trekkie 09.09.10, 17:01 Zapraszam do przyłączenia się do protestu na Facebook. www.facebook.com/#!/pages/Nie-dla-osiedla-RonsonNaturalis-w-Lomiankach/107386612654912 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
esscort Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 09.09.10, 21:24 Kompletnie nie zgadzam się z wypowiedzią naszego rzecznika prasowego, który dla portalu lomianki.info stwierdził, że jego i burmistrza wypowiedź w komercyjnym filmie reklamowym developera budującego osiedle w łomiankach ma za zadanie promocję Łomianek i nie jest naganna. Uważam że jest BARDZO naganna, bo oczywiście ewidentnie służy WYŁĄCZNIE reklamie a nie żadnej promocji miasta. Taka wypowiedź świadczy o całkowitym nierozumieniu zasad funkcjonowania urzędnika samorządowego. Nie mogę zrozumieć, jak to jest możliwe, że te wypowiedzi w takim filmie się ukazały, że obaj panowie się na to zgodzili, a jeśli przez jakąś nieuwagę to zrobili, to dlaczego się czym prędzej z tego nie wycofali. Już widzę, co by się działo, gdyby premier albo jakiś minister albo rzecznik prasowy wystąpił w komercyjnej reklamie jakiejś firmy (nawet z całkiem neutralnym tekstem). Odpowiedz Link Zgłoś
nii-dea Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 08:37 Przez nieuwagę...? Nie bardzo wierzę w takie przypadki... Sowicie wynagrodzona ta nieuwaga, nieumyślna... ale prawdopodobnie nieźle wykalkulowana. Odpowiedz Link Zgłoś
kmsanczia Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 10:40 A poinformowałeś Ronsona o akcji? :) Odpowiedz Link Zgłoś
trekkie Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 10:52 Panowie na budowie wiedzą o moim sprzeciwie, a Ronson dowie się przypadkowo lub jak dostanie pismo z urzędu ;) Niestety „korporacja” nie ma — przynajmniej ja nie znalazłem — procedury na zgłaszanie protestów do ich inwestycji. Chętnie bym pogadał z panem prezesem, ale nawet ja — pomimo zarzucanej mi naiwności — nie liczę, że to coś by dało. Zatrzymać budowę może tylko decyzja urzędników. Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 17:20 Znam takiego,,miszczunia,, od zatrzymywania budów. Ma na końcie sukcesy. Kto ? To P. Marian Perlik. Skontaktuj się z nim- jest otwarty i całkiem rozmowny. No i jest w Powiatowym Radnym. Odpowiedz Link Zgłoś
trekkie Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 17:27 A jaką budowę zatrzymał? Odpowiedz Link Zgłoś
stefanprawo Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 18:10 JAk najbardziej macie MOJE NIE dla tego osiedla...Za naganną uważam wypowiedź Burmistrza oraz Rzecznika Gminy w filmie promocyjnym umieszczony na stronie internetowej prywatnego dewelopera w celach komercyjnych. Po za tym współczuję rpzyszłym mieszkańcom: brak parkingów naziemnych w osiedlu, brak drogi wyjazdowej ( poza wąskimi ul.Fabryczną i Wiślaną,które będą wiecznie zakorkowane) Nie wspominam już o pierwiastku ciężkim ARSEN... NIE DLA TEGO OSIEDLA!! KTO WYDAŁ WARUNKI ZABUDOWY DLA TAKIEJ INWESTYCJI WŚRÓD NISKIEJ ZABUDOWY W TERENIE ZALEWOWYM ZALEDWIE KILKASET METRÓW OD WISŁY? WSTRZYMAĆ BUDOWĘ!! OPROTESTOWAĆ BUDOWĘ!!!To mówię ja..WASZ STEFANPRAWO!!! ILE STRACIŁA GMINA NA TEJ NIERUCHOMOŚCI,KTÓRĄ PRZEKAZAŁA PRYWATNEJ FIRMIE GALMAR? CZY KIEDYKOLWIEK FIRMA GALMAR WYBUDUJE NA TYM GRUNCIE MIESZKANIA SOCJALNE DO CZEGO SIĘ ZOBOWIĄZYWAŁA? ODPOWIEDŹ JEST PROSTA NIE BO TEN GRUNT BEZ TAKIEGO ZOBOWIĄZANIA SPRZEDAŁĄ RONSONOWI....GDZIE ETYKA W BIZNESIE? DLACZEGO BURMISTRZ WYSTĄPIŁ W FILMIE PROMOCYJNYM UMIESZCZONYM NA STRONIE RONSONA,KTÓRY DE FACTO REKLAMUJE BARDZO KONTROWERSYJNĄ INWESTYCJĘ? Odpowiedz Link Zgłoś
dsaturski Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 15.09.10, 20:27 stefanprawo napisał: > NIE DLA TEGO OSIEDLA!! KTO WYDAŁ WARUNKI ZABUDOWY DLA TAKIEJ INWESTYCJI WŚRÓD N > ISKIEJ ZABUDOWY W TERENIE ZALEWOWYM ZALEDWIE KILKASET METRÓW OD WISŁY? a przy następnej powodzi całe łomianki będą ratować to osiedle, bo tam dużo ludzi mieszka Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 18:23 Przejeżdżasz pewnie codziennie obok tego miejsca przy ul Kolejowej. Coś tam grzebią ,ale tak grzebią z 10 lat. I hipermarketu dłuuugo nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
esscort Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 18:46 :)) No to faktycznie p. Marian jest wielki skoro nawet hipermarket może zatrzymać :)) Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re: Nie dla osiedla Naturalis w Łomiankach na Fac 10.09.10, 22:47 Ess, powiedziałbym że nie tyle wielki, co ,,bystry,,. Wydaje Się to nierealne. Ale czasami rzeczy nieralne potrafią być prawdziwe. Wiele by tłumaczyć, i tak Byś nieuwierzył. Ja pewnie też nie, ale przypadkiem.........., zresztą nieważne. Brak świadków, sprawy nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re:Ess? 10.09.10, 22:52 Dobrze , skoro nie jest tak bystry, jak napisałem. Pokaż mi hipermarket w Łomiankach? T o j a k z liczbami, matematyki nie da się zmienić. Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re:Ess? 11.09.10, 17:07 >esscort napisał: > Dobrze, Roberto, daj spokój ;) >>dobrze już daję sobie na wstrzymanie. Otworzyłem posta z grzeczności by się z Tobą i Stefanem przywitać. Kawa smakowała? mnie niestety dopadła praca więc kawa dzisiaj nieaktualna. Odpowiedz Link Zgłoś
stefanprawo Re:Ess? 16.09.10, 12:20 witaj Roberto, NIE DLA BLOKOWISKA PRZY WIŚLE!!! moje argumenty na nie: -bliskość Wisły -brak odpowiednich dojazdów do osiedla przez co uciążliwości funkcjonowania osiedla dotknął wszystkich mieszkańców -brak obowiązkowych miejsc naziemnych parkingowych więc goście czy mieszkańcy będą parkować gdzie popadnie na Wiślanej i Fabrycznej. -brak obowiązku wykupienia miejsca garażowego -co z arsenem? -brak podobnej zabudowy w okolicy oprócz baraków ( bloczku) socjalnego gminnego moje zdziwienie budzi: -wystąpienie jako urzędnika gminnego w spocie promocyjnym znajdującym się na stronie ronsona Burmistrza Łomianek oraz jego rzecznika -fakt iż wcześniej był to grunt gminny, na którym gmina miała wybudować kilkadziesiąt tak potrzebnych nowych lokali socjalnych a teraz nie dostanie ŻADNEGO bo wpłacona przez gallmar kaucja zdaje się w wysokości zdaje się 2mln zł nie pozwala na wybudowanie kilkudziesięciu lokali mieszkalnych ciekawe czy takie działanie gminy można nazwać niegospodarnością? Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re:Ess? 16.09.10, 18:22 Cześć Stefano, wreszcie wróciłeś z urlopu. Bierz się za tematy, napomknę że Ronson buduje w Konstancinie osiedle Konstans. Tam widocznie nie dostał zgody na budowę bloków. Buduje niskie apartamentowce. I tak powinni działać u nas urzędnicy dający zgodę na budowę. Odpowiedz Link Zgłoś
stefanprawo Re:Ess? 17.09.10, 11:42 Roberto Burmistrz Konstancina i rada gminy bardzo restrykcyjnie podchodzi do planów przestrzennych dbając o elitarny i przyjazny dla mieszkańców charakter tego miasteczka. Natomiast w Łomiankach jest chaos i tyle...nie mówię,że jest to wyłącznie wina obecnego Burmistrza, jest to niestety wina większości Burmistrzów,którzy Łomiankami rządzili. Obecnie trudno znaleźć szybko wyjście z tego wszechogarniającego chaosu w planach przestrzennych.Tutaj akurat historia gruntów,które kupił ronson jest co najmniej dziwna... chodzi o przekazanie tego gruntu gallmarowi w zamian za obietnicę wybudowania kilkudziesiąciu lokali mieszkalnych i późniejszej odsprzedaży tego gruntu firmie ronson bez tego zobowiązania. chodzi też o wysokość kaucji wpłaconej gminie na wypadek nie wybudowania lokali oraz stosunku tej kaucji do ceny za jaką od gallmaru ronson tę działkę kupił. Z tym wiąże się też sprawa wydania warunków zabudowy na domy wielorodzinne w lokalizacji,która się do tego z uwagi na różne uwarunkowania w tym komunikacyjne zupełnie nie nadaje. Kolejną sprawą uważam,że naganną jest wystąpienie wysokich urzędników gminnych : Burmistrza oraz Rzecznika Urzędu w materiale promocyjnym,który jest zamieszczony na stronie prywatnej firmy reklamującej swój produkt...Jest to nie równe traktowanie przez gminę podmiotów gospodarczych- takie jest moje zdanie i obawiam się,że niestety mam rację.... Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re:Ess? 17.09.10, 18:38 Niestety masz rację. I przygotuj się do wyborów. Jeżeli nie chcesz sam startować , trzeba dokonać innych wyborów, aby wreszcie skończyć sprawę niezbyt jasnych interesów na terenie zalewowym , tzn Łomianek Dolnych. Ten kto popiera obecną politykę zagospodarowania niestety niszczy i tak mocno nadwyrężoną opinię o strukturach P.O. na tym obszarze. P.O. przed wyborami samorządowymi przypomina SLD do którego przyklejał się swego czasu każdy kto chciał wypłynąć. I to co napisałeś jest logiczne ,trzymające się wreszcie tematu lokalnego--jestem za. Obiecaj mi tylko drogi Stefanie że dasz spokój naszaj miłej właścicielce Kaffeterii . Odpowiedz Link Zgłoś
drabbu Re:Ess? 20.09.10, 14:41 stefanprawo napisał: >nie podobało mi się zarządzanie Łomiankami przez poprzedniego Burmistrza P.Sokołowskiego. Obecny Burmistrz niestety również nie spełnił moich oczekiwań, Stefanie. A może Ty po prostu masz oczekiwania nadmiernie wygórowane? Już drugi burmistrz z rzędu ich nie spełnia. Czy jesteś pewien, że Ty sam je spełnisz? że nie zawiedziesz się na sobie jako burmistrzu? Odpowiedz Link Zgłoś
roberto19633 Re:Ess? 20.09.10, 18:06 drabbu napisał: > stefanprawo napisał: > >nie podobało mi się zarządzanie > Łomiankami przez poprzedniego Burmistrza P.Sokołowskiego. Obecny Burmistrz > niestety również nie spełnił moich oczekiwań, > > Stefanie. A może Ty po prostu masz oczekiwania nadmiernie wygórowane? > Już drugi burmistrz z rzędu ich nie spełnia. > Czy jesteś pewien, że Ty sam je spełnisz? że nie zawiedziesz się na sobie jako > burmistrzu? >> Wybacz drabbu, ja również głosowałem na p. Pszczółkowskiego. No i pupa blada ,jak to się mówi. Może kandydat nie musi być mocno Macho. Może powinna rządzić wybrana demokratycznie większość radnych. To chyba w mądrości radnych siła, nie w chciejstwie burmistrza. Bush junior nie był tytanem intelektu, miał od myślenia doradców. Dlatego dołączam się do opinii stefana, trzeba wymiany z dobrego na lepszego. Odpowiedz Link Zgłoś