Dodaj do ulubionych

Wynajęcie samochodu w RPA

27.03.13, 09:39
Najbliżsi się wybierają na wakacje i planują ... wynajem samochodu i zwiedzanie!
Moim zdaniem głupi i niebezpieczny pomysł, czy ktoś ma jakies doświadczenie?

I gdzie można znaleźc porady jak sensownie i BEZPIECZNIE zorganizowac sobie zwiedzanie RPA (około 8-10 dni)
Obserwuj wątek
    • emka26 Re: Wynajęcie samochodu w RPA 27.03.13, 11:48
      To nie jest glupi pomysl.
      To kraj jak kazdy inny, nalezy zachowac tylko specyficzne srodki ostroznosci, nie jezdzic po zmroku, nie zatrzymywac sie w przypadkowych miejscach.
      Jest duzo blogow opisujacych szczegolowo podroze po RPA. Poszukacie w sieci.

Pozdrawiam
      • joa66 Re: Wynajęcie samochodu w RPA 09.05.13, 11:33
        Bardzo mnie interesuje (jeżeli zdążyłam!)

Najbardziej kwestie bezpieczeństwa , w tym podrózowanie wynajętym samochodem.

Czy Twoim zdaniem przewodnik jest wskazany lub nawet konieczny ? Przylot do Capetown w sieprniu na około 1-12 dni. Czy gdzies można wynająć licencjonowanego przewodnika?

• maksiunio1 Re: Wynajęcie samochodu w RPA 09.05.13, 19:26
          Witam
          Ja jestem na Eastern Cape w East London.

Afrykańczycy nie są mistrzami kierownicy. Trzeba uważać. Szczególnie w miastach. Chociaż może bardziej trzeba uważać na pieszych, którzy chodzą po ulicy jak chcą. Spokojnie i bez stresu podróżuje się poza miastem. Ruch jest niewielki a drogi są w większości w bardzo dobrym stanie. Problemem może być ruch lewostronny :) ale to kwestia nabrania pewnych nawyków.

Nie korzystamy tu z przewodnika. Korzystamy z rad miejscowych z którymi pracuje. W tej kwestii nie poradzę nic. Mogę tylko powiedzieć, ze są niezłymi cwaniakami i trzeba uważać.

Jeśli wybierają się na jakieś atrakcje, warto poszukać w internecie i wcześniej się umówić. Pisze tu o atrakcjach typu jakieś safari, spływy kajakowe, wspinaczki.

Pozdrawiam
    • bernadeta65 Re: Wynajęcie samochodu w RPA 07.01.14, 10:49
      Trudno odpowiedzieć jednym zdanie na postawione przez Ciebie pytania? Temat jest obszerny.Ja wybieram się do RPA już drugi raz .Teraz lecę w kwietniu.Jestem w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i poradzić Ci w wielu kwestiach !!!
      Wejdź na stronę www.travelme.pl znajdziesz tam mój namiar.....jeśli będę mógł pomóc....czekam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka