdy potas spadl do bardzo niskich wartosci.
          Nigdy sama nie biore potasu od czasu do czasu badam sobie
          sod potas magnes i wapn.To niewiele kosztuje ,a z
          przedawkowaniem to skutki jak nizej snajper napisal itp
          • snajper55 Re: potas a samopoczucie. pytanie 29.03.09, 15:34
            cccykoria napisała:

            > Niedobor potasu to silne b. bolesne skurcze miesni
            > oslabienie ,kolatanie serca drzenia miesniowe itp.Mialam tak
            > po operacji ,gdy potas spadl do bardzo niskich wartosci.
            > Nigdy sama nie biore potasu od czasu do czasu badam sobie
            > sod potas magnes i wapn.To niewiele kosztuje ,a z
            > przedawkowaniem to skutki jak nizej snajper napisal itp

            Potas jest niebezpieczny, gdyż i niedobór, i nadmiar ma podobnie tragiczne
            skutki - zaburza pracę serca aż do zatrzymania jego akcji. Dlatego nie radzę
            brać potasu w tabletkach bez kontroli lekarza.

            S.
    • grzegorz961 Re: potas a samopoczucie. pytanie 19.05.09, 14:34
      Wlasnie koncze powoli z potasem. biore ok 2 miesiecy. Ale tak jak z innymi
      lekami, nie wiem dlaczego, orgaznim daje znac ze dosc.
      U mnie to sie objawia jakością snu. tzn spię coraz krocej.
      ale poza tym czulem sie lepiej, ogolnie, bez zmęczenia itd. dziwne ale w
      medycynie wszystko jest indywidualne. 2 miesiace to i tak sporo.
      Wczesniej mialem tak z niewinnnym magnezem. Tez bylo podobnie, jakis czas OK, a
      potem gorzej ze spaniem. Odstawiłem i bylo ok.

      dziwne ale prawdziwe

        • grzegorz961 Re: potas a samopoczucie. pytanie 20.05.09, 10:25
          Tak, samowolka ale w sladowych ilosciach. no i ja sobie polekarzach pobiegałem i
          dopiero wtedy był chaos, zaro konsekwencji, pomysłu, nic.
          Rutynowe recepty, zadnej analizy.
          O tym otepieniu mowilem wiele razy, wszyscy wzruszali ramionami i mowili o
          bezsennosci, depresji itd. Oni myslą w wiekszosci szablonem.

          Ja nie lubie leków, ale bardzo ciepriałem/cierpię czasem z powodu niespania, i
          musiałem sam sobie pomagac. niestety
          • tara34 Re:grzegorzu 20.05.09, 21:20
            rozumiem, jednak z potasem trzeba uważać zbyt wysoki poziom może spowodować
            zaburzenia pracy serca
            pomyśl o badaniach ,próby wątrobowe ,hormony tarczycy ,oczywiście morfologia
            ,mocz
            może wizyta u neurologa ,dobrze zebrany wywiad pomoże w znalezieniu przyczyny
            pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka