Dodaj do ulubionych

UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓRA

31.05.06, 13:58
Reprezentacyjna część naszego osiedla, czyli alejka spacerowa z fontanną (lub
inną formą wodną) prawdopodobnie nie będzie zrealizowana. Zamiast niej
powstaną dodatkowe rzędy miejsc parkingowych - będzie jak przed
supermarketem. Nieoficjalnie dowiedziałam się, że spowodowane jest to
zaniechaniem budowy podziemnego parkingu. Administracja bez konsultacji z
mieszkańcami zaczęła już wycinkę drzew – jedno drzewo – jedno miejsce
parkingowe. Najbardziej współczuję lokatorom z budynków A3, A2 i A1, ponieważ
kupując mieszkania w tych budynkach na pewno kierowali się widokiem z ich
okien, i na pewno nie chodziło o widok na parking gigant.
Ja osobiście jestem z drugiego etapu, ale miałam nadzieję, że będę mogła
pospacerować z dzieckiem po fajnym deptaku. Szkoda!!!
Obserwuj wątek
    • magiart Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 31.05.06, 15:12
      A MIAŁO BYC TAK ŁADNIE...SZKODA .
      Nas takze ten problem osobiście nie dotyka (mieszkamy w 5g)ale mieliśmy
      nadzieje na ładny wjazd na osiedle i deptak spacerowy z fontanną.
      Nasze osiedle finalnie to będzie jeden duży parking.,ale z drugiej strony
      rozumiem ,ze każdemu należy się jedno miejsce parkingowe na terenie osiedla i
      gdzieś musi to powstac.Ciesze się tylko ,że nie zamiast placu
      zabaw,przynajmniej to jest zgodniez planami.

• accrual Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 31.05.06, 15:59
        ...od początku było wiadomo, że np. parkingi wzdłuż uliczek zostaną już tam na
        zawsze... Jeden wielki burdel. Żenada i tyle. A może tak parkingi na dachach?
        Zapomniałem, że tam są tarasy. Ale to pewnie nie problem dla TBS-u - w 3 etapie
        można przecież zlikwidować, co nie? ;P
        Pozdrawiam wszystkich mieszkańców...
    • mateoss1 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 01.06.06, 11:18
      Tak naprawdę już nic mnie nie zdziwi na naszym osiedlu ...no chyba że
      podpisanie w niedługim czasie aktów notarialnych.
      Wracając do tematu alejki spacerowej z fontanną POD MOIM BLOKIEM, to według
      prawa powinniśmy dostać od sprzedawcy (dewelopera) to, co proponował w swojej
      ofercie (mamy plany od TBS-u, w którym pięknie zagospodarowany jest ten teren).
      Co do wycinki drzew, to słyszałam, że ponoć TBS bał się o wysadzające kostki
      brukowe przez korzenie tych drzew. Nie jestem specjalistką od ogrodnictwa, ale
      wydaje mi się to komletną bzdurą zważywszy na to, że stare drzewa już nie
      rozrastają się pod ziemią tak jak na przykład nowo zasadzone obok drzewka.
      Gdybym wcześniej wiedziała, że ten deweloper przy każdej inwestycji zmienia
      swoją nazwę (czy prawdą jest, że kiedyś budowali pod nazwą PolBud, a teraz inną
      inwestycję w Markach firmują jeszcze inną nazwą?) zastanowiłabym się nad
      inwestycją na tym osiedlu.
      Tak naprawdę nic pojedynczo nie wywalczymy. Musimy się zebrać i porozmawiać z
      Prezesem i postawić jasno sprawę. On buduje dla nas a nie dla siebie.
      I koniec z tymi kłamstwami na kążdym kroku!!!
      Jak zawiąże się wspólnota będę pierwszą która pomacha chusteczką na pożegnanie
      tym ludziom.

• piotrps Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 01.06.06, 13:47
        to są drobni oszuści. postępując w ten sposób lekceważą nas i dają
        jednoznacznie znać gdzie mają nasze zdanie. ile razy każdemu z nas już coś
        obiecano? ile razy przesuwano termin aktów notarialnych? trzeba zacząć
        egzekwować umowę. płaciłem za mieszkanie z widokiem na aleję spacerową i
        fontannę, a mam betonowy parking. do umowy była przedstawiana makieta i plan
        osiedla. jeśli dalej tak będzie postępować deweloper wystąpię o zwrot kosztów z
        tytułu utraty wartości mieszkania i również sąsiadom polecam takie działanie.
        dość lekceważenia właścicieli mieszkań.
        • scorp33 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 01.06.06, 14:37
          Witam,
          szczerze mówiąc ograniczanie się na wypisywaniu postów (nawet tych
          najdłuższych), narzekań i krytyk nic nie przyniesie. Trzeba działać.

Wracając do planu zagospodarowania - czy ktoś sprawdził, czy TBS posiada
          zaaktualizowany i zatwierdzony przez urząd miasta nowy plan zagospodarowania
          osiedla ?
          1. Jeśli nie to wprowadzane zmiany są "na własną rękę" - można się ubiegać do
          przywrócenia początkowego stanu.
          2. Jeśli tak - to szkoda, że oficjalnie ta zmiana nie została ogłoszona (jest
          strona osiedla, administacja na terenie osiedla, tablica ogłoszeń ect.) - bez
          komentarza pozostawiam brak informacji.
          Pozdrawiam
    • misaki10 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 01.06.06, 15:41
      jak juz tak sobie piszemy co gdzie mialo byc to nie zapominajmy ze w miejscu
      gdzie jest plac zabaw wedlug planu zagospodarowania mial byc rowniez parking
      podziemny. jakby sie tak blizej przyjrzec co podpisywalismy a czego nie ma to
      moglibysmy jeszcze dlugo wymieniac.
      pozdrawiam wszystkich oszukanych.
    • sara751 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 01.06.06, 18:10
      Już wiadomo na 100 %, NIE BĘDZIE ALEJKI SPACEROWEJ – BĘDZIE PARKING. TBS
      tłumaczy to tym, że nie powstanie parking podziemny, a zgodnie z umową musi
      zapewnić wszystkim mieszkańcom miejsca parkingowe (widać z tego, że inne punkty
      umowy są mało ważne). Nie jest też ważne, że mieszkańcy z budynków A1, A2, A3
      kupując mieszkania i podpisując umowy kierowali się przyszłym widokiem z ich
      okien. Nie jest ważne, że inni mieszkańcy tego osiedla chcieli mieć kawałek
      miejsca spacerowego. Ja jestem z budynku A2 i gdybym wiedział, że będę miał po
      jednej i po drugiej stronie budynku widok na parking, na pewno bym nie kupił
      tam mieszkania, pomyślałbym raczej o widoku na las – jeszcze wtedy były wolne
      miejsca w B1.
      TERAZ ZOSTAŁO TYLKO JEDNO - STANOWCZE DZIAŁANIE W OBRONIE NASZYCH PRAW.
      KTO JEST ZA!!!???
      • krystek1 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 01.06.06, 19:35
        Wydaje mi się, że potrzeban jest tak zorganizowana akcje jak przy sprzątaniu
        lasu, z tym, że zamiast naklejanych informacji o miejscu i godzinie spotkania
        pod lasem musi być miejsce (najlepiej pod klatką w której urzęduje TBS) i
        godzina spotkania z Prezesem i innymi pracownikami TBS-u, a zamiast worków i
        narzędzi - prawnik i przedstawiciel Kancelarii Notarialnej.
        Najważniejsze to zapał i odwaga, bo ludzie którzy wolą siedzieć cicho i czekać
        na załatwienie spraw przez innych tylko do siebie bedą mogli mieć w przyszłości
        pretensje, kiedy ich inwestycja zamiast zamiast zyskać na wartości będzie tracić.
        • gregor_74 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 01.06.06, 20:40
          Tylko czy to przyniesie jakikolwiek skutek? sad
          Może trzeba sytuacją zainteresować UOKiK?
          1. Umożliwienie "wyboru" tylko Supermedii wygląda na art. 5.1 pkt. 6 ustawy o
          ochronie konkurencji i konsumentów;
          2. sprawy dotyczące aktów notarialnych, pomiarów mieszkań parkingów (w tym
          parking podziemny, który "cudem" zniknął z planów) chyba mieszczą się w
          rozdziale drugim wspomnianej ustawy - "zakaz nadużywania pozycji dominującej"
          3. brak odpowiedzi na kierowane do TBS pisma (gdzieś czytałem na forum) też jest
          łamaniem przepisów.
          Jeżeli się mylę, to prszę mnie poprawić.
          Pozdrowienia...
          • gregor_74 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 01.06.06, 21:30
            Tak "ku pokrzepieniu serc" - w tzw. wykazie klauzul niedozwolonych w umowach
            znalazłem znajomo brzmiące zapisy:

1. „W przypadku zmiany powierzchni lokalu wnikającej z inwentaryzacji
            powykonawczej, cena ulegnie zmianie o wartość wynikającą z pomnożenia różnicy w
            powierzchni lokalu przez cenę jednego metra kwadratowego ustaloną w umowie”

2. "...Termin realizacji może być przesunięty w przypadku, gdy mimo dołożenia
            należytej staranności przez Sprzedającego wystąpiły przyczyny niezależne od
            Sprzedającego takie jak:
            - warunki pogodowe uniemożliwiające prowadzenie robót odnotowane w dzienniku budowy,
            - powódź, kataklizm,
            - zmiana przepisów prawa itp.,
            - opóźnienie w uzgodnieniach formalno-prawnych z Urzędami i Instytucjami
            wynikającymi z przekroczenia terminów podanych w KPA”

3. „W razie niestawiennictwa Kupującego w wyznaczonym terminie przekazania,
            sprzedający dokona samodzielnie odbioru przedmiotu umowy i będzie to
            jednoznaczne z wykonaniem przez Sprzedającego umowy w tym zakresie. Strony
            zgodnie ustalają, że w takim przypadku Sprzedający upoważniony jest do
            wystawienia odpowiedniej faktury”

Nie porównywałem tego dokładnie z umową, ale z tego co pamiętam, to pewne
            podobieństwa są...
    • bubakuba1 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 02.06.06, 06:51
      Według prawa to TBS musi miec pozwolenie na wycinke drzew.Po drugie wiadomo było
      od samego początku że nie bedzie garaży bo te mogły by wpłybnąc na ekosystem
      lasu. Natomias do tej pory nie ma aktow notarialnych pytanie czy my mozemy sami
      dowiedziec sie czy wogole beda one zawierane z nami.
      Gdzie bedzie nowa inwestycja TBS-u i jak mozemy wplynac na opinie naszego
      dewelopera. Ja sie zastanawiam jak dlugo mozna czekac na akty notariale
      • betina99 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 02.06.06, 13:55
        Bardzo żałuje ze ta ich makieta osiedla jest już właściwie do
        wyrzucenia...ciekawi mnie tez gdzie obiecany monitoring z kamerami?
        Najważniejsze są jednak akty notarialne i o to musimy walczyć.Juz sie głowie
        czy moze trzeba jakis artykulik do gazety jakiejś dać lub pisemko do komendanta
        stołecznego co ich Związki wyprawiają jako spółka.Ostatnio usłyszalam ze od
        czerwca zaczna dawać akty,bardzo to ciekawe,wiec musze sie spytac jak sprawa
        wygląda.Mam nadzieje ze nie spotkamy sie z prezesem w programie Pani Jaworowicz:
        ( Ja juz trace swoja cierpliwość,ale mysle sobie że zdzialac cos mozna tylko w
        grupie,
        pozdrawiam
    • krystek1 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 02.06.06, 17:17
      Od słowa do czynów.
      Ja postaram się umówić z Prezesem na spotkanie z lokatorami w czasie
      odpowiednim dla nas i Prezesa oczywiście (w którąś sobotę lub po pracy np. ok
      20.00). Potrzebna będzie oczywiście jak największa frekwencja lokatorów, stąd
      moje pytani, czy ktoś z Państwa mógłby np. obdzwonić domofonami wszystkich
      lokatorów ze swojego bloku, oczywiście po ustaleniu tego terminu, w celu
      wybadania, ilu z nas przyjdzie?
      Ja biorę na siebie blok A1, oraz rozklejenie informacji po klatkach.
      Co Wy na to?
      Pozdrawiam
      • artmag11 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 03.06.06, 20:27
        Witam!Popieram pomysł spotkania! Nie dajmy sobą manipulować (ten stan i tak
        trwa zbyt długo, a "radosna twórczość" TBS chyba nie ma granic!!!).
        A tak a propos alejki i fontanny, to też jestem zła, że zamiast siedząc na
        balkonie i popijając kawę w piękny wiosenny poranek nie raczę się widokiem
        szemrzacej fontanny tylko spogladam na "auto komis" sad
        Pozdrawiam i czekam na jakiś termin spotkania!
        • jarez138176301059 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 03.06.06, 22:22
          Popieram inicjatywę spotkania z Prezesem w sprawie aktów notarialnych.Z końcem
          maja uzyskałem od niego kolejną bajeczkę, że geodeta znowu nie może zakończyć
          pomiarów bo przyszli mieszkańcy III etapu zmieniają usytuowanie ścian i on
          biedny nie może zakończyć pomiarów. Tak więc minął maj i nie zapowiada się,że w
          czerwcu coś ruszy w tym zakresie.Jeżeli w czerwcu nie zostaną sporządzone akty
          notarialne, to czeka mnie kolejny (trzeci) aneks do umowy kredytowej i
          oczywiście opłata z tego tytułu, w czym nie jestem chyba odosobniony.
          Jest konieczna zdecydowana postawa Nas - mieszkańców do wyegzekwowania od TBS
          aktów notarialnych w jak najkrótszym terminie.
          Co do zieleni i tzw. małej architektury jak fontanny to może było na makiecie
          lecz nie jest w zawartych umowach i wątpię, że w tej sprawie można na tym etapie
          coś zdziałać. TBS jest właścicielem za nasze pieniądze i robi co mu się podoba
          nie pytająć o zdanie innych.Taki stan będzie dopuki nie uzyskamy aktów własności
          lokali. Wówczas jako wspólnota będziemy mogli wpływać na ład przestrzenny osiedla.
          Deklaruję zebranie głosów w budynku C1 w sprawie spotkania na temat aktów
          notarialnych.
          Pozdrawiam wszystkich.
    • a226 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 04.06.06, 13:48
      Witamy serdecznie! My bedziemy mieszkancami III etapu,od dluzszego czasu
      sledzimy Wasze wypowiedzi i sporo nam pomogliscie swoimi wypowiedziami. Teraz
      podobnie jak Was intryguje nas sprawa alejki spacerowej,bo o fontannie to juz
      chyba wszyscy zapomnielismy. Po rozmowie z prezesem wiem,ze fontanny ma nie byc
      z powodu olbrzymich kosztow utrzymania tejze fontanny!! Wiec zamiast tego mial
      byc skalniaczek i alejka spacerowa no i ok!!! Ale teraz zamiast tego ma powstac
      jak ujol to moj poprzednik "auto komis" i to chyba nikomu nie jest na reke!!
      Musimy sie spotkac i omowic te sprawe z TBSem-razem mozemy sporo zdzialac,w
      pojedynke niewiele!! Wydaje mi sie ,ze nie mozemy pozwalac im na zmiany na
      osiedlu,bez powiadomienia o tym mieszkancow!!
    • darek9633 Re: UWAGA!!! KOLEJNE ZMIANY NA OSIEDLU HOROWA GÓR 10.06.06, 21:00
      Miała byc fontanna na aleji spacerowej nie ma, skalniak nie ma.garaż podziemny
      nie ma, garaż naziemny nie ma. Chciałbym poinformowac Was ze tbs nie mial nawet
      pozwolenia na budowe na gazaż dla III etapu a juz pieniądze pobrali od nas.
      Cwaniaczki. Teraz zbudowali nam parking pod oknami zamiast aleji spacerowej bo
      prezes nie ma gdzie postawic samochodów z niedoszłego parkingu. Niech sobie
      postawi u siebie w domu w swojej szafie i niech wykona te warunki zabudowy
      ktore byly w planach a nie sam sobie decyduje. Nadaje sie to do prokuratury.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka