12.04.05, 23:01
Miałem go podać wcześniej.Jak juz wspomniałem na innej wiadomości mam 14 lat
i uczę się
czeskiego,słowackiego,węgierskiego,niemieckiego,angielskiego,niemieckiego,port
ugalskiego,francuskiego.Ale mam pewien problem a mianowicie jest to,że jak
popatrze na jakiś język,poczytam trochę o nim,jakieś słówka sobie powiem(ale
nie z tych wyżej wymienionych)to xzaraz mnie ciągnie do następnego.Ale nie te
wyżej wymienione!!Ale np. ostatnio zainteresował mnie hiszpański??Co robić
jak się bronić przed czymś takim??:-)Poradźcie!!
Obserwuj wątek
    • poliglo-ewelcia Re: Problem. 17.04.05, 21:35
      Po co chcesz się bronić?
      Ja mam identyczny "problem".
      Jestem uzależniona od kupowania rozmówek, samouczków (mam do kilkunastu języków)
      itp.Najlepiej wykupiłabym całą księgarnię językową :p Ludzie podziwiają mnie,
      że uczę się tylu języków, ale z drugiej strony radzą mi nauczenie się chociaż
      dwóch perfekcyjnie.I to właściwie jest mój problem-mam dosyć ich "rad", bo i
      tak wiem, że najmniej ośmioma językami będę się posługiwała(a tak w ogóle
      jednego się właściwie sama nauczyłam i dostałam się na kierunek filologiczny,he)

Znajomość kilku języków, nawet na poziomie podstawowym sprawia, że przynajmniej
      wiem, jak dane słowo przeczytać, gdy pojawi się w jakimś artykule czy choćby
      książce do polskiego.Z łatwością rozpoznaję język, gdy go gdzieś słyszę.
      Tylu było i jest poliglotów-nie chcesz do nich dołączyć :D
    • mujer82 Re: Problem. 15.11.05, 05:35
      Dać sie ponosić tej skłonności w granicach rozsądku.A tak wogóle to chętnie Cię
      poznam bo ze mną jest tak samo.Mój mail: mujer82@gazeta.pl
      I ja też teraz choruję na hiszpański;-)))Profundamente Może pochorujemy razem?
      A czeskiego jeszcze nie znam a baaardzo bym chciała poznać(ostatnio wypatrzyłam
      w księgarni podręcznik) bo kocham Hrabala a jak tego nie czytać w oryginale,żeby
      naprawdę docenić jego literacką finezję?Póki co czytam go po hiszpańsku i po polsku.

Hasta luego

Besos
      • poe Re: Problem. 26.10.06, 11:48
        Dokladnie mam podobny problem, ale coz zrobic uwielbiam gadac i czytac... a
        najlepiej czytac literature piekna w jezyku oryginalu. Podobnie jak rozmawiac z
        ludzmi - kazdy jezyk odwzrowuje inny system myslenia i postrzegania - i to jest
        cudowne, bo variaty is the spice of life :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka