korwin_bircza
17.06.15, 13:13
klawisz2 napisał:
"A co p. Korwin planuje zrobić z tymi, za których pracodawcy przestaną płacić składki zdrowotne ( kosztem własnego zysku), ale na prywatne ubezpieczenie też ich nie będzie stać????"
korwin_bircza odpowiada:
W chwili obecnej pracodawca odprowadza za pracownika składkę zdrowotną do ZUS. Jeżeli pracownik nie podpisałby umowy z ZUS, to pracodawca wypłacałby mu te pieniądze na konto jednocześnie o taką kwotę zwiększając jego płacę. Jednak sama likwidacja przymusu emerytalnego nie zagwarantowałaby wyeliminowania problemu o którym wspomniałeś, a mianowicie ryzyka oszustwa ze strony pracodawcy. Dlatego partia KORWiN chce również zniesienia podatku dochodowego. Jego likwidacja spowodowałaby, że przedsiębiorcom państwo nie zabierałoby tylu pieniędzy ile zabiera obecnie. Dzięki temu mogliby oni więcej inwestować w rozwój swoich firm co wpłynęłoby na ich większe obroty. Wiązałoby się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na pracowników, dlatego bezrobocie w ciągu kilku miesięcy drastycznie by spadło! Dzisiaj w Polsce na jedno miejsce pracy przypada 10 osób bezrobotnych (źródło: Adzuna Polska). Gdyby zlikwidowano podatek dochodowy to sytuacja ta w krótkim czasie odwróciłaby się tak, że na na jednego bezrobotnego przypadałoby 10 miejsc pracy! Przy tak szerokim rynku pracy to osoby ubiegające się o pracę mogłyby negocjować warunki umowy o pracę i każdy zarabiałby satysfakcjonujące go pieniądze. Taka sytuacja ma miejsce w krajach wysoko rozwiniętych - to przyszli pracownicy mając do wyboru wiele ofert pracy mogą stawiać warunki na jakich chcą pracowac! Przedstawimy Ci to w bardzo uproszczony sposób: <osoba składa cv, podczas rozmowy kwalifikacyjnej oferuje sumienną i fachową pracę w zamian za np. 3 tys zł (pracodawca jest w stanie wypłacić mu takie pieniądze ponieważ nie musi płacić za niego podatku dochodowego!), jeżeli nie zgadza się on na takie warunki to osoba ta daje mu jasno do zrozumienia, że pójdzie do innego przedsiębiorcy, a jeżeli ten ją zatrudni to zwiększy się jego konkurencja na rynku, co dla tego pierwszego byłoby niekorzystne. W takiej sytuacji niemal pewne jest, że osoba ta dostanie pracę na wynegocjowanych przez siebie warunkach>.
Tak działa wolnorynkowy kapitalizm - bezrobocie szybko spada, a pensje ludzi szybko rosną! Nie są to żadne populizmy, a klucz do dobrobytu! Nie wierzysz? Koniecznie pooglądaj ten film, jest to przykład Hongkongu (państwa 40 lat temu zaliczanego do krajów Trzeciego Świata, który poprzez obniżkę podatków i zmniejszenie ingerencji państwa w gospodarkę w ciągu 30 lat stał się mianem światowej potęgi gospodarczej!). Link poniżej:
www.youtube.com/watch?v=0txjSKE1qvg
klawisz2 napisał:
"Rozumiem, że podpiszecie ustawę, która zabroni przyjmowania ludzi nieposiadających ubezpieczeń w państwowych placówkach medycznych???"
korwin_bircza odpowiada:
Nie wiemy skąd Ci taki wniosek przyszedł do głowy szanowny Użytkowniku jednak wszystko już wyjaśniamy: Partia KORWiN jest jedyną w Polsce partią wolnościową. Uważamy, że to pracodawca i pracownik powinni negocjować ze sobą warunki umowy o pracę, a państwo nie ma prawa się do tych negocjacji wtrącać. Państwo jedynie ma przestać utrudniać ludziom rozwijanie własnych firm, a nakaz płacenia podatku dochodowego jest bez wątpienia wielkim utrudnieniem. Dlatego chcemy go zlikwidować! Jako partia rządząca nigdy nie podpisalibyśmy "ustawy, która zabroni przyjmowania ludzi nieposiadających ubezpieczeń w państwowych placówkach medycznych". Uważamy, że to sprawa pomiędzy osobą ubiegającą się o pracę, a pracodawcą.Taką ustawę natomiast mogłoby podpisać PO, PiS, SLD lub PSL ponieważ są to partie opowiadające się za przymusowym państwowym ubezpieczeniem w ZUS! Zarówno ludzie jak i my zdajemy sobie sprawę, że państwowe ubezpieczenia są niekorzystne. Dlatego Partia KORWiN jako jedyna chce dać Polakom możliwość wyboru czy chcą się Oni ubezpieczać prywatnie czy państwowo. Na tym polega wolność!
Jesteśmy otwarci na dalsze Państwa pytania. Mamy precyzyjny program i plan reform kraju. Każdy jego punkt jesteśmy w stanie omówić. To nas różni od pozostałych partii politycznych - nie dajemy pustych obietnic, że dzięki nam w Polsce będzie lepiej. My po prostu mówimy co zrobimy, aby tak się stało! :)
Zapraszamy na nasze profile Facebook:
www.facebook.com/KORWiN.Bircza - KORWiN Bircza
www.facebook.com/partiakorwin - Partia KORWiN
Pozdrawiamy, KORWiN Bircza