Zapraszam do spaceru po przepięknej Ukrainie.
Ja zacznę go od 4 czerwca, Was zapraszam już dziś.
Dzieci zaczęły zwiedzanie, mam już masę zdjęć. Tylko proszę o wybaczenie, za
brak opisów. Nie mam przewodnika, nigdy tam nie byłam.
Ale wklejając zdjęcia będę pisała, gdzie zostały zrobione.
Gdy już będę tam, będą mniejsze możliwości z wchodzeniem na forum(limit
internetowy).
Więc zapraszam dziś do : Skansenu Wsi Ukraińskiej, który znajduje się,
obrzeżach Kijowa,(20 km od centrum), na powierzchni 140 ha.
Wszystko podzielone na rejony: Poleski, Podolski, Karpacki.
Chaty cudenka normalnie - nie jakaś tam nieudolna rekonstrukcja, tylko
prawdziwe.Przywiezione w całości, wiatraki, cerkwie, domy i zagrody wsi
ukrainskiej, z różnych regionów. Przy lesie i w lesie jest wszystko, na
wzgórzach rozłożone, najgłębiej w lesie chaty z wsi podkarpackich są (tam
gdzie Kozak i cerkiew ta stara). Koty tylko i psy przy budach z rzadka.
Najwiecej cerkwi i zabudowań jest z końca XIX i poczatku XX wieku. Takie
sprzed 50-60 lat też są, jest taka dzielnica. Podobno dla zwiedzających są
pokazy żeńców, prace polowe i takie inne, domowe. Babcie ogoródki dziabią
(myślę, że w niektórych domach babcie dożywają swoich dni, w swoich domach
przesiedlone).
Obiad. Nie napiszę co jedli, ale....
"Przystawka.... chleb ze smalcem ...Ale smalec pycha mają,
- z cebulką i czosnkiem, koperkiem, jakimiś ogórkami zalatujący, no można
sie zapamietać w żarciu. Mamuś, jakie tu jedzenie w restauracjach, mówie Ci,
marzenie, śliczne też porcje dają, nie żałują"
Przepraszam, ale pozwoliłam zacytować sobie, swoją córcię, która kocha jeść,
zwłaszcza tak jak to opisuje. Jest zafascynowana kuchnią ukraińską, co można
poczytać. Szkoda, że po niej tego nie widać. Może zjadać całe fury jedzenia

A teraz Skansen w Pirogivie. Zapraszam

)
img133.imageshack.us/img133/8855/2333399img8ws.jpg
img225.imageshack.us/img225/9236/2333400img0vu.jpg
img133.imageshack.us/img133/9944/2343405img0mi.jpg
img225.imageshack.us/img225/7495/2343414img9of.jpg
img133.imageshack.us/img133/3201/2343419img8rr.jpg
img133.imageshack.us/img133/2659/2343453img5qj.jpg
img55.imageshack.us/img55/9176/2343455img9tf.jpg
img55.imageshack.us/img55/5348/2343469img4um.jpg
img55.imageshack.us/img55/8195/2343475img4fs.jpg
img133.imageshack.us/img133/1926/2343484img7rd.jpg
img133.imageshack.us/img133/3494/2343486img6hy.jpg
img55.imageshack.us/img55/9349/2343497img5li.jpg
img55.imageshack.us/img55/9361/2353509img9hd.jpg
img55.imageshack.us/img55/3629/2353519img6fg.jpg
img133.imageshack.us/img133/1599/2353528img4eh.jpg
img55.imageshack.us/img55/1889/2353536img2lu.jpg
img133.imageshack.us/img133/1936/2353559img5ss.jpg
img55.imageshack.us/img55/6108/2353560img5th.jpg
img55.imageshack.us/img55/1315/2353568img5wh.jpg
img133.imageshack.us/img133/1076/2353569img0lq.jpg
img133.imageshack.us/img133/9660/2353578img8rs.jpg
img55.imageshack.us/img55/6936/2363610img7ac.jpg
XIII wieczna cerkiew:
img55.imageshack.us/img55/7927/cerkiew z XIIIw 0ws.jpg
Takie były kurniki...:
img133.imageshack.us/img133/8383/sylwiaprzedkurnikiem9hw.jpg
Trochę hippiki:
img133.imageshack.us/img133/3813/2343464img9zl.jpg
img133.imageshack.us/img133/6377/2343458img2ws.jpg
A teraz kotek dla Małejdanuśki, kociarki. Był głaskany, prze 3/4
odwiedzających skansen ...
img133.imageshack.us/img133/1600/2343493img8bt.jpg
img302.imageshack.us/img302/1552/2343492img7qn.jpg
I odpoczynek, czyli, jesteśmy padnięci, nie ma co 140 hektarów...

)
img133.imageshack.us/img133/5915/2353517img3el.jpg
img133.imageshack.us/img133/7609/2353519img4uh.jpg
Jeszczę zajrzę, czy pracują pszczółki:
img133.imageshack.us/img133/3811/pszczolekszukam7eo.jpg
i zdjęcie z prawdziwym Kozakiem:
img133.imageshack.us/img133/7109/sylwiazkozakiem7as.jpg
No i koniec wycieczki, po skansenie, w piękny majowy dzień, czyli 8 maja 2006
roku.