Dodaj do ulubionych

kanalizacja i wodociągi

22.02.11, 16:16
Ciekawe jak nasi włodarze gminni podejdą do obietnic wyborczych związanych z KANALIZACJĄ I WODOCIĄGIEM...
Obserwuj wątek
    • was2000 Re: kanalizacja i wodociągi 22.02.11, 16:31
      jestem przekonany że obecni rządzący maja jedną zasadę : rób jak najmniej a co ci zostanie do zrobienia to niech zrobią inni ( czyli następni ) , i tym sposobem będą ale tylko obietnice a faktów zero !!! i tak w koło macieju a my w trzecim tysiącleciu mamy wielkie gó... na podwórkach (szambo) ,no i księgę pamięci !!!!!!!!!! a co tam!!!!!!!!!!..............
      • roberto19633 Re: kanalizacja i wodociągi 22.02.11, 16:45
        was2000 napisała:

        > jestem przekonany że obecni rządzący maja jedną zasadę : rób jak najmniej a c
        > o ci zostanie do zrobienia to niech zrobią inni ( czyli następni ) , i tym s
        > posobem będą ale tylko obietnice a faktów zero !!! i tak w koło macieju a my w
        > trzecim tysiącleciu mamy wielkie gó... na podwórkach (szambo) ,no i księgę pami
        > ęci !!!!!!!!!! a co tam!!!!!!!!!!..............
        Idąc tokiem twego rozumowania powinny mi jutro wyrosnąć pomidory. Dlaczego tak szybko?
        Dlatego że wczoraj wysiałem nasiona pod ,,flance,,.
        • was2000 Re: kanalizacja i wodociągi 22.02.11, 16:57
          Mylisz się , nie chce wszystkiego od razu , ale skoro na początku kadencji nic nie dzieję się konkretnego ,( oprócz podwyżek pensji ) to znając życie , wiele dobrego nie zrobią ,
          a ja , jako zainteresowany mam nadzieję że się pomyliłem !!!
          • dr_sztrosmajer1 Re: kanalizacja i wodociągi 22.02.11, 23:11
            Lekcja nr 2
            Temat: Interpunkcja

            Kiedy stawiasz znak przestankowy (kropka, przecinek itp.), powinien on się znaleźć zaraz po poprzedzającym go wyrazie, spację stawiamy jedynie po nim.
            pozdrawiam
            doktorek
            • duza-merry Re: kanalizacja i wodociągi 23.02.11, 08:01
              Burmistrz przed wyborami zapowiedzial, ze co roku przeznaczy 20 mln na kanalizację. W marcu ma wnieść zmiany do budżetu, poczekajmy chwilę i zobaczymy. Jak nie znajdzie tych 20 milionów to będzie znaczyło że jest oszustem i tyle.
              • brycezion Re: duza-merry 12.03.11, 15:37
                Na ostatniej sesji, gdy zatwierdzono wstępnie prowizorium budżetu na 2011, zdecydowanie występowano na pozostawieniem w niezmienionej postaci projekt budżetu przygotowany przez Pszczółkowskiego. Jako "dobry budżet, zrównoważony, prorozwojowy, jest optymalny itd...".
                To były wypowiedzi radnych PO - Etienne i Wolanina.

                Równocześnie pragnę przypomnieć, że w kampanii wyborczej klub PO i Pszczółkowski podkreślali dążność do rozwoju sieci wod-kan., że będzie on priorytetem.

                Tylko ciekawe - na ten "priorytet", zgodnie z obietnicami wyborczymi ...przeznaczono aż 2 mln zł!!!

                Nie wiem ile znajdzie Dąbrowski pieniędzy w swej propozycji.
                MOŻLIWOŚCI Spółki (wg.opinii prezesa Lewickiego z 17.1.2011) wynoszą jedynie 12,9 mln gotowe do realizacji. Taki jest aktualnie stan przygotowania dokumentacji i pozwoleń na budowę. Nie ma mowy o 20 mln do przerobu w 2011 !!! Stan przygotowań Spółki jest gorszy, niż przypuszczano.

                Dobrze, że zaczęto porządki w Spółce. Na razie zmieniono Radę Nadzorczą.
                Pora na dalsze zwolnienia. Na 63 osoby zatrudnione - 1/3 to pracownicy umysłowi...

                • roberto19633 Re: duza-merry 12.03.11, 21:00
                  brycezion napisał:

                  >
                  > Równocześnie pragnę przypomnieć, że w kampanii wyborczej klub PO i Pszczółkowsk
                  > i podkreślali dążność do rozwoju sieci wod-kan., że będzie on priorytetem.
                  >
                  > Tylko ciekawe - na ten "priorytet", zgodnie z obietnicami wyborczymi ...przezna
                  > czono aż 2 mln zł!!!
                  >
                  > Nie wiem ile znajdzie Dąbrowski pieniędzy w swej propozycji.
                  > MOŻLIWOŚCI Spółki (wg.opinii prezesa Lewickiego z 17.1.2011) wynoszą jedynie 12
                  > ,9 mln gotowe do realizacji. Taki jest aktualnie stan przygotowania dokumentacj
                  > i i pozwoleń na budowę. Nie ma mowy o 20 mln do przerobu w 2011 !!! Stan przygo
                  > towań Spółki jest gorszy, niż przypuszczano.
                  >
                  > Dobrze, że zaczęto porządki w Spółce. Na razie zmieniono Radę Nadzorczą.
                  > Pora na dalsze zwolnienia. Na 63 osoby zatrudnione - 1/3 to pracownicy umysłowi
                  > ...
                  >>>>>>> Co chcesz bry, przecież nie od dziś wiadomo że siłą woli można przesuwać przedmioty. A skoro przesuwać to i podłączać kanalizę.
                  Po co pracownicy, wystarczy burza mózgów u ,, kilku,, derektoro-prezesów.
                • neptun666 Re: duza-merry 12.03.11, 22:27
                  brycezion napisał:

                  Dobrze, że zaczęto porządki w Spółce. Na razie zmieniono Radę Nadzorczą.
                  > Pora na dalsze zwolnienia. Na 63 osoby zatrudnione - 1/3 to pracownicy umysłowi
                  > ...

                  Zwolnienia aż do skutku, aż Prezesem Spółki zostanie brycezion, przecież od początku o to Ci chodzi prawda.
                  • brycezion Re: Neptun666 12.03.11, 23:15
                    Pierwsze widzę, aby w przedsiębiorstwie budowlano-montażowym ilość pracowników umysłowych była równa połowie fizycznych.
                    A jak pracuje Spółka i jaki jest nadzór, to widać na budowach.

                  • grucha-bucha Re: duza-merry 13.03.11, 11:19
                    neptun666 napisał:

                    > brycezion napisał:
                    >
                    > Dobrze, że zaczęto porządki w Spółce. Na razie zmieniono Radę Nadzorczą.
                    > > Pora na dalsze zwolnienia. Na 63 osoby zatrudnione - 1/3 to pracownicy um
                    > ysłowi
                    > > ...

                    Bryc na Prezesa a neptun do łopaty. Całkiem ciekawa kompozycja.
                    >
                    > Zwolnienia aż do skutku, aż Prezesem Spółki zostanie brycezion, przecież od poc
                    > zątku o to Ci chodzi prawda.
                • esscort Re: duza-merry 13.03.11, 11:14
                  brycezion napisał:
                  > Równocześnie pragnę przypomnieć, że w kampanii wyborczej klub PO i Pszczółkowsk
                  > i podkreślali dążność do rozwoju sieci wod-kan., że będzie on priorytetem.>
                  > Tylko ciekawe - na ten "priorytet", zgodnie z obietnicami wyborczymi ...przezna
                  > czono aż 2 mln zł!!!
                  >

                  Też uważam, że to wyglądało fatalnie i kompletnie rozjeżdżało się z obietnicami i programem. Tym bardziej jestem ciekawy, ile obecny burmistrz zaproponuje 15 marca na wod. kan. W czasie debaty nie widział problemu z 20 mln rocznie. Okazuje się, że tyle nie jest potrzebne, bo dokumentacji nie ma. Więc niech będzie tyle, ile da się przerobić, czyli te 12 mln. Tymczasem pojawiają się sygnały, że kasy za bardzo nie ma. Mam nadzieję, że nie okaże się, że ten autorski budżet przełomu inwestycyjnego nie będzie jakimś dmuchnięciem w gwizdek

                  • cnz66 Re: duza-merry 13.03.11, 11:54
                    Z tego co wiem to jeszcze nie ma projekyów na 12 mln, to ma dopiero nastąpić. Obecnie jest na 5-6 mln. Oczywiście warto to jeszcze sprawdzić.
              • kwaliski Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 08:05
                duza-merry napisała:
                > Burmistrz przed wyborami zapowiedzial, ze co roku przeznaczy 20 mln na kanaliza
                > cję. W marcu ma wnieść zmiany do budżetu, poczekajmy chwilę i zobaczymy. Jak ni
                > e znajdzie tych 20 milionów to będzie znaczyło że jest oszustem i tyle.

                Z tego co pamiętam, to mówił że wg. analiz SGH powinniśmy przeznaczać 20 mln aby zdążyć z budową wodociągów. Ma czas na to do końca roku. Zobaczymy ile uda się znaleźć teraz na początku roku gdy budżet spada.
                • grucha-bucha Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 11:23
                  kwaliski napisał:

                  > duza-merry napisała:
                  > > Burmistrz przed wyborami zapowiedzial, ze co roku przeznaczy 20 mln na ka
                  > naliza
                  > > cję. W marcu ma wnieść zmiany do budżetu, poczekajmy chwilę i zobaczymy.
                  > Jak ni
                  > > e znajdzie tych 20 milionów to będzie znaczyło że jest oszustem i tyle.
                  >
                  > Z tego co pamiętam, to mówił że wg. analiz SGH powinniśmy przeznaczać 20 mln ab
                  > y zdążyć z budową wodociągów. Ma czas na to do końca roku. Zobaczymy ile uda si
                  > ę znaleźć teraz na początku roku gdy budżet spada.


                  Niby co ma znaleźć? Skoro kasa została awansem wydana na różne przedwyborcze pierdoły.
                  Niech skarbnik napisze, ile kasy poprzenosiła z wydatków 2011 na 2010 ,po to by
                  ładnie i kolorowo było na słupach i blbordach?
                  • esscort Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 11:33
                    myślisz, że na bilbordy wydawano kasę z budżetu? Nie sądzę. Wydawano może na kwiatki, ale raczej z tego nawet kilometr rury by nie powstał i dopóki papuga czarnecki bierze te 14 tys. to nie mówmy o oszczędnościach
                    Z takich wypowiedzi nowych nicków zaczynam sie obawiać, że jest to przygotowanie do zakończenia łomiankowskiego boomu inwestycyjnego przed jego inauguracją. Obym się mylił.
                    • cnz66 Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 11:51
                      Jak widać pamięć jest wybiórcza i ulotna. Pszczółkowski mógł mieć swoją dodatkową kancelarię za 130 tysięcy rocznie.
                      www.lomianki.pl/bip/media/2010/01/2614_RZP.341_91_10___wynik.pdf
                      Dąbrowski wybrał swoją kancelarię i okazuje się że on nie może mieć prawnika. Trochę umiaru w wypowiedziach nie zaszkodzi.
                      • 2hestia Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 12:04
                        Sam przywołałeś link z którego wynika, że kancelarię wyłoniono w drodze przetargu nie ograniczone co znaczy, że każdy do przetargu mógł startować. A w jakim trybie wyłoniono kancelarię M. Czarneckiego. W trybie znajomości w dodatku za wyższą cenę. Czy to nie nazywa się niegospodarność?
                        • cnz66 Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 12:11
                          Burmistrz ma prawo do samodzielnych decyzji. Poprzedni je mial, ma też obecny. Do pewnej kwoty nie ma obowiązku przetargu.
                      • tuzimka Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 12:56
                        cnz66 napisał: Trochę umiaru w wypowiedziach nie zaszkodzi.

                        Masz rację, trochę umiaru - nie tylko w wypowiedziach - nigdy nie zaszkodzi. Łatwo policzyć:
                        12x14=168 tysięcy do 130. Powiększenie kosztów wynosi 38.000 zł. Bardzo proszę o trochę
                        umiaru. Przyda się nam wszystkim.



                        • grucha-bucha Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 13:48
                          tuzimka napisała:

                          > cnz66 napisał: Trochę umiaru w wypowiedziach nie zaszkodzi.
                          >
                          > Masz rację, trochę umiaru - nie tylko w wypowiedziach - nigdy nie zaszkodzi. Ła
                          > two policzyć:
                          > 12x14=168 tysięcy do 130. Powiększenie kosztów wynosi 38.000 zł. Bardzo proszę
                          > o trochę
                          > umiaru. Przyda się nam wszystkim.
                          >

                          Bryc, czy tuzimka to przypadkiem nie skarbnik?

                          Rządam powrotu byłego burmistrza-po to by na forum zapanował kraj miodem płynący. A wszystkie aktywne na forum i pokrzywdzone urzędaski zaznały spokoju dnia doczesnego, z wysoką pensją aż do emerytury, amen.


                          Nie trrzeab myśleć o oszczędzaniu, trzeba myśleć jak zarobić i skąd wziąść kasę. Mamy podstawioną dojną krowę Ronsona, mamy Elmis- coś tam- deweloperka blokowa. Zużywają nasze drogi, nie dając nic w zamian. Burmistrzu, myśl o jakimś fajnym podatku dla niszczycieli dróg i krajobrazu.

                          >
                          >
                          • tuzimka Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 15:01
                            Nie, Tuzimka to ani nie skarbnik ani żaden inny urzędnik.
                            Lepiej ucz się gramatyki, bo przez "rz" to możesz długo "rządać".
                      • esscort Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 15:07
                        Ja mam umiar.
                        ale nawiasem mówiąc 130 tys rocznie za kancelarię to mniej niż 14 tys x 12 miesięcy za prawnika (zresztą patrząc na nowelizacje zarządzeń mylącego się często).. Poza tym nie wiem, czy zwolnił tę za 130 tys. zanim zatrudnił za 14 tys miesięcznie itp. Ma prawo mieć kancelarię. Jasne.
                    • drabbu Re: kanalizacja i wodociągi 13.03.11, 12:02
                      esscort napisał:
                      > Z takich wypowiedzi nowych nicków zaczynam sie obawiać, że jest to przygotowani
                      > e do zakończenia łomiankowskiego boomu inwestycyjnego przed jego inauguracją. O
                      > bym się mylił.

                      Obyś, Esscorcie. Ale chyba się NIE mylisz.

                      Tak dla porządku: nie ma żadnej możliwości, żeby wydatki w kampanii wyborczej (w tym na bilbordy) były pokrywane z budżetu miasta. Wydatki takie podlegają określonym limitom wyznaczanym przez ordynację wyborczą. Tu jest szczelna kontrola. Każdy komitet musi złożyć szczegółowe sprawozdanie finansowe, podać wysokość kwot i ich źródła. Inaczej podlega karze. Nie wiem, jak można insynuować przekręty finansowe.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka