drabbu Re: No naprawdę 09.11.15, 20:03 Jeśli mówimy o tym samym (?), to widzę spory postęp. Gdy tylko pan minister Gowin tak jak kiedyś bibliotekarzy i taksówkarzy zdereguluje nam teraz szkolnictwo wyższe - to dziekanem filozofii będzie można zostać zaraz po maturze. A maturę osiągnąć nawet bez gimnazjum. Odpowiedz Link Zgłoś
tytus_andronicus Re: No naprawdę 09.11.15, 20:07 Po owocach ich poznamy. Mam nadzieję że nie będą to owoce jednego granatu. Z policmajstrem wyszło jak wyszło, niestety nie będzie to kwiatek do kożucha dla Premier. Szkoda Odpowiedz Link Zgłoś
4kierowca_bombowca Re: No naprawdę 13.11.15, 07:34 Pocieszający jest powrót do starego systemu szkolnictwa. Rezygnacja z gimnazjów wzorca który się nie sprawdził. Obniżenie poziomu nauczania oraz agresja u młodzieży w gimnazjach. Odpowiedz Link Zgłoś
mamdomek Re: No naprawdę 14.11.15, 01:42 A skąd te dane że się nie sprawdził? W radiu Maryja usłyszałeś czy w Republice? Akurat jest dokładnie odwrotnie - sprawdził się i z szarego końca zestawienia nasza młodzież jest obecnie w ścisłej czołówce w Europie. Tak wykazują badania i to nie nasze badania. Że nie było gimnazjów kiedy Jaruś i Antoś byli młodzi, to nie znaczy że to jest jedynie słuszne. Strach pomyśleć co jeszcze prezes wszystkich prezesów postanowi nam przypomnieć. Bo ekipa którą ma intelektualnie i predyspozycyjnie nadaje się najlepiej do przypomnienia nam stalinizmu. Agresja największa jest w podstawówce. Dokładnie tak samo jak kiedyś. Odpowiedz Link Zgłoś
bonbon.ella Re: No naprawdę 15.11.15, 21:09 To jest nie do wiary, że w całym świecie coś działa i przynosi korzyści, a w Polsce jest odwrotnie... System gimnazjalny, chciałabym uprzejmie przypomnieć, został na świecie stworzony, aby w wysoko cywilizowanym społeczeństwie odizolować młodzież w najbardziej problematycznym wieku i poprzez zintensyfikowaną pracę pedagogiczną ukierunkować ją w stronę najbardziej pożądanych społecznie zachowań. Nauczyciele uczący w gimnazjum przechodzą intensywne szkolenia, są dobierani bardzo starannie pod kątem zaangażowania w pracę z młodzieżą, a co najważniejsze - są rozliczani z jej efektów. Tak powinno też być w Polsce. Ale w Polsce jest to utrudnione. Karta Nauczyciela gwarantuje pedagogom nietykalność świętej krowy. Nieliczni pasjonaci (bo tacy są, nawet w Łomiankach!) - są tłamszeni przez nieudolnych dyrektorów, lub nawet przez kolegów. Przykład? Pisma dyrektorek szkół do Urzędu Miasta i Gminy Łomianki w sprawie dziennników internetowych, w odpowiedzi na wniosek radnego Etienne. Po co coś robić żeby zarobić, skoro można nic nie robić i też zarobić? Odpowiedz Link Zgłoś
mamdomek Re: No naprawdę 15.11.15, 23:44 Wielu nauczycieli nie powinno nimi być a przynajmniej powinni przejść szkolenie i się stosować do jego wytycznych a nie tylko udawać że odbywają szkolenia jak to ma miejsce obecnie (i nikogo to nie obchodzi, bo najważniejsze że na papierze wszystko dobrze wygląda i się zgadza). Ale nie popadajmy w przesadę i nie przekręcajmy wszystkiego na druga stronę. Gimnazja u nas też się sprawdzają. Młodzież czuje się nobilitowana przejściem z dziecięcej podstawówki do starszej szkoły. To działa. Nie należy niszczyć tego, bezwzględnie. Pomysł PiSu jest idiotyczny i szkodliwy, zupełnie pomijając to że kosztowny. Odpowiedz Link Zgłoś
2lanser Re: No naprawdę 16.11.15, 08:30 Idiotyczny? to był pomysł poprzedników PO, by wprowadzić gimnazja. Nasiliło to agresję oraz obniżyło poziom nauczania. Może właśnie o to chodziło by wychodziły rzesze nieuków którymi łatwo jest sterować? Odpowiedz Link Zgłoś