Dodaj do ulubionych

Tramwaje w Grudziadzu

08.04.14, 18:16
Witajcie


Interesuje mnie tematyka tramwajow w Grudziadzu. Niedlugo wybieram sie wlasnie tu i chcialbym im sie przyjrzec blizej. Nie jestem pewny jak wyglada stan obecny tras w Grudziadzu - rozne strony podaja rozne informacje. Czy w chwili obecnej kursuje 1 na trasie Tarpno - Dworzec i 2 na trasie Tarpno - Radz? Czy jest tylko jakas linia T3 z Dworca na Rzadz? jesli tak, to wie ktos co jest przyczyna? i drugie pytanie - czy mozna gdzies obejrzec pozostalosci po linii do Mniszka? Szlaki lub nawet petle?


Pozdrawiam T
Obserwuj wątek
  • uthark Re: Tramwaje w Grudziadzu 12.04.14, 21:00
   Aktualnie kursuje tymczasowa linia Rządz-Dworzec PKP ze względu na remont torowiska między Tarpnem a Al. 23 Stycznia (tzw. "placem"). Przed remontem kursowała tylko linia nr 2 Rządz-Tarpno. "Jedynka" została zlikwidowana - między dworcem a placem kursuje mnóstwo autobusów, nie ma sensu dublować, poza tym od dworca na plac nie jest daleko.

   Po linii do Mniszka nie ma najmniejszego śladu. Funkcjonowała i tak bardzo krótko (za "późnego Gierka") ze względu na fatalną jakość położonego torowiska.
  • sibeliuss Re: Tramwaje w Grudziadzu 15.04.14, 08:07
   Za niewiele ponad dwa lata grudziądzkie tramwaje obchodzić będą swoje 120-lecie. Ich przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Od roku prowadzona jest na terenie miasta kompleksowa modernizacja sieci tramwajowej – największa inwestycja od niemal 20 lat, kiedy to doprowadzono tory do osiedla Rządz.
   www.rynek-kolejowy.pl/51816/trwa_modernizacja_sieci_tramwajowej_w_grudziadzu.html
   • hardy1 Re: Tramwaje w Grudziadzu 15.04.14, 23:23
    W kolejności linia tramwajowa ma być ponownie poprowadzona aż do Mniszka, ale inną trasą - od Rządza.
    Po drugie - rozstaw szyn jest mniejszy niż normalnie stosowany. W Polsce chyba jeszcze tylko w jednym mieście jest taki sam rozstaw. Taki stosowano na początku budowy linii tramwajowych w miastach.
    • uthark Re: Tramwaje w Grudziadzu 29.07.14, 18:43
     > W Polsce chyba
     > jeszcze tylko w jednym mieście jest taki sam rozstaw.

     Taki rozstaw jest także w Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy i Elblągu. Razem 5 miast ma sieć tramwajową o rozstawie szyn 1000mm.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka